Избор на столче за кола - 2

  • 41 536
  • 769
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 36
Чакай да ти обяснят в Рая Тойс. Толкова са смотани и некомпетентни. Отвори сайта на Сайбекс и си сравни моделите. Единия М-ката се върти само напред и назад, С-ката /ние взехме такъв/ се върти на 360 градуса. Има и такъв с борд възглавница отпред.
Детето е хубаво да се вози назад възможно най-дълго. В Скандинавието си возят назад децата на по няколко години. Моето ще го возя назад докато не започне да си подпира ушите с колене 😁

Естествено, че съм гледала сайта на Cybex, просто нямам представа кое столче пробвахме в самия магазин, а към този момент не бях сравнявала моделите, тъй като разчитах да ми обяснят. Голямо разочарование от Рая Тойс.
На мен чуденката ми като цяло е дали да взимаме въртящо се столче 0-18 кг или да стоим с кошницата и после направо 9-18 кг Britax Roemer Trifix2 като столчето с най-незначителни забележки в ADAC. При въртящите се отбелязаните минуси са що-годе идентични (тежко, обемно, ограничена видимост на детето, неоптимално положение на краката...)

# 136
  • Мнения: 2 241
В тази тема многократно е обсъждано, че най-безопасно е децата да се возят максимално дълго обратно на движението. В този ред на мисли - вземете стол 0-18 и возете детето обратно на движението.

# 137
  • Мнения: 425
https://britax-roemer.bg/produkt/детско-столче-за-кола-britax-romer-first-class-plus/

Някой има ли мнение за това столче?

# 138
  • Мнения: 260
Здравейте! Изчетх коментарите до сега и не мога да открия оптималния вариант за нашето дете- търся столче, категория 9-18 кг, без изофикс, което да предлага возене обратно на движението  и да има опция да го обърна по посока на движението , ако детето не желае да се движи в обратната посока, защото детето още от сега си извърта постоянно главата към баща си, който шофира. Бяхме избрали be safe Combi x3, но след 9 месец, ако е с колани може да се ползва само по посока на движението. Може ли да ми предложите модели?

# 139
  • Мнения: 4 469
За be safe не сте права! Може да се използва обратно на движението с колани през целия период. Ние сме с това столче и го обърнахме напред когато детето беше на 3 и половина, вече е почти на 4 и вече омалява. При нас обръщането се наложи, защото нямаше място в колата, а трябваше да може да използваме и предната седалка.

# 140
  • Мнения: 260
Обадих се в магазин, който предлага Be safe Combi X3  и от там обясниха, а и така пишеше в резюмето на столчето, че ако се използва с колани- след 9 месец детето се обръща по посока на движението . Ако това не е така ще съм супер щастлива, че сме намерили столче най-накрая Simple Smile

# 141
  • Мнения: 4 469
Не е така, убедена съм, но може и Рошко да се изкаже, за да ви увери. Обадете се ако искате на представителите за бг. Ето това е официалния сайт за България: http://www.besafe.bg/home/izi-combi

# 142
  • Мнения: 260
Много благодаря за отговора! Ще го поръчам Simple Smile

# 143
  • Мнения: 4 469
Столчето е много хубаво! Ние имаме и една повдигаща пластмасария, поръчвах я отделно и е специално за този модел, за да  направи малко по-легнало положението обратно на движението. Първо трябва да пробвате стола в колата и да прецените дали ще е необходима.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Обадих се в магазин, който предлага Be safe Combi X3  и от там обясниха, а и така пишеше в резюмето на столчето, че ако се използва с колани- след 9 месец детето се обръща по посока на движението . Ако това не е така ще съм супер щастлива, че сме намерили столче най-накрая Simple Smile

BeSafe iZi Combi X3 се ползва обратно на движението до 18 кг., може да се ползва и в посока на двиижението до 18 кг.
Същия обаче вече не се произвежда и съответно не се внася.
Това вероятно е причината колегите да се объркат.
Това което са Ви казали се отнася за iZi Combi X4 ISofix - ползва се обратно на движението до 18 кг. с изофикс или до 18 кг. в посока на движението с колана на колата.

В момента единствения вариант на BeSafe, който е придвиден за ползване с колана на колата и е с монтаж обратно на движението е iZi Plus, но той е САМО обратно на движението до 25 кг. (приблизително 5 год. или 115 см.)

# 145
  • София
  • Мнения: 1 121
Рошко, а какъв вариант можеш да предложиш за монтаж с коланите на автомобила, обратно на движението, но с опция да се монтира и напред. В момента сме с кошницата и се надявам да я ползваме дълго. Бих искала да избера следващото столче предварително, за да можем да отделим и по-голям бюджет (около 1000лв.) докато дойде момента.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Рошко, а какъв вариант можеш да предложиш за монтаж с коланите на автомобила, обратно на движението, но с опция да се монтира и напред. В момента сме с кошницата и се надявам да я ползваме дълго. Бих искала да избера следващото столче предварително, за да можем да отделим и по-голям бюджет (около 1000лв.) докато дойде момента.

Аз лично не мога да предложа такъв вариант.
Каква е причината да предпочитате вариант с коланите на колата?
Колатя ви няма изофикс?
Марка, модел и година на производство?
Някои модели имат възможност за добавяне на изофикс система и може да излезе лесно и евтино

# 147
  • София
  • Мнения: 1 121
Да, едната ни кола е без изофикс. Тъй като ползваме и двете, а по ред причини не можем да се ограничим само с едната, се налага да търсим вариант да е с коланите.
Колата е служебна и не можем и да я сменим - Форд Фокус комби 2000. Друго негативно, което отчитам при нея е, че разстоянието между задните и предните седалки не е голямо.
Тази с изофикса Mitsubishi Lancer 2007.

# 148
  • Мнения: 4 469
Столчетата с колани се монтират доста бавно и тегаво и силно се съмнявам да имате желание да местите стола. Освен Рошко, който безброй пъти е монтирал Be safe-а, мисля че друг не би искал да го прави често. Ако няма много място между предните и задните седалки просто ще се лишите от пасажерската седалка, но ако не можете да го направите, т.е. трябва задължително да я използвате, то тогава ви отпада варианта за такова столче с или без изофикс.

# 149
  • София
  • Мнения: 1 121
Ваня, имаш предвид да ни отпадне варианта за столче обратно ма движението ли, ако задължително трябва да ползваме пасажерската седалка?

Общи условия

Активация на акаунт