Азиатска козметика и грим 5

  • 42 519
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 619
Колко е доставката от този сайт? Рових, но са описани само методите, не и стойността.  Blush
Скрит текст:
[ELIZAVECCA] Gold CF-Nest White Bomb Eye Cream 30ml (Weight : 48g)    1    

[ELIZAVECCA] CF-Nest 97% B-jo Serum 50ml (Weight : 133g)    1    



[DAENG GI MEO RI] Ki Gold Energizing Shampoo 300ml (Weight : 395g)    1    



[ELIZAVECCA] Hell-Pore Bifida Premium Ample 97% 50ml (Weight : 140g)

За тези ми излезе 10.21 USD

# 31
  • София
  • Мнения: 20 115
iliana, много благодаря!  bouquet 

# 32
  • Мнения: 13 320
Наскоро поръчвах от beautynet, цените са същите като тези, които по-горе съм дала.Само за един продукт не си заслужава да поръчваш.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 794
Аз пак тотално се обърках с тези стъпки - гледам схемите на първа страница и не мога да разбера къде да вмъкна first essence, и ако ползвам такава трябва ли ми тонер след нея? А след това друга есенция? За сега спирам до серум и след него слънцезащита, но се оглеждам да избера и някакъв крем.
Относно Melano СС, правилно ли съм разбрала, че мога да го слагам сутрин, след почистване, изчаквам 10-15 мин. и продължавам с останалите продукти? Някъде мярнах, че не е добре да се комбинират продукти съдържащи витамин С и ниацинамид, дали е вярно? Един от кремовете за които чета съдържа именно ниацинамид и аденозин. Станаха много въпросите и се надявам да не съм досадна, но май колкото повече чета, толкова повече се обърквам.

# 34
  • Мнения: 1 795
Аз пак тотално се обърках с тези стъпки - гледам схемите на първа страница и не мога да разбера къде да вмъкна first essence, и ако ползвам такава трябва ли ми тонер след нея? А след това друга есенция? За сега спирам до серум и след него слънцезащита, но се оглеждам да избера и някакъв крем.
Относно Melano СС, правилно ли съм разбрала, че мога да го слагам сутрин, след почистване, изчаквам 10-15 мин. и продължавам с останалите продукти? Някъде мярнах, че не е добре да се комбинират продукти съдържащи витамин С и ниацинамид, дали е вярно? Един от кремовете за които чета съдържа именно ниацинамид и аденозин. Станаха много въпросите и се надявам да не съм досадна, но май колкото повече чета, толкова повече се обърквам.
В края на предишната тема имам подробен пост за тониците и ползването им. Дали ще използваш 3 тонера+есенция си е изцяло въпрос на личен избор и нужди, специфика на кожата, но със сигурност след есенция или серум няма как да ползваш направо слънцезащита. Трябва да има хидратант, който запечатва - емулсия,лосион,крем....
 Melano СС го ползваш по описания начин. Ако ще съчетаваш с друга избелваща грижа не ги ползваш заедно -сутрин вит.Ц/вечер избелващ крем или киселини. По принцип има прадукти, които са и с вит.Ц и с ниацинамид в състава, но има значение процентите на активните съставки, но като за начинаещ това е схемата Simple Smile

Охлювената есенция на Cosrx и на мен ми беше трудно да я използвам (накрая я измазах на деколтето), но с тази на Benton нямам проблем - идава си на мястото на есенция/серум/ампула. Бързо попива и няма проблем да се съчетава с други продукти. Към лосиона от серията имам смесени чувства. Като цяло емулсиите и лосионите не ги разбирам много, но сигурно за смесена и мазна кожа са ОК.


Harpalike, не съм ползвала червения серум, но не мисля, че трябва да се пени?! Коментарите са, че трябва да се ползва наистина минимално количество (1-2 капки), за да не лепне.

V V, пратих ти лично съобщение

Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 14:45 от Viola Tarakanova

# 35
  • Мнения: 267
Есенцията на Cosrx я ползвам по-скоро за успокояване на раздразнения и по-бързо заздравяване на пъчици по лицето,наистина не е особено хидратираща,но за  възстановяване ми върши супер работа.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 321
Прегледах малко повече снимки на червения серум - и, да, има балончета, май е ок. Не се усеща като се ползва на лицето, но в шишето при разклащане има мехурчета. Мирише нормално, ок ми е като поносимост на кожата (която явно е свикнала с азелаиновата киселина вечер и витамин С-то не я стресна).
http://www.sakuranko.com/2018/08/jolse-tiam-my-signature-red-c-serum.html - тук в пипетката се вижда "газировката"  
Слагам точно 3 капки, защото имам голямо лице и толкова ми трябва за покриване. Лепкавостта при това количество бързо се преодолява, особено ако се даде 10 мин. време на продукта да се абсорбира от кожата. Но парцалите няма да ги преживея, особено ако са от свличаща се слънцезащита. Ще пробвам друга комбинация от продукти като последващи стъпки, за да видя как се държи тогава.

Обещах да споделя впечатлния от шийт маската Tosowoong Pure Propolis. Хубав продукт е - ударно хидратираща, и лека същевременно. Много напоена е със серум, остава за деколте и шия. Самият серум е прозрачен и гелообразен, без да лепне. Кожата на сутринта е хидратирана, без да е мазна. Марката явно е добра в прополисови продукти, защото с кеф си ползвам и прополисовата им ампула. Платното на маската е средна хубост - плътно, и някак широко, което не е чак такъв проблем при мен (както казах съм с по-скоро голямо лице)

Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 15:24 от Harpalike

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 794
Viola, да разбирам ли, че first essence е всъщност тоник, а не есенция?  Би ли споделила повече за лосиона и есенцията на Бентон? Чета, че са със странна консистенция и попиват бавно.
Аз все още ползвам серуми от европейски марки, а те са по плътни като консистенции и на моята кожа достатъчни, всъщност преди да включа азиатски продукти и те ми омазняваха лицето. Сега е добре и изобщо не лъсвам вече, днес даже нямаше нужда да слагам пудра.
Много харесвам охлювената есенция на Cosrx, слагам я след тонер - 2 броя, но явно има по-хидратиращи, споделете моля конкретни продукти.
За сутрин, след Melano СС дали ще е подходящ крем съдържащ бета-глюкан? Или по-добре да заложа на такъв с ХК?

# 38
  • Мнения: X
Не може да се насмогне с тези промоции.
Вече не зная калко пратки чакам.

# 39
  • Мнения: 13 320
Довчера уж всичко си имах и нищо нямаше да купувам поне месец и днес що ли го отворих това джолсе.

Доволна съм последните два месеца за околоочния контур, който ми беше големия дерт определено вече виждам заглаждане. Не мога да кажа от кое точно нещо, защото много неща ползвам, пачове, кремове, маски, серуми, единствено корейски, но ефект има.
За останалата част на лицето не съм преминала още изцяло на корейска козметика, но сега като ми дойдат пептиди и това ще стане.

Не ги практикувам всичките стъпки, пробвах един два пъти, но нещо не ми е ок, дали кожата не е привикнала или правя някаква неподходяща комбинация незнам, но и откъм време ми е тежко да го правя.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 321
Елария, first essence е тоник. Обикновено е с ферменти (галактомицес), хиалуронова киселина и някоя друга благинка за кожата. Обикновено тези есенции/ тоници са също с балансиращо РН - в някои блогове има снимки с лентички за РН-то им. Могат да се ползват като първа грижа след измиване, а може и някои от специалните първи тоници (които балансират РН), после серум с витамин С и след това тази първа есенция/ тонер. Срещала съм и двете схеми и се напасват спрямо нуждите и възможностите Simple Smile

# 41
  • Мнения: 918
http://jolse.com/product/md-drg-brightening-up-sun-spf50-pa-50ml … p;display_group=1
http://jolse.com/product/md-beauty-of-joseon-revitalize-sleeping … p;display_group=1 моля за мнение!
Серум и есенс е едно и също нали? А Emulsion каква трябва да е?
За да си допълня сътпките  ми е трудно да преценя какво ми липсва. Имам Хелмиш балма, COsrx morning gel, Тоника с хиалурон на inssfree, пачове за очи, шийт маска, вит. Ц и падовете( червените) на Cosrh. Мисля да се възползвам от намалението на Benton и да си поръчам следните неща, но се чудя всичко ли ми е неоходимо? За това ви моля пак за помощ.
   [Benton] *Time Deal* Snail Bee High Content Lotion 120ml
   [Benton] *Time Deal* Snail Bee High Content Essence 60ml
   [Benton] *Time Deal* PaPaYa-S Sun Cream
   [Benton] *Time Deal* Fermentation Eye Cream 30ml
   [Benton] *Time Deal* Cacao Moist And Mild Serum 30ml
[MD] Beauty of Joseon Revitalize Sleeping Mask 80ml

Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 17:37 от parusheva

# 42
  • Мнения: 19 074
И аз не практикувам всички стъпки, мързи ме и знам, че дори и да си накупя всичко, пак няма да го ползвам. Ползвам олио и пяна, често пропускам сутрин олиото, после тонер или есенция (и двете заедно ме мързи), понякога и серум след това, после крем или нощна маска. Ексфолирам много рядко, кожата ми е чувствителна и не се чувства добре при често ексфолиране. Шийт маски също много рядко, защото уж гледам да са след къпане, на съвсем чисто лице, преди да си легна, но до късно се занимавам с котките и след баня директно се трупясвам. Сутрин също не смогвам да отделя време за шийт маски, а между сутрин и вечер трябва специално да си мия лицето, ако искам да сложа, и нямам спокойствие да седя достатъчно време с маската.

# 43
  • Мнения: 1 795
Viola, да разбирам ли, че first essence е всъщност тоник, а не есенция?  Би ли споделила повече за лосиона и есенцията на Бентон? Чета, че са със странна консистенция и попиват бавно.
...
За сутрин, след Melano СС дали ще е подходящ крем съдържащ бета-глюкан? Или по-добре да заложа на такъв с ХК?
First продуктът може да е тоник (най-често), но може и да е есенция (като случая с Sulwhasoo).
Най-добре и бета-глюкан, и хиалурон Grin Винаги след употребата на киселини (каквато е и вит.Ц) е добре последващата грижа да е възстановяваща бериерата  и хидратираща.

Продуктите на Benton са много добри и от към състав, и от към нанасяне. Коментирах есенцията по-горе. Лосионът също е много приятен, попива една идея по-бавно. За суха кожа е абсолютно недостатъчен като самостоятелна грижа, но за мазана би трябвало да е ОК

Скрит текст:
http://jolse.com/product/md-drg-brightening-up-sun-spf50-pa-50ml … p;display_group=1
http://jolse.com/product/md-beauty-of-joseon-revitalize-sleeping … p;display_group=1 моля за мнение!

За да си допълня сътпките  ми е трудно да преценя какво ми липсва. Имам Хелмиш балма, COsrx morning gel, Тоника с хиалурон на inssfree, пачове за очи, шийт маска, вит. Ц и падовете( червените) на Cosrh. Мисля да се възползвам от намалението на Benton и да си поръчам следните неща, но се чудя всичко ли ми е неоходимо? За това ви моля пак за помощ.
   [Benton] *Time Deal* Snail Bee High Content Lotion 120ml
   [Benton] *Time Deal* Snail Bee High Content Essence 60ml
   [Benton] *Time Deal* PaPaYa-S Sun Cream
   [Benton] *Time Deal* Fermentation Eye Cream 30ml
   [Benton] *Time Deal* Cacao Moist And Mild Serum 30ml
[MD] Beauty of Joseon Revitalize Sleeping Mask 80ml

При корейците нещата с имената и видовете продукт са малко относителни Rolling Eyes
Серум и есенс не е едно и също, както и ампула, и серум. Есенцията е нещо като skin, и е между тоника и серума. Обикновено като консистенция е много тънък гел или много гелов тоник.
Емулсия и лосион са по-леките варианти на хидратант. Обикновено са кремови.
Скрит текст:

Beauty of Joseon Revitalize Sleeping Mask  е много хубава подхранваща и избистряща нощна маска с уговорката, че като повечето night packs в състава има леко спорни occlusives (нямам представа как се наричат на български). Hanbang козметика е и уж е по възстановена стара формула от династията Джосен, но реално  hanbang съставките не са първи в списъка (мед, орхидея, соя, женшен и др). Подходяща само за суха кожа.

Есенцията и лосиона на Benton съм ги коментирала горе, околочния също го харесвам. За слънцезащитата и какаовия серум не мога да изкажа мнение.

Две интересни видеа (на руски)
Maria Sert за марката Blithe (мнооого любима). Във видеото подробно обяснява за сплаш маските, както и за есенция тонерите им и пресованите серуми. Марката е популярна с добрите състави и много иновативните си комбинирани  продукти.
https://www.youtube.com/watch?v=r8SaJR79ixs

Видео на Ника за представителния магазина на Sulwhasoo в Сеул. Голяма красота! Може да се резервира и час за guided tour Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=mEoLCxchAdk

Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 18:46 от Viola Tarakanova

# 44
  • Мнения: 267
Ника ми е любима,много е приятна за гледане и слушане.

Общи условия

Активация на акаунт