Рак на белия дроб - тема 2

  • 44 152
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 10 612
Ал, кашлицата на майка също намаляваше и се изсушаваше в течение на химиотерапия.
Ние доста време преди диагнозата, мислехме (на основа на лекарски мнения), че кашля заради лекарствата за кръвно, които имат такъв страничен ефект.

# 556
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Аз не кашлях дълго време преди диагнозата и не съм кашляла от цигарите. Когато се появи тази кашлица беше по- различна от тптюнджииската, след това започнаха хрипове в белия дроб и кървави храчки. След първият антибиотик за пневмонията кашлицата стана постоянна.

# 557
  • Мнения: 5
Здравейте на всички. Пет скенера е готов на тате и ни препоръчаха онкологията в кв. Овча Купел МБАЛ Сердика. Някой има ли някакво мнение за това лечебно заведение или ако може да ни препоръчате друго. Направихме там консултация с доктор, при което се оказа, че на баща ми никак не е добре сърцето. Сега трябва да отидем първо в кардиологична болница да му сложат евентуално пейсмейкър,защото без това сърцето му няма да издържи на химиото. Утре сме на преглед по този повод и ще видим какво ще стане. Струпват се едно след друго нови проблеми и само се моля той и ние да издържим.
Също така искам да ви попитам взимате ли нещо за кашлицата? От няколко дена кашля много, ту суха кашлица ту с много храчки, страшна мъка за него. Неговата лекарка, която го седеше в Света София е категорична нищо да не даваме, защото може да се засили кръвохрака. Но все пак, ако знаете нещо, което ще го облекчи, ще съм ви много благодарна. Той пада духом, което адски много ме притеснява. Благодаря и извинете за дългия пост
За кръвохрака може да ви посъветвам да ползвате едни витамини Пефлавит С 3х2 тъблетки,не са скъпи струват 2 3 лева.Може да пробвате и с обикновен витамин С.

# 558
  • София
  • Мнения: 202
Ние не сме плащали нищо за изследванията за таргетна терапия. Насочиха ни към лабораторията към Медицинския университет и от там ги пращаха към Генетичната лаборатория.

# 559
  • Мнения: 10 612
Cat, сигурно си споделяла, но би ли написала отново кой препарат установиха, че е най-добрият за таргетна терапия и как върви лечението с него.

# 560
  • Мнения: 307
Ние сме на етап физиотерапия ,провеждала се в болница,но за нас няма да стане,заради езика . Не можем да осигурим ежедневно преводач ,който да превежда указанията . На 13.02 ще ни кажат програмата за имунотерапията и ако позволява ще прелитаме до Бг за физиотерапията . Оказа се,че не е достатъчно просто да се плува или фитнес,а се правели някакви специфични упражнения ,индивидуално съобразени с измененията на дроба .Толкова сложно стана ,а и проспахме благоприятните години за учене на език .

# 561
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Таня, казваш все нови и нови проблеми.
Не мога да го възприема все още на този етап, а остави за бъдеще.

# 562
  • Мнения: 307
Ал ,ти си знаеш ,мила . Особено лъчетерапията ,унищожава и здрави клетки . Не е нещо фатално,измененията на дроба му са като моите от туберкулозата . Повече от 20 години живея (и пуша здраво ) с тях . Не ги мисли толкова ,а и лъчетерапия не правиш,най-вероятно е да ти се разминат .

# 563
  • София
  • Мнения: 202
Cat, сигурно си споделяла, но би ли написала отново кой препарат установиха, че е най-добрият за таргетна терапия и как върви лечението с него.

Giotrif , с него се лекува от близо една година. Това изписаха на майка ми, че се повлиява от него. Но трябва да си направите тестовете. На миналия скенер имаше подобрение, туморите бяха намаляли наполовина, някои изчезнали. Другия месец предстои отново скенер и се надявам да е още по-добре. Иначе майка ми се чувства жизнена, изцяло си смени хранителния режим, пие прясно изцедени сокове, ядки и допълнителни добавки.

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 00:14 от catgirl123

# 564
  • София
  • Мнения: 202
Ал, а на теб като не ти понася платината, правили ли са ти изследване за таргетна терапия?

# 565
  • Мнения: 10 612
Другата седмица ще правим кръвен тест, защото не може да се вземе биопсия. Надявам се да имаме късмет и да излезе нещо. При материал от биопсия се изследват много повече мутации и вероятността да се открие правилната таргетна терапия е много голяма. Но и кръвният тест е някаква надежда.

# 566
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Правих генетични изследвания на рака. Наложи се да почна химиотерапията без да ги дочакам. Сега мълчат. Явно, както аз чакат дали ще има ефект. Дали има съвпадение не съм говорила.

# 567
  • Мнения: 10 612
Ал, ти нямаш ли копие от изследванията?

# 568
  • София
  • Мнения: 202
То тях не ги вълнува много на каква терапия си, ти трябва да разпиташ и да искаш резултатите, защото таргетната е по-щадяща. Simple Smile

# 569
  • Мнения: 587
Само да ви кажа,че при баща ми се оказа грешен резултата при първото изследване (материала е от биопсия).Първоначално казаха,че друга терапия освен химиотерапия е неприложима.Искахме ревизия на резултата и се оказа друг..сега чакаме и 3-ти резултат от Трансхеликс (както вече споменах по-горе).Много се надявам това отлагане на лечението да бъде за добро!

Общи условия

Активация на акаунт