Любители на кучета - 85

  • 29 566
  • 798
  •   2
Отговори
# 615
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 509
И на мен ми я бутаха в началото и до 3-ия месец хранех с нея докато почнах по да ги разбирам 😄
Пилешко даже и като месо и дреболии не давам заради тия хормони в него.
Ама той моя вече не е на гранула изобщо, той на месото се мръщи пък на гранулата ще е още по-зле 🤦🏻♀

# 616
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
И на мен не ми допадна Роял Канин, а пък и Роки взе, че ги  довърши тази сутрин Smile. Не бях чела абсолютно никакви отзиви до миналата седмица, като решихме да вземем 1кг за проба (добре, че не послушахме вет. да вземем цял чувал). 13лв. за кг на това чудо повече не бих дала, миришат ми ужасно най - малкото, съставът някак не съответства на цената. Нашите са лакоми и не правят разлика разбира се, всичко се помита за секунди без да се подбира. В момента сме отново в чуденка каква храна да вземем, първоначално пробно и след това евентуално чувал. Аз и от няколко дена им варя ориз със зеленчуци, тук там и месо, хапват доволно, редувам с гранули, но не знам до колко е добре през ден да се дава ориз. Акото си е нормално и гъсто, като на Кайра редовно е на бели точки, понеже незнайно къде винаги открива морска пяна и успява да хапне Laughing
Pip4i, Роузи е страхотна малка мишка и си представям какво гушкане пада.

# 617
  • UK
  • Мнения: 958
Аз така първоначално пробно взех Purizon и сега направо два чувала имам. Simple Smile Има да яде нашето прасе...

Коледата ни си беше с елха и гирлянди миналата година. Джинкс открадна една или две топки от по-долните клончета на елхата, поолигави ги и после му ги взех. И толкова.
Но не го оставяме с достъп до стаите, докато ни няма. Или е в коридора, или в крейта си.

# 618
  • София
  • Мнения: 9 850
Балу спи в "гадната" клетка. А как му беше удобно да спи така - не знам...


# 619
  • Мнения: 1 804
Благодаря за отговорите, момичета. Ще почета малко за препоръчаните марки и ще взема да пробвам. Имам чувството, че сегашната храна никак не ѝ стига, доста е лакома. Снощи ММ ѝ отряза малко парче краставица, но тя се заигра с него. Изобщо не го прие като храна и си го замъкна в леглото да играе Smile
Pip4i, Роузи е страхотна малка мишка и си представям какво гушкане пада.
Велвет, хич не пада гушкане. Много непохватно се радва, само драска и хапе. Не със сила или умисъл, такава ѝ е играта. Пинчерска му работа. Като се поуспокои вече, се гушва и директно заспива в нечий скут.

# 620
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Pip4i, зверчета са като малки и нашата хапе и драска като за световно. Иначе, като се намърда в леглото при нас е много мила и гушлива.
Мен започва да ме притеснява, че е много лоша с Роки, постоянно се дъвчат, а тя с такава злоба го напада, ръмжи та чак и трепери от бяс, а ако съм около тях захапва мен. Снощи така ме гризна, че направо ми свали гел лака на единият нокът 😂😂. Надявам се да го израсте, че не ми се мисли какво може да стане, ако няма никой вкъщи.

# 621
  • Мнения: 2 911
velvet май им е такава играта на тия дребоси. Виви по същия начин, хапе, тръска главата (не че Макс усеща), ръмжи, лае.. абе луда игра от нейна страна, а Макс предимно лежи като умрял 😂
Ей ги сутринта рано-рано:

Добре дошла и новата малка муцунка. Всички бебешоци търсят да хапят, защото ги сърбят зъбките. Този вид игра спира след като пораснат постоянните зъбки, но не оставяйте бебешока да свиква да ви хапе.

# 622
  • Мнения: 1 804
Аз не позволявам да ме хапе. Скарвам се, дръпвам си ръката и приключвам "играта" на момента. Също и ММ. Само че детето се оставя, няма подход, нито строг тон. Даже понякога я провокира, уж без да иска. Обясняваме се постоянно. Не искам да става хаплива и злобна.
Сиви, Макс и бебето баща и дъщеря ли са? Разкошни са Heart Eyes Каква порода са? Извинете, но не разпознавам много породи.. сигурно и за други ще питам. Flushed

# 623
  • Мнения: 2 433
Момичета, адвантикса как да го съобразя с къпането?
Събота я чака баня, да сложа ли днес или след това,чака ли се ден-два? Не съм ползвала до сега пипети, а в упътването в нета не намирам нищо за мокрене.

# 624
  • Мнения: 22 867
Момичета, адвантикса как да го съобразя с къпането?
Събота я чака баня, да сложа ли днес или след това,чака ли се ден-два? Не съм ползвала до сега пипети, а в упътването в нета не намирам нищо за мокрене.

Виж ТУК, в подобни инструкции съм чела, че е водоустойчив, а нашите ветове обикновено предупреждават ден-два да не се мокри кучето.

Цитат
K9 Advantix® II is waterproof and remains effective following a shampoo treatment, swimming or after exposure to rain or sunlight.

# 625
  • Мнения: 508
Хибискус, най-добре изкъпи кучето и след около два дни сложи пипетата, за да има време кожата да се омазни и да проникне препарата.

# 626
  • София
  • Мнения: 2 934
Сиви, решихте да го оставите ли дребосъка с вас?

Pip4i, ние сме със същия дребосък. Мога ли да попитам колко тежи вашата Роузи сега?
Взехме Роял Канон, по съвет на вет, малкия обаче изобщо не ги иска. Върнах се при ветеринаря и ми даде някаква консерва Гран карно, не си я хапва.


Много въпроси имам и аз. Само чета темата и се чувствам супер неуверена, не смея даже да питам някакви неща и аз не знам защо.
Не знам дали е удачно обаче ми е на мисъл понеже искам да поръчам някакви капки за приучаване на пелена... Имате ли си любими зоо магазини (онлайн).

# 627
  • Мнения: 394
Здравейте!

Търся си мини дакелче, женско.
Ако някой може да ми помогне, ще съм благодарна!

Хубава вечер на всички!

# 628
  • София
  • Мнения: 8 348

Елена, питай си де, наймного да те изядем с парцалите.

За мен най-добре е пелените да са в банята, с оглед избягване на бъдещи проблеми.

За зоомагазин, по интернет пазарувам от Зоомагазин Стефанов и Зооплюс.
Офлайн са добре заредени Стефанов.
Разни препарати поръчвам или купувам от клиниката до нас, където учудващо, но са на цени на Стефанов. Храна не купувам насипна или от физически магазин, защото ми излиза по-скъпо.
Роял канин не е хубава храна.

# 629
  • UK
  • Мнения: 958
От година и половина поне и аз пазарувам единствено от zooplus Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт