Избор на столче за кола - 2

  • 41 374
  • 769
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 8 939
В скандинавските държави е забранено децата под 4 години да се возят по посока на движението и там никой не го прави, не само защото е забранено, а и защото е опасно.
Столчетата са преди всичко за комфорта на децата.
Моят син се скъсваше да реве в стола за кола между 1 и 2 години, но бях упорита, говорих, обяснявах и в един момент разбра и спря.

# 436
  • Мнения: 4 380
Не е забранено май, имам познати в Швеция и возят дете на годинка напред. Мнението ми е точно като на Диамантче, искам каквото зависи от мен да е направено.

# 437
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ваня аз живея в Швеция никой не си вози детето в посока на движението преди 4 г.
И моето дете протестира, повръща,  и тн но се вози обратно на движението. 

# 438
  • Мнения: 4 380
Ха, много интересно. Аз специално питах тези познати Grinning Не знаете какъв страх брах, когато обърнахме посоката на движение на голямото, щях да изперкам по пътя... Сега е над 4 години и се чувствам леко виновна, че едното дете е по-защитетно от другото.

# 439
  • Мнения: 687
Относно Axkid - личен опит имам с Axkid Duofix (9-25кг), беше изключително удобен на сина ми, който се вози в него обратно на движението до малко след като навърши 5 години. Щяхме да го возим и още, но се наложи да сменим столчето, за да можем да съберем и бебешка кошница за третото ни дете. Синът ми беше с друго столче преди това, което не му беше удобно и си се оплакваше в него, т.е. не е дете, което да е ок с всичко. Като минус за въпросния Axkid - бях чела, че обърнат по посока на движението не предлага много добра сигурност (сравнено с други столчета напред), което не ми беше фактор, защото бяхме решили да го ползваме само обратно на движението. Племенникът ми е с Axkid Minikid(0-25) и също са доволни от него (не го ползват от новородено обаче, а от около 10м), на мен столчето ми изглежда чудесно също и ако ни беше нужно ново столче за сегашното бебе, вероятно щях да се насоча към него. И на мен ще ми е интересно да видя какви са оплакванията от Axkid.

Относно това докога децата да се возят обратно на движението - ако е приоритет на родителя ще намери начин - както за всичко друго. Добре е да се има предвид, че различните столчета обратно на движението предлагат различно удобство за детето, както и различна видимост. Както писах по-горе, синът ми не одобри едно от столчетата ни (но пък на по-малкия му брат е ок в него - просто е с друга структура). Можех да реша, че проблемът е в това, че столчето е обратно на движението, но вместо това просто сменихме модела с друг, който също гледа назад и който е удобен на детето. Може да се наложи да се намери и друг начин да се забавлява детето по време на път и т.н.

Ако сменяте столчето с такова гледащо напред, защото в другото плаче, имайте предвид, че децата плачат и в столчета напред - често това, което не им харесва е, че движението им е ограничено, а не, че гледат напред или назад.... Тогава следващата алтернатива е да возите детето без столче, защото иначе не му харесва, да си се движи доволно и да се катери напред назад. Но в случай на инцидент или дори рязка спирачка, последиците биха могли да бъдат много сериозни, често дори и фатални.

# 440
  • Мнения: 7 776
Ако цялата тази дискусия е заради мен - както казах съм наясно с препоръките. Наясно съм и с детето си. То и сега се вози напред в кошницата си, защото иначе трябва да го нося в раница от едно населено място на друго. Търсила съм начини и съм опитвала. Имам изключително енергитично и активно дете, което седи седнало само обърнато напред. Тя и докато яде седи седнала 10 минути. След като няколко пъти става от стола сама, справяйки се с колана си и хвърляйки се от кошницата долу при ръчната спирачка, докато колата е в движение, мисля, че като родители сме решили кое в нашия случай е компромисен вариант, който да включва седнало дете и обезопасено дете.
И да, пробвала съм множество варианти за забавление и играчки.
Това, че повечето деца нямат проблем е чудесно, моето има голям проблем да се движи обратно на движението.
Благодаря на Ваня за мнението още веднъж, беше ми полезно.

# 441
  • Мнения: 2 241
Извинете, но това е пълен абсурд. Бебе в кошница, ако е вързано правилно с коланите, няма шанс да се измъкне.
А да го возите с кошницата напред е като да го возите без нищо.

