Избор на столче за кола - 2

  • 41 439
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 35 982
Моля, някой да пусне нова тема.

# 751
  • Мнения: 1
Здравейте, може ли някой да ми обясни каква е разликата между Britax Romer Advansafix IV и Cybex Sirona s i-size?  Тъй като сме се спрели на първото, но много хора ни обеждават за второто. Благодаря предварително Simple Smile

# 752
  • Мнения: 2 241
Важно е, на каква възраст е детето. Ако е за малко бебе - Сайбекса, поради възможността за ползване обратно на движението до 4 години. Плюс на Сайбекса е и възможността за завъртане на столчето, когато слагате детето вътре.
Бритаксът обхваща много голям брой възрастови групи, което тук многократно сме обсъждали, че не е за предпочитане.

# 753
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Здравейте,

Прегледах, каквото прегледах, прерових де що английски сайтове има, но си имам нужда от помощ и това е. След макс 3 месеца ще сменям столчето 0 за друго.

Какво търся: търся нещо до 400 лв. в английските сайтове, с изофикс, да се накланя поне малко и не искам да е с възглавница отпред, а с колани. Някакъв идеи за нещо добро или за този бюджет мога да пия една студена вода само?

Първоначално се бях спряла на Cosatto All in all, ама нещо никакви отзиви за Cosatto, а като ви чета вас явно не е оптимален вариант. Confused Съвсем се обърках Cold Sweat

# 754
  • Мнения: 71
Здравйте, чакаме бебче през Март 2020 и много ми харесва Cybex Cloud. Най - вече заради легналата позиция извън колата. Има ли на друга марка подобна опция за легнало положение. И вярно ли е , че ако е в тази легнала позиция няма ограничение за времето , в което ще е бебето в коша?

# 755
  • Мнения: 2 172
Здравйте, чакаме бебче през Март 2020 и много ми харесва Cybex Cloud. Най - вече заради легналата позиция извън колата. Има ли на друга марка подобна опция за легнало положение. И вярно ли е , че ако е в тази легнала позиция няма ограничение за времето , в което ще е бебето в коша?
Привет!
Ние използваме серията на Cybex - Cloud. С каката имахме Cloud Q, сега сме подготвили Cloud Z за беба. Доволна бях, много даже. Вярно е , че няма ограничение във времето , но само ако е в легнало положение. Като минус отчитам, че не може да е легнало положение , докато е монтирано в колата, но доколкото съм запозната столчетата с такава функция са единици. Мисля , че с легнало положение са Cybex cloud q, Cybex cloud z, stokke izi sleep, kiddy evoluna и един модел на Joie , но не го знам.
Доколкото четох , докато проучвах сега, само Кидди Еволуна има опция легнало положение по време на път, но не гарантирам. Спрях се на Сайбекса ,  защото вече съм го ползвала , надеждна марка е , а и количката ни е на Сайбекс.

# 756
  • Мнения: 71
Много благодаря, заглеждам и една количка на Joie , за мен непозната марка, не знаех, че имат и столчета, дали имат adac тестове?

# 757
  • Мнения: 3 790
Много благодаря, заглеждам и една количка на Joie , за мен непозната марка, не знаех, че имат и столчета, дали имат adac тестове?


Имат.

https://www.adac.de/search/suchergebnis.aspx?access=p&client … master&q=Joie

Може да си преведеш страницата с десен бутон translate This Page или от трите точки горе вдясно за телефон (за Chrome), излизат с плюсове и минуси и ще видиш кое не е било наред и кое е ок според теста.

# 758
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравейте,
В процес на избор на стол съм от 9-18 кг. В английския аутлет на макди кози има предложения до £150, което за мен е приемлива цена. Не мога да се реша Тоби или Аксис е по- удобен вариант. Бях се запътила за Тоби, защото бубата е дребничка и ще е повдигната и ще вижда навън. После видях, че другият стол се върти и стеашно се обърках. Удобството за дълъг път ми е приоритет, освен сигурността.  Моля за вашите мнения Simple Smile

# 759
  • Мнения: 4 771
Синът ми беше с Аксис. Перфектният стол за мен. Изпробвахме го и при катастрофа, не мръдна. А това, че се въртеше, на мен лично ми беше много удобно и го оцених още по-високо, когато взехме стола 15-36 килограма. Синът ми вече сам се закопчава, но докато се научи, закопчаването не беше от най-удобните.

# 760
  • Мнения: 2 172
Ние сме с Аксис фикс и съм много доволна, за другото дете ще сме със същия. Наистина е добър. При произшествия не сме го изпробвали, надявам се и да не ни се налага.

# 761
  • Мнения: 89
Здравейте, дами. Имам нужда от малко съдействие. Трябва да избера две кошчета за новородени, тъй като очакваме зимни близнаци. Искам да попитам какво да гледам и кое е важно при този първи избор? Вашите какви бяха - модел към количката или отделни? Всички модели ли са с обгръщане с колани или има и други варианти за по-стабилно позициониране? Горе - долу до колко месеца ги ползвахте?
Искам да избера нещо хубаво, но ще се опитам да оптимизирам и цената, защото всичко ще ни е по 2 Simple Smile.
Ще се радвам да се включат и майките на близнаци, какъв е техния опит. Спряли сме се на Mountain buggy количка на този етап.
Благодаря предварително Simple Smile

# 762
  • Мнения: 33
Ще взимаме столче за младежа, че му е време Simple Smile

Така, като гледам, най-доброто е Cybex Pallas M-Fix. Някой има ли по-добра препоръка или да скачаме?
Или Axissfix на Maxi Cosi?

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 11:19 от Tuscany

# 763
  • Мнения: 106
Здравейте, дами. Имам нужда от малко съдействие. Трябва да избера две кошчета за новородени, тъй като очакваме зимни близнаци. Искам да попитам какво да гледам и кое е важно при този първи избор? Вашите какви бяха - модел към количката или отделни? Всички модели ли са с обгръщане с колани или има и други варианти за по-стабилно позициониране? Горе - долу до колко месеца ги ползвахте?
Искам да избера нещо хубаво, но ще се опитам да оптимизирам и цената, защото всичко ще ни е по 2 Simple Smile.
Ще се радвам да се включат и майките на близнаци, какъв е техния опит. Спряли сме се на Mountain buggy количка на този етап.
Благодаря предварително Simple Smile
Ние избрахме cybex sirona s i-size и ги купихме от Англия (mothercare), защото имаше промоция и разлика от 200+ лв на столче. Това е столче до 18кг, което си стои в колата и се върти на 360 градуса. Решихме, че ще ни е полезно, ако слагаме две ревящи бебета в тях. Не се слага на количката. Отговаря но всички тестове за сигурност на ADAC. Количка бяхме избрали Twin monsters special edition texas. Дълго време разглеждахме и накрая тя ни се стори най-оптимална откъм функция, практичност, качество и цена. Иначе си бяхме харесали bugaboo donkey twin, но са много скъпи.

# 764
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Някой знае ли нещо за Britax Romer Dualfix 2 R? И евентуално каква е разликата между Dualfix и Dualfix 2 R? Първото е уж по-стар модел, но е по-скъп...Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт