Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 50

  • 54 375
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз си пия лекарството за кръвно от много години всеки ден и съм овладяла хипертонията. Но от Херцептина кръвното набира смели височини. Онколожката ми каза, че иска консултация с кардиолог. Алергията ще отмине след още 2-3 дни и тогава ще пробвам Нолвадекс пак. Ако пак тръгне обрив и главоболие, ще го спра. Онколожката ще ме докладва на комисия, за да решат какво да правим. Опасно е при мен да не пия хапчета. Силно хормонозависим рак е. Днес разбрах, че има вече европейски стандарт таблетките да се пият не 5, а 10 г. И не знам какво ще бъде.

# 706
  • Мнения: X
Като получих кървенето ми смениха нолвадекса с анастрозол.
Лейди, дали не е по-добре по-бавно с терапиите, и едно по едно. Те как те награбиха от операцията веднага на херцептин и едновременно и старт с нолвадекс, много ти стана. Като се добавят антиалергичните и антиревматичните и кръвното - става нечовешко и пълна боза.
Вярно, че си трябва нолвадекс, но с тези проблеми с него още по-зле. Сега си съвсем прясна след химиотерапия и операция, и лъче ли направи? Всичко налично злокачествено е изтрепано. Два три месеца без нолвадекс, нищо няма да ти стане, гаранция. Полека, но сигурно, а не всичко наведнъж, това е моето предложение.

# 707
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Направих лъчето, да. И аз мислех да е едно по едно, ама ми казаха, че няма какво да чакам, не бива да се остава така без хапче. А и след 2-3 месеца ще ме оперират да върнат импланта, че не мога да се гледам така. Днес бях при хирурга, раната е оздравяла и се е затворила напълно. Най- после!  Трябва да помисля и кога да направят операция за премахване на яйчниците, май есента ще е. Иска ми се всичко това да ми се махне от главата веднъж завинаги. Ама че година се очертава!

# 708
  • Мнения: X
При твоите проблеми прекалено смело действат. Аз не бих бързала толкова. Един господ знае какво се получава от комбинацията на толкова много препарати. Те си искат работа и процедури и лечение и операции, щото се хранят с този бизнес, ясно. Но да не извадят очи вместо да изпишат вежди.
Внимавай и успех, стискам палци.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Лейди, желая ти от сърце И това да мине. Ти си силен човек, не само маратонец, но и многобоец. Дали ти самата или лекуващите те се опитват май и спринтьор да те правят, не знам, но ми изглежда от това, което пишеш, че грам нищо не ти спестяват и на максимум те товарят. Няма лошо - наистина най-добре е нещата да не се отлагат, да не се бавят, НО както Фри писа... дали пък не пресират прекалено много в твоя случай... Какво!? Краен срок за изпълнение ли гонят, влак ли, самолетен полет ли... нещата почти винаги се закучват все някъде, в темата са се отчитали дами с оплаквания и от стомашни разстройства, и от изгаряния, и от гадене, непоносимост други реакции... все почивка някаква са ни давали, когато се е налагало. Наистина попитай ги дали не е възможно или схемата да ти сменят, лекарството или просто лека пауза (на мен примерно лъчето баш малко преди края ми го спряха за близо месец и чак тогава ми позволиха да се дооблъча с оставащите само 6 нагревки мисля, че бяха).

Въпрос към момичетата, запознати с хормоналната:  Взех да получавам сутрешно гадене. Възможно ли е да е от Золадекса и Тамоксифена или на друго място да търся причините? Единствено и само сутрин след като се събудя... всъшност самото гадене, давене ме буди още в 5 часа някъде, не будилник или близък човек с думите "Закуската е готовааааа, събуди се, мило слънчице!". Рядко стигам до повръщане, те са само едни спазми, когато повърна обаче е едно такова като бяла пяна, ако продължи да ме напъва отново и отново вече леко жълтеникаво започва да става "рекламираното" стомашно съдържание...  Май само през гастроентеролог не съм минавала... да взема и такъв един ли да посетя... или просто очаквани и нормални реакции са това предвид, че цигарите така и не спрях... тъпо и инатливо човече се оказах, най-вероятно от тях така ми се гади... не признавах до сега, но вече ще си го призная - пуша си, угаждам си... Вие момичета само не правете като мен

# 710
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Оо това е от Тамоксифена, той го има в страничните явления. Веднага при онколога  да каже с какво да го замести. От Золадекс аз не съм имала странични явления, но той и в описанието май го няма гадене, за Тамоксифена го има.
Ами на мен не ми дадоха избор, просто ме накараха да направя нещата едно по едно, такъв бил редът, за да не се върнел квартиранта отново.
Аз сега мисля да си дам малко почивка, ама то май може само от Нолвадекса. Обаче и за него ми казаха, че не може да го спирам и вече е крайно време да го започвам. То и като не го понасям, не знам какво ще бъде. Образува тромби, а аз съм с гъста кръв и не ми се иска хич да е това лекарство. А и ми предстои операция, ще трябва да го спирам тогава пък. Абе направо не знам. Във вторник след скенера ще се виждам с докторката и ще го обсъждаме.

# 711
  • София
  • Мнения: 856
Aз ви предлагам да спрете да четете листовките!!! Над 5 г. пих Нолвадекс, сега от вас разбирам, че можело да ми прилошава 😕
Да не си бременна с това сутрешно гадене 😁

# 712
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пих 5 години Нолвадекс и шест години Фемара и Летрозол. Гадене не съм имала.
След първите два курса предоперативна химиотерапия ми спря цикъла. Пак не ми се гадеше, но се оказа, че съм бременна. Добре, че не беше чак толкова късно за аборт.
Така, че - оглеждайте се, ослушвайте се не само за квартиранта.

# 713
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ами на мен ми прилоша и от Нолвадекса и от Летрозола. Последното така ме закова в ставите и костите, че не можех да стана и да ходя сама. А от Нолвадекса място не си намирах от главоболие и гадене от болката. Така че при всеки е различно, всеки различно понася. Аз се чудя сега какво ще ми назначат, защото казаха, че трето такова лекарство няма.

# 714
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Добро утроо!!


Петък еее!!! Уикеенд!



И аз от вчера съм вързан на системи(Х.Т.) и ми наливат разни бълвочи, елексири. Уж преминах климакса...ма то едни сестрички тукаа😜, че и ме заглеждат...ми аз нали съм един такъф...убав...и скромен...

# 715
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Добро да е! Що си на системи бе Мите?

# 716
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Добро да е! Що си на системи бе Мите?
Лейди, мила, спинкаш още? Ми кафе и по десерче ви пратих...😉  или требе и събуждащо  масажче...м?😜

Нали писах Х.Т.
Поредната химиотеропия

# 717
  • Мнения: 3 971
Масаж ли каза някой ?
Да се нареждам на опашката Joy

# 718
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Каво масло предпочиташ?
Има базови масла от бадем, от авокадо, или богат асортимент от етерични масла...

# 719
  • Мнения: 3 971
Хаха, няма значение 😋

Общи условия

Активация на акаунт