Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 095
  • 784
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 21 275
Моята храна забравих да напиша е : запеканка с броколи.

# 526
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Днешният офисен обяд: сьомга на фурна с грах, киноа, сладък картоф и лек майонезен сос за разнообразие (оказа се много лесно приготвянето на домашна веган-майонеза със соево мляко вместо яйце).

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 12:41 от Bibiana_

# 527
  • Мнения: 5 349
Днес сложих любимите на моите хора яйца с бабек. Задушено броколи за гарнитура. Час и половина не ми стигна сутринта да се натурам с всичко - кутии, закуска... Четири сандвича - запечени, попарени кренвирши( обожавам, а и след житния режим си ги саморазреших,  еднократно), варени яйца.   Отвисях си на плота...

# 528
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Днешният офис обяд: по мотиви от Чили кон карн с шепа варен ориз, сладък картоф и магданоз.

# 529
  • Мнения: 9 525
голяма суетня днес Wink
за щерката - плод и мъфини с ябълки и лимони /като имам биолимони и много готвя с тях и корите им, че иначе не смея/.
за нас с ММ: закуска овесена каша с круша, орехи, мед и канела
обяд: накисната сурова елда, зеленчуци /чушка, краставица, магданоз, целина, моркови, копър/, накиснати орехи и слънчогледови семки...абе манджа с грозде Wink

# 530
  • Мнения: 21 275
Днес е на мъфин с шоколад , банан , чай в термос и си пожела сандвич с пуешко филе и топено сирене ;
За обяд ще има : пиле с картофи и кекс.

# 531
  • Мнения: 4 571
Днес имах варено яйце и зеленчуково кексче по мотиви на
hris.g  Simple Smile. Моето кексче беше с брашно от елда и царевично, гъби и маслини. Не мога да се спогодя с вкуса на елдата, но няма начин, това ще ми е 'ляба!

# 532
  • Мнения: 9 525
Днес имах варено яйце и зеленчуково кексче по мотиви на
hris.g  Simple Smile. Моето кексче беше с брашно от елда и царевично, гъби и маслини. Не мога да се спогодя с вкуса на елдата, но няма начин, това ще ми е 'ляба!


дори и аз, която ям всичко, не мога да понеса брашното от елда. също и кафявата елда, много ми е гадна.

# 533
# 534
  • shumen
  • Мнения: 18 015
Аз днеска бях на варено яйце и салам,а утре съм на хот дог.

# 535
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Вчера за детето:
З - филия с фъстъчено масло и сладко; портокал; мляко.
С - ягоди и грахов чипс.
О - сандвич и зеленчуци.







Днес за детето:
З - пенкейкс с ябълково пюре, поляти с мед;  мляко и малини
С - ягоди и “Брауни”.
О - кесадия; колбас и зелвнчуци.







   И обедната кутия на ММ - панирана талапия; картофено пюре и кисели краставички.

# 536
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Аз днес съм на пролетна тема: шарена салата с фусили от грахово брашно и дресинг от домашна веган-майонеза (която се получи много вкусна с добавена лимонена кора, лимонов сок и малко горчица).


А сега за упражнение да пренапишем горния текст на български език (приемам предложения):
шарена салата с варива от грахово брашно и салатен сос от домашна майонеза без животински продукти. Ах, как съм свикнала на чуждите думи, и родните ми звучат неуместно, а не е редно. Ще се упражнявам Innocent

# 537
  • Мнения: 21 275
Принцеси с яйце,сирене,кашкавал и масло , термос с чай , ябълка ;
За обяд ще имат : леща.

# 538
  • Мнения: 4 571
Днес имах зелена салата и пържени картофи! Simple Smile

Може ли рецепта за майонезата, Bibiana_?

# 539
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Може ли рецепта за майонезата, Bibiana_?
С удоволствие - тя е и престъпно лесна. Използвам тази рецепта: https://simpleveganblog.com/vegan-mayonnaise/

120 мл неподсладено соево мляко
220 мл слънчогледово олио
2 с.л. ябълков оцет (аз замених с пресен лимонов сок)
Сол на вкус
Добавено от мен: половин чаена лъжичка горчица и кората на един непръскан лимон.

Съставките се слагат на куп във висок съд (аз директно в буркана, в който ще съхранявам майонезата) и се смесват с миксера. Готово!

За мое съжаление рецептата работи само със соево мляко, с други растителни млека не се получава - явно се дължи на високото съдържание на белтъчини в соевото.

Общи условия

Активация на акаунт