# 442
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Напълно подкрепям Диамант, Кактус не си само ти, в тази тема често някой започва да си намира оправдание за пред смаият себе си.
В крайна сметка става въпрос за живота на децата ви.
Гаранция никога няма, но има разлика в какво столче се вози едно дете и в каква посока. Колкото по малко е детето толкова по важно е.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Разпитах ММ къде и какво е чел за Axkid и не успя да ми отговори, не помнел. Каза само, че моделa Rekid го нямало никъде за продажба по сайтове и явно вече не се предлага. Ние го загледахме в сайта на Бритакс.  Можело и да е объркал марката... Ох бях го накарала да чете за няколко марки, така че се извинявам, но може би ме е подвел мен и аз Вас !
В крайна сметка спряхме да гледаме столчета и сме се спрели за Besafe, само още се чудим дали BeSafe iZi Plus X1  или BeSafe iZi Combi X4 .
Аз искам комбито , защото е по-малка група 0, 1. Мм иска другия, защото обхваща групата 0+ , 1 и 2 и общот взето според него ще може до първи клас да изкара малката в него и е само с гръб към движението. Цените им също са различни и ще се почудим още малко, докато малката ощe няма 74 см Grinning

# 444
  • Мнения: 9
Здравейте, след изчетени доста неща имам въпрос относно столчето Kiddy Phoenixfix 3? Какво ви е мнението за него? Става въпрос за бебе на 10 месеца.

# 445
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте, след изчетени доста неща имам въпрос относно столчето Kiddy Phoenixfix 3? Какво ви е мнението за него? Става въпрос за бебе на 10 месеца.

Аз лично мисля, че всички столчета с предпазен щит са доста рискови.
От една страна има голяма вероятност детето да не се чувства комфортно, притиснато между щита и облегалката, от друга страна малките деца често са твърде ниски за високия щит.
При този тип (до 36кг.) и положението за сън и почивка е по - изправено (ако има).
Отделно от горното и са разположени по - ниско, което в началото не позволява на децата да виждат през прозорците, което ги дразни.
И не на последно място, предвидени са за ползване приблизително 10 годин????
За тези 10 години може и да сме се преселили на Марс, дали технологиите за безопасност на столчето биха били актуални Simple Smile
Да не забравяме и стареенето на материалите.

# 446
  • Мнения: 9


Здравейте, след изчетени доста неща имам въпрос относно столчето Kiddy Phoenixfix 3? Какво ви е мнението за него? Става въпрос за бебе на 10 месеца.

Аз лично мисля, че всички столчета с предпазен щит са доста рискови.
От една страна има голяма вероятност детето да не се чувства комфортно, притиснато между щита и облегалката, от друга страна малките деца често са твърде ниски за високия щит.
При този тип (до 36кг.) и положението за сън и почивка е по - изправено (ако има).
Отделно от горното и са разположени по - ниско, което в началото не позволява на децата да виждат през прозорците, което ги дразни.
И не на последно място, предвидени са за ползване приблизително 10 годин????
За тези 10 години може и да сме се преселили на Марс, дали технологиите за безопасност на столчето биха били актуални Simple Smile
Да не забравяме и стареенето на материалите.

Много благодаря за споделеното изчерпателно мнение. Знам, че мнението Ви за Сайбекс е подобно. И накрая пак съм в изходна поЗиция Simple Smile според Вас кой е най-добрият и оптимален вариант цена-качество, примерно в диапазона 300-500 лв за едно сигурно столче?

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 20:04 от Kobi

# 447
  • София
  • Мнения: 3 715
Ако имате възможност за поръчка от чужди сайтове, аз преди малко поръчах Britax Dualfix за 520 лв с доставка до вратата. За справка, в България е 890 лв. Не знам поради каква причина цената му си стои толкова висока тук, при положение, че има нов модел, но както и да е. В чужбина определено си заслужават промоциите. Може и в България да пускат такива промоции, аз лично повече от 20% не съм виждала май.

# 448
  • Мнения: 9
Ако имате възможност за поръчка от чужди сайтове, аз преди малко поръчах Britax Dualfix за 520 лв с доставка до вратата. За справка, в България е 890 лв. Не знам поради каква причина цената му си стои толкова висока тук, при положение, че има нов модел, но както и да е. В чужбина определено си заслужават промоциите. Може и в България да пускат такива промоции, аз лично повече от 20% не съм виждала май.

Абсолютно сте права. Тук цените на почти всички детски стоки нямат общо с тези в чужбина. И аз не мога да си го обясня.  Може ли да споделите сайта.

# 449
  • София
  • Мнения: 3 715
Ето това е сайта, за пръв път поръчвам. Приятелка е поръчвала от там кошница за кола, но с Гъбко, а аз пуснах до мой адрес.

Общи условия

Активация на акаунт