Избор на столче за кола - 2

  • 41 594
  • 769
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 162
Здравейти!
Предстои ни закупуване на стол за кола, като имаме от 0 -13 кг.
Моля за съвет коя е най удачната група, която да изберем и съответно модел. Бюджетът е между 200-300 лв.
Благодаря

# 406
  • Мнения: 844
Здравейте! Имаме бебче на един месец, но се очертава да пътуваме доста и искаме да купим столче за кола. Имаме ваучери за Хиполенд, а сега на 17 всичко ще бъде на 25 процента отстъпка. Гледахме тези двете, които освен голямата разлика в цената като параметри изглеждат почти еднакви
https://www.hippoland.net/brevi-stol-za-kola-0-25kg-kimi-tt-isofix-jeans-002

https://www.hippoland.net/kikkaboo-stol-za-kola-0-36-kg-4-strong … -grey-31002070002

Може ли да препоръчате нещо, да инвестираме ли повече в това столче или да вземем на средна цена, та като го израства да купим по-голямо?

# 407
  • Мнения: 4 501
Това са столове без краш тестове, които покриват единствено условието да има къде да седне детето. Прочетете малко назад, както и в предишната тема. Добре е за сега да си купите кошница, а след това хубав стол обратно на движението. Комбинациите в категориите не са за предпочитане от гледна точка на безопасността и според мен точно за това фирмите, които продават  хубави, сигурни и тествани столове нямат такива безумни комбинации 0-36 кг.

# 408
  • Мнения: 1 576
Подкрепям мнението на Ваня А. Ако търсите добри показатели за сигурност, прегледайте страницата на ADAC за кошници. Аз  съм доволна от Cybex, но има и други. Много е важно при кошниците да са вързани правилно. Има клипове в youtube.

# 409
  • Мнения: 4 501
Сещам се за Besafe izi modular, който е подходящ за над 61 см дължина на бебето и е много хубав вариант. Все пак кошницата е по-удобна за малко бебе, защото може да се носи, ако бебето заспи в колата.

# 410
  • София
  • Мнения: 2 271
Минавам да се похваля. Поръчах си от Mothercare - Britax Römer King II Group 1 (9-18kg) Car Seat - Storm Grey. Въпреки, че е стар модел, пасна най-добре на всичките ми изисквания - нямам IsoFix на колата, но исках да има леко полегнало положение, освен това е достатъчно високо, за да си гледка навън. Доста е дълбоко и главата е много добре осигурена странично. Освен това, подвижната подложка за главата, ще ми позволи да го ползвам дълго. Много съм доволна, а и детето заспива всеки път, когато се вози в него, което означава, че му харесва Wink

# 411
  • Мнения: 425
Здравейте! Предстои ми закупуване на столче ,но все още се чудя какво да бъде. Бебето е вече на 4 месеца, за сега е почти 7кг и 68см. Мисля да купя столче от група от 0 до 4 години или до по-голяма възраст.  Бюджета ни е до 500/600 лв.
За сега съм харесала тези:
Britax Romer First Class Plus
Britax Romer Axkid Minikid
Britax Romer Radian
Joie Every Stage 0-1-2-3 или Joie Stages
Graco Milestone All in one
Отворена сум за други предложения.
Проблема е също , че в момента сме с 1 кола която в скоро време може би ще я сменяме. Но едва ли ще е с изпфикс. Въпреки това ще бъде в плюс ,ако в последствие към столчето може да се закупи и изофикс, но това не е задължително.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 17:31 от Morska.Sirena89

# 412
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте, моля препоръчайте ми столче, по възможност от 9-25 кг.без изофикс и да има степени за спящо дете.Ние сме на 1.1 г 10 кг., и возенето в кола е кошмар.Изобщо не иска да седне в кошницата, за това се надявам да му е удобно новото столче и да заобича возенето. Бюджета не е много голям до около 300 лв. Като ще следя за промоции и в английски сайтове. Също ще съм благодарна, ако някой е видял такава да каже. Благодаря предварително:)

# 413
  • Мнения: X
Здравейте, моля препоръчайте ми столче, по възможност от 9-25 кг.без изофикс и да има степени за спящо дете.Ние сме на 1.1 г 10 кг., и возенето в кола е кошмар.Изобщо не иска да седне в кошницата, за това се надявам да му е удобно новото столче и да заобича возенето. Бюджета не е много голям до около 300 лв. Като ще следя за промоции и в английски сайтове. Също ще съм благодарна, ако някой е видял такава да каже. Благодаря предварително:)
На тази промоция попаднах, не знам дали отговаря на всичките критерии: https://www.argos.co.uk/product/5276640

Моля за мнение кое е по-добър вариант Britax Dualfix или Cybex Sirona S. В момента сме с Britax max fix II, но не съм убедена, че е най-удобното столче.

# 414
  • Мнения: 7 776
Здравейте, разглеждам столчета за кола за дъщеря ми, чудя се между два модела на Britax Romer - Evolva и Eclipse. Към момента като разлики забелязвам, че при първото коланът е 5 точков, при втория 3 точков. При първия - от седнало към полегнало положение не може да се сменя, ако детето е в него, при другото може. Първото позволява да се ползва до 36кг, но това не ми е приоритет честно казано. Ако някой има отзиви за някои от двата модела,моля да сподели 🙂

# 415
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Какво столче за кола бихте купили за да го взимате с вас като пътувате?
Дете на 3 г около 14-15 кг и около 100 см.
Нашето столче е доста обемно и обмислям варианта да купя едно, което да ползвам при пътуване.

# 416
  • Мнения: 2 177
Какво столче за кола бихте купили за да го взимате с вас като пътувате?
Дете на 3 г около 14-15 кг и около 100 см.
Нашето столче е доста обемно и обмислям варианта да купя едно, което да ползвам при пътуване.
Две в едно, какъв ви е бюджета. За 3-годишно, може би Cybex Pallas m-fix или столче в подобна категория. Какво място заема е много индивидуално, защото седалките на колите са различни, но като цяло не е много обемно.

# 417
  • Мнения: 6 622
Здравейте, ще ми трябва столче за кола, което ще се ползва щом детето навърши 6 месеца. Детето в момента е на 4 месеца 67 см, но е 6200 кг. Кое е водещо в избора на категория, килограми или сантиметри? И коя категория ще е подходяща за нас ? От колко сантиметра е подходящо да се използва 9-18 ?

# 418
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Алекс нямам ограничения в бюджет, искам да е компактно за да е лесно пренасяне със самолет, влак и т.н.
В нашата кола сме с be safe izi-kid X2 I size   и самото столче е много обемно независимо какво място заема в колата.

# 419
  • Мнения: 1 432
Мнения за столче cybex sirona z?

Общи условия

Активация на акаунт