Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 047
  • 784
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас имаше:
З. домашни гофрети със сладко
О. Пълнени тиквички с ориз
С.з. краставички, чери домати, маслини, ябълк

# 286
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Закуска - домашен кекс и нлвко; малини.



    Снак - орео и грозде.



   Обяд - кесадия с чедър и песто; краставица и домати.

# 287
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Добро утро и честит ни петък! Simple Smile
Училищната храна:
МЗ - манго, киви и ягоди
Обяд - миш-маш; краставица


# 288
# 289
  • София
  • Мнения: 1 635
Ето, че мина и тази седмица.
Днес девойките си носиха:

З. Кексче + кисело мляко
О. Леща с кренвирши
С.з. чери домати, краставици, ябълка, мандарина

# 290
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Закука вкъщи - филия с мед; сварено яйце; ябълка.
    Днес беше на екскурзия за няколко часа и трябваше снакс и обяд да са в пликчета, които да се изхвърлят след това, а не в кутии. Затова за снак имаше мандарина и десертче; а за обяд - кренвиршка, краставица и сок.



 Обядът преди да се пакетира.

# 291
  • Мнения: 444
Момичета препоръчайте откъде да си взема хубави кутии за обяд. Искам да слагам и салата и тя да не се разлива в чантата ми. Нося си обяд за работа. От София съм. Благодаря предварително.

# 292
  • София
  • Мнения: 1 635
Гледах едни симпатични в Генезис. Иначе за мен си харесвам стъклените от ИКЕА. И манджа съм си носила, не се разлива

# 293
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Момичета препоръчайте откъде да си взема хубави кутии за обяд. Искам да слагам и салата и тя да не се разлива в чантата ми. Нося си обяд за работа. От София съм. Благодаря предварително.
Виж в Икеа, например тази или другия модел от серията - https://www.ikea.bg/cooking/Food-storage-and-organizing/Food-con … 5-70118/40388725/
Друг вариант е да си носиш дресинга в отделен съд, който се затваря добре... някое малко бурканче. Тъкмо си го разбиваш в него преди да залееш салатата. То и не всички салати могат да са овкусени предварително...  Simple Smile
Също и на Лънчбокс кутиите виж, а и в зеленото драконче.
А! Разгледай и в магазините за домашни потреби. Аз имам една кутия от такъв... РР е и е много добра, особено за невзрачната сума от 2лв (с точност -1.80лв).  С две отделения е и много добре се затваря и не протича, и храната от отделенията не се смесва.

Последна редакция: сб, 01 дек 2018, 20:07 от Morena

# 294
  • Мнения: 4 246
Morena, колко време използва кутиятана Икеа? Купих си от други фирми, но ако се счупят бързо, следващият път ще поръчам от Икеа.

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Аз имам от предишния модел на сегашните, които са аналогични, с малки разлики. Пластмасата е дебела. Още си ги ползваме, щерката пази.

# 296
  • Мнения: 9 518
Гледах едни симпатични в Генезис. Иначе за мен си харесвам стъклените от ИКЕА. И манджа съм си носила, не се разлива

аз си взех такива от джъмбо - даже бяха по-евтини от икейските. от доста време съм с такава. пластмаса не бих носила. лънчбокса е много малък за възрастен по моите критерии Laughing

# 297
  • Мнения: 21 275
Здравейте,вече сме здрави и на линия.
За днес има :
З :Мини сиренки домашни ,термос с чай и мед , мандарина.
О:Кюфтета по Чирпански.
СЗ : Палачинки със сладко от смокини.

# 298
  • UK
  • Мнения: 2 834
И аз пропуснах два дена, беше болна дъщеря ми, а в петък много закъсняхме и нямах време за снимки.
Днес има в кутията спагети само със зехтин, шунката е отделно, че не я знам в какво настроение ще е. Две джинджифилови коледни сладки.


# 299

Общи условия

Активация на акаунт