Колики, ваксини и зъбоци - ужасът на майките!

  • 3 416
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 419
Вилин нямаше колики,рева само на първата ваксина ,а за зъбите -още ги 4акаме Simple Smile

# 16
  • Мнения: 27 524
Колики - около месец неприятни, заради това, че го прихващаха в 5 сутринта, но мина и замина.

Вакисни - нищичко като реакция.

Зъби - видях ги чак като се белееха вече в устата му.

Та и аз се присъединявам към хубавата тема на Никол за спокойствие  Hug

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Колики-въобще не ги чаках и сигур затуй ми дойдоха в повечко-почнаха от втория ден и не спряха до 4 месец-гадни, отвратителни, целодневни и еженощни. Исках да избягам от къщи, най-черните ми дни. Включително стигнахме и до гастроентеролог.
Зъбите-вече само се молех да имаме седмица между коликите и зъбите. така и стана, горе-долу, но до 6 месец нямаше проблеми. После до годинката рева нощно време като скъсан и чак тогава му избиха накуп, цяла холивудска усмивка
Ваксините-покрай колики и зъби, не им обръщах внимание. На едната ваксина даде тежка реакция, но аз в тарапаната я отдадох на зъби, пак мина

# 18
  • Мнения: 3 760
Ох, тъкмо и избива първото зъбче... Не ми се говори... Искам да спяяяяяяя  Tired

# 19
  • Мнения: 442
колики - имаше ги, не е като да ги е нямало, но вече съм ги забравила. май не беше чак толкова ужасно. само където и при двете започнаха по-рано - разни капацитети ми казваха, че не е възможно толкова рано (на 10дни) бебето да има колики, ама такова си беше.
ваксини - без проблеми. даже, помня малката как спа необичайно много време след едната.
зъби - при голямата първият се показа на 11м и половина. не усетих кога избиха всичките. само при кътниците ми казваше, че я боли зъбче, а аз я успокоявах, че `сега то расте`, и с това приключихме. на малката първото зъбче изби на 1г и 2м. всъщност, при нея избиват по две наведнъж, без да спазват реда. първо - долните първи, после - горните втори, след тях - горните първи, в момента - долните втори. малко си губи апетита и по това познавам, че започват да избиват зъби. отвреме-навреме проплаква насън, но като цяло минава доста леко (чук-чук-чукам на дърво)

# 20
  • Мнения: 1 860
 Колики нямаше или аз просто не съм разбрала.  newsm78
 
 Ваксините също без реакции, самоче хубавко се наспиваше след това.

 Зъбките, за сега само 5, но и те не са ни създавали главоболия.

# 21
  • Мнения: 4 806
Никол, поздравления за темата - ще е полезна за начинаещи майки...

Колики - при нас почти нямаше. Държах Еспумизана в чекмеджето и съм давала едиин - два пъти. Като направихме 3 месеца го дадох на пердиатърката - ако може да го даде на някоя мама, която е финансово затруднена, че да не става зян.
зъби - започнаха рано и дълго ги вадехме. Особено неразположение не е имала, но все пак мазахме венците, че от време на време ставаше кисела и с него се успокояваше.
ваксини - е, не ни подмина този проблем. Първата ДТК я понесе тежко. За втората изключихме Коклюша и пак имаше реакция - загуби си гласа за няколко дни момиченцето ми, и после 2-3 седмици още "стържеше". Определено следващата ме притеснява и пак ще е ДТ (без К).

# 22
  • София
  • Мнения: 6 182
Но тя милата си има вече 21 (чакаме последните 3) и не съм усетила нито един кога е пробил  Grinning

Никол, моля те кажи ми, че си се объркала с бройката на зъбите на София Praynig Ако разбера, че има шанс 6 годишните кътници (6-тите зъби) да изникват още през 2-рата година, ще се  застрелям, въпреки успокоителния характер на темата.

# 23
  • Мнения: 4 621
Да споделя и аз Grinning
Коликите ги чаках, чаках и за наше щастие така и не се появиха Grinning
Ваксините, поне тези които са ни слагали до мемента не са предизвиквали някакви реакции, дори температура не е вдигала Laughing(дай боже така да бъде и при оставащите Praynig)
За зъбките ами вече си имаме 6 броя - 2 отдоло и 4 отгоре. При първите мрънкаше и беше леко раздразнителна на моменти, но нито веднъж не ме е будила през нощта  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
Никол, чудесна тема - благодаря! Simple Smile

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Моят син имаше ужасни колики почти 3 месеца - след всяко хранене по 1-2 часа рев ... ooooh! припадах за сън, ама ...
Слава богу ваксините ги понесе без усложнения и зъбите му поникнаха почти без да ги усетим.

# 26
  • Мнения: 481
Е, аз не мога да дам такова успокоение на мамите които очакват тези моменти  Confused

Коликите - и двете ги мъчиха доста. От както излязохме от болницата (на 13-я ден от раждането) - до към четвъртия месец. Събуждане през нощта, рев, извиване, постоянни газове... Ужас и нищо не помага... #Crazy Тъкмо поуспокоя едната и започва другата....

Ваксините - след слагането на ваксина следобеда ставаха много кисели и пак рев! Ама без температура. И минаваше бързо - само за следобяда. След това си заспиваха вечерта спокойно и на другия ден нищо им няма.

Зъбите - долните два излязоха без никакъв проблем. Само от време на време изплакваха насън, но без да се събуждат. Почти не ги усетихме.
Обаче горните сега ни дават доста зор  Mr. Green Имаха два дни температура, сега хрема, за подсечените им дупета няма да споменавам (там беше ужас - направо на ранички). Ама и това е "всяко чудо за три дни" - всичко отминава и се забравят лошите моменти.
Остават само хубавите спомени!
Не се притеснявайте и се радвайте на всеки миг с растящото бебче, че скоро вече няма да е бебе, а голям младеж или девойка!

# 27
  • Мнения: 2 292
и аз да кажа  Wink
Саши си има колики от самото начало. При това сериозни. Кърмен е и реагира на неща които ям и на прясно мляко , ако пия. Имало е дни при които съм го гушкала и разхождала из къщи по 12 часа на ден , без да седна и без да може да заспи (бяха 2-3 последователни такива дни, пиех прясно мляко в големи количества по съвет на свекървата и ни се разказа играта. ще има да ги помня ... ) Сега се захранваме. Все още реагира на някои храни с болки в коремчето  Sad
зъбките - чеше ги много усърдно, ръчичките непрестанно са в устата, ако може да пъхне и 10 те пръстчета и да ги дъвче ... дъвче сухарче и се мажем с гел Дентикокс - облекчава за кратко
ваксините - не ги усети. Минаха без Т и рев.
Всяко бебе е индивидуално. чувала съм , че коремчетата на момченцата са по-чувсртвителни, но и това не е гаранция

# 28
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Коликите - ами никога не съм си представяла, че ще започнат толкова рано ooooh! Още от 7-мия ден на малкото човече Confused Гърчеше се в ужасни болки по цял ден (слава богу през нощта не) и по някое време заспиваше в ръцете ми от изтощение Cry Саб Симплекс, Бейбинос, Еспумизан, чайове - никаква полза. Накрая, около втория месец дойде нашето спасение - Инфакол. Знам, че не на всички деца помагат, но при моето имаше поразителен ефект Hug Осмелих се да ги спра едва след като навършихме 3 месеца...

Ваксините - никакъв проблем Praynig Досега сме слагали Хепатит Б по каса, Инфанрикс (ДТК) два пъти и капки п/в полиомиелит - два пъти.

Зъбите - ами чакаме ги още...Ама като гледам с каква ярост дъвче всичко каквото докопа, най вече юмрука си, и като се има предвид семейната обремененост, смятам, че скоро и това щастие ще ни сполети Laughing

# 29
  • Мнения: 46 518
Но тя милата си има вече 21 (чакаме последните 3) и не съм усетила нито един кога е пробил  Grinning

Никол, моля те кажи ми, че си се объркала с бройката на зъбите на София Praynig Ако разбера, че има шанс 6 годишните кътници (6-тите зъби) да изникват още през 2-рата година, ще се  застрелям, въпреки успокоителния характер на темата.

 Embarassed Грешката е моя, да, сега ще я оправя  Peace

17 зъба има от общо 20 млечни  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт