Любители на кучета - 85

  • 29 620
  • 798
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз също се притеснявах за елхата, особено с Бела, но никой никога не й е обръщал никакво внимание - нито един от тримцата.
Ние сериозно се замисляме за коте, обаче.... силно подозирам, че просто ще го обречем на сигурна смърт. И не знам после как и дали ще ги обичам тези двамата (засега само набедени) коткояди. Мисля да говоря с треньор по този повод, но на дневен ред имам други неща и ще видим до кога ще отлагам треньора.

# 601
  • Мнения: 2 920
Момичета, днес Виви отказа вода и храна и веднага я заведох на вет. Направиха тест за парвовироза, който е отрицателен и явно лакомията ни е виновна за проблемите със стомахчето. Биха деган, предписаха пробиотик, дадоха деган и за довечера, както и някакъв подсилващ гел тъй като не яде. А също и еспумизан за газовете, че от стомаха и се чуват една камара звуци. Още не е яла, но вода и давам със спринцовка. Дано се подобри момичето, но ако до утре не прояде ще водя да предписват антибиотик. Поне се успокоих, че няма пробив във ваксината, въпреки че с тая четина дето изкара, а сутринта имаше стомашен сок заедно с малко топче коса 🤪. Абе прахосмукачка съм си взела май, а не куче.

# 602
  • София
  • Мнения: 8 348
Сиви, аз давам на кучето малцова паста, покрай котките. Дай и малко, ако се навие, да не е запушила с някакви козиняци някое място.
Ох милото, да се оправя бързо

# 603
  • Варна
  • Мнения: 10 643
Сиви, стискам палци да се оправя бързо. Въобще никакво храна, даже човешка ли не иска?Подуто ли е коремчето?Онзи ден гледах за едно бутиково кученце филм, как хапвало камъчета и го чакаха ветеринарите дни наред да ги изхвърля.

# 604
  • Мнения: 2 920
Пак аз с моята кифла, ама току що с огромния си апетит излапа купичка с ориз. Успокоих се малко шом и се върна апетита.
poss не съм се сетила за малцова паста.. ама то нали куче от де да предположа, че ще изгълта косата ни от пода. 😂
esstela коремчето беше подуто до първото повръщане. Нали ви споменах, ме оше на село видях, че се е изпупила което веднага ме наведе на мисълта, че е докопала някакво ядене. Има проходимост и от зад и от пред, което води до отпадане че нещо може да се е запушило някъде.
Той и Макс е бил винаги лаком, но никога не е налитал да яде всеки боклук който види, а тази явно ще я свиквам с намордник от малка защото е баш като прахосмукачка.

# 605
  • Мнения: 2 127
Е, поне знаеш, че подът ти ще е чист.
Оф, със сигурност не ти е смешно, ама добре се посмях с малката прахосмукачка.
Куче с куче няма прилика, ей.

# 606
  • Мнения: 2 433
Aa и моята дивачка обира косата от пода, колко пъти съм я гонила по голяма нужда, не можете да си представите, а цирк лк е, леле...
Ще се оправи, аз съм сигурна, ама Сиви, да знаеш, поука не си взимат, само нонстоп наблюдение.
Ето и една девойка, която си е придърпала леглото до радиатора, студ братя и сестри, студ!

# 607
  • Варна
  • Мнения: 10 643
Хахахахаха, Хиби, каква хитруша. ❤
Сиви, сори, сигурно съм чела, ама забравям, тоя малкия ме притесни доста. От както изгубихме Майло, треперя за всяко нещо покрай Бизу. Лили няма проблем с елха и украси, обаче подозирам, че джакчето ще реагира, може да се уплаши и да я лае, така ме изправи една сутрин, буквално ме изправи в леглото. Чуваме ужасно скимтене, беше на 3 месеца, скачам в леглото и тичам към дневната и докато се светна почти умрях. Тия двамата да се гонят и да съборят празна 10 литрова туба от вода, такова квичене беше от Бизу, все едно го колят, после се смях, ама после. 😁

# 608
  • Мнения: 1 804
Здравейте момичета Simple Smile От няколко дни чета темата и се радвам на вашите малки и големи другарчета. Ще съм щастлива да приемете и нас във вашата весела глутница.
За нас Роузи е първо куче и разчитам на вашите ценни съвети и подкрепа. Надявам се да сме добри стопани и малката душичка да е щастлива с нас. На 2 месеца е и мисля, че бързо свиква вкъщи. Нуждите си ги върши почти изцяло на пелената и рядко на други места. Още не я извеждаме, защото няма 3-та ваксина. Игрива е и много ни се радва като се приберем от работа. Скача едновременно и с четирите крака от радост. Следва ни навсякъде по петите и иска да участва във всичко. Крадла на чорапи и унищожител на чехли. Smile Яде само гранули (омита си порцията за секунди), както и хартия, конци, пластмаса, найлон... - общо взето всичко, случайно изтървано на пода. Аз не успях, но тя със сигурност ще отучи детето постоянно да ръси боклуци и да не си ги прибира. Wink Ето и моят данък


