Любители на кучета - 85

  • 29 559
  • 798
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 8 348
Ох, не е лесна и твоята.
Френчитата са инатести, на теб ти се е паднало особено инатесто.
Пробвайте да го уморявате, като можете да му обръщате внимание.

Да не решите, че понеже давам акъл, при нас е цъфнало и вързало, сутринта щях да набия Рея и после да я разсиновя.
Ходиме си ние по полянката, същата дето я водя на нея от бебе и не е излизала на улицата нито веднъж.
От едната страна четирилентов булевард, от другата четирилентов булевард.
И сутринта диването, че не е културно да пиша по-силна дума, та диването реши, че ще пресича. Погледна ме, чу ме перфектно, че и казвам Не, обърна се и хукна към блоковете.
Пресичам аз след нея, тя понеже знае, че е направила голяма беля, се свряла в едни храсти. Ама сме със светеща каишка, та си личи отдалеч. И като видя, че съм я намерила, хукна обратно през булеварда, за да ме избегне. Добре, че почти нямаше коли още....
Не съм я била досега, само съм и се карала. И стои на десет крачки от мен и неще да дойде. Като и се сопнах, ристигна с подвита опашка и наведен поглед. Пет минути лекция и дръпнах, три километра после е ходила плътно до крака ми без да наведе глава да душне.Сама си се наказа.
Ама на мен още не ми е минало, отнесе го и част от персонала във фирмата заради нея. Че и те  са се разхайтили яко, ама тоя път ги насметох и тях в навалицата.

# 751
  • Мнения: 2 907
poss аз за такова пресичане бия. Макс е ял бой и за всяко непослушание, с което застрашава живота и здравето си е ял и ще яде бой и то с каишката. Вече знае, че щом я сгъна на две в ръката е на лошо. Проблема обикновено идва от там, че не винаги е подходящия момент за бой, защото накрая идва, а като все пак е изпълнил командата не трябва да му се карам и бия. Имам и електронен нашийник, но още не съм го вадила и от кутията..
Тонка Харли трябва да е започнал да сменя зъбките вече. Щом пораснат всички постоянни няма да гризе каквото свари, така че още малко търпение в това отношение. А иначе предложението да му скапвате батериите от игра е добро, защото така ще прекарва доста време в сън и ще има по-малко време за бели.

# 752
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тя и Кира много ме ядосва напоследък. Толкова е свикнала с гората в Борисовата, че си я има за задния двор и почна да изчезва по нейни си работи за по половин час. Което го прави предимно, като е с дъщеря ми. Аз й хванах цаката - ако я видя, че души въздуха и се готви да хукне нанякъде, викам я категорично и започваме любимата й игра - да намери наградката в шубраците. При това положение се връща веднага, но трябва човек да не си отлепя погледа от нея просто. Обаче щерка ми е блейка и ту се заговори с някой, или си чати на телефона и тая нашата хванала следата и оглушала. След 20-30 мин се присеща прасето кучешко, започва да търси кака си панически и докато се намерят настава пълна паника. Треньорът каза, че явно си се чувства на своя територия, ходи да си ловува и даже не разбира, ако й се караме и с бой и караници няма да стане. Купих й GPS Rolling Eyes...

# 753
  • София
  • Мнения: 8 348
Е именно, тя знаеше, че е виновна, а като дойде как да я нашамаря, като съм я извикала и е дошла.
Обаче я насметох яко, ходеше като напишкана 40 минути след това.
Айшаисанезнае.
Мисля и аз за електронен нашийник, ама не мога да се пречуупя още, някак като последна мярка ми се струва.
Обаче като нищо може това да и е коледния подарък, както съм яхнала метлата.

Не се притеснявам, че ще се загуби, а че ще я блъсне нещо, щото е блейка и смята, че другите трябва да се отместват, не тя.

# 754
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Къде на шега, къде на майтап съм гледала за застраховки за домашни любимци, но само една ЗК предлагаше и беше пълен смях, та се отказах да правя.

# 755
  • Мнения: 2 127
С Кари го има същия проблем с настървяването и хапането, та сега пратих на майка ми съвета на Sivi, да пробва. Как пък не се сетих, като съм го обръщала по този начин Денис, когато изпадне в истерия срещу друго куче, не знам.
Иначе за такова пресичане такъв бой ще изяде... Когато го взехме, ядеше много сериозен бой за всяко скачане след коли. Хвърляше се с ръмжене и лаене и само поводът не му позволяваше да скочи при гумите. Жената, която го е гледала преди нас, когато се срещнахме, ми каза, че веднъж се е озовал под гумите на една кола, само кракът му пострадал, та си го ближе до ден днешен на мястото. След всеки бой се чувствах кошмарно, обаче с днешна дата не им обръща внимание и не треперя, че докато пресичаме ще се хвърли на пътя и ще се озове под нечии гуми.

