Трябва да споделя ...

  • 2 733
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И за мен е важен жестът, а не цената на подаръка. Но, както знаем- разни хора, разни идеали.
Не обръщай внимание, явно жените си мислят, че живеят в някакво затворено общество. А това само би ги улеснило да се превърнат в честа проба снобки  Sick.

# 16
  • Мнения: 1 364
И аз познавам такива хора и много им се чудя....как може да гледат стойността на подаръка!?
Всеки се радва на внимание и подарък....важното е жеста.

# 17
  • Мнения: 1 492
  носен/сигурно изпран/чорапогащник и натикан обратно в поизмачканата кутийка Wink Иначе,нищо лошо като подарък Wink
Важното е да няма бримки Laughing
А това с картинката ........ ужас, как може да има такива хора.Тази жена има ли деца?

starfish хич да не ти пука,че в тяхната компания правят така, устоявай си позицията - твоята е правилната Peace

# 18
  • Мнения: 4 546
и аз познавам такива хора. много е грозно. подарили му на някой блузка , примерно и като си тръгне този, който я е подарил веднага почва едно възмущене от това колко била струвала и че сигурно от битака е купена. изключително грозно е.
а това за подаряването на горе-долу подобни по стойност подаръци - обикновено се съобразявам с това. е, не ходя в магазина да проверявам, но то винаги може да предположиш някаква цена. избягвам да подарявам големи подаръци на хора, които знам, че нямат възможност да върнат жеста. не защото ми се свиди, а защото ми се е случвало аз да съм от кофтито страна. гадно е да ти подарят голям подарък, а ти да можеш да подариш едно почти нищо.

# 19
  • Мнения: 154
 и аз познавам такива хора за жалост!  Cry Моят съвет  е колкото се може по-малко контакти с такива хора.

# 20
  • Мнения: 805
Не бих контактувала с въпросната. Никога не съм се обграждала с хора, които не са ми особено приятни само заради децата и никога не ни е липсвало.

# 21
  • Мнения: 221
Говорили сме си с мъжа ми за тези неща, които преди подозирах, а сега вече съм сигурна, че правят и за това, как тези мои познати се интересуват, кои с колко пари разполага, какво ново си е купил и на каква цена и т.н. И той ме е питал:"Ти какво мислиш?", аз казвам : Съжалявам и ми е тъжно за тях, защото такива хора не могат да бъдат щастливи. Те не могат да видят малките радости около тях, защото са заети да страдат заради чуждото щастие.
Така мисля, той също, (с друг не съм споделяла това) .

# 22
  • Мнения: 7 914
  носен/сигурно изпран/чорапогащник и натикан обратно в поизмачканата кутийка Wink Иначе,нищо лошо като подарък Wink

добре, че не е нещо друго hahaha

# 23
  • Мнения: 442
аз с такива хора не дружа  Stop
чак ми се струва нереално и на места пресилено, ама знае ли човек. ако е вярно... ами, много тъпо! слава богу, с такива хора не ми се пресичат пътищата или инстинктивно се избягваме.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Тъжно! Предпочитам да съм сама, но не и да се движа с подобен род хора, а имам и горчив опит!

# 25
  • Мнения: 2 047
  Ще се запознаеш и  с други мами след време, дано да се интересуват от други неща, близки до твоите.
А ти защо мислиш, че тези не са щастливи с чувството си за малка общност, клюкарстването, състезанието коя с колко разполага и т.н. Просто това ги вълнува...

# 26
  • Мнения: 1 120
Хора има всякакви. На твое място не бих контактувала с подобни екземпляри, по простата причина, че не бих изменила на принципите си.
За случката с картинката и на мен ми стана мъчно Sad Не бих пила кафе втори път с подобен човек...

# 27
  • Мнения: 221
аз с такива хора не дружа Stop
чак ми се струва нереално и на места пресилено, ама знае ли човек. ако е вярно... ами, много тъпо! слава богу, с такива хора не ми се пресичат пътищата или инстинктивно се избягваме.


Това е факт! Точно както съм го написала. Може би не си срещала такива хора, но тази случка направо ме изуми и това ме накара да започна темата. Не ми се беше случвало да познавам такива хора и да виждам такива постъпки в живота си до този момент и не знаех как ще приемете това, което споделям с вас. Преди (в началото, когато се преместихме) тези неща мислех, че си ги въобразявам, но днес като ми казаха как стоят нещата щях да онемея.

# 28
  • Мнения: 442
аз с такива хора не дружа Stop
чак ми се струва нереално и на места пресилено, ама знае ли човек. ако е вярно... ами, много тъпо! слава богу, с такива хора не ми се пресичат пътищата или инстинктивно се избягваме.


Това е факт! Точно както съм го написала. Може би не си срещала такива хора, но тази случка направо ме изуми и това ме накара да започна темата. Не ми се беше случвало да познавам такива хора и да виждам такива постъпки в живота си до този момент и не знаех как ще приемете това, което споделям с вас. Преди (в началото, когато се преместихме) тези неща мислех, че си ги въобразявам, но днес като ми казаха как стоят нещата щях да онемея.

ок! Peace нали разбираш, че не исках да те засегна. просто, и аз както ти досега не съм общувала с подобен тип хора и това мислене ми е малко странно. но не си въобразявам, че такива хора няма.
всъщност, може да се каже, че съм се сблъсквала с нвещо подобно. нещо, което винаги много ме е дразнило, но съм го отдавала на разликата в годините и манталитета. например, в службата ми, когато някой има рд и обяви, че ще черпи, се събират пари и му се купува някакъв подарък. а, ако не направи маса, а почерпи само с бонбони (да речем), не му се купува подарък. аз една година минах по стаите и почерпих колегите с бонбони, а малко преди обедната почивка, казах на колегите от моята стая, да не уговарят нищо за обяд, защото ще ги водя на пицария. изведнъж, настана една суетня, едно шушукане, две колежки казаха, че ще закъснеят малко и ми се появяват в пицарията с подарък. а да, и обикновено стойността на подаръка е горе-долу еквивалентна на сдтойността на изхарченото за почерпката... абе, не`ам нерви Crazy

# 29
  • Мнения: 5 577
Сетих се майтап - един колега има рд.
И колежка събра по 1 лв. от всички да му купи нещо.

Ама понеже ни поканил, и айде по два. Ама понеже една няма да дойде, от нея 1 лв.  Joy Joy

Мъжо много се смя "Значи ако ви покани по 2 лв, иначе по 1лв".

И говорим за човек, който има големи финансови възможности спрямо другите, но е явно стиснат.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт