Трябва ли да прекратя връзка заради това?

  • 7 153
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 966
Авторке, в темата отношението е такова, защото ти не пишеш в Клюкарник , а в подраздел Семейни отношения. Тук пишат хора с реални проблеми в двойката. Да кажем, че ти също "имаш" проблем. Нормално е да ти се противопоставят съфорумките , защото връзката ви с този мъж е хармонична и продължава достатъчно дълго, за да звучи нелепо проблемът ти. Замисли се какво се случи с теб, че започна да гледаш външните ефекти , а не- вътрешното съдържание. Или у теб е дремела една плаха кошута , която трябва да бъде обладавана от бизон. Нещо се  е променило у теб, и не към добро.

Това са разните аспекти.
Иначе и аз смятам , че вече не го обичаш. И сега си търсиш поводи. Явно вече не можеш да го понасяш физически, органично и т.н. Но това е друго. Н е е до ръста.

# 91
  • Мнения: 501
Висока съм 180 см. И познай - това пък точно никога не ми е било проблем. Затова отново ще те посъветвам, както и други направиха вече, да посетиш психолог. Не защото си луда, а защото превръщаш  във фикс идея нещо съвсем дребно и незначително. Честно, никога не съм се замисляла за ръста, преди да прочета темата ти.

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 12:57 от ladybird.

# 92
  • София
  • Мнения: 13 192
Дрън-дрън. Или авторката сама си набутва комплекси, или се майтапи. Висока съм колкото нея и никога не съм се имала за висока. Нормален среден ръст. Такива са и повечето жени по улиците и познатите ми. Приятелките ми също са около моя ръст с плюс-минус 2-3 см. с изключение на една по-нисичка (тя има съпруг над 2 м.) и една много висока (с по-нисък съпруг), с които дори не сме обсъждали ръстовете си. Виж, като жени често коментираме килограми, прически и др. Никога не съм стърчала над пътниците в метрото или сред хората в някое помещение. Изключения са под 165 см. и над 180 см. Ако проблемът с възприятието на собственото тяло е реален, най-добре да се посети психолог, защото може да отключи допълнителни проблеми.

# 93
  • София
  • Мнения: 24 839
Аххахахаха, лелел начетох се на доста съчинения -разсъждения,  егати нападките, егати чудото. Това, че казвам,  че е грижовен, и прави всичко,  не означава,  че е светец и той си има лошите страни..... С КОЯТО И ЖЕНА ДА СЪМ ГОВОРИЛА, МИ Е КАЗВАЛА, ЧЕ Й Е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ТАКОВА НЕЩО. Абслютно всяка..  Ама тука на чат ме направихте луда..... Човек няма ли право да чувства някакви неща, дискомфорти и тн,  пък дори и да обича човека?

Ти какво очакваше- да те галим по главичката и дружно да оплакваме лошата съдба, че те е дарила с тоя ръст?
Не тичай веднага да обясняваш, че и момчето си има недостатъци- каквито и да са, то сред тях не е този, че ходи с "кавалерийска кобила".
Това, че си се обградила с други комплексарки на тема височина, абсолютно нищо не значи- ти писа, че ако не беше това, друго щеше да му намериш като недостатък.
И да, имаш право да се чувстваш дискомфортно, но ако си коректна, ще си решиш проблема и няма да губиш времето на човека, когото уж обичаш.

# 94
  • Мнения: 2 495
Tвоят проблем не е ,че той е нисък ,а ти категорично не се чувстваш добре в това. Вие и двамата за 4 години не можете да измислите ,че не става такава връзка.Той стои да го обиждаш,а ти стоиш чудейки се защо стоиш.

# 95
  • Мнения: 7 006
Аххахахаха, лелел начетох се на доста съчинения -разсъждения,  егати нападките, егати чудото. Това, че казвам,  че е грижовен, и прави всичко,  не означава,  че е светец и той си има лошите страни..... С КОЯТО И ЖЕНА ДА СЪМ ГОВОРИЛА, МИ Е КАЗВАЛА, ЧЕ Й Е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ТАКОВА НЕЩО. Абслютно всяка..  Ама тука на чат ме направихте луда..... Човек няма ли право да чувства някакви неща, дискомфорти и тн,  пък дори и да обича човека?

Ти нямаш идея кво е обич.
Търсиш трофей с който гордо да маршируваш по улиците.Това не е обич.Това е Его.

Ако наистина го обичаше,тема и дилема нямаше да има.

п.п.И недей да крещиш.Правиш забележки за тона в темата,а ти самата нямаш култура на общуване.

# 96
  • Мнения: 21 477
Ох, много се помъчих да погледна сериозно на проблема на авторката, но ми попречи една потребителка, която беше написала за кошута,  която мечтае за бизон.
Смятам, че авторката няма да миряса, докато не си намери бизона.

# 97
  • Мнения: 11 505
Скрит текст:
Аххахахаха, лелел начетох се на доста съчинения -разсъждения,  егати нападките, егати чудото. Това, че казвам,  че е грижовен, и прави всичко,  не означава,  че е светец и той си има лошите страни..... С КОЯТО И ЖЕНА ДА СЪМ ГОВОРИЛА, МИ Е КАЗВАЛА, ЧЕ Й Е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ТАКОВА НЕЩО. Абслютно всяка..  Ама тука на чат ме направихте луда..... Човек няма ли право да чувства някакви неща, дискомфорти и тн,  пък дори и да обича човека?


Това просто говори зле за капацитета на познатите ти.
Обичайното определение за жени от този вид е просто: "кифли".

Не ми се обиждайте, но повечето хора са ниски и не могат да разберат, какъв проблем е това за висок човек... Да се чувства като "магаре из овци".  Не очаквам разбиране,  от някоя жена 160-165, тя никога не е изпитвала подобно нещо,  а няма и да го изпита с този си ръст....Това наистина звучи абсурдно за човек, който не го е изпитвал...но повярвайте проблем е, ако се вторачиш в него! Идеята е, най-вероятно да не размишляваш мн по въпроса...

Марче, аз съм 177 см и никога не съм се чувствала като "магаре из овци" (тази метафора така и не я разбрах, не се връзва с конкретната ситуация), а дали ти не си магаре с държание? Wink

# 98
  • София
  • Мнения: 7 992
Доста от жените си написаха и ръста, който беше около твоя. И е логично, защото си средна на ръст. Не зная какво очакваш да прочетеш, но звучиш малко изперкало по темата.

# 99
  • Мнения: 7 006
Ниски жени,  имах в предвид, за мъжете не мога да кажа същото!
Ясно, продължаваш с глупостите.
Ми..кой колкото си може в крайна сметка..

# 100
  • София
  • Мнения: 24 839
Намирисва ми, че засегнах много хора на тема ръст, и като подивели животни ме нападнаха.....  Grinning Искам само да кажа,  че се възхищавам на ниски хора....и са ми много симпатични.... Но, уви,  прозират ми и Вашите комплекси....от обратното, че сте ниски и уви доста злобни!!!! Не можете да разберете,какво е чувството! Това, че се чувствам зле от факта, не означава,  че не обичам човека!!!!ЕДНОТО НЕ ИЗКЛЮЧВА ДРУГОТО... Що да логика вадите?

"Ниска жена- за креват, висока жена- за парад"!
Mr. Green

Та, няма как да си засегнала жена на тема височина.
Стига да е нормална, а не комплексирана като теб.
Тук една съфорумка сподели, че когато обичаш човека, дори и с цяла глава да  е по- нисък, проблем няма.
И да, точно такава е нормалната логика.
А ти продължавай да крещиш...........и да ровиш из телефона........от обич.

# 101
  • Мнения: 14
Доста от жените си написаха и ръста, който беше около твоя. И е логично, защото си средна на ръст. Не зная какво очакваш да прочетеш, но звучиш малко изперкало по темата.
хахахахаха, повярвай давам вс дори да съм ниска на ръст.... Съжалявам,  но повечето мъже са около 175,  и това, ако е ок.....  Нз в коя държава живееш ти,  но аз съм в Бг и тука са тапи повечето... С ръст от 175,  да не кажа,  че и 180 ми малеят за мъж си тапа,  сори....

# 102
  • Мнения: 4 611
Ами и аз съм 170см. висока, но това е средния ръст за страната, мъжете са може би малко по-високи  (пак за среден ръст говоря).  Признавам си, че с по-нисък и клющав от мен не бих излизала, но не бих се и пробвала дори да излизам с такъв. Разбирам за комплексите ти, всеки ги има, затова още преди да завързваме връзки трябва да преценяваме дали можем да преглътнем дадено нещо в другия човек или не. Ако не можем това не ни прави лоши хора. Просто щом не можеш да го превъзмогнеш скъсай с него и това е. Не разбирам защо се изписаха 8 страници по темата като отговорът е ясен, а твоите коментари са от неадекватни към по-неадекватни. И казваш, че си на 29?

# 103
  • Мнения: 3 620
хахахахаха, повярвай давам вс дори да съм ниска на ръст.... Съжалявам,  но повечето мъже са около 175,  и това, ако е ок.....  Нз в коя държава живееш ти,  но аз съм в Бг и тука са тапи повечето... С ръст от 175,  да не кажа,  че и 180 ми малеят за мъж си тапа,  сори....
===
Това,  че обичаш някого,  не те прави сляп за недостатъците,  били твои или негови.... И има неща,  които не искаш да са така,  макар и да обичаш....  Защо едното да изключва другото. Дай щото обичаме някой,  да сме кон с капаци....
Синдромът "zdr ko pr" в действие. :rolf:^n

# 104
  • Мнения: 501
Като чета последните изявления на авторката, все повече се убеждавам колко е безсмислено да се пише повече в нейната тема. Как от нейния мъж критиката се пренесе цялостно върху всички мъже. Преценяваш ги по ръста, все едно си избираш краставици на пазара. Добронамерено те съветвам да поработиш освен върху възприятията ти за самата себе си и към отношението ти към мъжете. Защото в крайна сметка и те са хора като нас и е много грозно да ги преценяваш толкова повърхностно. Същото е, когато някой ,,мачо'' си избира партньорките по големината на бюста примерно.... Силно се надявам темата да е пързалка, че иначе лошо....

Общи условия

Активация на акаунт