Избор на столче за кола - 2

  • 41 492
  • 769
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 425
Май в тази тема сме само питащи, няма кой да ни отговори...

# 421
  • Мнения: 2 172
Май в тази тема сме само питащи, няма кой да ни отговори...
Има , просто се иска търпение и публикуването на един и същ пост през 2 дни няма да помогне. Все пак тук сме майки, а не консултанти по столчета за кола. Може би нито една от нас не знае достатъчно за тези, които стр предложила , за да изкаже мнение.
Може би трябва да гледате нещо от сорта на maxi-cosi tobi , chicco eletta -столчета без изофикс.

# 422
  • Мнения: 2 241
Голяма част от въпросите се повтарят на всяка страница и е малко досадно да се повтаря едно и също.

Морска сирена, бебето ти е още малко. Нека да се вози още в кошницата, докато не стигне нужната височина. След това се ориентирай към стол от група до 18 кг, по възможност обратно на движението. Столчета, които си посочила са толкова различни, че е трудно да се коментира. От тях, според мен най-доброто е Акскид.

Същото бих казала и на Слънцето и Лимонче - столове обратно на движението, в група до 18 кг.

Две в едно, според мен търсиш нещо невъзможно. Всички столчета от подходяща група са големи и тежки, и носенето им при пътуване би било кошмар. Спасение е наем на кола и столче.

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 22:53 от Диамантче

# 423
  • София
  • Мнения: 3 716
И аз да питам нещо, извинявам се, може и да е тъп въпрос.. четох, четох, сравнявах описанията ама не намирам разлика между Britax Romer Dualfix 0/1 и същия i-size. Първия го намерих в Амазон за 470 лв, а втория в България е 980 лв. И от седмица седя и се чудя това оферта ли е или ще се прецакам ако купя стол, не i-size. Освен, че е “нов стандарт” нищо друго не намерих. Е не знам дали си заслужава двойната цена за новия стандарт? Моля, ако някой знае нещо по въпроса да сподели.

# 424
  • Мнения: 425
Голяма част от въпросите се повтарят на всяка страница и е малко досадно да се повтаря едно и също.

Морска сирена, бебето ти е още малко. Нека да се вози още в кошницата, докато не стигне нужната височина. След това се ориентирай към стол от група до 18 кг, по възможност обратно на движението. Столчета, които си посочила са толкова различни, че е трудно да се коментира. От тях, според мен най-доброто е Акскид.

Същото бих казала и на Слънцето и Лимонче - столове обратно на движението, в група до 18 кг.

Две в едно, според мен търсиш нещо невъзможно. Всички столчета от подходяща група са големи и тежки, и носенето им при пътуване би било кошмар. Спасение е наем на кола и столче.

Благодаря! Нямам кошница, затова мисля да купя направо столче от 0 до 4 години... за да не чакам да достигне 9 кг за столче 9-18. Всичките изброени от мен столчета са в категория 0-4 години или 0-7.

Като цяло съм се насочила към Joie Stages 0-7г. Но четох, че столчето има 5 позиции , които обаче могат да се настроят само преди да сложиш бебето в столчето. Мислите ли ,че това наистина ще енеудобно? Другите столчета така ли са?
Britax Romer First class pluss също ми допада ,но казват че е доста обемисто столче.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 03:37 от Morska.Sirena89

# 425
  • Мнения: 2 241
First class, ако не ме лъже паметта, е по посока на движението, което в твоя случай е силно НЕпрепоръчително.
По мои наблюдения, столчетата обратно на движението са много по-удобни и по отношение на легналото положение. При другите смяната на позицията е минимална.
Отново казвам, според мен най-доброто е Акскид (от изброените). Минал е един от най-тежките краш тестове в Швеция.
Предвид столчетата, които гледаш, ако си от София препоръчвам да отидеш при вносителя на Бритакс (на Околовръстното). Ще получиш много компетентни съвети и ще можеш да пробваш столчетата на място в колата си.

# 426
  • Мнения: 425
First class, ако не ме лъже паметта, е по посока на движението, което в твоя случай е силно НЕпрепоръчително.
По мои наблюдения, столчетата обратно на движението са много по-удобни и по отношение на легналото положение. При другите смяната на позицията е минимална.
Отново казвам, според мен най-доброто е Акскид (от изброените). Минал е един от най-тежките краш тестове в Швеция.
Предвид столчетата, които гледаш, ако си от София препоръчвам да отидеш при вносителя на Бритакс (на Околовръстното). Ще получиш много компетентни съвети и ще можеш да пробваш столчетата на място в колата си.

