На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 21

  • 80 652
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 14 121
Някой бил казал ... Не се връзвайте на такива приказки. Така се раждат легендите и се носят из пространството.
Както писах в предната тема, нас ни хванаха с цигари (3 стека), разфасоваха ни багажа и колата, накрая дори не ги конфискуваха, а ни пуснаха да си ходим само с предупреждение.

# 61
  • Мнения: 2
Халим, за нас е ясно, че това, до което имаме е достъп, не е най-доброто. Но "Като няма риба и ракът е риба.". Въпросът е да изберем доброто от не толкова доброто.

И аз щях да кажа за петъчния пазар в понеделник, но papaone ме изпревари.

Krasi, не знам доколко е аналог, защото Лиотона е с хепарин, а този - с хепариноид, но аз съм доволна от него.
Благодаря Ви

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 025
За изсипването на прахове за пране - не съм го видяла с очите си, но не биха излъгали за това, те самите са имали закупени прахове. Само не съм сигурна дали в събота или в неделя се е случило това. Може да са имали някаква акция и да е нещо моментно.

От кога започват коледните намаления в Турция?

# 63
  • Мнения: 401
От двама човека, пътували през уикенда до Одрин, чувам, че по границите карали тези, които имат прахове за пране, да ги режат и изсипват...

Не мисля, че има как да стане това. Минавала съм с многопрах и през КА и през Гърция не могат да те накарат да го изсипеш, ако те го направят трябва да го платят. През Гърция правят проблем за прах, но се разправях, не можаха да ми покажат защо не може да мина от там и ни пуснаха.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 531
От кога започват коледните намаления в Турция?

Турция е мюсюлманска държава, не се празнува Коледа!

# 65
  • Димитровград
  • Мнения: 811
Интересно ми е къде са изсипали праховете? На асфалта или на масите? Представям си каква пяна ще стане сега като завали. И кой ги е карал да го правят - гърците, турците или българите?

# 66
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Sisi 91, всичко е възможно. Пред мен,  счупиха ръката на жена,  в битка за намаления в Gratis. Други се ругаеха на прост шоп и говедо, а шофьора ни отвърна на няколко шамара на границата  от румънска циганка.  Разбрах за задържане над 4часа  и конфискация на стоки, заради арогантни бг цигани. Вбесили са турските граничари. След 10 декември предлагали вид  намаления.

# 67
  • Мнения: 3 117
По -напред попитах,но никой не отговори ,за Омепразол трябва ли ми рецепта и какво количество мога да взема?
Едва ли. Ние купихме Талцид без рецепта, то пак е някакво лекарство за киселини.
За количество въобще не знам. Thinking
Ние купихме по една бройка от всички набелязани неща.

# 68
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Намерих някакъв линк за зехтините на Кристал. Пускам го тук, за да можете да видите видовете. Аз си взех с жълтата опаковка.Мек е вкуса, не мирише на маслини много силно и на нас лично ни хареса много. Не е и горчив.https://www.kristalyaglari.com/en/products/general/extra-virgin-olive-oil
Имаше в Мигрос и двата вида екстра върджин и някакъв друг пак на Кристал, но на половин цена и пишеше само olive oil.

# 69
  • Мнения: 775
Халим,местните жители споделят мнението ти.Ако имаш свободно време,без излишни страсти дай мнение за масовите хранителни стоки и облекла.Ако си от региона на Одрин и препоръки за местни фирми за качествени  кожени изделия.(без Деримод) Sunglasses

VIVI : За съжаление не съм от Едирнето.. Няма да мога да ти бъда полезен.. но ако си падаш по бутиците и по разнообразие на кожа ще трябва са слизаш на долу кум територията на Станбул.. Ордин е малък град макар че е с голяма дистанция за shop от балканите пак е нищо..
моята община е с 350 хил. жители нарапви си представа..

пък ако обичаш online shop разнообразие безкрай из турските саитове

беличке (както казват другите ) - за рибаря трябва винаги да има риба.. ако не, начи не е рибар.. Simple Smile

Sisi91 - има новогодишни индирими.. има и черен петък само че дали индирима е  -% от БИНдирим, незнам.. Simple Smile


# 70
  • Мнения: 775
да добавя 4е DERIMOD е една от най ефтините и ка4ественните марки за кожа.. по ефтина от деримод  така с две три обиколки няма да може да се намери из страната! като разнообразие може да нямат мн 4ешит но като цени няма едвали по ефтини от тях (ако няма да е на едро купувано от Aксарай или Mертер)

# 71
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Да, Халим, там директно от склада на фабриканта. Толкова са любезни, че е неудобно да откажеш покупка.Но и в Одрин ще потърся. Аз съм фен и на родопската, домашна кухня, но това е друга тема.Heart BlushА когато няма риба, рибарите постят с узо,  раци не вкусват. Sunglasses

# 72
  • Мнения: 401
Sisi 91, всичко е възможно. Пред мен,  счупиха ръката на жена,  в битка за намаления в Gratis. Други се ругаеха на прост шоп и говедо, а шофьора ни отвърна на няколко шамара на границата  от румънска циганка.  Разбрах за задържане над 4часа  и конфискация на стоки, заради арогантни бг цигани. Вбесили са турските граничари. След 10 декември предлагали вид  намаления.

Вие сериозно ли ги мислите тези неща? Турция е нормална страна, няма как безнаказано някой да удари друг. Минавала съм много пъти през няколко граници, минавала съм скенер на БГ и на Турска граница (искам да отбележа, че отношението и скоростта на турците беше по-добро). Сваляла съм целия багаж, на БГ границата ни разглобиха задните седалки. Истории много. (от личен опит). Винаги, ама винаги са били любезни. Всичко си сглобиха сами. Никой не ми пипна багажа, карат те ти да го вадиш. Имат си изисквания и си ги спазват. Веднъж ни бяха объркали печатите и стояхме на границата доста часове (това не се води задържане). Отново всичко беше наред и мина сравнително нормално. Пред нас хванаха мъж с оръжие скрито във вратата на колата, просто го арестуваха.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Халим, благодаря ти за полезните включвания. Ако някога имаме достъп до посочените от теб стоки, ще се възползваме от съветите. Дотогава, ще си купуваме масови стоки от Одрин.
Риба има, ама не от най-добрата, тъй да се каже... Stuck Out Tongue Winking Eye
Благодаря също, че потвърди статуса на Одрин като място, където бутиковата стока е "кът".


Между описаната ситуация с изсипването на прахове и другите, показващи нашенския манталитет, общо няма.  Надали хората, за които говори Сиси, са се шамарили на границата. Просто понякога някой тегли късата клечка.

Вилиана, благодарим, че ни осветли. За всичко.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 14 121
Някой гледа много филми  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт