Опасно ли е когато получаваш сърцебиене

  • 16 090
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 255
Понякога получавам силно сърцебиене или ми прескача сърцето това опасно ли е?Вчера ходих на кардиолог той ми изписа хапчета за сърцебиенето.Прави ми кардиограма на нея показа че сърцето ми е здраво.Го ге ми обясни от какво се получава това и опасно ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 498
Предполагам че говориш за аритмия на сърцето- ако е така доста хора имат подобни усещания , аз също понякога , то по скоро е на нервна почва...но това е важно че си  ходила на кардиолог все пак със сърцето шега не бива.

# 2
  • Мнения: 255
Последния път като получих такава криза първо ми прескочи сърцето и после силно сърцебиене в продължение на 5 мин. стана ми много лошо отмалях и прежълтях.Доста страшничко.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 830
Имах аритмия към края на бременността. ЕКГто ми беше идеално. След раждането всичко се оправи.

# 4
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
И аз съм се питала това. Напоследък по- рядко, но пак се случва да получавам аритмия, преди доста често ми се случваше. И моята кардиограма беше добра и ми казаха, че е от нерви.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз съм със сърцебиене от ученичка. Пък си живея.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз съм имала такова сърцебиене - пулсът ми стигахе до 120уд./мин. Кардиограмата беше добра и ме пратиха на ендокринолог и се оказа 4е имам тиреотоксикоза - променена структура на щитовидната жлеза. Оправих се за няколко месеца 3-4. Лекарката каза 4е се полу4ава от страс или рязка промяна в теглото. Незнам защо не са те пратили на ендокринолог, но ако смяташ 4е е необходимо поискаи да те пратят.

# 7
  • Мнения: 255
Аз също си правих изследване за гуша и кръвна картина бяха идиални.За гушата ме гледаха на ехограф пак нищо.Обаче си получавам кризи с силно сърцебиене понякога но са доста страшнички прелошава ми прежълтявам имам чувство че ще припадна.Сега пия хапчета който ми изписаха за сърцебиенето.

# 8
  • Мнения: 353
Не е било лошо да ти направят Холтер(24 часово ЕКГ),а не само моментна ЕКГ.На колко си години?Сигурно са екстрасистоли или синусова тахикардия ,щом не са правили допълнителни изследвания.Има много видове тахикардии,но в млада възраст могат да се дължат на допълнителна връзка в миокарда(те са обаче доста редки).

# 9
  • Мнения: 255
Аз съм на 37 год.Незнам защо но допълнително не са ми правили изследвания.А опасно ли е това което ми описваш.

# 10
  • Мнения: 353
Не пишеш какви лекарства са ти изписали!
Щом кардиолога не е сметнал за нужно Холтер,може би е вегетативна дистония(често при млади жени,по-емоционално лабилни).

# 11
  • Мнения: 255
Изписаха ми Пропанолол и Магнезиум.

# 12
  • Мнения: 446
Аз бих те посъветвала като Кони все пак да направиш изследвания на щитовидната жлеза, на ехограф малко са специалистите, дето ще разпознаят заболяване там. При мен беше много лошо положението със сърцебиенето, събуждала съм се нощем без да мога да дишам /имам Хашимото/, но откак се лекувам, съм доста по-добре.

# 13
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
аз съм от 1 година с екстрасистоли на нервна почва-не е опасно ,но е неприятно и стряскащо.на мен ми помага сиропа от мента,глог и валериян.

# 14
  • Мнения: 255
А какво точно преставлява това-екстрасистоли и пила ли си хапчета .  bouquet

# 15
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
екстрасистолите са прескачанията на сърцето,пила съл есберикум/жълт кантарион/ и мента,глог и валериан.те не са от увреждане на сърцето а от нерви и затова не е нужна химия за тях.не се безпокой.

# 16
  • Мнения: 4 546
и на ме кардиограмата ми беше ОК и ми казаха, че е от нерви. препоръчаха ми като усетя, че ме боли сърцето или тупти силно да вземам по 1 валериан или валериан на капки.
по едно време пиех един чай с валериан - не се сещам марката, но пишише, че е за хопа с проблеми със сърцето.

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз съм със сърцебиене от ученичка. Пък си живея.
И аз така! Peace И с шум и аритмия.

# 18
  • Мнения: 723
И аз имах такива проблеми, при мен беше тахикардия, една седмица си ходих с пулс 170...След всевъзможни изследвания се оказа, че е от стрес. И аз бях известно време на лекарства, защото въпреки че сърцето ми е здраво, ако работи така, с времето могат да се получат различни проблеми. Сега съм добре, гледам да си почивам повече и се опитвам да живея спокойно.  Peace

# 19
  • Мнения: 353
екстрасистолите са прескачанията на сърцето,пила съл есберикум/жълт кантарион/ и мента,глог и валериан.те не са от увреждане на сърцето а от нерви и затова не е нужна химия за тях.не се безпокой.
Екстрасистолите са преждевременни ектопични съкращения на сърцето,могат да са предсърдни,нодални,камерни и др.В никакъв случай не са само от нерви,има страшно много причини за тях-повечето органични сърдечни заболявания.В млада възраст са безобидни,по-нежните създания ги усещат много драматично.До 100 за 24ч в млада възраст е нормално.
Някои от камерните ЕС могат да отключат опасни камерни аритмии,а от предсърдните се провокират надкамерните тахикардии.
Бета блокери(какъвто е Пропранолол) са най-подходящото мед.средство за инициална терапия на честите ЕС.

