Опасно ли е когато получаваш сърцебиене

  • 16 076
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
екстрасистолите са прескачанията на сърцето,пила съл есберикум/жълт кантарион/ и мента,глог и валериан.те не са от увреждане на сърцето а от нерви и затова не е нужна химия за тях.не се безпокой.

# 16
  • Мнения: 4 546
и на ме кардиограмата ми беше ОК и ми казаха, че е от нерви. препоръчаха ми като усетя, че ме боли сърцето или тупти силно да вземам по 1 валериан или валериан на капки.
по едно време пиех един чай с валериан - не се сещам марката, но пишише, че е за хопа с проблеми със сърцето.

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз съм със сърцебиене от ученичка. Пък си живея.
И аз така! Peace И с шум и аритмия.

# 18
  • Мнения: 723
И аз имах такива проблеми, при мен беше тахикардия, една седмица си ходих с пулс 170...След всевъзможни изследвания се оказа, че е от стрес. И аз бях известно време на лекарства, защото въпреки че сърцето ми е здраво, ако работи така, с времето могат да се получат различни проблеми. Сега съм добре, гледам да си почивам повече и се опитвам да живея спокойно.  Peace

# 19
  • Мнения: 353
екстрасистолите са прескачанията на сърцето,пила съл есберикум/жълт кантарион/ и мента,глог и валериан.те не са от увреждане на сърцето а от нерви и затова не е нужна химия за тях.не се безпокой.
Екстрасистолите са преждевременни ектопични съкращения на сърцето,могат да са предсърдни,нодални,камерни и др.В никакъв случай не са само от нерви,има страшно много причини за тях-повечето органични сърдечни заболявания.В млада възраст са безобидни,по-нежните създания ги усещат много драматично.До 100 за 24ч в млада възраст е нормално.
Някои от камерните ЕС могат да отключат опасни камерни аритмии,а от предсърдните се провокират надкамерните тахикардии.
Бета блокери(какъвто е Пропранолол) са най-подходящото мед.средство за инициална терапия на честите ЕС.

# 20
  • Мнения: 4 371
Чат-пат и на мен ми се случва. 10 дни ще си меря кръвното, ще си записвам и ще отида на доктор след това. Според моя лекар е на нервна почва. Каза, че трябва да спортувам. Не ме карайте да обяснявам едното какво общо има с другото, защото няма да мога да го възпроизведа Laughing

# 21
  • Мнения: 255
Благодаря на всички който ми отговориха.Доста се претесних защото тези кризи са много стряскащи и се паникьосвам .  bouquet

# 22
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Последния път като получих такава криза първо ми прескочи сърцето и после силно сърцебиене в продължение на 5 мин. стана ми много лошо отмалях и прежълтях.Доста страшничко.


надя,ако искаш приеми моят съвет, а той е да се консултираш с психотерапевт!И ЩЕ ТИ КАЖА ЗАЩО:преди една година имах спорадични прескачания на сърцето и сърцебиене,които започнаха да ме плашат и получавах панически атаки, каквито ти описваш:сърцебиене, прижалтяване, чувство че ще припадна.......след като минах през кардиолог и се оказа,че сърцето ми е здраво а аритмията продължаваше се обърнах към психолог и се оказа,че имам ПАНИчЕСКО рАЗТрОЙСТВО........ОПрАВИХ СЕ ЗА ЕДИН мЕСЕц С рАЗГОВОрИ 1 ПЪТ В СЕДмИцАТА И АНТИДЕПрЕСАНТИ.......
мОЯТ ПОСТ НЕ ТИ ПОСТАВЯ ДИАГНОЗА А ТИ ДАВА СЪВЕТ.....

# 23
  • Мнения: 3 371
екстрасистолите са прескачанията на сърцето,пила съл есберикум/жълт кантарион/ и мента,глог и валериан.те не са от увреждане на сърцето а от нерви и затова не е нужна химия за тях.не се безпокой.
Екстрасистолите са преждевременни ектопични съкращения на сърцето,могат да са предсърдни,нодални,камерни и др.В никакъв случай не са само от нерви,има страшно много причини за тях-повечето органични сърдечни заболявания.В млада възраст са безобидни,по-нежните създания ги усещат много драматично.До 100 за 24ч в млада възраст е нормално.
Някои от камерните ЕС могат да отключат опасни камерни аритмии,а от предсърдните се провокират надкамерните тахикардии.
Бета блокери(какъвто е Пропранолол) са най-подходящото мед.средство за инициална терапия на честите ЕС.
а какво означава следното:  пароксизмална тахикардия, камерна екстрасистолия по Лоун и наличие на допълнителна атрио-вентрикуларна връзка. на мен ми правиха екг холтер и това ми е заключението. изписаха ми Betaloc Zoc. аз обаче нямам никакви усещания за т.нар. прескачане на сърцето. единственото ми оплакване беше, че от нищо, където се казва  се изморявам. достаъчно ми е да се кача и да сляза от първия на втори етаж у дома и съм уморена. имам тиреоидит на хашимото със студени възли/ендокринологът ме прати на кардиолог/.
питането ми е свързано по-скоро с това, че хората усещат тези прескачания на сърцето, аз обаче нямам никакви такива субективни оплаквания. как тогава имам екстрасистолии? и не ги усещам? според резултатите камерните систолии за 24 часа общо са били:12519, от тях преждевременни - 3256, и атипични - 8123.  надкамерните, общо-207, изолирани-197, двойки-5.
възможно ли е да има някаква грешка при моя холтер, при условие, че  - До 100 за 24ч  - са нормални?

# 24
От 30 годишна възраст получавам сърцебиене. Сега съм на 53 год. С възрастта кризите стават все по-чести.  Пнякога без лекарска намеса не сеоправяше положението. Изписвали са ми какви ли не лекарста - лекари кардиолози. Всеки лекар изписва различно лекарство. Пиех ги редовно, докато ми писна. Захвърлих всички лекарства и започнах да спортувам и да пия от време навреме успокояващи лекарства - половинка лексотан при по-голямо напрежение. Всяка сутрин пия и по половин атенолол - от внушение, че точно това ми помага. Joy newsm10 newsm10

# 25
  • Мнения: 255
Fanta благодаря ти за съвета мисля,че имаш право.Постоянно се страхувам да не получа пак такава криза но мисля ,че е нормално човек да се плаши то си е страшничко.Незнам може би трябва да потърся помош.

Общи условия

Активация на акаунт