Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 091
  • 784
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Добро утро! Simple Smile
Днешната кутия:
МЗ - райска ябълка
Обяд - патладжан с кисело мляко за грилованите филийки (домашни лимецово-пшеничени); салата с моркви, кимион и портокал; шоколадово кремче с лешници


# 121
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
За закуска хапна младежът киноа с масло и сирене, а в училище отиде с:
обяд - сандвичи с пастет от риба и резенчета кашкавал, пъдпъдъчи яйца, краставица и черита + портокалов сок
закуска -хулигански ябълков сладкиш и райска ябълка

# 122
  • Мнения: 5 347
Хулиганския сладкиш ми хареса! Днес сложих две пълнени чушки ( без сос...), кисели краставички, грозде.
Аз хапнах тиквена крем супа. Нова е в репертоара ми, много се хареса на всички, макар че семейството ми са хищници.

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Кутийка за утре (за децата): сандвич от пълнозърнест хляб, масло, варено пиле и кашкавал, краставица, ябълка и грозде.

# 124
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Закуска вкъщи - филийка с масло и мед; праскова.
Снак - мандарина и оризовка ( с киноа, амарант и елда - купих ги от България).



Обяд - био наденица на тиган; хляб; млад грах, чушлета и домати.

# 125
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета, имам въпрос. Всичките тези храни, които слагате, така ли ги ядат после децата? Примерно наденички, руло Стефани, пълнени чушки...студени ли ги ядат?
Моят много ме навива да му пращам, ама аз основно заради това се колебая. Няма да имам възможност за топлене, термоси и прочее, та...какво и дали се яде студено?

# 126
  • Мнения: 1 961
Не знам къде живееш. Аз съм в Калифорния и го купих преди време от Costco.
Не съм в Америка, ще поръчам на някой..
Днес менюто беше сандвич с кашкавал както винаги и краставица.

# 127
  • Мнения: 21 275
Вчера : термос с чай и мед ; банан и ябълка + запечен сандвич с масло и пуешка шунка .кетъринг - мусака.

Днес : термос с чай и мед , мандарина ,кроасан с шунка и кашкавал 2 броя и кетъринг - пилешка супа.

# 128
# 129
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, имам въпрос. Всичките тези храни, които слагате, така ли ги ядат после децата? Примерно наденички, руло Стефани, пълнени чушки...студени ли ги ядат?
Моите ги ядат студени. Аз в работата също ям студено, въпреки че имам микровълнова. Но ние и в къщи ядем храната със стайна температура, никой у нас не обича гореща храна. И колко да е студено като в училище е 23-24 градуса? Тя си става до обяд със стайна температура. Само чай и мляко с мед слагам топли в термос, но и тях ги чакам да поизстинат доста и тогава наливам.

# 130
  • Мнения: 9 525
днес сме на джоб от фокача с маслини, пълнена с крема сирене, мръвка, кашкавал и краставица + банан + корни. каквото и да ѝ сложа в занималнята си купува по нещо - я солети, я някой друг боклук. направо се чудя какво да я правя - хем не искам да ги яде тези неща, хем би било крайно да я пускам без пари.
и аз на работа ям студено, макар да имаме мокровеле /избягвам/

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Никак не ми е крайно да не ядат боклуци. Моите са на училище до обяд, слагам кутия с храна и не давам пари. Обядват в къщи. Не виждам никаква необходимост да си купуват всеки ден боклуци. А в тяхната лавка и да искаш освен боклук няма какво друго да си купиш. Отдавна не се впечатляват и не страдат. Напротив - чувстват се горди от това, че се хранят здравословно. В класа само те и още 1-2 деца си носят кутии, всички други закусват в лавката. Скоро бяха обяснили на госпожата колко е вредно да яде кроасан и вече и тя е с кутия.  Joy Бели лястовици...  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 9 525
Никак не ми е крайно да не ядат боклуци. Моите са на училище до обяд, слагам кутия с храна и не давам пари. Обядват в къщи. Не виждам никаква необходимост да си купуват всеки ден боклуци. А в тяхната лавка и да искаш освен боклук няма какво друго да си купиш. Отдавна не се впечатляват и не страдат. Напротив - чувстват се горди от това, че се хранят здравословно. В класа само те и още 1-2 деца си носят кутии, всички други закусват в лавката. Скоро бяха обяснили на госпожата колко е вредно да яде кроасан и вече и тя е с кутия.  Joy Бели лястовици...  Mr. Green

моята е цял ден, като след обяд е на занималня извън училище. понякога се прибира и в 8 часа вечерта след спорт. в занималнята ги извеждат и децата си купуват. в училище не купува нищо. миналата година не давах никакви пари, но тази усетих, че ѝ е кофти, че само тя е без пари и започнах да ѝ давам по малко. кроасани и подобни не консумира. скоро даже ѝ се бяха чудили, че не знае какво е KFC  и не е яла там и в другия боклучарник макдоналдс.

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Добро утро! Simple Smile
Храната за у-ще днес:
MЗ - скир с горски плодове и бадеми (любимо)
Обяд - пиле по марокански с пюре от сладки картофи, каперси; зелена салата с медно-горчиено-балсамов дресинг; мус ягода




...Моите са на училище до обяд, слагам кутия с храна и не давам пари. ... А в тяхната лавка и да искаш освен боклук няма какво друго да си купиш. Отдавна не се впечатляват и не страдат. Напротив - чувстват се горди от това, че се хранят здравословно. ...
Това е и нашата действителност.  Просто няма за какво да си носи пари. Има си нейни, но в у-ще не ги носи.  А за здравословно хранене вече няколко пъти през годините са говорили в клас.
Ходела е и по цял ден на у-ще - пращала съм повече храна и това е.

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Закуската у дома беше пак любимият му рибен пастет на филийка с резен кашкавал и фреш от портокал. В училище ще обядва мини-кюфтенца и картофени крокети, таратор и малко хляб, а ще закусва със солени крекери с розмарин и мандарини. И тъй все е гладен (яде всяко междучасие, като имат и безплатна закуска... къде го слага това не знам?!) накрая му мушнах и едно рообарче в чантата, за всеки случай Grinning



Бях му обещала най-накрая да го заведа поне един път в Макдоналдс - да опитал вредната храна един път и да си вземел играчка... и те взеха че го затвориха Grinning Grinning Grinning Има и МакДрайв, и в единия Мол, ама той знае че там не се обядва и не е мрънкал повече. Леко взех да "отпускам каишката" и да му давам избор кога и какво вредно да яде, знаейки че е вредно, макар и вкусно, за да свиква с разумен избор и да не почне да се крие и да се тъпче безразборно с боклуци. За съжаление и в стола в училище се предлагат кенчета, вафли, орео, кубети и пр. редом с топлите закуски и оризовките, та пълната забрана не е вариант...

Общи условия

Активация на акаунт