С щастливата кака


Любимо място за сън - нечий топъл скут. Все му е студено на това треперушче


Предполагам, че нататък ще ви засипя с нелепи въпроси, но за мен всичко е ново и предварително моля за извинение. Simple Smile

# 609
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
pip4i, добре дошли сте с Роузи. Heart Eyes Много е сладичка.

# 610
  • Мнения: 2 127
Добре дошли и от нас с Денис.
Задавай, задавай, нито един от нас не е дошъл научен тук.

# 611
  • Мнения: 508
Нещо палаво и зимно от нас - кончета и етикетчета биват задължително надърпвани и изгризани. Ама как съм я подстригала, точно като първокласничка 🙊
 

# 612
  • Мнения: 1 804
Благодаря Hug
Ще започна, разбира се, от храната. Предишните стопани са хранили с Royal Canin и ние решихме да продължим така. В един зоомагазин ми казаха, че не е хубава тази марка, защото била "само зърно и царевица", имало много малко месо в нея. Препоръчаха ми друга - само месо - и взех да пробваме, обаче Роузи не я харесваше. Ядеше едва-едва, оставаше ѝ в купичката, а изходния материал беше мек и кашав, труден за събиране. Затова пак се върнахме на Royal-a. Виждам, че често коментирате състава на храната, също и че не е добре да има пилешко. Каква е причината? И как да се ориентирам дали състава е добър за моето куче? Според мен, щом се храни с охота, наддава, акото е добре, значи храната е наред. На прав път ли съм?

# 613
  • Мнения: 2 433
Добре дошла на малката точица, горе-долу си на прав път, просто погледни състава на храната и се води от това, че кучето е хищник = месоядно, рояла примерно е със състав предимно за кокошки, не за кучета. Плавно ли преминахте към другия вид храна? Преминаването става в рамките на седмица, като смесвате новата със старат храна,ако сте сменили рязко-ето ви резултата.
Рояла е храна от нисък клас с цената на премиум храна.
Котето(май) в предната тема(май) беше пуснала много хубав сайт с реална оценка на храните. Но в повечето случаи трябва да знаеш какво търсиш като марка, за да намериш отзиви за нея. Повечето в темата хранят с Taste of the wild, по мое наблюдение, аз лично сменявам, изяжда един чувал и следващият е различна храна, като гледам да е основно без зърно и да не е с пиле (въпреки, че сега е на аплауз пиле), специално аз избягвам пиле, защото  моята пръцка много от него.

ред. съжалявам, че толкова я плюя тая храна, ама катосе сетя как вета нея ми я буташе в началото и ме хваща яд. Кой не е чувал за роял канин? Само реклама и боклуци в скъпа опаковка. Всеки, който иска да храни качествено, но не е съвсем на "ти" в нещата я купува, защото е известна и е от скъпата храна в зоомагазина.

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 16:50 от Хибискус

# 614
  • София
  • Мнения: 9 850
За пилешкото мисля, че основната причина, поради която хората не го искат /дори в кучешките храни/, е заради антибиотиците и хормоните.
За Роял Канин наистина са прави хората в зоомагазина - вече не е хубава храна, а като съотношение цена/качество е доста зле. Бих сменила храната с близка по цена до тази на РК, но с изцяло друг състав - виж Taste of the wild, The Wolf of Wilderness, Purizon, Alpha Spirit, Acana, Orijen. Последните две са по-скъпи, но са "фераритата и поршетата" на кучешките храни един вид. Друг важен момент е да улучиш храната, която да понася най-добре на твоята животинка. В темата има примери как една храна понася на едни кучета, а същата на други се отразява зле. Така че си е малко томбола.
Добре си се ориентирала за изходния материал - трябва да е твърд и да е в по-малко количество от "входния материал". Това е признак за усвояване на храната. Ако изходният материал е повече като количество от "входния" - значи храната не се усвоява добре.
За храненето с охота не е точно така - в РК, както и в други храни, има овкусители (а в РК се говори, че има и пристрастяващи в-ва). В по-високия клас храни тези овкусители и оцветители са премахнати и затова храните може да не са толкова "привлекателни" за кучето, както примерно РК или Педигри.
Засега толкова от мен.

Общи условия

Активация на акаунт