Бъдещи петокласници 2019/2020 г

  • 45 931
  • 788
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 16
Здравейте,

Ние вече се организираме и събираме пари за завършването Simple Smile Решихме да подарим на класната карта с определена сума пари, а края на уч. година ще отпразнуваме в една сладкарница.
С материала са на финала, правят в училище тестове на Просвета.
Аз съм в голямо чудене , дали да го оставя в кварталното училище, което е до блока или да пътува час, но пък да учи в по-добро училище..

Нашите албумчета също са много шарени с леко бебешки мотиви - локомотивчета, цветя и пеперудки, но силно се надявам леко да изменят мострата!

Спорен ден Simple Smile

# 271
  • Мнения: 4 204
Има ли някакъв срок, в който да се даде извинителна бележка след датата на отсъствието? Става дума не за медицинска бележка, а за отсъствие поради участие в мероприятие с извънкласно занимение.
Във вторника хорът на дребната се яви на фестивал, участваха огт цяла България хорове и инстументалисти. Беше голям хаос и тичане. Г-нът беше обещал да даде бележки за извинение на отсъствията. В същия ден децата чакаха бележки, но той обясни, че в момента няма как да им даде- трябва да отиде до двореца на децата, да напише, да им сложат печат, да им сложат изходящ номер. Каза, че бележки ще даде на следващата репетиция, днес вечерта.
Още вчера обаче г-жата е търсила бележка и не била удовлетворена от истината- че бележки не са написани и не са дадени. Има ли краен срок, до който след датата на отсъствие бележка може да се занесе и да бъде, съответно, приета?

# 272
  • София
  • Мнения: 9 517
Провери в правилника на училището - в различните училища е различно - при щерката ги искат задължително предварително, като се подава и уведомление в канцеларията, че детето ще отсъства, на други места съм чувала, че само носят бележките след мероприятието на класната

# 273
  • Мнения: 4 204
Дзвер, благодаря. Намерих го:
Чл. 13. (1) Ученикът може да отсъства от училище по уважителни причини:
1. поради заболяване, за което представя медицински документ, заверен от медицинския
специалист в училището. Документът трябва да е издаден от личния лекар на ученика,
чието име е отразено в дневника на класа. Ако е издаден от друг лекар, документът е
валиден само след изрично потвърждение от родител – лично или по телефона.
2. поради ангажимент в спортен клуб, където членува, със заявление до директора от
родител и документ от спортния клуб, заверен от ръководителя на клуба.
3. поради домашни причини, за което родителят уведомява класния ръководител и му
представя подписана бележка /за срок до три дни в една учебна година/.
4. по молба на родител с разрешение от заместник-директора /за срок до 5 дни за една
учебна година/.
5. по молба на родител с разрешение от директора /за срок до 7 дни за една учебна
година/.
6
(2) Документите по т. 1 и т. 3 от предходната алинея се представят в деня, когато
ученикът идва на училище след отсъствието си.

За другите точки, извън болест и домашни причини, не е упоменат срок. Значи ли, че няма, или се приравнява към тази точка? Ако се приравнява, защо са спомиенати само 1 и 3, а не всички изброени?
 И като предстои пеенето пред папата, и в зала България на 24.05, и както обичайно, като се почнат едни репетиции по ни едно време, то какво ще правим? Или няма да ходи на тия мероприятия, или няма да ходи на училище. И в двата случая- зле. Остава да извадя едно медицинско за дните от-до, вкл. и матурите, и пей, сърце! Сходно е на вица за мъжа, който най обичал да има любовница и съпруга- всяка от тях си мислела, че той е при другата, а той в това време ходел за риба!

# 274
  • Мнения: 8 228
Моят син отсъстваше страшно много през миналата учебна година и първия срок на тази, поради спортни лагери и състезания. Спортната им зала беше година и половина в ремонт и те ходеха в други градове да тренират. Не ходеше на училище със седмици. Никога не е имало проблеми да отсъства, но носехме бележките предварително. Понякога обаче съм представяла допълнителната декларация, която е от родител, след завръщането му.

# 275
  • София
  • Мнения: 9 517
ra2, просто трябва да вземете бележката предварително - аз взимам за период - ако не се знае, кога ще играе взимам за два дни, пускам си заявлението за тези два дни и после отсъства само в деня на състезанието, никой не я спира да си отиде на училище, независимо че има бележка

# 276
  • Мнения: 4 204
Миналата седмица беше болна и разбрахме за фестивала в понеделник вечерта, на редовната репетиция, за сутринта на другия ден. Не е имало кога да взимаме предварително бележка.  Пък и г-нът обеща, че ще даде бележка. Само че се оказа, че няма да е в деня на събитието, а по-късно. Досега никога не е давал предварително нищо. Мъча се да си спомня как е било преди, но мисля, че в подобни случаи бележките се пишеха и раздаваха на момента на мероприятието, а не както в случая, след него. Явно не е имал възможност в момента да се занимава и с това. След случая вече ще съм с повишено внимание.
Бележката е вече налице- взели са я тази вечер на репетицията.

# 277
  • Мнения: 2 418
По БЕЛ , МАТ,ЧП взеха всички уроци,а по ЧО имат още два.Тестове правят ,но не активно.
Ще ходят и на зелено,после празници и каквото остане за подготовка за НВО.Аз няма да го пришпорвам,така или иначе иска да си е в същото у-ще,удовлетворява ме,като вариант на този етап.Смятам,че ще се справи прилично.
За класната все още нищо не сме избрали,а времето напредва.Даваха се предложения,като бижу,уикенд - почивка и гифт карта.

# 278
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
По всичко са приключили нашите, само по АЕ имат още 2 урока. Правят преговори и обобщения.

# 279
  • Мнения: 8 228
Снощи бях на родителска среща и ръководството на училището ни представи схемата, по която ще бъдат разпределени в пети клас. Основният проблем е, че в момента са пет паралелки по средно 21 деца, 106 са всички четвъртокласници. В нашия клас май са 19 в момента. Трябва да станат 4 паралелки по 25 деца минимум, такъв бил нормативът за прогимбазиалния етап. Естествено, в момента всички искат да си запазят класа, но това няма как да стане. Разпределението ще е по избраните ИУЧ. Дотук нищо ново и при големия беше така преди две години, с тази разлика, че те бяха 4 паралелки, останаха 4, и реално имаше само единични размествания, защото почти всички в една паралелка записаха едно и също, за да се запази колективът.
Сега това няма как да стане на практика. Ще има класиране с бал, образуван от определени оценки от свидетелството олюс точките по математика и БЕЛ от НВО.
Доста недоволни родители имаше от това решение. Лично на мен ми се вижда справедливо. Единственият друг начин да се разпределят е жребий, което пак не е добре.
Синът ми иска паралелката с математика. Изведнъж ще му се наложи да си седне на дупето и да поработи малко върху българския заради НВО, а уж го беше ударил на уволнение. Обаче птк дори и не каза "гък", когато го накарах снощи да прави диктовка.

# 280
  • Мнения: 8 527
 Тази седмица започнахме да правим преговор по БЕЛ И Математика и подготовка за матурите /вкъщи/. По ЧО и ЧП нямат време да вземат всичките уроци Shocked /или последните няколко ще са наведнъж/.
 Много се ядосвам на незаинтересоваността на госпожата. И една диктовка не са направили в час, за преговор и дума не може да стане.... Twisted Evil
 

# 281
  • Бургас
  • Мнения: 16 111
Нашите имат да вземат още по  няколко урока.
Гледам,че датите за външното оценяване са обявени вече!
Обаче с подготовката не знам как ще се справим.
За края на годината,събират по 55 лева на дете. Подаръкът за учителите са часовници. Малко ми идват в повече тези пари,ама.....

# 282
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
От сайта на МОН:

Български език и литература – 09 май 2019 г., начало 10:00 часа
Математика – 10 май 2019 г., начало 10:00 часа
Човекът и обществото – 14 май 2019 г., начало 10:00 часа
Човекът и природата – 16 май 2019 г., начало 10:00 часа

Това означава ли, че тези дати реално не са учебни дни? Децата ще отидат в училище само за тестовете и после си тръгват, така ли?

# 283
  • Мнения: 8 527
Дните на матурите са учебни.

Ние още нищо не сме събирали за подаръци и тържество, като гледам никой не е ентусиазиран.

Класа ще се запази в пети клас.Ще има и класиране по точки. За сега прогнозират три паралелки по максимум 26 деца и няма да са профилирани. 

# 284
  • Мнения: 18 442
И при нас няма да се запазят класовете. От 5 ще правят 3. Като от тези 5 класа 3 са много силни, 2...ами, само мога да се радвам, че не сме там. Нашият клас е супер задружен и са страхотен колектив. Нищо градивно няма да излезе, като ги разформироват.

Общи условия

Активация на акаунт