Примиряваме ли се един с друг?

  • 6 554
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Случвало ли ви се е сами да не можете да си имате доверие на това, което чувствате?

На 29 съм. През последните 10 години от живота ми имах 3 връзки, и 3-те с мъже, по които бях луда. Голяма любов от моя страна, но накрая все се разделяхме, защото в началото се държаха студено с мен, а докато ме обикнат, аз изстивах... разминавахме се жестоко. Толкова ми беше писнало, че се бях отрекла от връзките и няколко години си карах на отношения без обвързване.

В началото на тази година срещнах мъж, малко по-голям от мен. Счупи калъпа - абсолютно анти на мъжете, с които съм била, на външен вид и най-вече на характер. Приятелките ми все се чудят - не е мой тип ама хич. Много затворен. Първите срещи бяха особени - нямаше стремеж да ме впечатли, а аз бях апатична. Мислех, че дори няма да стигнем до секс. Стигнахме. Мислех, че ще избягаме един от друг след секса, защото така става в повечето случайни връзки. Не избягахме. Носех се по течението, чувствах се спокойна с него, бях себе си. Не сме били обезумяло-влюбени един в друг, не ме е ухажвал, но бяхме ОК. Той се отнасяше с мен грижовно, аз също и така, от месец на месец, някак си, някога си, сме станали двойка. И тъпата ми глава постоянно поставя това под въпрос.

Откакто го срещнах, нямам желание да се виждам с други мъже. Скоро ще заживеем заедно. Дори мисъл за деца ми минава през ума. Но не мога да си отговоря - заедно ли сме, защото се обичаме и привличаме, или сме заедно, защото сме удобни, сигурни, комфортни? Примиряваме ли се един с друг, защото дълго сме търсили, дълго сме удряли на камък и ето ти го това нещо, което някак си изглежда ОК? Той наистина е затворен, аз също не умея да изразявам чувствата си. Не си знаем миналото, никой не пита другия. Усещам, че ще имаме грандиозни проблеми в комуникацията, състоящи се от мълчание и неспособност да се изразим. И не знам... колко стабилно може да остане едно ОК?

Знам, че е глупаво да очаквам реален отговор на този въпрос, при положение, че аз самата не мога да му отговоря. Не искам да прецаквам нещо хубаво и нормално защото не е точно така, както си го представям, но и съм напълно наясно колко лесно мога да изкуфея с годините, и да започна да се чувствам неоценена, нежелана и загубена. Просто искам да чуя чуждо разсъждение по темата.

# 1
  • Мнения: 3 732
Много общо пишеш. Не познаваме нито теб, нито него.

На едно мнение ли сте къде ще живеете? Харесва ли ти сексуалния ви живот? Има ли драстична разлика във финансите ви?

Ако утре той изчезне, ще ти липсва ли?

# 2
  • Мнения: 16
Много общо пишеш. Не познаваме нито теб, нито него.

На едно мнение ли сте къде ще живеете? Харесва ли ти сексуалния ви живот? Има ли драстична разлика във финансите ви?

Ако утре той изчезне, ще ти липсва ли?

За мястото на живеене - на едно мнение сме. И на двамата ни е все тая, стига да не е по-лошо от сегашните ни квартири.

За сексуалния живот - харесва ми. Но нямам никаква вербална обратна връзка от него. Не знам дали да продължавам да питам.

За финансите - не сме говорили кой колко взима, но той със сигурност печели повече от мен. Мразя да говоря за пари, но вече съм му казала, че не мога да харча толкова, колкото него. Иначе съм финансово независима.

И на последния въпрос - не знам. Има чувство на липса, когато не е с мен. Но аз съм майстор в това да си втълпявам емоции. И вече не знам какво чувствам наистина.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 546
Моето мнение е, че само ти можеш да решиш дали те устройва да провериш във времето колко стабилно ще остане това ваше ОК (както ти го описваш). Може да остане ОК, но може и да не е така. Аз на твое място вероятно бих опитала съвместен живот с уговорката, че не се хвърляме веднага в дълбокото, а първо ще проверим колко си пасваме. След това, ако ОК е все още ОК, то тогава няма лошо да създадете семейство. В живота ми има няколко човека, които аз самата определям като мъдри. Всички те ме съветваха да създам семейство с човек, с който се чувствам комфортно и да не ламтя по "истинската ", "голямата", "изпепеляващата" любов. Не ги послушах. Хлътнах до ушите по мъж, който беше крайно неподходяща партия за мен, но не го осъзнах навреме. Сега сме разделени и аз отглеждам детето ни. В същото време точно преди да хлътна по въпросния мъж отхвърлих такъв с когото (пдобно на описаното от теб) бях ОК, но без да има пламък, без страст. Реших да си търся пламъка. Е, намерих го и той ме изпепели.