# 20
  • Мнения: 4 371
Чат-пат и на мен ми се случва. 10 дни ще си меря кръвното, ще си записвам и ще отида на доктор след това. Според моя лекар е на нервна почва. Каза, че трябва да спортувам. Не ме карайте да обяснявам едното какво общо има с другото, защото няма да мога да го възпроизведа Laughing

# 21
  • Мнения: 255
Благодаря на всички който ми отговориха.Доста се претесних защото тези кризи са много стряскащи и се паникьосвам .  bouquet

# 22
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Последния път като получих такава криза първо ми прескочи сърцето и после силно сърцебиене в продължение на 5 мин. стана ми много лошо отмалях и прежълтях.Доста страшничко.


надя,ако искаш приеми моят съвет, а той е да се консултираш с психотерапевт!И ЩЕ ТИ КАЖА ЗАЩО:преди една година имах спорадични прескачания на сърцето и сърцебиене,които започнаха да ме плашат и получавах панически атаки, каквито ти описваш:сърцебиене, прижалтяване, чувство че ще припадна.......след като минах през кардиолог и се оказа,че сърцето ми е здраво а аритмията продължаваше се обърнах към психолог и се оказа,че имам ПАНИчЕСКО рАЗТрОЙСТВО........ОПрАВИХ СЕ ЗА ЕДИН мЕСЕц С рАЗГОВОрИ 1 ПЪТ В СЕДмИцАТА И АНТИДЕПрЕСАНТИ.......
мОЯТ ПОСТ НЕ ТИ ПОСТАВЯ ДИАГНОЗА А ТИ ДАВА СЪВЕТ.....

# 23
  • Мнения: 3 371
екстрасистолите са прескачанията на сърцето,пила съл есберикум/жълт кантарион/ и мента,глог и валериан.те не са от увреждане на сърцето а от нерви и затова не е нужна химия за тях.не се безпокой.
Екстрасистолите са преждевременни ектопични съкращения на сърцето,могат да са предсърдни,нодални,камерни и др.В никакъв случай не са само от нерви,има страшно много причини за тях-повечето органични сърдечни заболявания.В млада възраст са безобидни,по-нежните създания ги усещат много драматично.До 100 за 24ч в млада възраст е нормално.
Някои от камерните ЕС могат да отключат опасни камерни аритмии,а от предсърдните се провокират надкамерните тахикардии.
Бета блокери(какъвто е Пропранолол) са най-подходящото мед.средство за инициална терапия на честите ЕС.
а какво означава следното:  пароксизмална тахикардия, камерна екстрасистолия по Лоун и наличие на допълнителна атрио-вентрикуларна връзка. на мен ми правиха екг холтер и това ми е заключението. изписаха ми Betaloc Zoc. аз обаче нямам никакви усещания за т.нар. прескачане на сърцето. единственото ми оплакване беше, че от нищо, където се казва  се изморявам. достаъчно ми е да се кача и да сляза от първия на втори етаж у дома и съм уморена. имам тиреоидит на хашимото със студени възли/ендокринологът ме прати на кардиолог/.
питането ми е свързано по-скоро с това, че хората усещат тези прескачания на сърцето, аз обаче нямам никакви такива субективни оплаквания. как тогава имам екстрасистолии? и не ги усещам? според резултатите камерните систолии за 24 часа общо са били:12519, от тях преждевременни - 3256, и атипични - 8123.  надкамерните, общо-207, изолирани-197, двойки-5.
възможно ли е да има някаква грешка при моя холтер, при условие, че  - До 100 за 24ч  - са нормални?

# 24
От 30 годишна възраст получавам сърцебиене. Сега съм на 53 год. С възрастта кризите стават все по-чести.  Пнякога без лекарска намеса не сеоправяше положението. Изписвали са ми какви ли не лекарста - лекари кардиолози. Всеки лекар изписва различно лекарство. Пиех ги редовно, докато ми писна. Захвърлих всички лекарства и започнах да спортувам и да пия от време навреме успокояващи лекарства - половинка лексотан при по-голямо напрежение. Всяка сутрин пия и по половин атенолол - от внушение, че точно това ми помага. Joy newsm10 newsm10

# 25
  • Мнения: 255
Fanta благодаря ти за съвета мисля,че имаш право.Постоянно се страхувам да не получа пак такава криза но мисля ,че е нормално човек да се плаши то си е страшничко.Незнам може би трябва да потърся помош.

Общи условия

Активация на акаунт