Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 002
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 5 943
Ааааа аз пред детето леко си смалявам годините, тя все обясняваше на висок глас по площадките за възрастта ми и без да я питат, та затова. Пък ся... По добре две три годинки по млада,, нали... Joy  беше решила, че ако съм повечко годинки съм по яка и по голяма от другите майки. Нали все се сравняват

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 15:32 от Wooden Cuckoo Clocks

# 616
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
...  беше решила, че ако съм повечко годинки съм по яка и по голяма от другите майки. Нали все се сравняват
Вярно е това😂
Помня като се сравняваха моят хубостник с още едно дете-аз съм на 5, а пък аз съм на 6. Ама аз имам кака на 13. Моята кака е на 15!
И като казах: аз пък съм на 40-едни ококорени муцунки видях срещу мен, попилях се от смях😁

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 07:12 от Lucky Plam

# 617
  • Стара Загора
  • Мнения: 23
Аз: ти си моята буболечка Heart Eyes
Сестра ми: нее, аз момиче Dizzy Face
2г4м Joy

# 618
  • Мнения: 14 780
Много сладка тема! 😍 Смях се много като ви четох. Моята Синеочка е на 3 години и ръси много бисери,но все си казвам,че ще запомня и след малко съм ги забравила. 😆 Почнах да записвам някои. Например като трябва да си вземе някакви неща,а не може,казва “Нямам Божа ‘ъка”,в превод Нямам свободна ръка. 🤣 Не знам защо го е чула като Божа,но е много смешно.
На Коледа имаха тържество и момченцата бяха коледари,казваха някакви думички и завършваха с “Амин,дай Боже!” Нейната версия беше “Амин дай може!” 🤣🤣🤣
Напоследък като говори някакви смешни неща и с баща й се смеем,почва да ни се кара и казва: Много мешно! 😆
Като се сетя нещо или има нов бисер ще пиша пак. 🤗

# 619
  • Мнения: 9 866
На същата възраст, моето казваше на батко си вместо тийнейджър, "тенджера".
И като се спуквахме от смях, питаше 'Ама вие защо смеете се?!"

# 620
  • Мнения: 14 780
О тя също има много смешни думи-приказка е припецка,косми са копенци,преди казваше на млякото ако. 🤣 Мисля,че от 2 до 4-5 са най-забавни с говоренето.

# 621
  • Мнения: 1 678
Ааа,моят сладурко е на 5 и половина ,но още казва палказанка (калпазанка),телезувър(телевизор)..шкабат(шпагат)...Стига толкова,че има отделна тема  за думичките...Blush

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 18:55 от believe_

# 622
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Вкъщи ние с таткото употребяваме нейните думи от "бебешкия" период (от периода, когато говореше "на бебешки глас"), а тя ни поправя или пита с искрен интерес кога ще престанем да ги употребяваме.
Разбира се, от време на време и тя допринася с някой нов лаф. Например "кокошка при хамбаря, ко-ко-ко, добре крещи, повтаря...". Преди, но доста преди, имаше друга песен: "Цели дни и нощи стигнахме до Бяла" ("цели нощи, зная, ти над мен си бдяла"). Дали знае, че има населени места с името Бяла, или просто е смятала, че в песента се говори за нещо бяло, не знам.

# 623
  • Мнения: 460
Баткото на 4.5г говори с баща си:
-Татее, не е редно да имаш много гаджета!
Аз, поглеждайки го замислено:
-Защо бе Теди, какъв е проблема?
Той:
-Ами многото гаджета искат много неща, тате да няма сто ръце, я!

И нещо, което не е смешно, а по-скоро мъдро, но определено ме остави с отворена уста. Предисторията е, че слуша много в градината, но като се прибере вечер и не спира да реве за всякакви глупости. На мен една вечер съответно ми дотегна и го питам:
-Теди, ти в градината така ли ревеш?
Той:
-Не!
-Добре, защо вкъщи ревеш тогава?
Поглежда ме с най-милия си поглед и ми казва:
- Защото госпожите в детската не решават проблеми, само ти ги решаваш!

# 624
  • Мнения: 291
Имаме котка и двете с дъщеря ми (4 г.) постоянно се гонят и си играят. Малката все се оплаква, че я тормози, но всичко е на игра, разбира се Grin Одеве се гушкаме двете и аз и казвам, че много я обичам, а тя, с много сериозен тон:
- Ако ме обичаш, махай я тая котка!
 Joy

Преди това пък си говорим:
Малката: Мамо, ти знаеш ли на колко години съм?
- На колко?
- На 4. Обаче ако много ям и си лягам навреме, догодина ще стана на 40
(Понеже е злояда и е голям зор с ранното заспиване, й казвам, че ако не яде и спи няма да порасне)
Joy

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 23:43 от Neni.11

# 625
  • Мнения: 2 699
Дъщеря ми на 20г. работи, като аниматор. Дошло едно момченце на 5г. и и заявило:
- Трябва да се целуваме по устата!
- Моля!
- Аз ще се женя за теб, защото си много хубава, значи трябва да се целуваме по устата.

# 626
  • София
  • Мнения: 5 943
Освен да го осиновите този кандидат жених и да му сменяте памперса.... те и големи женихи са си за осиновяване, та... Grinning

# 627
  • Мнения: 2 699
Освен да го осиновите този кандидат жених и да му сменяте памперса.... те и големи женихи са си за осиновяване, та... Grinning
Нееее! Имам близнаци на почти 5 години. Достатъчни са ми.

# 628
  • Мнения: 715
Дъщеря ми на 20г. работи, като аниматор. Дошло едно момченце на 5г. и и заявило:
- Трябва да се целуваме по устата!
- Моля!
- Аз ще се женя за теб, защото си много хубава, значи трябва да се целуваме по устата.
Олее! Joy
Бисерите им нямат край!

# 629
  • Варна
  • Мнения: 386
Аз към 3.5 годишния си син:
- Защо небето е синьо?
Той:
- Защото е горе. Ако е зелено, ще падне на тревата!
Joy

Общи условия

Активация на акаунт