Неговите родители

  • 18 897
  • 380
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 515
Aз също смятам ,че ще се накиснеш до кръста,но след две деца малко трудно ще се измъкнеш.
Освен това ,мъжете не се опитват да отметнат  заедно работата ,не съжаляват бабата и за секунда .Това е много кофти модел,който малко или много се копира в следващото поколение.Сестрата ,ако лелята ще я гледа ,то ще е срещу преписване на някой имот,а не за бог да прости.Как си го представят това разквартируване на всички по соц.заведения-имате ли пари?
Ако все пак ,решиш да останеш,можете да ходите за 3-4 часа-помате с нещо ,обядвате и си заминавата.Супер тъпо е ти да си клатиш краката с телефона ,а приятелят ти да се търкаля по креватите.

# 46
  • Мнения: 13
rosi81 Сестрата е с умствена изостаналост вследствие на мозъчна травма от малко дете. Нека се изразя така... Нито майката, нито бащата са се представили добре и най-вече внимателно в обгрижването на малко дете...

# 47
  • Мнения: 11 582
Ти хубаво си си направила сметката кой кого кога ще гледа, ами ако чичото и лелята се споминат, недай Боже, утре при инцидент, дори и да са се съгласили да я гледат сестрата..

# 48
  • Мнения: 30 802
Защото сватбата е тест за сериозност плюс склонност към драми. Ако бях по-цинична - организирането на сватба е и вид финансов одит на фамилиите, в който се виждат някои неща. И защото сватбата, особено първата, е още един тест става ли тоя човек, последна възможност за размисляне, докато тече последната година с организациите.

Та така, в случая е хубаво, че организират сватба. Защото мъж, който дава на заден за сватба, има доста повечко задни мисли. Сега, аз имам 2 деца, родени без брак, обаче в съвсем друг житейски момент, опит и ситуация, така че съветът ми остава същия - бебето се прави след сватбата. Вкл. и по стилови причини. Пък и тук хич не е дошло времето...

И да, накрая снахичката ще гледа всичките.

# 49
  • Мнения: 7 690
Elvina, въпросът е, че те имат дата за сватбата и тя няма да е скоро, а бебето може да стане и утре. Не знам на коя булка мечтата й би била да е с няколко кг отгоре на сватбения си ден и корем видимо подаващ се изпод роклята.

# 50
  • Мнения: 20 449
Elvina, въпросът е, че те имат дата за сватбата и тя няма да е скоро, а бебето може да стане и утре. Не знам на коя булка мечтата й би била да е с няколко кг отгоре на сватбения си ден и корем видимо подаващ се изпод роклята.
На мен цялата история ми звучи като сценарий за филм на ужасите. В началото всичко изглежда уж нормално (мъж и жена се влюбват, вземат котки, искат деца и сватба) и после, оппа, започват зловещините и кошмарите.

# 51
  • Мнения: 2 224
Това че леля му и чичо му ще се грижат за болното момиче ми е малко.....не сериозно.
Тези хора, дори и да приемем че сега са съгласни не се знае как ще реагират като им дойде на главата, защото хич не е лесно това.Не се знае и те самите в какво здравословно състяние ще са.
И дори всичко да е ок не се знае дали ще поемат тази отговорност.
Пък и не считам за редно да им се прехвърля изобщо.

Точно това и аз мисля. Освен ако лелята и чичото не проявят добра воля да се грижат за болното момиче, смятам че отговорността за нея е на брата. По другите въпроси - прекалено е ходене там всяка седмица, както и също съм на мнение, че имате още да си изгладите проблеми и неразбирателства преди по-сериозна стъпка като сватба или бебе.

# 52
  • Мнения: 3 724
rosi81 Сестрата е с умствена изостаналост вследствие на мозъчна травма от малко дете. Нека се изразя така... Нито майката, нито бащата са се представили добре и най-вече внимателно в обгрижването на малко дете...
Дали наистина е така... никой не може да ти каже. Няма да те плашат още от сега, я.
Струва ми се, че след някоя друга година ти ще заемеш положението на бабата - да гледаш свекър, зълва, мъж, дете евентуално в техния дом. Не зная как си се вързала на приказките, че при живи баща и брат, лелята и чичото ще вземат да се грижат за племенницата си. Ако искаш такъв живот, или се чувстваш длъжна от едната обич да се заробиш така, никой не може да те спре.

# 53
  • Мнения: 337
Elvina, въпросът е, че те имат дата за сватбата и тя няма да е скоро, а бебето може да стане и утре. Не знам на коя булка мечтата й би била да е с няколко кг отгоре на сватбения си ден и корем видимо подаващ се изпод роклята.


