Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 187
  • 784
  •   1
Отговори
# 510
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
zenata, супер проста работа... снощи като си лягахме накиснах траханата (свикнала съм на "траано" от баба ми, та едва ми се чупи езика да казвам трахана  Crazy) с  вода - 1:2. Сутринта кипнах малко вода (не ни харесва като супа, а като яхния по-скоро), и варих в нея траханата (изцедена) + пр. мляко за 5 мин. Като сервирам, заливам с препържено масло. Това е. Simple Smile

# 511
  • Мнения: 9 552
вкусно звучи, ще опитам! траханата ти ли си я правиш?

# 512
  • Мнения: 4 572
Днес обяда ми е винен кебап. Не давам снимка, защото ориза и месото са като супа в тремоса ми Simple Smile

# 513
  • Sofia
  • Мнения: 165
3 кутии тази седмица, в другите дни се повтаряха.
Пилешко филе на тиган и фузили със сушени домати, кисели краставички, маслини.

Нахут с доматен сос и подправки, кисели краставички и маслини.

Свинска пържола, салата от цвекло и моркови, маслини, чери домати.

# 514
  • Мнения: 21 282
И вкъщи се яде трахана поне веднъж седмично,но не слагаме прясно мляко,а с вода + препечен хляб/крутони,сирене и масло.
По-скоро прилича на попара,защото става гъста.

# 515
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
zenata, мама ми я прави. Аз не се виждам да взема да я правя за съжаление, ама живот, знае ли се...  Wink

# 516
  • Мнения: 9 552
zenata, мама ми я прави. Аз не се виждам да взема да я правя за съжаление, ама живот, знае ли се...  Wink

да е жива и здрава още дълги години да ви прави Flowers Rose

# 517
  • София
  • Мнения: 1 635
Трябваше да гугълна тази трахана, за да разбера какво е. Звучи интересно.

Аз не пиша напоследък, защото кутиите изцяло ги пое съпружеството, за да мога аз да се занимавам само с беб. Скоро ще се завърна на тръстиката, обаче.. Joy

Мога да докладвам само за обедното меню тази седмица - кюфтета на фурна с царевица за гарнитура, мусака, сьомга с гарнитура от ориз и зеленчуци, запечени картофи на фурна със сирене и кашкавал. Планирам паста болонезе за утре.

# 518
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
О, Джили, честит ви беб, жив и здрав да ви е!  Hug
Аз утре съм с мързеливо меню, с буркан подаден от свекито. Simple Smile

# 519
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
Закуска - ябълкови пенкейкс с мед; мляко и портокал.



Снак - ябълка и солети.



Всеки четвъртък свършват в 12.10, но пак си носят пбяд. Не ми се искаше да му давам нещо голямо преди да яде истински, затова за обяд само зеленчуци и една кутийка (от магазина) с кракери, кашкавал и шунка.




# 520
  • Мнения: 21 282
Джилиан ,честито бебче Simple Smile

За днес е на кроасан с шунка и кашкавал ,вчера купих и малко термосче от 350 мл и й сложих пълнозърнести макарони със сирене и масло.
Вкъщи пи сок от портокал , за обяд ще имат : картофи яхния.

# 521
  • shumen
  • Мнения: 18 093
Днеска съм на катма със шунка и кашкавал.

# 522
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
МЗ - портокал, ягоди за цвят
Обяд - лозови сарми, чери домати и краставица; сурово барче със смокини


# 523
  • Мнения: 2 419
Честита Баба Марта!
За днес изпратих баница със сирене,плодово мляко и ягоди.

# 524
  • Мнения: 9 552
днес спешно се наложи да давам за цял ден....та набързо един омлет,  краставица, портокал и козуначени кифлички, почти изцяло правени от сина ми Purple Heart той проявява голям интерес към готвенето, направо ме изумява /то и аз бях така, де/.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт