Пубертет при момчетата - Тема 3

  • 44 700
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
Школа "Софроний", горе-долу е близо до посочените дестинации. Намира се на пресечка на Дондуков.

# 46
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
А по новата програма догодина които са 7-ми клас ще държат ли изпити върху материала от 6 и 7?Защото за моя син знам, че ще държи върху 5 ,6 и 7,но дотогава имаме време,а пък едните деца щели да държат върху материала от 6 и7,но незнам дали тези,които сега са в 6...Може за това да пита...

# 47
  • Мнения: 1 091
Да се включа и аз с двама тийнейджъри.
Малкия на 12 год. а големия на 17.
Малкия от весело и усмихнато дете се превърна във вечно мърморещ и кисел тинейджър.
Големия се прави на абсолютен непокист.
И двамата ми ги тресе мързела ,относно помагането в къщи.
На моменти много се дразня ,защото такава кочина си спретват ,че и денонощно да вървя след тях ,няма да насмогна.
Иначе са ми кротки като цяло ,не хабя прекалено енергия за да ги контролирам. Но за сметка на това сядам и говоря с тях като равностойни. За сега ми се получава и съм много благодарна ,че не правят големи щуротии.

# 48
  • Мнения: 15 654
А по новата програма догодина които са 7-ми клас ще държат ли изпити върху материала от 6 и 7?Защото за моя син знам, че ще държи върху 5 ,6 и 7,но дотогава имаме време,а пък едните деца щели да държат върху материала от 6 и7,но незнам дали тези,които сега са в 6...Може за това да пита...

Точно заради това питам  Simple Smile Сегашните шестокласници ще държат изпит върху материала от 6-ти и 7-ми клас, а сегашните петокласници ще държат изпит върху 5-ти, 6-ти и 7-ми клас. Кой болен мозък ги измисля тези глупости направо се чудя. Истината е, че това НВО не оценява нивото на преподаване в училищата, а нивото на школите и частните учители, при които децата ходят допълнително. Но както и да е....

# 49
  • София
  • Мнения: 2 877
Ние сме в школа Софроний, ако нещо те интересува, пиши лс, но започнаха от 15.9, до юни ще бъдат курсовете.

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Лейди Касиопея, успех на младежа, сигурна съм, че ще се справи.Да му мисля аз като майка на дете със СОП,което учи в масово и уж елитно училище и и двамата искаме да остане там до 12-ти клас.Говорейки с директора обаче се оказа, че след 7-ми клас е голяма цедилка, но дано дотогава измислят нещо за нашия случай...

# 51
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
Има си отделен прием за децата със СОП. Записват ги извън класирането в желаната паралелка.

# 52
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Има си отделен прием за децата със СОП. Записват ги извън класирането в желаната паралелка.

Благодаря.Това не го знаех(но сигурно,защото сме още 3 клас).

# 53
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
Тази година големият беше 7-ми клас и знам, защото изрично го обясни класният ръководител при разясненията за кандидатстването. Минават НВО-тата и детето може да се запише, където пожелае. Има специална комисия, пред която се представя медицинската документация.

# 54
  • Мнения: 15 654
Елислава, благодаря ти. Това, което каза Lady Brinne и аз не го знаех и е измислено много добре Simple Smile

# 55
  • Мнения: 13 850
Освен това знам че и времето им за матура се удължава. Но не знам с колко.

# 56
  • Мнения: 21 455

Документи за насочване се подават преди НВО и невинаги ученикът може да се запише, където пожелае.
Ученици с хронични заболявания, с физически и сензорни увреждания по тяхно искане се приемат по документи за профили, специалности от професии, които не са противопоказни на здравословното им състояние. Началникът на регионалното управление на образованието определя комисия за насочване на учениците по ал., която включва трима експерти от регионалното управление на образованието, юрист и лекар педиатър, определен от съответния регионален център по здравеопазване, и двама специалисти от съответния регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование.
За НВО времето за ученици със СОП се удължава с до 80 над определеното време.

# 57
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Благодаря за новата тема!
И ние с Калоян сме с един номер обувки в момента - 39 Simple Smile И дрехите му ми стават, така че ако ми потрябва нещо спортно, просто бъркам в неговия гардероб Grinning

# 58
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426

Документи за насочване се подават преди НВО и невинаги ученикът може да се запише, където пожелае.
Ученици с хронични заболявания, с физически и сензорни увреждания по тяхно искане се приемат по документи за профили, специалности от професии, които не са противопоказни на здравословното им състояние. Началникът на регионалното управление на образованието определя комисия за насочване на учениците по ал., която включва трима експерти от регионалното управление на образованието, юрист и лекар педиатър, определен от съответния регионален център по здравеопазване, и двама специалисти от съответния регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование.
За НВО времето за ученици със СОП се удължава с до 80 над определеното време.

80 какво? % или минути?
Написах, каквото знам в лаишки стил, не според разпоредба в нормативен акт - насочваща информация. Който е пряко засегнат ще намери подробни данни. За някои гимназии не се изисква медицинско, което предполага, че детето може да се запише във всяка специалност. Медицинско се изисква за професионалните гимназии.

# 59
  • Мнения: 21 455
Минути. Сега видях, че съм пропуснала мерната единица.
Скрит текст:
Тук не става дума за обикновеното медицинско свидетелство, изисквано при кандидатстване, а за протокол от специализирана по профила на заболяването лекарска консултативна комисия с приложени лична амбулаторна карта, медицински изследвания, епикризи и консултации, документиращи заболяването, или решение на районна експертна лекарска консултативна комисия – за учениците с хронични заболявания, с физически и сензорни увреждания. Има списъци със заболявания,  съответно за профилираните гимназии и паралелки и за професионалните такива.

Общи условия

Активация на акаунт