Египет /Тема 8/

  • 71 863
  • 780
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 19
Договорите при тях се генерират автоматично. В системата е въведена програмата с всичките й компоненти и като се направи резервация, те излизат описани по всички правила на Закона за туризъм. Случвало ми се е един, два пъти да има бъг и да не излезне нещо и това е било коригирано. За да откажат корекция сте изискали нещо друго.
Изисках да впишат само компонентите по програмата, която закупуваме. Повярвайте ми, ако не беше толкова фрапантно разминаването, нямаше да анулирам договора, защото на 14.04 исках да сме на пирамидите, а само с тяхната програма можеше да се случи това.

# 316
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Хмм, ние сме също на екскурзията "Перлите на Египет" на Абакс, но закупена от Топ Травелс и сега погледнах, същият проблем. В договора е написано само екскурзия в Кайро /без да е упоменат музея и входна такса/, също така обяда на корабче по Нил изобщо го няма в договора.Чудя се да звъня ли да питам?
От кои дати сте? Може да се засечем

# 317
  • Мнения: 19
Хмм, ние сме също на екскурзията "Перлите на Египет" на Абакс, но закупена от Топ Травелс и сега погледнах, същият проблем. В договора е написано само екскурзия в Кайро /без да е упоменат музея и входна такса/, също така обяда на корабче по Нил изобщо го няма в договора.Чудя се да звъня ли да питам?
Вие си преценете. Аз звъннах директно на Абакс и ми казаха, че няма да ги добавят. 7 дни преди датата на отпътуване трябвало да получим ваучера и там щяло да го пише. Вие кога тръгвате, може да се засечем, тъй като ние запазваме датата на тръгване, но с различен туроператор.

# 318
  • Мнения: 904

Ние сме от 20.04. до 27.04.  Аз не разбрах вие от кои дати сте

# 319
  • Мнения: 19

Ние сме от 20.04. Аз не разбрах вие от кои дати сте
Ние сме от 13.04 Simple Smile

# 320
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358

Ние сме от 20.04. до 27.04.  Аз не разбрах вие от кои дати сте
Ние сме от 30.03

# 321
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
В договорите виждам в описанието на включените услуги: екскурзия до Кайро и Египетските пирамиди.
Това е нормално. Ако се притеснявате при Абакс има и официални потвърждение на резервацията с подпис и печат, което е по същество едно към едно описание на програмата с имената на пътуващия отгоре. Вземете си го.
Най-важно е във ваучера да са описани всички платени услуги.

# 322
  • Мнения: 904
Да, проведохме разговор с Топ Травелс  и ни увериха ,че всичко ще е така както е в програмата на сайта. Да ,във ваучера ще бъде упоменато. Склонна съм да вярвам, че ще е така.
По -важно е всичко да е наред като отидем там и да се върнем здрави и доволни, че като чета какви мерки се вземат относно хигиената и въпреки това има хора прекарали стомашночревни  проблеми малко ми е притеснено.

# 323
  • Мнения: 59

Здравейте на всички! Завърнахме се от Египет преди два дни и мога да кажа с ръка на сърцето, че не ми се прибираше. Препоръчвам на всички хотел Continental Hurghada, имат чудесна храна, много чисти стаи, страхотен плаж и страхотен персонал, особено аниматорите! За хотела в Кайро не съм на същото мнение, но беше една вечер и се преживява. Пътувахме с АБАКС, като с тях отидохме само до пирамидите, т.к. ни бяха включени в пакета, а на място в Хургада си платихме екскурзия до Луксор (45$) и до остров Orange Bay (25$), ако някой го интересува откъде може да ми пише на лично, пазя визитката с номера и имената на момчето, което ни ги продаде. Екскурзия до Луксор беше страхотна + това ни заведоха на Бананов остров, място което в БГ програми не се включва, гидовете говорят на английски, френски и руски.
До остров Orange Bay спирахме два пъти за шнорхелинг, имахме престой около два часа на острова, обяд на лодката и включен воден банан или ринг за 2ма човека. Уникално красиво място, което препоръчвам на всеки.
Бяхме 4 жени, но не сме имали никакви проблеми с местните, дори не съм забелязала някакво крайно нахалство от страна на търговците. Просто, ако не искате да ви занимават не се спирайте или просто ги отрежете по рязко, за да ви оставят.
Може ли и на мен координатите?  Simple Smile
[/quot
Може ли и на мен координати?

