Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 148
  • 784
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 255
Здравейте, нова съм тук и имам някои въпроси. Кутиите откъде ги купувате? Има ли по-здрави, с по-солидно затваряне или трябва да се внимава при носене и да не се слага много течна  храна?Също колко често се сменят кутиите с нови?Какви прибори използват децата пластмасови или метални? Благодаря за съветите.

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз след няколко години носене на храна още не съм открила идеалната кутия. За децата имам кутии за сандвичи от Кауфланд, никак не са лоши. И по-големи кутии с отделения от Джъмбо. Но те носят само закуска вече. За мен и мъжът ми ползвам кутиите с отделения на Икеа. Течни храни по принцип не слагам, всичките категорично ми отказват да носят супи и манджи. На себе си нося супа понякога, в обикновен стъклен буркан (но имам хладилник и микровълнова в работата). Прибори децата не ползват, ние си имаме в работата обикновени метални. На децата слагам и топло мляко или чай, или какао в малки термосчета (500 мл) от Алиекспрес.
Сега съм загледала стоманените кутии на Гуш, ама ще се почудя още малко, че над 100 лв за кутии...

# 212
# 213
  • Мнения: 9 533
здравейте Wink
днес - пълнозърнест сандвич с домашен кашкавал, чери домати, мандарини, банан + корни.

# 214
  • софия
  • Мнения: 1 707
Най надежни кутии си остават херметик за супа на Тапър и кутии Лънчбокс ,но зависи и дали детето  ще ги затвори добре

# 215
  • Мнения: 9 533
защо пък да са най-надеждни? тази кутия за супа не е ли пластмаса? аз не бих сложила топла супа в такава, колкото и да ме убеждават, че е ок. на гуш за мен са много по-добри термосите, както и всички останали термоси за супа, де.
имам лънчбокс - не е по-надеждна от другите, просто изглежда добре и е с повече отделения. нищо особено.
аз за себе си ползвам стъклена посуда /предпочитам стъклена кутия или дори обикновен буркан пред пластмаса/, а за детето - основно метални.

# 216
  • софия
  • Мнения: 1 707
Купата на тапър я дават за микровълнова да топлиш в нея (нямам такъв уред ,и не съм пробвала).Лънча е надежден и не е изпускал досега 1 година ходеше в първи клас ☺.За термос не коментирам така и не купих .

# 217
  • Мнения: 1 961
Ние имаме пластмасова кутия с отделение, пластмасата е някаква на растителна основа, носи само сандвичи, но обядва в училище.
Днес закуси вкъщи катми с крема сирене, а за у-ще купих хлебче с кашкавал. За обяд ще имат кюфтенца, а вкъщи риба със зеленчуци. Доста мешано се получава менюто.

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Кратката почивка с кутиите свърши и днес младежът ще обядва наденичка и картофено пюре + зеленчуци и малко хляб. За закуски има портокал, оризов чипс и джинджифилови бисквитки.



Кутии ползвам на Икеа и на Система, че са с разделители и отделения и са ми удобни, а за таратор или друго по-течно кутийка за супа пак на Система. Не са термо, но в термочантата се позапазва температурата известно време.

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Кутията днес:
MЗ - пъпеш и слива
Обяд - шами кебап с мента; дом. кисело мляко с мента; салата валериана с лимонов дресинг; брауни




И аз смятам, че Лънчбокса е надежден, стига да се затвори добре контейнерчето, не пропуска. Пълнила съм го с вода за тестването.
Кутиите ми са от различни сайтове - Лънчбокс, Икея, ebay, amazon, alixpress. Някои пропускат, други не - ползвам ги според случая. Супи слагам в термос, както и в една кръгла кутия от Кауфланд, но яхния мога да сложа и в Лънчбокса, и в Ziploc-а, който обаче ми е подарък от Щатите, среща се в щатски сайтове, както и в още една американска кутия.  Приборите на детето са метални (виждат се на вчерашната ми снимка например), но ножче носи пластмасово и за безопастност и да не драска толкова кутията. Пластмасови (всичките ми са РР/5, а някои и BRA и ftalat free) кутии сменям, когато преценя, че е необходимо.

# 220
  • Мнения: 9 533
Купата на тапър я дават за микровълнова да топлиш в нея (нямам такъв уред ,и не съм пробвала).Лънча е надежден и не е изпускал досега 1 година ходеше в първи клас ☺.За термос не коментирам така и не купих .

дават, но аз не бих топлила в пластмаса. да, надежден е лънча, но не повече от други подобни. това имах предвид, защото каза, че са най-надеждни.
не е нужно кутията да е маркова, важното е да върши работа.
в този ред на мисли някой има ли подгряваща кутия за храна Laughing

# 221
  • софия
  • Мнения: 1 707
Аз има и не маркови кутии,давам мнение от моя опит.Всеки решава според джоба си какво да купи,лично аз 2г още не мога да прежоря 50-60лв за читав термос.
На Лънча недостатъкът е храната  е под наклон,обемен  е и на дете му идва в повече носенето.

# 222
  • Мнения: 2 681
Термоса в Икеа е за 17 лв, метален е, държи топла или студена храната.
Доволна съм от него, нося си в него не само течна храна и темп. се запазва.
Днес напр. - топла пилешка пържола, салатата отделно в кутия.

# 223
  • Мнения: 4 571
Записвам се  и аз в тази тема, от която черпя вдъхновение за своя обяд. Ползвам термоса на Икеа за 17 лв споменат по-горе. Нося си супи, готвено всеки ден. Запазва топла храната от 8 сутринта поне до 15ч следобед, тогава най-късно съм обядвала Simple Smile.  Тъй като на работното място нямам микровълнова, а и хладилник, се замислям за подгряваща кутия, защото ми писна да нося термоса, а предпочитам готвено пред суха храна. Обаче още не ми харесва цената нито в амазон, нито в бг сайтовете Simple Smile
И по темата все пак- днешния ми обяд беше спанак с ориз и наденица. Снимка нямам, не изглеждаше изобщо добре Simple Smile.

# 224
  • Мнения: 9 533
има евтини подгряващи кутии, но вътре са пластмаса /уж дрън-дрън,но аз не смея/. гледах някакви метални вътре, но няма налични. макар че аз много рядко претоплям, така си ги ям. ето например през нощта готвих варива, взех си един топъл буркан и на обяд си беше екстра.

Общи условия

Активация на акаунт