Столчето е в обратна посока на движението до 13кг.
Благодаря, отново! Simple Smile

# 427
  • Мнения: 4 441
Моска сирена, от изборените препоръчвам Аксида, той е тестван и сигурен стол.
TheMarquise, за дуалфикса съм чела мнения, че окъсява скоро. Виждала съм го и ми изглеждаше ниска най-високата му позиция и не мисля, че можех да набутам моето дете вътре, а то се возеше все още в стол от същата категория. Иначе стола изглежда добре, на мен много ми допада. Сироната се коментира сигурно 1000 пъти в тая тема, прочечете назад и ще намерите мнения, много майки купиха такъв.
Кактусче, от другата тема знам че е малко детето. По посока на движението искате да го возите или обратно? И двата стола са с петточкови колани и двата са по посока на движенито. На еволвата почти няма легнало, а дететнцето е малко и мисля, че няма да е удобно. Еклипса сигурно е по-добре от към легнало, но пък няма никаква защита за главата и бих казала, че не ми харесва изобщо на външен вид. Разгледайте Maxi cosi ако искате по посока на движението, също Besafe, a за на обратно Be safe, Britax,  Cybex, Axid. Последния е по-евтин от другите, но май може само на обратно. Моето голямото го возих обратно до 3 годишно. Малкото сега наследи стола.
Лимонче, категорията се определя от височината на детето. До 70-72 см май беше е кошницата, после стол 9-18, които е до 104 см. Може да си вземете спокойно стол обратно на движението, който е 0-18. Be safe izi modular, Cybex sirona, Britax dualfix, Axid minkid са такива, сигурно има и още, но е сещам.
Две в едно, за голямото дете купихме Peg Perego Viaggio 2-3 flex, стола се сгъва и е много компактен. Може да се използва за над 105 см височина, монтира се с изофикс и детето се закопчава с колана на колата. Ако искате ми пишете и ще ви пратя снимка на детето ми вътре, за да се ориентирате, то е 104 см високо и според мен стола е малко голям все още. Но пък вие го искате само за пътувания и ми се вижда много удачен вариант, много е компактен и има дръжка да се носи като се сгъне.
Десислава, разликата в столчетата Дуалфикс е май стандарта, по който са произведени и леко в дизайна. Според мен може спокойно да си вземете и по-евтиния, не мисля, че ще загубите нещо от това.

# 428
  • Мнения: 7 776
На 13 месеца е. Но не става возенето обратно на движението. Вече истерията е брутална, не може и 15 мин да се вози така. Освен това отдавна ходи и това полулегнало положение на кошницата я дразни ужасно, иска да е седнала с изправен гръб. Пътуваме почти всеки ден, не се издържа повече така, затова се ориентирам към столче вече.
Благодаря за мнението. Беше ми много полезно 🤗💐

# 429
  • Мнения: 4 441
То столовете, които са на обратно са изправени, не са легнали като кошницата. По поска на движението гледайте да е нещо с хубав монтаж, т.е. или изофикс или със стабилно натягане на колана, т.е. стола като се бутне да не мърда в колата.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Само да вмъкна за Аxkid, тъй като бях се насочила за него и накарах мм да чете за него. Чете из чужди форуми, че въобще не са доволни от него и не е толкова хвален, колкото се пише из нашия форум. 
Така че при нас отпадна като вариант.
Малко извън темата , но да кажа, че нашето дете на 10 месеца определено има проблем с пътуването в кола и то по завоите основно. 2 пъти на път със завои и двата пъти повръща Sad
Малко се разколебахме с това в коя посока да пътува детето. Ако е по посока на движението сигурно ще се чувства по-добре, но пък се губи по-високата безопасност Sad

# 431
  • На остров
  • Мнения: 13 498
До 4 или ли 5 г не се препоръчва возене по посока на движението. Това, че детето повръща или не му харесва не е причина да се обръща посоката на движение.
Ваня ще го погледна благодаря !

# 432
  • Мнения: 7 776
Аз съм наясно, че не се препоръчва, но няма как да си закарам детето на лекар или до детската площадка, когато то се напъва да реве до посиняване без спиране, в стол, обърнат в обратната посока. Докато можеше - можеше, вече не става. Не е като да си изтипосаш детето на предната седалка..

# 433
  • Мнения: 4 441
Кактусче, може да е вариант стола да се върти, т.е. в града за малко да е напред, а извън града, когато детето спи да е назад.
Аз за аксида оттук разбрах, та нямам особени наблюдения, просто ми изглежда не лош варинат. Моето голямо дете ако не спеше, когато е обратно на движението повръщаше много и за това на 3 години я обърнахме напред и беше по-удобно за нея, защото наклона за сън беше по-голям и можеше да се наспи по-добре и по-дълго. Не е повръщала в колата откакто е напред, но сега просто не се буди заради падане на глава, съответно не гледа навън и не мрънка, че иска да слиза, така че при нас мисля че е комплексно спирането на повръщането.
Ето линк към тестовете: https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … test/default.aspx Може да се разгледа и да се видят подходящи за изискванията модели.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 13:38 от Ваня А.

# 434
  • Мнения: 2 241
Miss_v, може ли някой линк към лошите мнения за Акскид? Стана ми любопитно, какви недостатъци могат да бъдат намерени в този стол, освен голямото място в колата, което заема.

И един общ коментар имам... Мисля че голяма част от родителите остават на заден план основната роля на столчетата за кола, а именно да осигурят защита в случай на инцидент. И голяма част от оправданията за определени избори са оправдания за пред себе си. Все пак никой никого няма да съди за избора. Но ако някога нещо се случи, човек трябва да може да си каже, че каквото е зависело от него е било направено.

Общи условия

Активация на акаунт