Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 55

  • 38 757
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 775
Ваня, спокойно✌🏼 При първото оспорване на мнението и започна да се засягаш. Никой не казва, че си невежа, но най-малкото може да прочетеш, че дозата, която ти е изписана, си е стандартна и изобщо не е по-малка, защото си бременна. И преди съм пила антибиотик, пак са били две хапчета. Вече при по-тежки случаи или по-дълго лечение с антибиотик са повече и по друга схема. Много силно агитираш за този препарат, че едва ли не си е витаминче и дай всички бременни с гъби да го пият. Има и други препарати, които успешно се справят с тях през този период.

# 661
  • Мнения: 572
Момичета, искам да ви попитам вие пихте ли магнезий към края на бременността си, дори и да не сте чувствали някакви рании котракции?

# 662
  • Мнения: 7 776
Аз пих заради крампи в мускулите.

# 663
  • Мнения: 294
Аз пия още от 5ти месец  заради контракции и ще си ги пия до последно.

# 664
  • Мнения: 5 468
Момичета, искам да ви попитам вие пихте ли магнезий към края на бременността си, дори и да не сте чувствали някакви рании котракции?

Предишната бременност пих магнезий, който ми беше изписан профилактично, някъде към 6-7ми месец, а не съм усещала абсолютно никакви подготвителни контракции. Първите контракции, които усетих бяха няколко дни преди раждането. След 36-37г.с., обаче, спират магнезия за да се подготви организмът за раждането.

С тази бременност наскоро ми изписаха магнезий, защото имам стягане на корема по няколко пъти на ден.

# 665
  • Мнения: 9 196
Той не е само за контракции на матката. За профилактика на прееклампсия също включват магнезий, или ведно със съдоразширяващите.

# 666
  • София, България
  • Мнения: 3 626
На мен за крампите на краката ми го изписаха Simple Smile

# 667
  • Мнения: 602
На мен не са ми изписвали и те към пила през цялата си бременност магнезий.. Контракции имах само в деня на раждането..

# 668
  • Мнения: 609
Здравейте! Предстои ми 2-ра ФМ края на месеца, в сайта на лекаря пише, че включва и мерене на шийката. С първата бременност не ми е правено такова мерене и сега се чудя- с коремен или вагинален ехограф се прави?

# 669
  • Мнения: 9 196
С вагинален.

# 670
  • Мнения: X
Измерването на шийката се прави с вагинален ехограф, но на втората ФМ при д-р Марков ми бе направен по-скоро оглед на дължината на шийката с коремен такъв, без реално измерване в мм.

# 671
  • Мнения: 572
Момичета, искам да ви попитам вие пихте ли магнезий към края на бременността си, дори и да не сте чувствали някакви рании котракции?

Предишната бременност пих магнезий, който ми беше изписан профилактично, някъде към 6-7ми месец, а не съм усещала абсолютно никакви подготвителни контракции. Първите контракции, които усетих бяха няколко дни преди раждането. След 36-37г.с., обаче, спират магнезия за да се подготви организмът за раждането.

С тази бременност наскоро ми изписаха магнезий, защото имам стягане на корема по няколко пъти на ден.

Да, и на мен така ми обясни лекаря. Магнезият в даден момент трябва да се спре, за да може да се подготви организма за предстоящото раждане.

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
здравейте, моля за малко помощ относно микробиологията ми:
пише...
Не се изолират аеробни бактерии; Candida(-)отр
Преобладават lactobacilli ,10-12 Leuco /поле ,плоски епителни клетки

досега винаги ми е било <1 Leuco /поле ,плоски епителни, затова се чудя сега това проблем ли е или не. Другата седмица съм при гинеколога си, но ми се иска да знам дотогава Simple Smile

# 673
  • Мнения: 279
За магнезия, аз ще го взимам през цялата бременност.
Шийката се мери с вагинален ехограф, но ако е противопоказен вагиналния и апаратурата е добра, може през корема да се види.

# 674
  • Мнения: 2 842
Момичета,  изписали са ми да изследвам витамини В6, В12, D - интересно ми е поемат ли се от касата, за да ида до личния или тц и трябва да си ги платя като пич...

Общи условия

Активация на акаунт