Модни консултации -35

  • 49 571
  • 751
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 18 542
Моят гардероб никога не е бил голям и сега не е. Редовно правя "чистки" и махам дрехи които не нося. Тези които стават за носене дарявам. Не изхвърлям често. Тениските отиват за парцали, а малкото неща които не стават, отиват в кофата. Това което махам, е най-често цветове, с които не се харесвам, неудобни дрехи и овехтяли. Най-голям процент са овехтялите и процентът на отпадналите от гардероба ми дрехи е все по-малък.
От няколко години вече купувам само памук, кашмир, мерино и коприна. Не купувам никакъв акрил, дори и смес с акрил избягвам, никаква вискоза - мачка се и очертава несъвършенствата по тялото, наелон - запарва. Единствените дрехи които купувам от полиестер са поларени суитчери.
Якета само с пълнеж пух за зимата и кожени за по-топло време. Искам да си купя вълнено палто, но още не съм намерила.
Въобще гледам да купувам малко дрехи, високо (относително) качество и естествени материи. Ако нещо не става за на вън, го нося вкъщи. Обичам да си нося дрехите дълго. Не обичам да сменям непрекъснато гардероба и не следя последния писък на модата. Повечето ми дрехи са класически модели и нямам много екстравагантни даже май никакви. Цветовете са черно, сиво, тъмно синьо, бяло и лилаво. 

Всичките ми дрехи се побират в един обикновен трикрилен гардероб. Може да се каже, че съм минималист въпреки, че обичам дрехи и обичам да купувам, но с годините се научих, че непрекъснатото купуване на парцали носи моментно удовлетворение, а после разочарование, защото качеството често е лошо. За съжаление, не мога да си позволя да купувам скъпи дрехи в промишлени количества и гледам да се ограничавам до 2-3-4 нови неща годишно.
 

# 541
  • София
  • Мнения: 38 520
Аз пък нямам трикрилен гардероб. Въобще, пространството ни за дрехи е доста ограничено, но аз не мога да спра да купувам съвсем. Всеки сезон си има нужда от освежаване. Гледам да хвърлям две торби като купувам една.
По едно време бях залитнала само по черно, бяло, сиво и нюд розово, но тази година гледам да въвеждам нови цветове - жълто, зелено, червено.

# 542
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Опс, обърках темата.

# 543
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
И както виждате - една жена може да не помни какво си е купила, но цели две години помни какво не си е купила. Joy
JoyJoyJoy Задължително! JoyJoyJoy
И колекцията и силуетите и материите са великолепни! Невероятно е, че по-ниските сегменти не са я изкопирали!

Много сте ми полезни с тези съвети за разчистване и минимизиране на гардеробите! И аз съм в такъв етап, но при мен преломният момент май беше една рокля, която се наложи да купя тази пролет. Консултантката ме гледа с тънка ирония как смених 10-15 рокли, избрани от мен и се цупя на всички и настоя да пробвам нещо по неин избор. Напъха ме в рокля, която никога не бих си избрала сама и дори се харесах толкова, че ми се прииска да избягам от всичките си скучни, консервативни, изчистени, бели/сиви/черни дрехи, дето съм ги насъбрала (а сиво/черно дори не ми отиват, за бога!). В една друга тема се смяхме дружно, че човек дори добре да живее, пак в един момент облича "рокля с рюшчета" и тя променя мирогледа му! Оттам и нечуваните за мен зелени обувки!
(фактът, че къщата ни има малко неестествено много вградени гардероби също пречи на разчистването! безобразно количество вещи могат да бъдат разхвърляни по "клозетите" И да изглежда подредено и непретрупано!)
Все по често виждам подобни неща на живо

Консервата в мен   взема надмощие....и все още не мога да се пречупя да тръгна така
А аз мисля, че ще си абсолютно дъхоспираща! Винаги показваш неща с лек романтичен дух, малка и стройна жена си - ако на теб този стил не блести не знам на кой! Идват Коледни купони - опитай задължително! За бога, дори Мишел О изглежда добре в този вид, а тя не е нито дребна, нито женствена, нито романтична! Определено ми хареса как са я стилизирали обаче!
Не каза ли някой кубинки...Stuck Out Tongue Winking Eye
Аз! АЗ!
Скрит текст:










В интерес на истината избягвам да съчетавам повече от два рокаджийски елемента. Ако ще е кожено яке и кубинки, ще сложа панталон с ръб и риза. Ако ще са скъсани дънки, ще балансирам със сако. Ако е кожен панталон, нагоре ще е плетиво...
 Много харесвам кубинките и с ефирни рокли и поли.
Абсолютно съкровище си, К! HugHugHug

И от мен нещо за вдъхновение, да не съм съвсем готованец!
https://www.elle.com/fashion/accessories/a23890598/fall-2018-boots/

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 16:37 от Agent Provocateur

# 544
  • Мнения: 1 024
Ала-Бала, тъкмо те пращах за една роклА.
Може да те засити и със сигурност няма да се подуеш.Grinning

# 545
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Тези обувки са стра-хот-ни!!
Ако имаше къде да ги нося, вече щях да съм поръчала нещо подобно.

# 546
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Agent Provocateur
Heart
Вярно, че съм дребно и вредно Blush
Никога  не съм искала да бъда висока.
Единствено съжалявам, че алъш вериша в къщи замира.
Тоест вече не мога да заменя три мои поли за два чифта дънки на тийна.
Или да си сложа онези  хубави дантелени гуменки, които тийна носеше есента.
Едни пуловери ни останаха  само в размените...
Лошото е , че от бижутата ми, пръстените  вече не и стават, но пък тя наваксва с другите неща.
Разговор  от последното излизане с приятелки да се мотаят по центъра
Мами мога ли да взема еди кой си твой пуловер, защото пасва по добре на дънките ми,
ок.
Хо ама той ухае на твой парфюм( пуловерът е изпран ) , може ли да си пръсна от някой твой парфюм защото ако сложа от моите ще се смесят ароматите?
Добре, но нека да видим кой точно е за да не смесваме.
Няма значение , ще стои добре с който ида е.
Пръска се, поглежда се в огледалото и
Така като се гледам , онази твоята кожената гривна ще ми стои уникално....
Слага гривната.
И сега ако ми дадеш и пухенката с качулката ще съм върха.

GrinningGrinningGrinning

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 22:19 от sl

# 547
  • Мнения: 2 223
Хахахааааа, душата ще ти вземе. Ама можеш ли да я виниш - стилна е малката, попила е добър пример. Аз пък се радвам на умни майки с умни деца, които от малки им дават добър пример.

# 548
  • Мнения: X
От две години не мога да си намеря ботушите "Вермахт", които като ученичка си купих.  Twisted Evil Бяха сероизна цифра по спомен, но още тогава вярвах, че са повече от добра инвестиция. И си оказах права.

Аз също напоследък яко залитам към минимализъм за сметка на качество. Но това, след като ясно осъзнах в какъв вещоман съм на път да се превърна.

Скрит текст:
При първата ни релокация багажът, който пратихме с контейнер, се състоеше от 5 кашона- с книги основно, 2 колелета, 2 детски столчета за кола. При втората- 55 кашона, без столчета и колелета, при третата- в описа имаше 93 точки, 4 от които- колелета. При положение, че всеки път, събирайки багажа към новата дестинация, яко разчиствам и хвърлям. Срам ме е да кажа за какъв период от време е всичко това.  ooooh!

Ако ще е кожено яке и кубинки, ще сложа панталон с ръб и риза. Ако ще са скъсани дънки, ще балансирам със сако. Ако е кожен панталон, нагоре ще е плетиво...
 Много харесвам кубинките и с ефирни рокли и поли.

Право в сърцето ме прободе! Обожавам описаните от теб комбинации, особено болднатата.  Crazy

13годишната ми дъщеря тази есен вече здраво ме "подноси"- кожени якета, блузи, пуловери... Слава Богу, обувките ми все още не й стават, но тя отдавна крои сериозни планове относно това кои в каква комбинация ще обуе. Ще има да почака, обаче!

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 19:07 от Анонимен

# 549
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В плен съм на тази красота.
Не  съм фен на роклите без презрамки(тук ги наричат " честна дума").Но  ми дадоха идея как мога получа друга визия с едно красиво прозрачно боди под роклята.

По въпроса с матриите.
Предпочитам ествстввните.
Чета съдържанието.Радвам се, че и тийна се научи.Сега когато хареса нещо, първо гледа  съдържанието и ако са естествени материи ми показва дрехата да преценим(двете) ще се купува  или не.

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 22:24 от sl

# 550
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Ох, тези нашите девойчици, изкушавам се да подпукам темата Simple Smile)))
*****************
Критика, моля!
(да се чете "плюйте на воля и без задръжки!")
   

# 551
  • Мнения: 2 223
Е то да плюеш, ама какво... супер яки са ❤️

# 552
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Ох, тези нашите девойчици, изкушавам се да подпукам темата Simple Smile)))
*****************
Критика, моля!
(да се чете "плюйте на воля и без задръжки!")
   

Мега яки! Искам и аз такива!

# 553
  • Мнения: X
Аз забележки нямам! Това Kate Spade ли е?

# 554
  • Мнения: 18 562
Много ми харесват,а и тока изглежда удобен. Леле откога на съв ходила на ток. ...само по поводи. Откакто съм майчинството от колата до партито и обратно.

Общи условия

Активация на акаунт