Избор на столче за кола - 2

  • 41 632
  • 769
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 293
Никой ли няма препоръки за столче за 0+ до 4 или до 12 год.?
Мислех да ти препоръчам нашето,но се спрях,защото е малко над бюджета ти,а и се води 0-25,но реално новородено трудно може да сложиш вътре,та си е реално 9-25. Иначе като столче го препоръчвам с 2 ръце....Axkid minikid се казва,ако искаш го разгледай.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 6 174
Никой ли няма препоръки за столче за 0+ до 4 или до 12 год.?
Едва ли съществува столче 0 до 12 кг. Но дори и да съществува, не бих ти препоръчала да си взимаш столче, което обхваща толкова много възрастови групи. Как се очаква едно столче да предпазва еднакво добре новородено бебе и 12-годишно дете? Има столчета 9-36 кг. но и те не са за новородени.
Най-добре си вземете едно кошче за новородено - за бебетата те са най-добрият избор по отношение на сигурността. Ще го ползвате около година/ година и половина, зависи от модела. За това време се опитайте да съберете някаква сума за следващото столче.

# 122
  • Мнения: 687
Никой ли няма препоръки за столче за 0+ до 4 или до 12 год.?
Аз съм доволна от Klippan Kiss 2 - 0-18кг, само обратно на движението се ползва, но е извън ценовия клас, който сте посочила. Единственият минус, освен цената му е обемът, но като цяло това важи за повечето столчета обърнати обратно на движението с по-големи деца.

# 123
  • Мнения: 231
Никой ли няма препоръки за столче за 0+ до 4 или до 12 год.?
По препоръки на хора от този форум  преди 2 - 3 седмициси поръчахме Cybex sirona s i-size. Може да се намери все още намален в Mothercare мисля. Вчера го получихме и е жесток Heart Eyes

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 6 174
Сироната не е в търсения ценови клас.

# 125
  • Мнения: 231
Сироната не е в търсения ценови клас.
На мен с доставката от Англия ми излезна 515 лв. Успях да хвана намаление, за това и споменах Mothercare.

# 126
  • Мнения: 5 387
Taka, двуумим се между Britax Römer KIDFIX2 S и Cybex Gold Solution M-fix, каката е със Сайбекса.
Някой с мнение. Рошко пише ли все още?

# 127
  • Мнения: 1 577
Taka, двуумим се между Britax Römer KIDFIX2 S и Cybex Gold Solution M-fix, каката е със Сайбекса.
Някой с мнение. Рошко пише ли все още?
За мен няма особена разлика - с добри резултати от тестовете са.  Аз избрах Cybex Solution M. Britax Kidfix II SL има допълнителна част между крачетата, която не ми допадна, не съм сигурна, че е необходима, но това е мое мнение. Иначе преди това ползвахме Britax. Не виждам разлика в качеството.

# 128
  • Мнения: 425
Никой ли няма препоръки за столче за 0+ до 4 или до 12 год.?
По препоръки на хора от този форум  преди 2 - 3 седмициси поръчахме Cybex sirona s i-size. Може да се намери все още намален в Mothercare мисля. Вчера го получихме и е жесток Heart Eyes


Благодаря, но това столче мисля ,че се инсталира само със Isofix. Трябва ми нещо ,което да се монтира само с коланите и по възможност да има допълнителна функция и за isofix.

# 129
  • Мнения: 5 387
Taka, двуумим се между Britax Römer KIDFIX2 S и Cybex Gold Solution M-fix, каката е със Сайбекса.
Някой с мнение. Рошко пише ли все още?
За мен няма особена разлика - с добри резултати от тестовете са.  Аз избрах Cybex Solution M. Britax Kidfix II SL има допълнителна част между крачетата, която не ми допадна, не съм сигурна, че е необходима, но това е мое мнение. Иначе преди това ползвахме Britax. Не виждам разлика в качеството.

Аз пък точно заради тази част между крачетата коня към Бритакс.

# 130
  • Мнения: 1
Здравейте! От известно време търся столче в групата 9-18 или 9-25кг. Изискванията ми са да бъде с изофикс, да НЕ се монтира само в обратната посока на движение и разбира се да е максимално удобно. Бюджетът ми е 500-600лв. Изчетох доста инфо, проверявам ги и в ADAC. Бях харесала няколко модела на Сайбекс, но като ги пробвахме в магазина, на дъщеря ми не й допадна възглавницата отпред и затова в момента се колебаем между следните модели(има ги намалени в Емаг):

https://www.roshko.bg/britax-romer-trifix-i-size-stolche-za-kola … 105-sm-storm-grey

https://www.roshko.bg/car-seats/stolcheta-za-kola-grupa-1-9-18/r … carbon-black-2017

https://visvitalisbg.com/product/maxi-cosi-stolche-za-kola-tobif … -18-kg-nomad-grey

Ще съм благодарна да споделите мнения и отзиви Simple Smile

# 131
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте! Предстои ни покупка на столче за кола и се колебаем между следните: Cybex Sirona i-size, Britax Roemer Dualfix m i-size или направо да изчакаме за Britax Roemer Trifix2. Подходящи ли са тези модели за монтаж в Toyoта Yaris 2011+? Пробвали сме само Sirona, но не знам коя модификация, защото в магазина на Рая Тойс не бяха компетентни да обяснят каква е разликата между моделите...
В крайна сметка кое е водещото, за да се вози детето напред по посока на движението - ръст, килограми или до 15-месечна възраст, независимо от ръста и килограмите, се вози в посока, обратна на движението? Бебето в момента е на 8 месеца, тежи 8 кг и е около 73-74 см високо. Благодаря!

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 6 174
По принцип за смяна на столче водещото е това, което детето достигне първо. Ако достигне максималният ръст, но не и килограми - сменяте столчето; ако достигне максимално допустимите килограми, но не и ръст - пак сменяте столчето.
Но за обръщане на едно и също столче - мисля, че водещи са килограмите. Поне така беше при едно от нашите столчета.
Но иначе мисля, че така или иначе е задължително да се вози обратно на движението до 15 м. Просто ако детето не е достигнало нужните килограми и ръст, може да продължи да се вози обратно на движението до достигане на дадените килограми.

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Чакай да ти обяснят в Рая Тойс. Толкова са смотани и некомпетентни. Отвори сайта на Сайбекс и си сравни моделите. Единия М-ката се върти само напред и назад, С-ката /ние взехме такъв/ се върти на 360 градуса. Има и такъв с борд възглавница отпред.
Детето е хубаво да се вози назад възможно най-дълго. В Скандинавието си возят назад децата на по няколко години. Моето ще го возя назад докато не започне да си подпира ушите с колене 😁

# 134
  • Мнения: 116
Аз скоро търсех сравнение на сайбекс столчетата и попаднах на това:
https://twitter.com/cybex_global/status/1062622396459479040?s=20
Взех си сирона м2, понеже имаме базата, реших че за въртенето само не си заслужава да дам повече пари за друго столче.
Нашето го взех за 130€. Базата навремето ми излезе 120€. Не съм го пробвала още, ама кошницата му става малка, та скоро ще минем на столчето. Засега ми е удобно при пазаруване да е с кошница.

Общи условия

Активация на акаунт