Избор на столче за кола - 2

  • 41 394
  • 769
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 15
Да кажем, че цената не е определяща, а сигурността на детето. Видяхме в Дундьо и двата стола, положението за почивка е съвсем лек наклон при BeSafe (или продавачката не е показала правилно). И все пак, каква е препоръката? Wink

# 376
  • Мнения: 2 170
Да кажем, че цената не е определяща, а сигурността на детето. Видяхме в Дундьо и двата стола, положението за почивка е съвсем лек наклон при BeSafe (или продавачката не е показала правилно). И все пак, каква е препоръката? Wink
Аз бих избрала това на Be Safe. Колкото и да е малко това легнало положение , все пак детето ще може да отпусне глава на дълъг път. Има всички останали функции (поне на пръв поглед) като това на Бритакс.

# 377
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Да кажем, че цената не е определяща, а сигурността на детето. Видяхме в Дундьо и двата стола, положението за почивка е съвсем лек наклон при BeSafe (или продавачката не е показала правилно). И все пак, каква е препоръката? Wink

В случая не е много правилно да коментирам и моля да ме извините за това.
Мога да кажа, че и двата стола са достатъчно добри.

# 378
  • Мнения: 445
Здравейте,
Ще съм благодарна на коментар от по-разбиращите за Britax Evolva 123 9-36кг. Ще се използва от едногодишно детенце. ОК ли е? Четох, че Бритакс и Сайбекс са най-добри, като безопасност, но нищо не разбирам и не знам какво освен марката да гледам...
https://m.emag.bg/stolche-za-kola-britax-romer-evolva-1-2-3-sl-s … 242/pd/D6M56FBBM/

# 379
  • Мнения: 1 575
Здравейте,
Ще съм благодарна на коментар от по-разбиращите за Britax Evolva 123 9-36кг. Ще се използва от едногодишно детенце. ОК ли е? Четох, че Бритакс и Сайбекс са най-добри, като безопасност, но нищо не разбирам и не знам какво освен марката да гледам...
https://m.emag.bg/stolche-za-kola-britax-romer-evolva-1-2-3-sl-s … 242/pd/D6M56FBBM/
Ако търсите безопасност за детенце на 1г., най-добре е обратно на движението. Ние возихме малкия почти до година и половина в Cybex Aton 2 и после в Britax Max way, като основен стол. Но ако имахме възможност щях да избера Be safe izi kid, т.к. е с по-добра странична защита от max way. Ако бюджета е колкото за Evolva, бих избрала Max way или в краен случай Britax Trifix , но не и стол 9-36

# 380
  • Мнения: 82
Здравейте,

Предстои ни смяна на кошницата, която до сега използвахме. Синът ми е на 9 месеца, но вече я израстна на размери. Спряли сме са на три варианта, ще се радвам, ако някой даде отзиви.
1. Peg Perego Viaggio 1-2-3
2. Cybex Pallas S i-Size
3. Britax Evolva 1-2-3

# 381
  • Мнения: 2 170
Здравейте,

Предстои ни смяна на кошницата, която до сега използвахме. Синът ми е на 9 месеца, но вече я израстна на размери. Спряли сме са на три варианта, ще се радвам, ако някой даде отзиви.
1. Peg Perego Viaggio 1-2-3
2. Cybex Pallas S i-Size
3. Britax Evolva 1-2-3
Здравейте,
От мен имате 1+ за Cybex. Ние обаче ще използваме Pallas M-fix за едната кола. Изглежда добре. Лесно се монтира и има сносно легнало положение ако се използват “екстеншъните” на изофикса. Малката за сега го е използвала няколко пъти и не се сърди, харесва си го.

# 382
  • Мнения: 445
Здравейте,
Ще съм благодарна на коментар от по-разбиращите за Britax Evolva 123 9-36кг. Ще се използва от едногодишно детенце. ОК ли е? Четох, че Бритакс и Сайбекс са най-добри, като безопасност, но нищо не разбирам и не знам какво освен марката да гледам...
https://m.emag.bg/stolche-za-kola-britax-romer-evolva-1-2-3-sl-s … 242/pd/D6M56FBBM/
Ако търсите безопасност за детенце на 1г., най-добре е обратно на движението. Ние возихме малкия почти до година и половина в Cybex Aton 2 и после в Britax Max way, като основен стол. Но ако имахме възможност щях да избера Be safe izi kid, т.к. е с по-добра странична защита от max way. Ако бюджета е колкото за Evolva, бих избрала Max way или в краен случай Britax Trifix , но не и стол 9-36

Разгледах двете предложени от теб, но ако правилно се ориентирам и двете са без изофикс, а това не е ли едно от важните неща? Закрепване само с коланите на колата не е ли по-ненадеждно?
Монтиране обратно на движението е супер, ама столчетата с тази екстра + изофикс са с някакви космически цени...

# 383
  • Мнения: 1 575
Blue_blue_sky@, да тези с isofix са значително по-скъпи. Не е вярно, че isofix е гаранция за сигурност. Има столчета един и същи модел с и без isofix с еднакви показатели при crashtest. Но ако се чувстваш по-сигурна с isofix виж в Adac kindersitze има много информация с показатели за предно и странично натоварване при удар. От там бях се спряла и на Britax trifix и още един. Evolva новия модел го дават със слабо натоварване при страничен и средно при челен удар. Trifix е с по-добри показатели, при челен също го дават слабо. По-добре се представят столчета 9-18. Добрата новина е, че следващите 15-36 са по-достъпни и има много с добри показатели.
Когато аз избирах стол, благодарение на РОШКО реших твърдо за обратно возене. Беше публикувал и линкове към Test plus мисля че бяха (шведските). От там се спрях на Max way.
Добрите столчета са доста скъпи. Аз предпочитам евтин телефон и други подобни, но безопасност за детето. Тогава успях да убедя мъжа ми само за Max way, но ако можех щях да взема и по-добро.

# 384
  • Мнения: 445
Dari_77 много благодаря за изчерпателните отговори!

# 385
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Разгледах, разгледах и отпадна Britax first class plus , защото нещо не ми хареса страничната защита. Не разбрах и още нещо за него !  Пише, че до 13 кг може да се ползва обратно по посока на движение, а моята дъщеря сигурно на 3 години ще е 13 кг.. Та това ли е от значение или сантиметрите са тези, които играят решаващ фактор за обръщането на столчето по посока на движение ?
Сега съм се спряла на  Axkid Rekid. Виждам, че става и с колани и с изофикс както и обратно и по посока на движение да се монтира.
Въпроса ми е защо никъде не го намирам наличен ? Дори и в чужди сайтове ? Някой да знае какво се случва с този модел , или просто да сподели мнение за самия стол и дали има наклон за спящи деца ?

# 386
  • Варна
  • Мнения: 1 472
 Axkid Rekid. Виждам, че става и с колани и с изофикс както и обратно и по посока на движение да се монтира.

Axkid Rekid е само обратно на движението

# 387
  • Мнения: X
Здравейте, има ли някакъв "стандарт" относно наклона на изофикс базите? Тоест, има ли по какво да се ориентирам, освен по снимката, дали базата ще компенсира наклона на седалките?

# 388
  • Мнения: 2 170
Здравейте, има ли някакъв "стандарт" относно наклона на изофикс базите? Тоест, има ли по какво да се ориентирам, освен по снимката, дали базата ще компенсира наклона на седалките?
На някои столчета базите имат подвигане ,с цел да компенсират , но не знам дали е на всички.

# 389
  • Мнения: 2 826
Здравейте Simple Smile аз все пак реших да вземем ново столче, макар и все още да не съм 100% убедена, че нямаше да е ок и втора ръка. Както и да е. Вкъщи разопаковах столчето и се чудех да го пера ли и как. Докато го доразглеждах и се чудех дали мога да сваля всички текстилни части, установих, че столчето е частично от стириопор. Това много ме очуди, нормално ли е??? Мислех, че е от някакъв по-здрав и масивен материал Dizzy Face

Общи условия

Активация на акаунт