Нямам нищо против брака, но не гледам на него като нещо задължително.
На мен не би ми пречило да съм бременна булка, но това са Моите виждания.  Но определено смятам, че един брак не е гаранция за "и за живели щастливо до края на дните си" или е задължителен, за да си направите дете.
Всеки има право да живее живота си както иска.
Стига детето да е обичано и да живее в пълноценна и спокойна среда няма значение дали мама и тати са подписали един хвърчащ лист.
Отново казвам, че това е лично мое мнение и не държа всеки да се съгласи с мен.

# 54
  • Мнения: 1 267
Защото сватбата е тест за сериозност плюс склонност към драми. Ако бях по-цинична - организирането на сватба е и вид финансов одит на фамилиите, в който се виждат някои неща. И защото сватбата, особено първата, е още един тест става ли тоя човек, последна възможност за размисляне, докато тече последната година с организациите.

Та така, в случая е хубаво, че организират сватба. Защото мъж, който дава на заден за сватба, има доста повечко задни мисли. Сега, аз имам 2 деца, родени без брак, обаче в съвсем друг житейски момент, опит и ситуация, така че съветът ми остава същия - бебето се прави след сватбата. Вкл. и по стилови причини. Пък и тук хич не е дошло времето...

И да, накрая снахичката ще гледа всичките.

Къде назад да дава тоя мъж, да не мислиш, че на опашка са се наредили за него?

# 55
  • Мнения: X
The Siren of Titan, аз приемам семейството му, не го взимам. Както и очаквам той да приеме моето, но не да го вземе.  
Опасявам се, че изобщо не си разбрала какво се опитва да ти каже Сирената. Ти може и да си мислиш, че не взимаш неговото семейство, но искаш или не, ще получиш всички последици, които неговото семейство ще донесе. Надявам се, така е по-ясно.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 864
В случая, Сирен, аз залагам, че "момъкът" е навит за сватба, защото така ще я върже. Не само него ще гледа ами и цялото му семейство като се спомине бабата, което е въпрос на време предвид годините й и грижите, които полага за всички тях. Авторката живее в една голяма самозаблуда ама очите й ще се отворят твърде късно. Той се навил един уикенд да чисти той, един уикенд тя. Ела да видиш колко бързо това навиване ще се изпари като е вързана вече с брак и дете. Щото каквото и да говори, постъпките му показват как действително мисли. Лежкуни два дни всяка седмица, а баба му слугува. Той отдавна е попил модела и сега си търси друга, която да заеме мястото на бабата и й замазва очите, че не е като тях. Затова е навит на брак и дете и то по-скоро, щото си мисли, че после тя няма къде да избяга.

Авторке, не каза жилището чие е. Не каза дали чичото и лелята знаят изобщо за плановете да гледат болното момиче (за него ми е най-жал в цялата картинка) и дали имате финансови средства за социални домове и услуги, когато му дойде времето, а то ще дойде. Това не са маловажни неща и трябва да си ти ясни не на 100 ами на 1100% преди да направиш дете с този човек. Ама ясни не като ти да си мислиш така щото някой си бил подхвърлил нещо, а изяснени помежду всички ви, очи в очи. То и тогава пак няма гаранция де.

# 57
  • Мнения: 14 843
В тази ситуация  бебето и сватбата са най , ама най малкия проблем
Даже и ходенето на гости не е чак такъв проблем, въпреки че за авторката в момента е.

# 58
  • Мнения: 8 357
Странна история....според мен тук някъде любовта между двамата млади се губи.

Младежа прави нещата по задължение, той е длъжен да посещава семейството и го прави. Длъжен е на определена възраст да създаде семейство...и ще го направи, длъжен е да гледа сестра си....и това ще направи. Щом не помага с нищо а виси просто така, го прави по задължение.

Това с не гледането на бащата и сестрата....Лили...имаш ли идея как се постъпва в дадена институция и какво коства на хората да се случи. Или имаш ли идея ,че на малко места приемат хора с умствена изостаналост. Или имаш ли идея за цените.
Най-вероятно ще ти се наложи да гледаш сестрата барабар с котките и децата. Лошо няма  ако обичаш този мъж и си готова на всичко за него. Иначе става кофти положението.....най-добре спрете с опитите за бебе.

# 59
  • Мнения: 7 690
Elvina, въпросът е, че те имат дата за сватбата и тя няма да е скоро, а бебето може да стане и утре. Не знам на коя булка мечтата й би била да е с няколко кг отгоре на сватбения си ден и корем видимо подаващ се изпод роклята.
На мен цялата история ми звучи като сценарий за филм на ужасите. В началото всичко изглежда уж нормално (мъж и жена се влюбват, вземат котки, искат деца и сватба) и после, оппа, започват зловещините и кошмарите.

Само дето не е зловещ сценарий, ами доста набързо скалъпен и необмислен план, който след време неименуемо ще има зловещи последствия. Най-вече за авторката, тъй като всичко ще рефлектира пряко върху нея и живота на децата й.

Общи условия

Активация на акаунт