# 756
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тая мойта е такова шубе, че ако й пусна ток или вибрация, ще подскочи като заек и сигурно ще избяга с 300, накъдето й видят очите. Сега на джи пи еса има звуков сигнал и тя откача от страх от него, пък представям си другото. Предпочитам поне да знам накъде е хванала, ако случайно се загуби, не дай си боже. Казах ли ви треньорът какво ми каза, кои са най-послушните кучета? Grinning Тия на клошарите. Защо - защото кучетата вървят след тях, пазят ги и внимават да не ги загубят, а не обратното.

# 757
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Привет и от нас.
Тони, когато тръгнах да проучвам и избирам порода мн се бях зарибила по Френчетата, сега като те чета се радвам, че една приятелка (голяма кучкарка) ми каза “това не е твоето куче, не е за теб” та ме разубеди.
Иначе днес моето пале мога да го похваля отново - 1-Ва тортичка на вън. Мисля, че обмислени я режим - ставане (6:21) излизане, прибиране ядене, пак излизане (до7:00) може да бъде осъществен. През нощта аварии не е имало!

# 758
  • Мнения: 2 433
Да ви кажа, боя си е сила голяма, почти колкото яденето.
Против бях много и като видя някой да си тупа куча много се ядосвах, ама като ми изскочи на два пъти на улицата до парка (все в игра с друго куче) честно си казвам- яде бой, че гарниран с караница, викане и прибиране директно вкъщи. Трети път не е излизала на пътя, май схвана идеята.
Ръфаше единия стол, туп през муцуната на два пъти, сега и като е сама не го закача (пу-пу)

# 759
  • София
  • Мнения: 8 348
Ама трябва да нацелиш правилния момент за боя. А не като мен да сегоним 5 минути, да я викам инакрая, като благоволи да дойде, да я ошамаря. Не че не ми се искаше, де, ама все пак е дошла, нали това е целта на занятието.
Е затова двеста волта на вратлето и като се направи на интересна ще и щръкне козинката набързо и на секундата.
Ма пусто ми е жал.

# 760
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
То не било опасно. Аз имам, ама моят действа когато си реши. Аман от джаджи, имам всичко вече...

# 761
  • Мнения: 2 433
А, да, то ясно това. Като изяде половината покъщина се прибирах и чистех със сълзи, идеше ми да и запаля дупето, ама стискам зъби и кърпя дивана.
Изпуснеш ли момента, смисъл нулев.
Кафе, гпс-а какъв е, доволна ли си и колко струва? гледах някакви, ама доста скъпо ми се видя и се доплаща някакъв абонамент на месец

# 762
  • Мнения: 2 127

Против бях много и като видя някой да си тупа куча много се ядосвах
Същата бях. Ама като ми падна пердето на последното му сбиване с дружката му, само някой да беше дошъл да ми каже нещо. Валидол пих, за да спра да рева, че съм го била така (чак като посегнах да го погаля, се сви все едно ще го ударя пак, миличкия), ама по-добре да изяде боя от мен и да ни е криво, вместо утре да се изрепчи на някое, което да му покаже от къде изгрява слънцето и да се чудя как да го спасявам.

# 763
  • София
  • Мнения: 8 348
Абе не мога да я бия. То като и се скарам така се сдухва, че сърце не ми дава да я бия.
Като се нервирам ми идва да и съдера кожуха от бой, ама аз лесно паля и лесно ми минава.
Абе не мога да бия.

Днес още не ми е минало де.

# 764
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
То понякога някой друг шамар си е направо неизбежен.
Веднъж бяхме на село и го пуснахме да бяга на поляната, като хукна да гони един кон...леле, щяхме да умрем от ужас, коня почна да се гласи и да хвърля къчове. Срита ли го тоя кон, край. И онова не чува, все едно на него не викаме. По някое време мъжа ми успя да го хване и като сложихме повода, продължаваше да се дърпа да ходи пак при коня, дебелоглаво създание. И баща ми се шегуваше, че нея вечер сме щели да ядем или конско, или кучешко, ама хич не ми беше смешно...
Иначе ми е жал да го шамаросваме, такива мили муцки прави.

Общи условия

Активация на акаунт