Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 075
  • 784
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 21 275
Тези дни нямам време много,но за днес :
банан ,мандарина , мързелива баница със сирене , за обяд имат пилешка супа.
Вчера беше с : палачинка със сирене , чай термос лайка + мед , мандарина ,ябълка ,а за обед имаха мусака.

# 226
  • софия
  • Мнения: 1 707
Термочантата на Декатлон е добро решение 26/28лв ,можеш в долното отделение да сложиш кутия правоъгълна или течност за да сържи топло.Отгоре термос/купа/кутия .

# 227
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз трябва да призная, че за пет години носене на храна в училище не съм намерила идеалните кутии. Много съм доволна от затварянето на стъклените кутии от ИКЕА, но тях не бих ги дала на децата. Тежки са и има реална опасност да ги счупят. За мен си нося понякога и никога не са разливали. Иначе, в момента ползваме пластмасови кутии на Система за закуските/плодове/зеленчуци и метален термос за храна за обяда (гледам да са по-гъсти яхниите).

Днес таткото приготви закуските и мога да кажа само горе-долу какво е било:

З. Овесена каша с малини
О. Пиле с ориз
С.з. помело, ябълка, краставици, маслини

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Скрит текст:
Кратката почивка с кутиите свърши и днес младежът ще обядва наденичка и картофено пюре + зеленчуци и малко хляб. За закуски има портокал, оризов чипс и джинджифилови бисквитки.



Кутии ползвам на Икеа и на Система, че са с разделители и отделения и са ми удобни, а за таратор или друго по-течно кутийка за супа пак на Система. Не са термо, но в термочантата се позапазва температурата известно време.

Значиии да споделя - нещата за двете закуски (портокала, джинджифиловите бисквити и оризовия чипс) ги е изял младежът още сутринта. На обяд си е изял всичко от кутията (2 наденички, немалка порция картофено пюре, филия хляб, една краставица и няколко черита) плюс една вафла Милка, дето си я измрънка докато пакетирах. Решил че не се е наял и си е купил от стола пакетче кубети Close (И тъй като съм му казвала, че не му давам пари, за да си купува боклуци, обясни че си е намерил вчера 50ст и тъй като не съм му ги дала аз, с тях си е купил кубетите Grinning ). Следобед "умирал от глад" и си купил и една баничка със сирене от стола... Не знам нито къде го събира това всичкото (висок и слаб е), нито кога успява да намери време да набива непрекъснато... Да не казвам и на вечеря що нещо изяде, ама поне беше след час и половина тренировка... Започвам да се стресирам Trollface

# 229
  • Мнения: 9 524
ее, брадата, не е толкова много, особено за подрастващ /споко!/.
мен това ме притеснява - че като не давам пари, ще започнат да "намират"/взимат назаем и т.н.
моето също яде подозрително много на училище, а е много дребно, мършаво и злоядо /чак се чудя какво прави с храната/.
днес - банан, мандарини, кекс с лимец, ябълки, орехи и повечко подправки.
за мен - бобец, домашен хляб от лимец с чубрица, салата със зеле и целина, плодове на корем. а, и домашно кисело мляко Wink
и пак се връщам озверяла от глад, ужас...

# 230
# 231
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
З-Тостер с филе и кашкавал
О- в училище, супа картофи, кюфтета с бял сос и ябълка
МЗ-мандарини, мъфин с круша

# 232
  • Мнения: 21 275
За днес :
З : Кроасан с шунка и кашкавал ,термос с чай ;
О : Скумрия с картофена салата
СЗ : Млечна баница и ябълка

# 233
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас днес: гофрети, актимел, грозде, пъпеш за закуска и кренвирши с доматена салата за обяд. Щракнах кутиите набързо сутринта. После добавих по още една гофрета.

# 234
  • Мнения: 4 571
За мен днес:
МЗ- мандарини и ябълка
О-  спанак с ориз и наденица /имам и за утре, сама съм и не ми пречи да си ям една и съща манджа няколко дни/
СЗ- сладка царевица.
И аз като винаги съм гладна. Не мога да се понасям понякога. Само мисля за храна!

# 235
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
При нас тази сутрин нямаше ток и ми провали готвенето... само дето станах рано. Twisted Evil  Имам храна в буркани (за подобни случаи), но щерката тъкмо вчера казваше, че искала картофки от ресторанта към читалището и си рекох да ѝ клекна.  Wink
МЗ - слива, киви и райска ябълка



Аз пък по цял ден с вода се наливам, много обичам вода. Та всеки с номера си... Laughing

# 236
  • Мнения: 4 248
Водата я препоръчват много.Лошото е, че в училище забравят да пият вода както и в детската градина.Имам един въпрос към потребителите на Система.Щракалките стабилни ли са и самите контейнери пропускат ли вода?Леща или боб може ли да се носи със контейнери на Система?Благодаря!

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За децата: сандвич с домашно варено яйце, краставица и мандарина.
За мен: зелена салата с краставици и домати, пържола на скара и за сз- малко сурови бадеми.

# 238
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
За днес обядът е шишчета с кюфтенца и кашкавал, таратор, хляб (от най-омразния ми и най-обичания от него :/ ) и млечно десертче ала киндер пингуи за десерт. За закуски пак искаше от оризовия чипс, бадеми, сушени сливи, мандарини и оризово барче



На Система имам тази кутия с отделения, чиято закопчалка не е много здрава и се отваря при изтърване. Контейнерчето в нея държи. Имам и тази чаша, която се затваря доста плътно, но по-течни неща (като таратора например) леко "просълзяват", ако стои дълго настрани.

# 239
  • Мнения: 9 524
в оризовките има ли малтодекстрин?

Общи условия

Активация на акаунт