Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 2

  • 27 296
  • 733
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 7 776
По-скоро от зъби или някаква инфекция да бори. Ако беше алергия щеше да има други симптоми.

# 301
  • Мнения: X
За алергия, проявяваща се е сополи не съм чувала...По-скоро са зъби или настинка.

# 302
  • Мнения: 4 660
Не знам останах с впечатлението ,че след тази каша или пъпчасва или нещо друго. Може и да са зъби знам ли...

# 303
  • Варна
  • Мнения: 1 634
За алергиите, дълго е, слагам в скрит текст:
Скрит текст:
При алергия обикновено са налице поне 2 признака.

Има разлика в симптомите при алергия към храна и непоносимост към храна.

Другите признаци освен обрива, по които се разпознава една действителна хранителна алергия или непоносимост, са разделени на 3 вида:

1) свързани с дихателната система
2) свързани с кожата
3) свързани с чревната и храносмилателната система

==> При реална хранителна алергия са налице прояви от поне 2 различни вида или поне 2-3 прояви от 1 вид.

Пример за признаци от 1-ия вид: течащ нос без видима причина, кихане, кашлица и др.

Пример за признаци от 2-ия вид: ситен обрив, суха кожа на бузките, тъмни кръгове под очите и др.

Пример за признаци от 3-ия вид: стомашни болки и подуване, повръщане, диария със слуз, запек и др.

Много често всяко петънце и пъпчица се свързват с хранителна алергия или непоносимост, а причините най-често са свързани със специфичната физиология на тази възраст или съвсем прозаични причини – изпотяване, реакция към слънцето или замърсена вода, претопляне, нестабилна терморегулация, мръсни ръчички, отминал прием на Панадол или считани за безобидни неща като витамин С, неподходяща козметика, състава на конкретна марка храна  и т.н., и т.н.

Според едно специализирано проучване (University of Portsmouth/31.01.2008 г.) се оказва, че родителите са склонни да набеждават всеки обрив, зачервяване или екзема за алергия или непоносимост.

А реалността е друга. От изследваните 800 бебета в рамките на 3 години, за 1/3 от тях родителите считат, че имат непоносимост към храна. Но само 27 се оказват алергични към храна, като те са част от всички близо 60 деца, които изобщо развиват някаква алергия на даден етап (за възрастта 6-36 м.)

При обривите от претопляне пъпчиците са ситни, ясно различими една от друга. Могат да бъдат навсякъде по тялото, особено около вратлето, гърдите и гръбчето, но рядко само по бузките или лицето например. Понякога изчезват по-бързо, понякога по-бавно.

При обривите от хранителна алергия/непоносимост пъпчиците са ситни, подобни на тези при претопляне. Но за разлика от тях, те по-скоро се сливат по няколко в малки петънца. Тези петънца могат да бъдат почти незабележими или по-ясно различими и леко червеникави. Самата кожа около пъпчиците е по-суха (при изпотяване е по-скоро нормална). Освен това само обрив не е признак за хранителна алергия/непоносимост, трябва да има и друг признак – тези признаци обаче невинаги се разпознават лесно при по-леките форми на реакция.
Въобще тук има ценни съвети:
https://zahranvane.wordpress.com

# 304
  • Мнения: 35 199
Спри въпросната каша за месец. Пробвай отново  след месец дали има реакция от нея.
Каква точно каша е тя?

# 305
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Снощи направих кебапчета от пилешко. Но господинът беше много сърдит и нищо не яде. Ще пробвам пак днес. Иначе се получиха, не се разпадат. Дано ги хареса.

# 306
  • Мнения: 115
Здравейте, започнах въвеждането на глутен, давам вече трети ден. Мога ли с него да почна и млечните, или да си искам един месец?
 Не че бързам, но имам домашно козе сирене и ако няма проблем, бих му дала да опита.

# 307
  • Мнения: X
Мисля да направя пюре спанак с картофи, ще стане ли нещо читаво? Grinning
Кога се въвежда обезсолено сирене и от къде си го набавяте?

# 308
  • Мнения: 35 199
ООО, спанак и картофи много се харесаха на моят син. А като сложа и тиквичка и картофа не е толкова сополив.
Сирене вземам от магазин на Елена- краве сирене шайба. Около 200 гр е и му стига за седмица.
Иначе аз въвеох глутена и сиренето заедно с попара. Доста бързо след въвеждането на сухара вкарах и сиренето

# 309
  • Мнения: 4 660
Спри въпросната каша за месец. Пробвай отново  след месец дали има реакция от нея.
Каква точно каша е тя?
Мисля че е алергия , след като дам Фенистил сополите изчезват.

Последна редакция: нд, 11 ное 2018, 11:22 от kikair

# 310
  • Мнения: 115
Благодаря! И аз точно за попарата питам.
Иначе, за сиренето е от една приятелка на свекърва ми, от Костенец е жената и тя си го е правила. Утре ще му сложа в кашата, да видим дали ще му хареса.

# 311
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Второ дете проявява реакция към каша на Слънчо.

Kikair, овес ли въвеждаш с нея?

# 312
  • Мнения: 2 988
От всички каши на Слънчо съм давала само от безмлечните. Другите не са с АМ, а с обикновено и изобщо не съм ги ползвала. Не са подходящи за дете под годинка.

# 313
  • Мнения: X
Аз мисля, че са голям боклук. Купих елда, за да имам за спешни случаи, когато нямам време да приготвям от брашно и като прочетох състава... Остави, че е със сухо мляко, а пише и че е обогатена с витамини, т.е. това значи ли, че е със синтетични витамини?

# 314
  • Мнения: 7 776
Снощи направих кебапчета от пилешко. Но господинът беше много сърдит и нищо не яде. Ще пробвам пак днес. Иначе се получиха, не се разпадат. Дано ги хареса.
С тебе сме действали едновременно 😂 и аз вчера смелих филенце пилешко и го направих на кебапченца (добавих само 1 яйце, малко олио, брашно и чесън). Приятно съм изненадана колко вкусни станаха, а и бързо се приготвят. Опита ги, хапна 2-3 хапки, но после си взе елдена бисквита и круша. Направих доста, та ще видим тия дни дали ще прояви по-голям интерес.

Общи условия

Активация на акаунт