# 4
  • Мнения: 5 247
А от колко време сте заедно?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 176
"Носех се по течението, чувствах се спокойна с него, бях себе си." - така бих описала истинската любов и щастие. Наслаждавай се на това, което имаш! А дали точно той е човека - времето ще покаже.

# 6
  • Мнения: 239
Според мен заживейте заедно и тогава ще си отговориш на част от въпросите.  Преди това, доакто си излизате на срещи, кино, диско, пица, някоя друга почивка, няма как да разбереше дали това е човека за теб. Поживей известно време с него-6 месеца, година, две и ще разбереш. Сега картинката ти не е пълна, за да си отговориш на всички въпроси, които си задаваш.

# 7
  • Мнения: 4 611
Дай си време според мен. До година- две ще разбереш накъде вървят нещата.

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 14 024
Струваше ми се объркана. Как може да ходиш по срещи с мъж, който не те впечатлява, че и до секс да стигнеш? Пишеш, че си търсила връзки, а в същото време си изживяла цели три. При това са били любов от пръв поглед.

Ти самата не знаеш какво искаш в момента и май е по-добре да не се хвърляш в живот заедно и бебета. Някой написа по-горе, че сега гледа сама детето от голяма любов. Тя поне е изживяла голяма любов. Как ще гледаш дете от сива мишка, в която и влюбена не си била, ако случайно се разделите. Повече от 150-200 лева издръжка едва ли ще вземеш по думи на съфорумки. Добре си помисли!

# 9
  • Мнения: 18 530
Не ми звучи много романтично, а си само на 29. Плюс това мъжът е темерут и мълчи - хич не е цвете за дълга връзка. Имай си едно наум.

Какво значи "Не ме е ухажвал" Как сте стигнали до секс тогава??

# 10
  • София
  • Мнения: 38 489
Нещо подобно стана и с моя мъж.
Не е примиряване, а смирение. Любовта има нужда от смирение, за да цъфти и живее дълго.

# 11
  • Мнения: 1 440
Гледай да научиш нещо за неговото минало. Не говори много, но не му е зашита устата все пак.Чувстваш се добре с него, това е много важно.Понякога любовта идва след време, когато се опознаете.Даже това е по-добрият вариант, отколкото влюбвания и силни страсти от самото начало. Т.е. по този начин успяваш да видиш човека до себе си без розови очила.

# 12
  • Мнения: 16
Благодаря ви за тези мнения Simple Smile Някои от тях наистина ми дават перспектива. Simple Smile

Не ми звучи много романтично, а си само на 29. Плюс това мъжът е темерут и мълчи - хич не е цвете за дълга връзка. Имай си едно наум.
Какво значи "Не ме е ухажвал" Как сте стигнали до секс тогава??

Ами не е, и това понякога ме кара да се питам дали е правилно - и моят мозък е промит до избелване от разни холивудски истории.

Иначе под ухажване разбирам сваляне на звезди, цветя, обяснения в любов, демонстрации на чувства. Не че нямаше мили жестове, но те бяха от друго естество.

Иначе да, винаги си имам едно на ум.

# 13
  • Мнения: 4 611
Да ти кажа така е по-добре. Аз даже се дразня на подобни лиготии, особено в началото на отношенията ни. С времето и привързването идват обясненията в любов и милите имена. Поне според мен е така.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592

Струва ми се, че най-сетне си открила любовта... Не бурните влюбвания, а тихата, спокойна, "домашна", "по пантофи" любов, която е спокойна, но... сигурна. Стабилна. Трайна. Не изгаря - но и не изтлява, а топли дълго.
Само един проблем имате - не се познавате добре. Това е... важно. И не се постига с възвишени разговори, декларативни обяснения и разбор на чувствата, а просто с... време. Когато нещо ти напомня на нещо от миналото ти - няма значение какво, миризма, свързана с детството, място, свързано с хлапашки щуротии - сподели го... Така хем ще видиш реакцията, хем ще го предразположиш да споделя по същия начин - за да можете да се опознаете, да опознаете човекът отпреди запознанството си... Впрочем, съвместният живот също способства за опознаването.

Общи условия

Активация на акаунт