# 324
  • Мнения: 1 076
Здравейте,

прибрахме се в понеделник от Хургада. Изкарахме там 8 нощувки, в хотел Steigenberger Aqua Magic.
Времето беше много приятно, 22-25 градуса, някои дни имаше вятър. Почти всички басейни се отопляваха, с изключение на “реката”. Температурата в тях беше 28градуса. Двугодишното ни дете игра спокойно във водата, без да й тракат зъбите 😄.
Хотелът е много хубав, много чист и персоналът ненатрапчив и любезен. Храната беше хубава, изборът беше богат, намирам, че имаше за всеки по нещо. Имаше достатъчно опции и за вегетарианци, и за деца. Не успяхме да хванем нищо стомашно-чревно, като изобщо не сме дезинфекцирали и бърсали нищо. Освен стандартното миене на ръце преди хранене, не сме предприемали никакви други хигиенни мерки. Яли и пили сме всичко, което сме искали. Зъбите си михме с чешмяна вода. Пихме само бутилирана.
Ние бяхме в сграда 7, стаята ни не беше скоро реновирана. Не беше нищо особено, очаквах малко повече от този хотел. Вярвам, че има други по-добри стаи. Въпреки това беше приятна и много чиста.
Плажът на хотела е пясъчен, но пясъкът не е много фин. Има плажен бар и достатъчно шезлонги. За да се стигне плажа се минава през голф градината на друг ходел от веригата. Много красива и просторна.
Комплексът е страхотен за деца, особено малки. Водните забавления, площадката и детския клуб са страхотни. В детския клуб беше единственото място, където персоналът беше недостатъчно дружелюбен. Иначе самият детски клуб е страхотно оборудван и доста голям.
Беше пълно със семейства с деца на всякаква възраст, включително съвсем новородени.

Полетът ни на връщане беше с Балкан Холидейз, но реално се обслужи от Онур Еър. На борда нямаше никакво обслужване - никаква храна, никакви напитки. Нито безплатни, нито срещу заплащане. Стюардесата каза, че от мерки са сигурност нямало сервиз. Беше неприятно, защото сме с малко дете и не бяхме предупредени предварителни. Добре, че имахме малко шише вода и малко бисквити и банан за детето. Доста неприятно за полет 5 часа (до Германия).

Ако трябва да обобщя, изкарахме супер, доволни сме, бихме повторили. Не се надявахме на лятна почивка през януари, но реално се получи. Единствените минуси бяха посредствената, но чиста стая, сърдития персонал в детския клуб и кофти изненадата с полета. Абсолютно всичко останало беше просто отлично.


# 325
  • Мнения: 10 993
Благодаря за мнението
 Единственото, което искам е да не се разболеем. Другото не ме притеснява.

# 326
  • Мнения: 853
Sybeva, проверих ги всички.Ние търсим за февруари и никой не го предлага.Днес Interlax потвърдиха програмата си и ще пътуваме с тях.

и аз питах преди месец.... но днес ми казаха че няма да имат дата през февруари,  а за 2.03 няма места ...такава гадост..
 

# 327
  • Мнения: 3 386
Моля за мнение относно х-л CONTINENTAL HOTEL HURGHADA?

# 328
  • Мнения: 80
Моля за мнение относно х-л CONTINENTAL HOTEL HURGHADA?

Ние сме много доволни. Чисто е, имат големи стаи, любезен персонал, хубав плаж, разнообразна храна, забавления с аниматорите за малки и големи. Аз лично след доста информация, която изчетох за хотелите там, останах с добри впечатления за хотела. Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 15:18 от denicahristova

# 329
  • Мнения: 904
Аз пак във връзка с предстоящото ни пътуване , да попитам  Хера и Sybeva вие в кои хотели ще бъдете и ще поръчате ли предварително от ТА вътрешните екскурзии. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт