Какви са тези родители!

  • 8 747
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Има една мама, горда от това, че се е научила да върти кормилото и кара в квартала без да има шофьоска книжка. Попитах я как смее да кара без книжка, а тя ми отговори, че дори да я спрат полицаи има човек, които да и оправи акта. Вчера видях мъжа и да шофира с 11 месечния им син в скута. Каква е тази безотговорност! Шофъор съм от 3 години, но не бих си позволила да управлявам със сина си в скута (като него) или да форсирам в населено място (като нея). Пази боже от такива хора!

# 1
  • Мнения: 46 562
Питай я като блъсне човек, после как ще живее  Close

Миналата седмица мъжът ми е видял мъж да шофира с бебе в скута си, още не можем да го осмислим  #Crazy

# 2
  • Мнения: 9 990
Няма какво да пита....ще и отговорят нанайци....
Следващият път като видиш бебето в скута на бащата-обаждаш се на 166 и съобщаваш това, което виждаш.Има ефект-изпробвала съм го Peace

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Хора всякакви,но за съжаление невинните страдат заради такива като тях. #2gunfire

# 4
  • Мнения: 4 621
Винаги съм се чудила на такива родители, които возят децата  в скута  си на предната седалка #Crazy #Crazy #Crazy
Не знам как изобщо не си напрягат главите да помислят колко е опасно и до какви последствия може да доведе тяхното безотговорно отношение.

# 5
Много ги обичам такива,качът се в няква кола и отидат до съседния блок да пият кафе,за да ги видят всичките.В повечето случаи взимат заеми за лъскава кола,а после нямат пари за бензин.За мен това са комплексари  car003

# 6
  • Мнения: 9 990
Ами аз пак ще кажа-спрете да се чудите, а докладвайте за нередносттите, които виждате.Тогава ще има ефект.Просто се обаждате и казвате,че виждате кола, управлявана в голяма степен от невръстно бебе в скута на баща си.Би следвало да бъде спряна тази кола от патрулките.Правила съм го и знам,че действа.И ще продължавам да го правя.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 878
  Хора всякакви,но за съжаление невинните страдат заради такива като тях. #2gunfire
Съгласна съм.Аз имам книжка съвсем отскоро,карах курсовете в София и мисля,че се справям добре.Обаче не смея да си кача децата и да тръгна.Сега всяка вечер ходим с мъжа ми на тихи улички,за да свикна с колата.Мисля,че ще мине доста време,докато започна сама да си возя децата.И двете са отзад-малката в столче,каката с колан,обаче...страх лозе пази.Искам аз да се почувствам уверена зад волана,и тогава да ги возя сама.

# 8
  • Мнения: 990
аз също съм шофьор но с дете в скута не бих си и помислила да карам Naughty!!! Интересно ми е как ли възпитават децата си!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
о

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:29 от Alexa

# 10
  • Мнения: 9 990
Ами и аз си возя бебето в скута на предната седалка/до шофьора/, защото колата ни е с две места Mr. Green
Та, не винаги тази постъпка е безотговорност.
По тихите улички в квартала и мъжът ми е возил 11-месечното ни бебе в скута си, заедно с мен на съседната седалка, защото малкия е направо във възторг от това и искаме да му доставиме това удоволствие.
Малко ми се виждат пресиленки тези изказвания, но....всеки си знае.

О, хич не са пресилени даже Flutter,само да не сте ми в квартала-веднага се обаждам PeaceКолата ви е двуместна , казваш...по тази логика-две седалки-двама души се возят-третият е излишен-т.е. не е разрешено да се вози и трети...аз така си мисля...ама ще питам и на друго място дали е така.Обикновено возилата се водят с брой места-2,4,5 и т.н.Вашата е с две места...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
о

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:29 от Alexa

# 12
  • София
  • Мнения: 9 878
Алекса,да ти е живо и здраво детенцето и да не дава Господ да ти се случва,но такива нещастия никак не са рядкост.Не си мисли,че като карате с 20-30км/ч при една внезапна спирачка всичко ще е наред.Никак не пресилваме нещата.

# 13
  • Мнения: 9 990
В много голяма грешка си Hugза мен.... LaughingНе седя на прозореца да дебна, все пак мобилните са затова-движа се из града и виждам-вдигам телефона и се обаждам-отнема точно 1 минута, не цял ден. Mr. GreenИ не на последно място-не ме интересува кой как се вози и къде си вози детето.Интересува ме до толкова, доколкото аз се намирам в близост до такива возещи се, случвало ми се е два пъти-кривва волана и се случва случката....щото 11 месечно държи с ръчички здраво и се кефи детето, защо не...???Извинете, ама съм пряко потърпевша и може и по-рязко да съ се изказала. PeaceТози знак го поставям с тази идея, не целя враждебност Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
[

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:30 от Alexa

# 15
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами всякакви ги има. И аз редовно наблюдавм такива родители горди от факта, че карат с детето в скута им. Close За мен това е абсолютна безотговорност. ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
[

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:30 от Alexa

# 17
  • Мнения: 9 990
Ами и аз си возя бебето в скута на предната седалка/до шофьора/, защото колата ни е с две места Mr. Green
Та, не винаги тази постъпка е безотговорност.
По тихите улички в квартала и мъжът ми е возил 11-месечното ни бебе в скута си, заедно с мен на съседната седалка, защото малкия е направо във възторг от това и искаме да му доставиме това удоволствие.
Малко ми се виждат пресиленки тези изказвания, но....всеки си знае.

О, хич не са пресилени даже Flutter,само да не сте ми в квартала-веднага се обаждам PeaceКолата ви е двуместна , казваш...по тази логика-две седалки-двама души се возят-третият е излишен-т.е. не е разрешено да се вози и трети...аз така си мисля...ама ще питам и на друго място дали е така.Обикновено возилата се водят с брой места-2,4,5 и т.н.Вашата е с две места...

Понеже живея в гарсониера, да вземем да се изнесем, че тя е за един човек, не за 4-ма, а?

Това е коренно различно-никъде не пише в една гарсониера колко души могат да живеят май,,,незнам, но няма връзка  с безопасността не само на вас, но и на околните

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
[

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:31 от Alexa

# 19
  • Мнения: 9 990
Ами всякакви ги има. И аз редовно наблюдавм такива родители горди от факта, че карат с детето в скута им. Close За мен това е абсолютна безотговорност. ooooh!

Абе ужас ти казвам! Как така не са им отнели родителските права на тези изроди!
А в някои страни точно това правят Mr. GreenА ние тук копнеем за джунгли и беззакония....смяях Whistling

# 20
  • София
  • Мнения: 1 621
Еее, стига де, Алекса. Не искам да се заяждам с теб и не смятам, че са изроди, просто е безотговорно. Peace

# 21
  • Линдау
  • Мнения: 72
Аз пък се чудя изобщо на родители, които имат финансовата възможност. но возят децата си без столчета, държат ги на ръце и ме питат ама те стоят ли в столчетата Shocked.
Или пресен пример излизат от кола майка с дете на видима възраст 1-1,5 години. бащата затваря и заключва колата и започва да крещи на майката: "Еййй, пак е изцапала седалката, защо не я държиш ами я оставяш да стъпва на седалката!!!!"(времето беше сухо) #Crazy newsm78 - за мен това е лудост и ако моя мъж ми крещи така и то за нещо за което не е осигурено удобството ще го направя на нищо.

# 22
  • някъде
  • Мнения: 4 956
 #Crazy има ги и такива откачалки и въобще не са пресилени изказванията на момичетата. Ако говорим за дете на 3-4 год. е по-различно макар че пак не го одобрявам, но за едно бебе да го возят по този начин... Naughty

# 23
  • Мнения: 7 914
Случи се подобно нещо на моя приятелка мъжа и  си призна, че много го кефело да учи сина си на 1,5-2 да кара кола! #Crazy

Ние с приятелката ни съответно нададохме вой до небесата , а той..." е, че нищо опасно няма, аз многоооо внимавам.. пък и карам само из квартала с 20-30 км/ч" #Crazy Sick

Ама тя какво може да направи, като става зад гърба и? newsm78

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Алекса, хубаво е понякога човек да поглежда и от чуждия балкон  Peace

Не съм шофьор. Но и да съм, никога не бих сложила детето в скута си. Чудя се като е толкова нормално, защо това не е масова практика  newsm78 И  защо го няма заложено в някой закон като разрешено?! А и разрешено да е- малко акъл стига, за да прецениш, че е опасно...

Подкрепям Пенелопа- не ми дреме кой кого и как вози и в каква кола. Дреме ми, когато аз и моето дете или някой от семейството ми сме в близост до подобни съвестни водачи на МПС.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 217
о

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:31 от Alexa

# 26
  • Линдау
  • Мнения: 72
#Crazy има ги и такива откачалки и въобще не са пресилени изказванията на момичетата. Ако говорим за дете на 3-4 год. е по-различно макар че пак не го одобрявам, но за едно бебе да го возят по този начин... Naughty
За мен изобщо не е различно ела да ни видиш сутрин всеки на седалката си със закопчан колан, нищо че яслата е на 500м.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аз пък се чудя изобщо на родители, които имат финансовата възможност. но возят децата си без столчета, държат ги на ръце и ме питат ама те стоят ли в столчетата Shocked.

Ние сме от тез родители без столчета! Аз седя на задната седалка и държа щерката в ръце и не се питам седи ли, не седи ли...  Wink  Peace

# 28
  • Мнения: 3 268
ТРЯБВА ДА СЕ НАУЧИМ КАТО В ГЕРМАНИЯ-ВИДИШ ЛИ НЯКОЙ ДА НАРУШАВА ЗАКОНА,ОБАДИ СЕ КЪДЕТО ТРЯБВА

# 29
  • Мнения: 9 990
#Crazy има ги и такива откачалки и въобще не са пресилени изказванията на момичетата. Ако говорим за дете на 3-4 год. е по-различно макар че пак не го одобрявам, но за едно бебе да го возят по този начин... Naughty
Не е много различно-то се почва от 11 месеца това, та продължава на 5 г, когато детето си мисли,че е на игра...Едно такова , преди няколко години-4-5 годишно-подкара колата на баща си в столичен квартал и уби жена...чудно от къде ли знае какво да натисне-гордият татко е показал , разбира се... Tired

# 30
  • Мнения: 8 917
Има една мама, горда от това, че се е научила да върти кормилото и кара в квартала без да има шофьоска книжка. Попитах я как смее да кара без книжка, а тя ми отговори, че дори да я спрат полицаи има човек, които да и оправи акта. Вчера видях мъжа и да шофира с 11 месечния им син в скута. Каква е тази безотговорност! Шофъор съм от 3 години, но не бих си позволила да управлявам със сина си в скута (като него) или да форсирам в населено място (като нея). Пази боже от такива хора!

Не съм си и помисляла, както и съпругът ми да возим Гери без столчето на задната седалка, а за предната - абсурд Naughty Stop

# 31
  • Мнения: 46 562
Чета и не вярвам на очите си  #Crazy
Бог да ги пази тия деца, явно родителите им нямат желание ...

# 32
  • София
  • Мнения: 2 217
[:

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:32 от Alexa

# 33
  • Мнения: 9 990
Аз пък се чудя изобщо на родители, които имат финансовата възможност. но возят децата си без столчета, държат ги на ръце и ме питат ама те стоят ли в столчетата Shocked.

Ние сме от тез родители без столчета! Аз седя на задната седалка и държа щерката в ръце и не се питам седи ли, не седи ли...  Wink  Peace

При евентуална катастрофа-детето ще бъде затиснато от теб и шансовете му намаляват.Не го пожелаван на никой.В столчето не се чудиш дали седи или не седи.То си има колан с триточково закопчаване най-малкото.Учудвате ме някои, колко сте невежи, честно.И това с добро чувство го казвам....

# 34
  • Мнения: 9 990
ТРЯБВА ДА СЕ НАУЧИМ КАТО В ГЕРМАНИЯ-ВИДИШ ЛИ НЯКОЙ ДА НАРУШАВА ЗАКОНА,ОБАДИ СЕ КЪДЕТО ТРЯБВА

Правилно! Но в България това означава всеки апартамент да се превърне в затвор Laughing Laughing Laughing

Говориш глупости-извинявай, но вече го написах и пак ще кажа-гарсониерата няма нищо общо тук......

# 35
  • Мнения: 221
Възмутена съм от бащата, но може би повече от майката, защото я виждам през ден с колата.
А и какво като се обадиш някъде. Ако не я засекат на момента, как ще докажа че тя е шофирала или пък какво от това, ако я засекат след като тя казва, че си има връзки и не се страхува.

# 36
  • Линдау
  • Мнения: 72
Аз пък се чудя изобщо на родители, които имат финансовата възможност. но возят децата си без столчета, държат ги на ръце и ме питат ама те стоят ли в столчетата Shocked.

Ние сме от тез родители без столчета! Аз седя на задната седалка и държа щерката в ръце и не се питам седи ли, не седи ли...  Wink  Peace
Добре де ами какво парвиш когато ти караш колата. В 70-80% от случаите когато моите деца се возят в кола аз шофирам и съм сама? newsm78

# 37
  • Мнения: 9 990
Възмутена съм от бащата, но може би повече от майката, защото я виждам през ден с колата.
А и какво като се обадиш някъде. Ако не я засекат на момента, как ще докажа че тя е шофирала или пък какво от това, ако я засекат след като тя казва, че си има връзки и не се страхува.
Абе ти звъниш на 166, те пращат патрулка и я пресрещат-звънни и ще видиш Peaceнека има връзки!много хора имат връзки на думи....аз също Whistling

# 38
  • София
  • Мнения: 9 878
Аз не зная дали в момента закона задължава ползването на детски столчета за кола,но смятам,че така е редно.И не само за дълги разстояния,а дори до другия блок да отидеш-детето да е в столче.Че тя белята не пита накъде си тръгнал,може и на 5м. от вкъщи да стане.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 217
о

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:32 от Alexa

# 40
  • Мнения: 46 562
Аз не зная дали в момента закона задължава ползването на детски столчета за кола,но смятам,че така е редно.И не само за дълги разстояния,а дори до другия блок да отидеш-детето да е в столче.Че тя белята не пита накъде си тръгнал,може и на 5м. от вкъщи да стане.

Да, задължава.
http://www.standartnews.com/archive/2005/07/02/theday/s4483_5.htm

Alexa, като е двуместна, няма да возите детето вътре, така правят и хората, които имат само мотор, не си возят бебетата или сменят колата.

# 41
  • Мнения: 289
#Crazy има ги и такива откачалки и въобще не са пресилени изказванията на момичетата. Ако говорим за дете на 3-4 год. е по-различно макар че пак не го одобрявам, но за едно бебе да го возят по този начин... Naughty
За мен изобщо не е различно ела да ни видиш сутрин всеки на седалката си със закопчан колан, нищо че яслата е на 500м.

Абсолютно нищо не е различно. Малко ни остава до 4год., но досега 2-3 пъти да се е возила без столчето и то за 200 - 300 метра с другата ни кола. И понеже откакто се вози е в столче няма ситуация да не иска - то просто незнае детето, че има друга възможност. Същото е и "Ама то иска само в леглото при нас да спи!" Като незнае и непознава една ситуация, детето няма и да я предпочита Twisted Evil

# 42
  • Линдау
  • Мнения: 72
Знаете ли какво, просто наистина ме ядосахте вече!
Как да сложа столче в колата, като е двуместна?
Или да закопчая с колан бебето да татко му, а аз да не се возя, защото по думите на всезнаещата Пенелопа, щом колата е с две места, значи трябва да се возим аз и мъжът ми само Twisted Evil
Как да се придвижвам с багаж и бебе без кола например? Нямам пари за таксита - колата ни е служебна и нафтата не я плащаме.
Или ако, не дай Боже, детето му е зле, какво да направя - да си хвана рейса ли?
Това, че татко му го вози в себе си, си е наша работа!
А ако Бог не пази децата ни мила Никол, едва ли ние бихме успели - несе имайте всички за такива съвършенства.

Peace Любопитно ми е само като отрасне още малко детето къде що го возите? newsm78  bouquet

# 43
  • Мнения: 6 472
 Алекса, VG smile3501 smile3501 smile3501  Следващият път когато се изчислява поредното обезщетение за дете изхвърчало през предното стъкло, ще стискам палци да не са ваште. Мога само да ви кажа, че в много случаи дари не става въпрос за катастрофа, а за рязко спиране Tired Последното беше преди няколко дни и ставаше въпрос за 4 месечно бебе, което е било в скута на майка си на задната седалка. В конкретния случай детето поне е живо, но предишното е нямало този късмет Cry
Иначе хич не ми дреме кой какъв родител е. Всеки да си прави каквото иска, но по възможност да троши само собствената си глава.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аз пък се чудя изобщо на родители, които имат финансовата възможност. но возят децата си без столчета, държат ги на ръце и ме питат ама те стоят ли в столчетата Shocked.

Ние сме от тез родители без столчета! Аз седя на задната седалка и държа щерката в ръце и не се питам седи ли, не седи ли...  Wink  Peace
Добре де ами какво парвиш когато ти караш колата. В 70-80% от случаите когато моите деца се возят в кола аз шофирам и съм сама? newsm78

Ползваме колани

# 45
  • София
  • Мнения: 2 217
[

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:33 от Alexa

# 46
  • Мнения: 9 990
Знаете ли какво, просто наистина ме ядосахте вече!
Как да сложа столче в колата, като е двуместна?
Или да закопчая с колан бебето да татко му, а аз да не се возя, защото по думите на всезнаещата Пенелопа, щом колата е с две места, значи трябва да се возим аз и мъжът ми само Twisted Evil
Как да се придвижвам с багаж и бебе без кола например? Нямам пари за таксита - колата ни е служебна и нафтата не я плащаме.
Или ако, не дай Боже, детето му е зле, какво да направя - да си хвана рейса ли?
Това, че татко му го вози в себе си, си е наша работа!
А ако Бог не пази децата ни мила Никол, едва ли ние бихме успели - несе имайте всички за такива съвършенства.
Мацка-айде по-кротко сега.Всезнаещата да ти каже-твоите първи реплики по темата не са на място.Сега няма какво да се ядосваш и да ми подскачаш , но е така.Като сте с двуместна кола-проблема си е ваш.Аз съм нямала кола и съм била с дете и багаж-не съм умряла от това.Едно е за инцидентни случаи, друго е да си возиш детето в двуместна.Ми като нямате друга-ще я ползвате за детето в належащи ситуации, а не да му "доставите удоволствие"-както сама си написала по-нагоре.Хайде-пак помисли... Peace

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
И ние нямаме столче  Sad  Слагам я на задната седалка до мен и я закопчавам с колана. Надявам се скоро да вземем столче  Praynig

# 48
  • Линдау
  • Мнения: 72
Аз пък се чудя изобщо на родители, които имат финансовата възможност. но возят децата си без столчета, държат ги на ръце и ме питат ама те стоят ли в столчетата Shocked.

Ние сме от тез родители без столчета! Аз седя на задната седалка и държа щерката в ръце и не се питам седи ли, не седи ли...  Wink  Peace
Добре де ами какво парвиш когато ти караш колата. В 70-80% от случаите когато моите деца се возят в кола аз шофирам и съм сама? newsm78

Ползваме колани
Щом стои добре, защото аз не бих разчитала на моите диваци, че няма да измислят някоя щуротия Joy

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Алекса, VG smile3501 smile3501 smile3501  Следващият път когато се изчислява поредното обезщетение за дете изхвърчало през предното стъкло, ще стискам палци да не са ваште. Мога само да ви кажа, че в много случаи дари не става въпрос за катастрофа, а за рязко спиране Tired Последното беше преди няколко дни и ставаше въпрос за 4 месечно бебе, което е било в скута на майка си на задната седалка. В конкретния случай детето поне е живо, но предишното е нямало този късмет Cry
Иначе хич не ми дреме кой какъв родител е. Всеки да си прави каквото иска, но по възможност да троши само собствената си глава.

Надявам се си прочела колко е голяма детето ми, което аз държа в себе си! НИКОГА не съм возила бебето си на предната седалка в себе си, не форсирам за кеф колата, когато детето ми е да мен и баща и не я вози при себе си, докато кара! Айде моля ви се....

# 50
  • София
  • Мнения: 2 217
[

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:34 от Alexa

# 51
  • Мнения: 46 562
Прочети ми предишния постинг! На 2-ра страница.

Защо мислиш, че не съм го прочела?
Ако на мъжа ти му бяха дали служебно колело, какво щяхте да правите?
Има си правила за безопастност, а вече и глоби, защото явно родителите не могат сами да осъзнаят проблема. Ама какво са 20 лв. за ваш'та фирма, нали нафтата ви е безплатна ...

# 52
  • Линдау
  • Мнения: 72
И ние нямаме столче  Sad  Слагам я на задната седалка до мен и я закопчавам с колана. Надявам се скоро да вземем столче  Praynig

РАдвам се и се надявам с теб за това, поне за мен беше много важно и необходимо, дори сега се замислям след една година за тези столчета които са само долу седалка, без облегалка и повдигат детето, за да може да вижда и са мисля че до 12 год.възраст. Моето мнение е че основния проблем на децата е в това че не виждат през прозореца и искат да се повдигнат и от там не стоят мирно седнали на седалката.

А още от първото ми изказване казах, че най-вече ме изумяват хора които имат финансовата възможност, а не го правят

# 53
  • Мнения: 6 472
Алекса, VG smile3501 smile3501 smile3501  Следващият път когато се изчислява поредното обезщетение за дете изхвърчало през предното стъкло, ще стискам палци да не са ваште. Мога само да ви кажа, че в много случаи дари не става въпрос за катастрофа, а за рязко спиране Tired Последното беше преди няколко дни и ставаше въпрос за 4 месечно бебе, което е било в скута на майка си на задната седалка. В конкретния случай детето поне е живо, но предишното е нямало този късмет Cry
Иначе хич не ми дреме кой какъв родител е. Всеки да си прави каквото иска, но по възможност да троши само собствената си глава.

Надявам се си прочела колко е голяма детето ми, което аз държа в себе си! НИКОГА не съм возила бебето си на предната седалка в себе си, не форсирам за кеф колата, когато детето ми е да мен и баща и не я вози при себе си, докато кара! Айде моля ви се....

Ооооо аз много добре видях възрастта. Видях възрастта и на детето, което беше загинало - 6г. Изводите си ги направи сама. Всъщност колкото е по- голямо е детето, толкова е по- тежко и е толкова по- трудно да се удържи при рязко спиране.

# 54
  • Мнения: 9 990
Знаете ли какво, просто наистина ме ядосахте вече!
Как да сложа столче в колата, като е двуместна?
Или да закопчая с колан бебето да татко му, а аз да не се возя, защото по думите на всезнаещата Пенелопа, щом колата е с две места, значи трябва да се возим аз и мъжът ми само Twisted Evil
Как да се придвижвам с багаж и бебе без кола например? Нямам пари за таксита - колата ни е служебна и нафтата не я плащаме.
Или ако, не дай Боже, детето му е зле, какво да направя - да си хвана рейса ли?
Това, че татко му го вози в себе си, си е наша работа!
А ако Бог не пази децата ни мила Никол, едва ли ние бихме успели - несе имайте всички за такива съвършенства.

Peace Любопитно ми е само като отрасне още малко детето къде що го возите? newsm78  bouquet
Ами пак в скута си!
И всъщност - дано злобните ви намеци не се сбъднат някой ден.

Аз не виждам нищо злобно?Някой да вижда?Искам , като стане на 7 годинки, да ме викнеш да ви видя-как ти седи в скута на предната седалка....Отговаряш само със заяждане, а грам не се замисляш...странна работа-така реагират хората, които знаят,че грешат.

# 55
  • Мнения: 1 001
Всеки си обича децата и си ги гледа както сметне за добре. Щом Бог е дал деца на някого, значи е преценил преди вас, че може да им ги повери.
Съгласен newsm10

Само едно ме притеснява: аз може и да съм добър шофьор, скоростта може и да е ниска, ама тези около мен що за шофьори са?

# 56
  • София
  • Мнения: 2 217
[[

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:34 от Alexa

# 57
  • Мнения: 6 472
дори сега се замислям след една година за тези столчета които са само долу седалка, без облегалка и повдигат детето, за да може да вижда и са мисля че до 12 год.възраст. Моето мнение е че основния проблем на децата е в това че не виждат през прозореца и искат да се повдигнат и от там не стоят мирно седнали на седалката.


Всъщност функцията им е да се повдигнат, но не за да гледат през прозореца, а за де не им минава предпазния колан през врата.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 217
Всеки си обича децата и си ги гледа както сметне за добре. Щом Бог е дал деца на някого, значи е преценил преди вас, че може да им ги повери.
Съгласен newsm10

Само едно ме притеснява: аз може и да съм добър шофьор, скоростта може и да е ниска, ама тези около мен що за шофьори са?

Точно така!
За другите не мога да отговарям, защото и по тротоарите блъскат хора!

# 59
  • Мнения: 9 990
Прочети ми предишния постинг! На 2-ра страница.

Защо мислиш, че не съм го прочела?
Ако на мъжа ти му бяха дали служебно колело, какво щяхте да правите?
Има си правила за безопастност, а вече и глоби, защото явно родителите не могат сами да осъзнаят проблема. Ама какво са 20 лв. за ваш'та фирма, нали нафтата ви е безплатна ...

Гледай си твойте дечица!
Подигравките ти ще ти се върнат някой ден....
Aleksa, изумена съм, никой не се подиграва, опитват се да ти отворят очите, момиче!Не ти прави чест да говориш за някакво "връщане".За мене ти си едно недоразумение....... ooooh!Как можеш да пожелаваш такива неща на някой, който ти мисли доброто Tired

# 60
  • Линдау
  • Мнения: 72
дори сега се замислям след една година за тези столчета които са само долу седалка, без облегалка и повдигат детето, за да може да вижда и са мисля че до 12 год.възраст. Моето мнение е че основния проблем на децата е в това че не виждат през прозореца и искат да се повдигнат и от там не стоят мирно седнали на седалката.


Всъщност функцията им е да се повдигнат, но не за да гледат през прозореца, а за де не им минава предпазния колан през врата.
Да де аз исках да кажа за моите деца, че искат да вижадт и ако са  в кола без седалки не стоят много мирни Laughing

# 61
  • Мнения: 6 472
дори сега се замислям след една година за тези столчета които са само долу седалка, без облегалка и повдигат детето, за да може да вижда и са мисля че до 12 год.възраст. Моето мнение е че основния проблем на децата е в това че не виждат през прозореца и искат да се повдигнат и от там не стоят мирно седнали на седалката.


Всъщност функцията им е да се повдигнат, но не за да гледат през прозореца, а за де не им минава предпазния колан през врата.
Да де аз исках да кажа за моите деца, че искат да вижадт и ако са  в кола без седалки не стоят много мирни Laughing

Уф, сори не съм те разбрала Grinning

# 62
  • Мнения: 5 647
Винаги ме е дразнило и е било признак на голяма селяния да видя някой да си сложи детето в скута, докато кара.  #2gunfire Безотговорно е. Даже преди време чух коментара на един татко, който обясняваше за малкия си син, че го "учи да бъде мъж".

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Алекса, VG smile3501 smile3501 smile3501  Следващият път когато се изчислява поредното обезщетение за дете изхвърчало през предното стъкло, ще стискам палци да не са ваште. Мога само да ви кажа, че в много случаи дари не става въпрос за катастрофа, а за рязко спиране Tired Последното беше преди няколко дни и ставаше въпрос за 4 месечно бебе, което е било в скута на майка си на задната седалка. В конкретния случай детето поне е живо, но предишното е нямало този късмет Cry
Иначе хич не ми дреме кой какъв родител е. Всеки да си прави каквото иска, но по възможност да троши само собствената си глава.

Надявам се си прочела колко е голяма детето ми, което аз държа в себе си! НИКОГА не съм возила бебето си на предната седалка в себе си, не форсирам за кеф колата, когато детето ми е да мен и баща и не я вози при себе си, докато кара! Айде моля ви се....

Ооооо аз много добре видях възрастта. Видях възрастта и на детето, което беше загинало - 6г. Изводите си ги направи сама. Всъщност колкото е по- голямо е детето, толкова е по- тежко и е толкова по- трудно да се удържи при рязко спиране.

Когато стане на 6 г. няма да го държа в скута си, нали?! Нито пък в столче на тази възраст. Вече споменах, че ползваме колани....

# 64
  • Мнения: 46 562
Alexa, нямам никакво намерение да ти се подигравам, изтеглиме кредит, за да купим колата, а столчето ни е втора употреба, който иска да спазва правилата за безопасност, намира начин.
Дано скоро Социалните започнат да работят, както в нормалните държави, само така ще намалее детската смъртност.

# 65
  • Мнения: 1 001
Знаете ли какво, просто наистина ме ядосахте вече!
Как да сложа столче в колата, като е двуместна?
Или да закопчая с колан бебето да татко му, а аз да не се возя, защото по думите на всезнаещата Пенелопа, щом колата е с две места, значи трябва да се возим аз и мъжът ми само Twisted Evil
Как да се придвижвам с багаж и бебе без кола например? Нямам пари за таксита - колата ни е служебна и нафтата не я плащаме.
Или ако, не дай Боже, детето му е зле, какво да направя - да си хвана рейса ли?
Това, че татко му го вози в себе си, си е наша работа!
А ако Бог не пази децата ни мила Никол, едва ли ние бихме успели - несе имайте всички за такива съвършенства.

Peace Любопитно ми е само като отрасне още малко детето къде що го возите? newsm78  bouquet
Ами пак в скута си!
И всъщност - дано злобните ви намеци не се сбъднат някой ден.

Аз не виждам нищо злобно?Някой да вижда?Искам , като стане на 7 годинки, да ме викнеш да ви видя-как ти седи в скута на предната седалка....Отговаряш само със заяждане, а грам не се замисляш...странна работа-така реагират хората, които знаят,че грешат.

Не съм адвокат на Alexa, но защо нападате човек, без да сте разбрали мотивите за постъпките му?  newsm78 Мисля, че доста ясно е обяснила!
И аз се чудех как може да имаш двуместна кола (Смарт, Порше и т.н.) и да живееш в гарсониера, но грешката си е моя, не се сетих за колите тип "баничарка" Embarassed
А вие на нейно място нямаше ли да постъпите по същия начин?!?

А по темата - не разбирам и затова не одобрявам тези "родители" newsm11 И заглавито на постинга е подходящ: "Какви са тези родители!"

# 66
  • Мнения: 9 990
Винаги ме е дразнило и е било признак на голяма селяния да видя някой да си сложи детето в скута, докато кара.  #2gunfire Безотговорно е. Даже преди време чух коментара на един татко, който обясняваше за малкия си син, че го "учи да бъде мъж".
Ами в това е драмата, че заради кефа на бащата или защото бебето се кефело-защо да не му доставят малко радост-та много е "мъжко" на 5 годинки да подкараш колата и да блъснеш човек....много....

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Айде да не навлизаме в друга тема, Клисуров, плийз. Ние кола имаме, а жилище- не. Сега да не ме затириш да спя в колата  ooooh! Поне е голяма, ще има място за трима ни  Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 2 217
Не съм адвокат на Alexa, но защо нападате човек, без да сте разбрали мотивите за постъпките му?  newsm78 Мисля, че доста ясно е обяснила!
И аз се чудех как може да имаш двуместна кола (Смарт, Порше и т.н.) и да живееш в гарсониера, но грешката си е моя, не се сетих за колите тип "баничарка" Embarassed
А вие на нейно място нямаше ли да постъпите по същия начин?!?

А по темата - не разбирам и затова не одобрявам тези "родители" newsm11 И заглавито на постинга е подходящ: "Какви са тези родители!"
[/quote]

 Joy Това с баничарката е сладко.
Ами колата е Пежо, товарен тип, затова е с две седалки, и е СЛУЖЕБНА, не е наша, така че и порше да беше - НЕ Е НАША.

# 69
  • Мнения: 5 647
И аз се чудех как може да имаш двуместна кола (Смарт, Порше и т.н.) и да живееш в гарсониера!"

Не си чел добре. Момичето е написало, че колата е служебна.

# 70
  • Мнения: 6 472
Когато стане на 6 г. няма да го държа в скута си, нали?! Нито пък в столче на тази възраст. Вече споменах, че ползваме колани....
Абе жена, тия неща не стават само, когато детето е на 6г! Случват се непрекъснато и по всяко време. И между дргото случаите, по които съм имала отношение, сочат че колана при малко дете просто не върши работа. А аз ще ползвам столче до 12 г. Дъщеря ми е на 7,5 и СЕ вози в столче.
Повече не желая да влизам в безмислени спорове. Ти си си взела това решение и ако ще и катастрофа пред очите ти да стане, едва ли ще се убедиш в нуждата от столче. Стискам палци, никога да не сте от онези родите с празен поглед, които съм виждала Praynig

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
По принцип знам, че е задължително ползването на детско столче по закон. Ако съм в грешка, то влезем ли в Евросъюза определено ще стане. Пък за другите работи, какво да ви кажа простотията ходи по хората. Като въпросната майка блъсне някой ще си го лежи после. Дано не се случва ама тъпа работа бе. Не бих си позволила ама никога да си возя детето на предна седалка камо ли пък без столчето.

# 72
  • Мнения: 9 990
Не съм адвокат на Alexa, но защо нападате човек, без да сте разбрали мотивите за постъпките му?  newsm78 Мисля, че доста ясно е обяснила!
И аз се чудех как може да имаш двуместна кола (Смарт, Порше и т.н.) и да живееш в гарсониера, но грешката си е моя, не се сетих за колите тип "баничарка" Embarassed
А вие на нейно място нямаше ли да постъпите по същия начин?!?

А по темата - не разбирам и затова не одобрявам тези "родители" newsm11 И заглавито на постинга е подходящ: "Какви са тези родители!"

 Joy Това с баничарката е сладко.
Ами колата е Пежо, товарен тип, затова е с две седалки, и е СЛУЖЕБНА, не е наша, така че и порше да беше - НЕ Е НАША.
[/quote]
Писах много, ама темата се затри-затова накратко.....
Аз бих отказала да си возя детето в товарна кола-колкото и да е служебна.Опасно е, няма място за него-елементарно.И е по закон забранено-проверете ако не вярвате в КАТ.Има градски транспорт и съм го ползвала и продължавам да го ползвам понякога-с дете и багаж.А и самата Алекса в началото написа-правят го, за да доставят удоволствие на детето понякога...а не защото е толкова на зор?всеки път ли е на зор положението?

# 73
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
И всъщност - дано злобните ви намеци не се сбъднат някой ден.

Това изказване ме разби! "Злобните намеци" целят да предпазят твоето дете!

Alexa, в днешни дни надали има човек, който да не е загубил приятел (или поне познат) в катастрофа. Да не говорим, че надали има човек, който да не бил ако не участник, то свидетел на "чукване" - с малките инциденти се срещаме всеки ден, а ако имаш бебе в скута "малкият инцидент" наистина, не дай си Боже, може да се превърне в "голям" такъв именно за бебето.

По темата - дано никога, докато кара такъв баща (с дете в скута си), не се зададе отсреща такава майка (без книжка, форсираща колата из квартала)...

Чета и не вярвам на очите си  #Crazy
Бог да ги пази тия деца, явно родителите им нямат желание ...
Praynig

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Когато стане на 6 г. няма да го държа в скута си, нали?! Нито пък в столче на тази възраст. Вече споменах, че ползваме колани....
Абе жена, тия неща не стават само, когато детето е на 6г! Случват се непрекъснато и по всяко време. И между дргото случаите, по които съм имала отношение, сочат че колана при малко дете просто не върши работа. А аз ще ползвам столче до 12 г. Дъщеря ми е на 7,5 и СЕ вози в столче.
Повече не желая да влизам в безмислени спорове. Ти си си взела това решение и ако ще и катастрофа пред очите ти да стане, едва ли ще се убедиш в нуждата от столче. Стискам палци, никога да не сте от онези родите с празен поглед, които съм виждала Praynig

Ако обичаш..... апокалиптични картини можеш да рисуваш по всяко време, на всеки! Не само на деца - малки, големи, още по-големи...... В МОЯ случай, в който аз имам отношение колана ни върши работа! Мир...

# 75
  • Мнения: 5 647
Виждам, че обстановката се "нажежи" и за това ще ви дам хляб за още един спор:
За и против поставянето на бебешка кошница на предната седалка.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 217
Alexa, нямам никакво намерение да ти се подигравам, изтеглиме кредит, за да купим колата, а столчето ни е втора употреба, който иска да спазва правилата за безопасност, намира начин.
Дано скоро Социалните започнат да работят, както в нормалните държави, само така ще намалее детската смъртност.

Прощавай, че написах това - всъщност не искам нищо на никого да се връща.
Обаче кредит тегли, който има възможност. На нас не ни дават.
Така че, и на колело бихме си качили бебето с нас, ако се налага.
Що се отнася до социалните - няма да коментирам. Само ще добавя, че целия ми живот е на разположение на децата ми, излизам от кожата си да им осигуря всичко и няма да търпя няколко префърцунени мамчета да ме изкарват престъпник, защото не съм имала кола с достатъчно места. Обидно е това отношение. Никой няма право да съди хората.
А идеята за столче на задната седалка я подкрепям с две ръце.

# 77
  • Мнения: 328
Чета и не вярвам на очите си!
То бива-бива ,ама това на нищо не прилича!
Незнам какъв акъл трябва да имаш и какво образование,че да си возиш по този начин детето.Как е възможно да има такива хора!
Айде стига бе,колата служебна,нафтата и тя,а детето ...............то не е ли ваше!?!Мислете за него поне!
Незнам каква си,Алекса,и не искам и да знам,но защо не си размърдаш малко задника и не си разхождаш детето като всички нормални майки,който нямат коли?Нали прочете,от това не се умира.
Аман от простотия!
Вбесих се smile3511,чак мислите не мога да си събера!

Браво на Никол!По-точно не може и да бъде! smile3501

# 78
  • София
  • Мнения: 2 217
Чета и не вярвам на очите си!
То бива-бива ,ама това на нищо не прилича!
Незнам какъв акъл трябва да имаш и какво образование,че да си возиш по този начин детето.Как е възможно да има такива хора!
Айде стига бе,колата служебна,нафтата и тя,а детето ...............то не е ли ваше!?!Мислете за него поне!
Незнам каква си,Алекса,и не искам и да знам,но защо не си размърдаш малко задника и не си разхождаш детето като всички нормални майки,който нямат коли?Нали прочете,от това не се умира.
Аман от простотия!
Вбесих се smile3511,чак мислите не мога да си събера!

Браво на Никол!По-точно не може и да бъде! smile3501

Ами иди да се успокоиш някъде.
Простотията е твоя мойто момиче - с болно сърце съм!
Няма да умра от разходки, но и на такива като теб не дължа нищо на този свят.
Успя да ме разстроиш - дано ти е олекнало.

# 79
  • Мнения: 9 990
Alexa, нямам никакво намерение да ти се подигравам, изтеглиме кредит, за да купим колата, а столчето ни е втора употреба, който иска да спазва правилата за безопасност, намира начин.
Дано скоро Социалните започнат да работят, както в нормалните държави, само така ще намалее детската смъртност.

Прощавай, че написах това - всъщност не искам нищо на никого да се връща.
Обаче кредит тегли, който има възможност. На нас не ни дават.
Така че, и на колело бихме си качили бебето с нас, ако се налага.
Що се отнася до социалните - няма да коментирам. Само ще добавя, че целия ми живот е на разположение на децата ми, излизам от кожата си да им осигуря всичко и няма да търпя няколко префърцунени мамчета да ме изкарват престъпник, защото не съм имала кола с достатъчно места. Обидно е това отношение. Никой няма право да съди хората.
А идеята за столче на задната седалка я подкрепям с две ръце.

Няма префърцунване, когато нямаш възможност-возиш се на градски транспорт.В товарна кола да возиш бебе не е разрешено.Камо ли да седи в баща си ,за да му създадете радост.От там тръгна ти-това беше един от първите ти постинги по тази тема, ще ме прощаваш.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 217
В градския транспорт според мен е по-опасно!

# 81
  • Мнения: 6 472
Когато стане на 6 г. няма да го държа в скута си, нали?! Нито пък в столче на тази възраст. Вече споменах, че ползваме колани....
Абе жена, тия неща не стават само, когато детето е на 6г! Случват се непрекъснато и по всяко време. И между дргото случаите, по които съм имала отношение, сочат че колана при малко дете просто не върши работа. А аз ще ползвам столче до 12 г. Дъщеря ми е на 7,5 и СЕ вози в столче.
Повече не желая да влизам в безмислени спорове. Ти си си взела това решение и ако ще и катастрофа пред очите ти да стане, едва ли ще се убедиш в нуждата от столче. Стискам палци, никога да не сте от онези родите с празен поглед, които съм виждала Praynig

Ако обичаш..... апокалиптични картини можеш да рисуваш по всяко време, на всеки! Не само на деца - малки, големи, още по-големи...... В МОЯ случай, в който аз имам отношение колана ни върши работа! Мир...
Каква апокалиптична картина, какви 5 лв - за съжаление съм го виждала под формата на жива реалност. Всъщност по тази причина съм толкова наплашена и  се подавам на спорове Embarassed Не твърдя, че тези неща са чести. Всъщност не са, но мен ако да не дава Господ се случи с мойто дете, хич няма да ми дреме, че няма друг такъв случай.

И само искам да попитам имало ли е ТВОЙ случай към, който да имаш отношение или просто до сега сте  возили  без имало инцидент и разчитате, че и за напред ще си е все така newsm78

В градския транспорт според мен е по-опасно!
Статистически погледнато не е.

Оф, професионално изкривяване ми е това Peace

# 82
  • Мнения: 9 990
В градския транспорт според мен е по-опасно!
Не е по-опасно-досега не съм чула за случай на изхвърчало дете през предното стъкло или за такова-седнало в скута на шофьора за кеф....

# 83
  • София
  • Мнения: 2 217
В градския транспорт според мен е по-опасно!
Не е по-опасно-досега не съм чула за случай на изхвърчало дете през предното стъкло или за такова-седнало в скута на шофьора за кеф....

Да, но докато слизам с количката, бързащия шофьор ме затиска, или удря спирачки докато се возиме и падаме, или някой сяда върху бебето оттази спирачка, или хваща хиляди вируси от вечно кашлящи и плюващи, секнещи се и дъхтящи хора и т.н. Освен това, що не вземеш ти багаж по-тежък от теб, няма да ти обяснявам защо се налага при нас честото му носене, и количката и бебето и не се качиш в рейса! Говориме за през ден тази процедура. Но, забравих, тук някои са Богове....

# 84
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Alexa,

Щом толкова държиш на мнението си, защо изтри собствените си мнения?

# 85
  • София
  • Мнения: 2 217
Alexa,

Щом толкова държиш на мнението си, защо изтри собствените си мнения?

Защото в първия момент ми домъчня от плюнките и исках да се откажа, но сега не съм на това мнение.

# 86
  • Мнения: 1 001
Малий, че се "запалихте"!!!
Оставете Alexa на мира - проблема си е неин. Не може да оправите целият свят!!!
Кофтито само ако вие се натресете (недай Боже) в подабна кола ("качвал" съм дете на калника и повярвайте ми - ИЗЖИВЯВАНЕТО НЕ Е ПРИЯТНО).

Alexa, не се обждай за "баничарката", гарсониерата и т.н. Просто се опитвах да си изясня ситуацията. Аз на твое място (не че имам достатъчно информация0 не бих постъпвал така, но решенията са си твои.

За или против столчетата - има си и тема пусната от мен (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105939.0). Наште деца винаги сме ги возили в столче и докато на Александра дупето се събира в столче или стане на 14 (четиринадест) години, ЩЕ СЕДИ В СТОЛЧЕ!

Толкоз! Аре, че и аз ввзех да се нервим!!!!!!

# 87
  • Мнения: 9 990
В градския транспорт според мен е по-опасно!
Не е по-опасно-досега не съм чула за случай на изхвърчало дете през предното стъкло или за такова-седнало в скута на шофьора за кеф....

Да, но докато слизам с количката, бързащия шофьор ме затиска, или удря спирачки докато се возиме и падаме, или някой сяда върху бебето оттази спирачка, или хваща хиляди вируси от вечно кашлящи и плюващи, секнещи се и дъхтящи хора и т.н. Освен това, що не вземеш ти багаж по-тежък от теб, няма да ти обяснявам защо се налага при нас честото му носене, и количката и бебето и не се качиш в рейса! Говориме за през ден тази процедура. Но, забравих, тук някои са Богове....
Нищо Божествено няма в това всеки ден да си в градския транспорт- по 2 пъти на ден с прекачване Mr. GreenТърсиш си извинения и бацилите са смешен довод, моля те.Ти самата тръгна на заяждане, вместо да се замислиш-взе да нападаш, а особено в началото-никой не те плюеше-ти така го изтълкува.Смятам,че не си права.Нито ще те затисне врата, нито ще седне някой върху детето, така може да стане само ако си на единичната седалка след кръга по средата.Ако не си забелязала седалките са разположени една зад друга и между тях хора не стоят.не казвам,че е приказка с рейса.Но в повечето случаи се налага.В товарна кола КАТ ако ви спрат-и ако намате"връзки" може да му скъсат книжката на твоя мъж, ей така,за спорта.нямате право да се возите трима, че и бебе отпред и за кеф да сяда в баща си-спомни си, че точно това беше написала...
Замисли се, не плюй ти по хората, които искат да ти отворят очите...

# 88
  • Мнения: 9 990
Малий, че се "запалихте"!!!
Оставете Alexa на мира - проблема си е неин. Не може да оправите целият свят!!!
Кофтито само ако вие се натресете (недай Боже) в подабна кола ("качвал" съм дете на калника и повярвайте ми - ИЗЖИВЯВАНЕТО НЕ Е ПРИЯТНО).

Alexa, не се обждай за "баничарката", гарсониерата и т.н. Просто се опитвах да си изясня ситуацията. Аз на твое място (не че имам достатъчно информация0 не бих постъпвал така, но решенията са си твои.

За или против столчетата - има си и тема пусната от мен (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105939.0). Наште деца винаги сме ги возили в столче и докато на Александра дупето се събира в столче или стане на 14 (четиринадест) години, ЩЕ СЕДИ В СТОЛЧЕ!

Толкоз! Аре, че и аз ввзех да се нервим!!!!!!
А, тя сама се "захапа" с някои реплики, които не и правят чест.И пак казвам-аз съм пряко потърпевша от подобно изпълнение-бащата дава на бебето да кара-да се кефи, да се радва, да стане мъж....да стиска здраво с ръцете волана...та кривна волана де...и кривна в нас... Tiredама нали се сещаш, че и аз дете возя и на мен живота ми е мил-та дреме ми Алекса точно какви възможности има, стига това да не е заплаха и за мен, нали така?

# 89
  • Мнения: 1 001
И е по закон забранено-проверете ако не вярвате в КАТ.

Търсил съм, но нищо не намирих. Ако имаш, дай ми link

# 90
  • София
  • Мнения: 2 217
Сядаш ако ти отстъпят място в транспорта.
Благодаря за уроците по безопастност на движението - ще ги имам предвид.
Първото ми мнение не беше заяждане, ама никак.
Точно двама души реагираха нормално на думите ми, макар че не бяхя на мойто мнение.
Благодаря им.
КАТ ни е спирал с детето и нищо не са ни казали. Сигурно и те като мен не знаят правилата.

# 91
  • Мнения: 9 990
И е по закон забранено-проверете ако не вярвате в КАТ.

Търсил съм, но нищо не намирух. Ако имаш, дай ми link
Ще потърся, обещавам , незнам дали ще е днес.Ние в семейството също имаме служебна кола, която си има и седалки отзад-нормална кола, но е регистрирана като товарна.Детето е слагано отзад в стол в тази кола и сме спирани и проверявани.Акт.Защото колата се води товарна и имаме право на две места само-шофьор и този до него-отзад неможе.....та има си нещо, но ще поровя допълнително.....

# 92
  • Мнения: 9 990
Сядаш ако ти отстъпят място в транспорта.
Благодаря за уроците по безопастност на движението - ще ги имам предвид.
Първото ми мнение не беше заяждане, ама никак.
Точно двама души реагираха нормално на думите ми, макар че не бяхя на мойто мнение.
Благодаря им.
КАТ ни е спирал с детето и нищо не са ни казали. Сигурно и те като мен не знаят правилата.
Ами когато си потърпевш пряко от подобни като вас...аз се извиних предварително,ако съм била по-остра в изказването си, но това не променя смисъла на написаното от мен.А колкото до КАТ-не сте попаднали на съвестен катаджия просто-това е другата драма,че не се пишат актове и глоби за возене на дете НЕ в стол....дреме им-те събират пари от друго и не ги е еня за децата.Това е жалката истина.
Ти возила ли си се на градски транспорт с детето?Аз-да-всеки ден.Отстъпват място, ако се ослушват-отиваш до седалката, определена за майка с дете и си го изискваш.Стават ми.

# 93
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
КАТ ни е спирал с детето и нищо не са ни казали. Сигурно и те като мен не знаят правилата.

Ако от КАТ си вършека качествено работата и действително регулираха движението по пътищата, нямаше да има толкова загинали хора, толкова загинали деца...

# 94
  • София
  • Мнения: 2 217
[дреме ми Алекса точно какви възможности има, стига това да не е заплаха и за мен, нали така?
[/quote]

Що пък мислиш, че на мен ми дреме ти какви претенции имаш по улиците?
Мисля, че вече се изчерпа темата с МЕН.
Всичко добро.

# 95
  • Мнения: 9 990
[дреме ми Алекса точно какви възможности има, стига това да не е заплаха и за мен, нали така?

Що пък мислиш, че на мен ми дреме ти какви претенции имаш по улиците?
[/quote]
Аз виждам много добре, че не ти дреме.Джунгла.Кеф да е на детето-да се радвало-и когато ни удари такъв баща с дете в скута-познай кой пострада най-много-детето в скута на бащата и моето дете....Жалко....

# 96
  • Мнения: 46 562
Столчето за кола не е екстра, а безопастност, не е трон, на който префърцунени дами и господа слагат отрочето си, а спасява живот!

... що не вземеш ти багаж по-тежък от теб, няма да ти обяснявам защо се налага при нас честото му носене, и количката и бебето и не се качиш в рейса! Говориме за през ден тази процедура ...

Мъжът ми сутрин излиза за работа с колата, но и да ми я остави, все тая, защото не шофирам.
София беше на 1 месец, когато я качих на тролея, няколко дни по-късно се запозна и с метрото. От тогава сме с тях, миналата година ВСЕКИ ден взимахме Люлин-центъра-Люлин. Взех си раница, която се хваща над гърдите и на кръста, така не усещам нищо, колкото и тежко да сложа в нея. Приших на количката презрамка, за да мога да я сгъвам и изнасям на рамо през подлезите, колелата не влизат в улеите, а не мога да вдигна детето с количката. Простосмъртни сме ...

# 97
  • Мнения: 9 990
Никол-очевидно е, че мислиш....има начини-останалото е оправдание.Аз си казах-пристрастна съм, защото съм потърпевша.А Алекса тръгна на нож в самото начало,че даже и пожелаваше някои неща...ей това не го приемам аз...

# 98
  • Мнения: 6 472
Никол, просто ме разби! Евалата за това, което си направила!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 383

Да, блъскала ни е кола, когато Гергана беше на месеци и си седеше в порта на задната седалка на колата.  Раздруса ни, но нищо нямаше, Слава Богу!
Цяла година аз се возих по такситата /тогава нямахме кола/ на задната седалка с детето на ръце.
С апокалиптичната картина казах, че всичко може да се случи на всеки! Деца умират и в количките си, бутани от майките им....
Не съм "откачалка", която се стиска за столче, не съм и против столчетата, просто споделих, че ние не го ползваме.

# 100
  • Мнения: 4 473
Безотговорни! Какви други да са такива родители!?
На село на поляната може всичко, в града си е престъпление!

# 101
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
  Хора всякакви,но за съжаление невинните страдат заради такива като тях. #2gunfire
Да, за съжаление е така!

# 102
  • Мнения: 5 476
  Хора всякакви,но за съжаление невинните страдат заради такива като тях. #2gunfire
Да, за съжаление е така!
Още по-зле ако става дума за деца!  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 270
Това е абсолютна безотговорност.Ако не им пука за тях,поне да помислят за детето си и останалите хора.

# 104
  • Мнения: 1 107
Изроди всякакви  Close
Веднага бих се обадила в полицията. И без това толкова често се обаждам по различни поводи, че нищо чудно вече да са ме научили кварталните в Борово  Twisted Evil

# 105
  • Мнения: 6 167
Има една мама, горда от това, че се е научила да върти кормилото и кара в квартала без да има шофьоска книжка. Попитах я как смее да кара без книжка, а тя ми отговори, че дори да я спрат полицаи има човек, които да и оправи акта. Вчера видях мъжа и да шофира с 11 месечния им син в скута. Каква е тази безотговорност! Шофъор съм от 3 години, но не бих си позволила да управлявам със сина си в скута (като него) или да форсирам в населено място (като нея). Пази боже от такива хора!


ми това е,  безобразие.
и съм сигурна, че ще й се размине , ако и когато я 'хванат'.
просто реалността е безумна.

# 106
  • Мнения: 3 394
е тая тема изби рибата ooooh!

За протокола-видях кума си как возеше сина си на предната седалка докато шофираше, господ да му е на помощ ако пордължава да го прави!
Не го одобрявам и никога не бих експериментирала това със собственото си дете.
Но всеки си решава сам за себи си и според възможностите си!

# 107
  • Мнения: 4 629
Аз на много такива случаи съм се нагледала в България  Sad Не разбирам защо хората го правят, но факт е, че е масово явление

# 108
  • Мнения: 328
Чета и не вярвам на очите си!
То бива-бива ,ама това на нищо не прилича!
Незнам какъв акъл трябва да имаш и какво образование,че да си возиш по този начин детето.Как е възможно да има такива хора!
Айде стига бе,колата служебна,нафтата и тя,а детето ...............то не е ли ваше!?!Мислете за него поне!
Незнам каква си,Алекса,и не искам и да знам,но защо не си размърдаш малко задника и не си разхождаш детето като всички нормални майки,който нямат коли?Нали прочете,от това не се умира.
Аман от простотия!
Вбесих се smile3511,чак мислите не мога да си събера!

Браво на Никол!По-точно не може и да бъде! smile3501

Ами иди да се успокоиш някъде.
Простотията е твоя мойто момиче - с болно сърце съм!
Няма да умра от разходки, но и на такива като теб не дължа нищо на този свят.
Успя да ме разстроиш - дано ти е олекнало.
Съзнанието ти е болно на теб!И за твое сведение аз моите деца никога не съм возила на предната седалка на колата и  до ден днешен.И докато ги возя, аз ще седят само отзад и то с колани!
Защо ли пък се занимавам с теб и си развалям хубавата вечер!
Ама,че приказка-не можела в градски транспорт да се вози. #Cussing out

# 109
  • Мнения: 9 990
Ами аз за повечето такива неща го наричам "синдромът на Москвича"Нарекла съм го така, заради времената, когато се чакаше за кола с ред, на опашка-за Москвич и Жигули.Та от тогава се робува много и на ламарини и на вид-имаше и такива-накипрени коли с китеник, Лепа Брена и люшкащо се куче на таблото...Лежеше се задължително всяка събота под колата и се покриваше с чергило за през нощта...Та сега е нещо подобно-но в друг тон.Мъжкареенето и тарикатлъка останаха, но и колите се попромениха, а и нароиха.И се получват повече гафове, но тарикатлъка не изчезва за съжаление.Защо хората го правят ли?Защото  досега е ненаказано.Някои ги наказва само съдбата, но не е лошо да се замислим, и вместо някоида подскачат като мощипани моми-да си вземат поука и да си видят грешките.казах-имала съм инцидент-караше едно такова 11 месечно с баща си и ни удариха...Видях и 5-годишно как подкарва бричката на баща си-очевидно знае как-и бута човек....Какво повече да кажа....Та нека да е масово-но на полето-наистина-да си ходят там да си тарикатеят.Кой каквото ще да ми разправя-но докато няма кой да спазва елементарни правила-всички ние-"нормалните" ще даваме фира и ще сме зян....
Хайде-със здраве и с малко повече разум зад волана... PeaceИ понеже много пък се и засягат някои/ нормално е-истината пнякога боли/-та да си кажа-всичко го казвам с най-добри намерения...пък която ще да се пуйчи и цупондри.
А, и колкото до безумните доводи и тълкувания на една потребителка-то колкото и да трие-пожеланията и се четат в цитатите ми-наистина жалко за нея и е нормално да се разстройва-очевидно е на грешен път с тези нападки.

# 110
  • София
  • Мнения: 39 818
Има всякакви, около мен примери за безотговорни шофьори и шофьорки - много.

# 111
  • Мнения: 3 760
Боже, Боже....

# 112
  • Мнения: 1 202
Ами за съжаление има и такива нетрезво мислещи родители!

# 113
  • Мнения: 487
Не можах само да разбера къде ми се изгуби всичкото писано и се налага да го пиша втори път...както и да е, аз съм упорита.

Простотията е твоя мойто момиче - с болно сърце съм!
.......
Успя да ме разстроиш - дано ти е олекнало.
Съзнанието ти е болно на теб!
[/quote]
Май нямате спиране, а?
Какво толкова направи Алекса, че я изядохте с парцалите? Изрази мнение различно от вашето ли?
Наслушах се на изрази от рода на "оооо, какъв ужас", "изроди", "селяния"..и т.н. Да не говорим пък за това: "Съзнанието ти е болно на теб" и то след като е казала, че е с болно сърце.
Как може да защитавате позицията си с подобни изказвания? Мислите ли, че това ви прави по-добри от различно мислещите от вас?
Факт е, че не трябва детето да се вози в скута на шофьора, защото това е опасно както за самото дете, така и за другите участници в движението, но е факт също, че и много от спазващите тези правила също са ставали причина за пътно транспортни произшествия. Всеки си носи последствията.
А колкото до това как няма начин да не може да осигуриш столче на детето, то имам чувството, че някои от вас и хабер си нямат колко зле финансово може да бъдат някои хора. Лично аз в продължение на три години съм наблюдавала как един татко от квартала всяка сутрин си водеше детето на детска градина с колело, на пригодена за целта седалка. Ооооо, какъв ужас, нали. За разбика от вас и през ум не ми мина колко безотговорен е този баща, защото познавах семейството и знаех, че тях и левчето са пари.  Въпреки това, те правеха всичко възможно за да може детето им и то да посещава градината с другите деца и да не го делят от другите.
Както  и да е.
Желая лека вечер на всички вас и защитавайте достойно позицията си, ако можете разбира се.

# 114
  • Мнения: 46 562
... А колкото до това как няма начин да не може да осигуриш столче на детето, то имам чувството, че някои от вас и хабер си нямат колко зле финансово може да бъдат някои хора. Лично аз в продължение на три години съм наблюдавала как един татко от квартала всяка сутрин си водеше детето на детска градина с колело, на пригодена за целта седалка. Ооооо, какъв ужас, нали ....


Защо ужас? Браво на човека, че е намерил начин да пази детето си, въпреки, че е зле с парите, което още веднъж показва, че реши ли човек, може всичко Grinning Няма нищо страшно да возиш детето си на колело, когато е обезопасено със седалка, .


Много мои финансово затруднени приятели, взимат временно столчетата на свои познати с деца или купуват втора употреба Wink

Друг е въпросът, че има превозни средства, в които не могат да се пригодят, какъвто е случаят с двуместните коли.


Пиратка, Алекса реагира много остро в първото си мнение и затова се получи така  Simple Smile


П.П. Преди да натиснеш "Публикувай", винаги удряй едно "Copy", за да не пише по 2 пъти  Grinning

# 115
  • Мнения: 9 990
Не можах само да разбера къде ми се изгуби всичкото писано и се налага да го пиша втори път...както и да е, аз съм упорита.

Простотията е твоя мойто момиче - с болно сърце съм!
.......
Успя да ме разстроиш - дано ти е олекнало.
Съзнанието ти е болно на теб!
Май нямате спиране, а?
Какво толкова направи Алекса, че я изядохте с парцалите? Изрази мнение различно от вашето ли?
Наслушах се на изрази от рода на "оооо, какъв ужас", "изроди", "селяния"..и т.н. Да не говорим пък за това: "Съзнанието ти е болно на теб" и то след като е казала, че е с болно сърце.
Как може да защитавате позицията си с подобни изказвания? Мислите ли, че това ви прави по-добри от различно мислещите от вас?
Факт е, че не трябва детето да се вози в скута на шофьора, защото това е опасно както за самото дете, така и за другите участници в движението, но е факт също, че и много от спазващите тези правила също са ставали причина за пътно транспортни произшествия. Всеки си носи последствията.
А колкото до това как няма начин да не може да осигуриш столче на детето, то имам чувството, че някои от вас и хабер си нямат колко зле финансово може да бъдат някои хора. Лично аз в продължение на три години съм наблюдавала как един татко от квартала всяка сутрин си водеше детето на детска градина с колело, на пригодена за целта седалка. Ооооо, какъв ужас, нали. За разбика от вас и през ум не ми мина колко безотговорен е този баща, защото познавах семейството и знаех, че тях и левчето са пари.  Въпреки това, те правеха всичко възможно за да може детето им и то да посещава градината с другите деца и да не го делят от другите.
Както  и да е.
Желая лека вечер на всички вас и защитавайте достойно позицията си, ако можете разбира се.
[/quote]

Пиратка, стана това, че Алекса се заяде и "пожела" да ни се случват такива неща на нас....ей това стана, че я изядохме с парцалите, а не за различното и мнение.И за 3 път пиша-нас ни удари такова-11 месечно шофиращо дете с баща си....чудно-защо ли я изядох с парцалите...

# 116
  • София
  • Мнения: 337
Ето какво пише в Закона за движение по пътищата:

Чл. 133. (1) Забранява се превозването на по-голям брой пътници от определения в свидетелството за регистрация на моторното превозно средство. Допуска се в лек автомобил да се превозват допълнително на задната седалка още две деца до 7 години или едно до 14 години.
(2) Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.


http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/39.htm

Това, че колата е служебна няма никакво отношение. Шофьорът е длъжен да спазва закона, независимо чия кола кара. И аз и съпругът ми караме служебни коли, но като ни глобят за превишена скорст Embarassed си носим отговорността лично ние. при по-сериозни нарушения, работодателят просто ще ни отнеме колата. Peace

# 117
  • Мнения: 328
Съгласна съм,че има хора ,за които и левчето е пари.Но аз лично бих предпочела безопасността на детето си пред компютъра.А вие?

# 118
  • София
  • Мнения: 2 217
[Пиратка, стана това, че Алекса се заяде и "пожела" да ни се случват такива неща на нас....ей това стана, че я изядохме с парцалите, а не за различното и мнение.И за 3 път пиша-нас ни удари такова-11 месечно шофиращо дете с баща си....чудно-защо ли я изядох с парцалите...
[/quote]

Как не те е срам бе, момиче!
Къде съм ви пожелала да ви се случват такива неща?
На Никол и казах, че подигравките ще и се върнат, като имах предвид, че не е изключено да попадне в моята ситуация, а след това дори се извиних.
Не те ли е срам да пишеш такива глупости?
Толкова си се захласнала, че вече от пяна на устата си не можеш и да преглътнеш както трябва!
Хич не ми пука за такива като теб и гокпожа Неуморната злоба!
Можете да ме плюете колкото си искате и да си измисляте и добавяте простотии към постингите ми - хората четат, за разлика от вас!
Може би ако не бях влязла в тази тема нямаше да има 6 страници, защото само с мен се занимавате. Това какво ви говори, че просто сте едни настървени и хапливи дребни човечета!
Браво на вас, че спазвате правилата! Бъдете щастливи и здрави, както и дечицата ви. Дано не ги научите да са толкова зли, че това е по-лошо от карането на кола на 11 месеца.
Ако искате избийте родителите пушачи - и те си застрашават децата!
Че и децата на другите, защото димът отива навсякъде!
Съзнанието ми не е болно, но от такива "майки" като теб и другата хапла, ми се разболява душата, каквато вие явно нямате, след като можете да не посъчувствате на никого, освен на вас самите.
В първия ми постинг никъде не съм се заяла - явно сте късогледи или много тъпи!
Заядох се след това, когато твърде лично започнахте да ми говорите!
Да ходиш и да клеветиш хората в полицията, защото си нямат четириместна кола и, представете си, ви застрашавали, е много по-силно изразен "синдром на Москвича" от всички мои мнения тук!
В този форум правите свърталище на хищници и се чудите кого да изядете!
Направо  сте ужасни и не аз, а вие сте недоразуменията.
Компютъра ми е всъщност на комшиите ми, назаем - доволна ли си?

# 119
  • София
  • Мнения: 2 217
И за да ви удари кола с 11 месечно бебе, явно и бащата не е могъл да кара или е бил твърде пиян!

# 120
  • Мнения: 9 990
Алекса, говориш глупости, осъзнай се....съвсем миролюбиво сме говорили в началото и не сме те "хапали" в началото.Ти се захапа сама с някои реплики, които полсе изтри.Съвсем добронамерено си говоерхме в началото, и когато си потърпевш, няма как да удържиш понякога някоя по-сотра реплика, но обиди към теб не е имало, имаше само упреци за това, как си возите детето отпред, за да му доставите удоволствие ....хайде-има го написано това, не си криви душата,че точно това беше написала.После започна да доуточняваш как, защо и при какви условия си отглеждате детето....но и в това нямаше да видя драмата, ако по малко по-различен начин беше реагирала.Ти започна да намесваш идеята за гарсониерата и цигарения дим-това съвсем не е на място.Далече сме всички от идеята за безгрешност, но на черното няма как да кажеш бяло.За Н-ти път пиша-съвсем добронамерено.А относно "клюкаренето"-така е в цивилизацията мила....аз доноси не пиша-аз се обаждам, когато здравето ми и най-вече-това на детето ми- е застрашено.Както се случи вече веднъж-от тогава, докато съм жива-ще съм неуморна да клюкаря такива, които возят бебета на шофьорското място.Не от злоба, не ми хвърчат на мен слюнките от устата...в момента ми се свива сърцето от мъка и болка, като се връщам назад и като си спомням какво се случи тогава......за такова нещо злоба няма мила...има само мъка в душата на много хора....
Ти смеси финансовата зависимост с някои простички правила, не ти прави чест да сипеш такива думи, когато добронамерено сме те упреквали.И един приятелски съвет-от финансов колапс не се излиза със завист към тези, които вече са успяли...че да намесваш дори и тази страна на проблема...
Не , бащате не беше пиян-духаше и на кръвни го пратиха...просто беше оставил волана на бебето, а предната лява гума попадна в дупка.Той си призна-че се е разсеял, докато се е радвал как здраво държи волана синът му....Мислиш ли на моменти-в моята душа какви мисли бушуват, като се връщам назад.......или смяташ-няма място за емоция?посочи ми една обидна дума, отправена към теб и аз ще се извиня публично....никога не съм бягала от подобен род действия.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 10:35 от пенелопа

# 121
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
По повод неприемането на различно мнение...

Ако утре, НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ, някой удари мен, теб, вас, понеже е карал с дете на коленете си (или е извършил каквото и да било друго нарушение), а потърпевшият е невинен, но въпреки това - пострадал, тогава съм сигурна, че аз, ти, вие - когато се намираме в ролята на жертвата - вече няма да мислим по различен начин, а ще споделяме една и съща позиция.
Трябва ли да ни се случи най-лошото, за да започнем да разсъждаваме и действаме разумно?

# 122
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
И за да ви удари кола с 11 месечно бебе, явно и бащата не е могъл да кара или е бил твърде пиян!

Излиза, че след като в закона пише, че не трябва да се шофира в нетрезво състояние, значи шофьорът не може да бъде оправдан и е виновен. Но след като в същия този закон пише, че не трябва да се вози дете, без да е обезопасено, то возещият го е напълно невинен и не отговаря пред закона.

# 123
  • Мнения: 9 990
Анири-точно това съм целяла-да отворя очите на тези хора, които си позволяват такива волности.Не говоря да живеем в параноя,че може да ни падне някоя саксия на главата, а да спазваме простички правила, които са превенция за подобен род случки....Аз още в началото казах-аз съм пряко потърпевша и може да съм по-емоционална, но и затова слагах ето този емотикон след думите си- Peace в знак на съвсем добронамерена дума, не съм ръсила обиди.Но истината боли и някои хора се докачиха прекалено много.

# 124
  • Мнения: 955
Абе хора защо се карате.Има си правила и ако не се спазват трябва да се уведомяват съответните власти.Какво значение има колко е голямо детето.Щом няма книжка за управлени е на МПС значи няма право да стои на шофьорската седалка.Моя син е на 15год и продължава да се вози на задната седалка.Едно време като нямаше седалки за кола - как си ги държахме в ръцете бебетата.Това за седалките не е чак толкова фатално.Но това дете да се вози отпред е вече фатално.А пък да шофира  ooooh!.Нужна е малко дисциплина в тази държава,но ако всеки си мълчи докато не му се случчи на него,нищо няма да се промени.Та тези дето карат като бясн............Питате ли ме моя син като излезе с колелото че не спирам да мисля кой откачалник с превишена скорост може да го отнесе.Ей тази дисциплина е за да си опазим собствените деца.
Счиста съвест казвам:Видя ли нещо нередно се обаждам където трябва,пък ако и приятелката ми да е сгрешила.За да си пазя детето не жаля никого.

ВСИЧКИ КОИТО ИМАТЕ МОРАЛ И УМ В ГЛАВАТА -СИГНАЛИЗИРАЙТЕ ПРИ НЕРЕДНОСТИ НА СЪОТВЕТНИТЕ ВЛАСТИ.ДАНО ТАКА ДА ОПАЗИМ ДЕЦАТА СИ ,СЕБЕ СИ, КЪЩИТЕ СИ И Т.Н.

Благодаря и успешен ден на всички.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Съгласна съм,че има хора ,за които и левчето е пари.Но аз лично бих предпочела безопасността на детето си пред компютъра.А вие?
Какво предлагаш? Да си продадат компютъра, за да купят сточе ли? newsm78
А какво да правят тези, които нямат компютър? Може би да си продадат пералнята или готварската печка??? Айде нема нужда....Колко от нас са возени в столчета, като са били малки? Вярно, движението вече е друго и закона е друг и е правилно децата да се возят в столчета, ама вие пък да не би пък да спазвате абсолютно всички правила? Нищо не ви дава право да сте толкова нетолерантни, към чуждото мнение.

Освен това, никъде не видях в закона, че е задължително детето да се вози в специално столче. Само ако е на предната седалка. Дори и на мотопед може, ако има специална седалка за това.

(2) Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

# 126
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Пенелопа,
Не знам как съм прозвучала, но аз изцяло подкрепям думите ти. Peace От първия до последния ред. Възмущава ме именно липсата на отговорност в опонентите и изказванията ми бяха насочени в тази посока. bowuu

# 127
  • София
  • Мнения: 2 217
И според теб, Пенелопа, не е обидно да да ме клеветиш, че съм пожелала на някого от вас да му се случи нещо?
Или не е обидно да ми казват, че съм проста, селянка и т.н. - ВЪРНИ СЕ НАЗАД И ПРОЧЕТИ НЕЧИИ МНЕНИЯ!
тИ ВСИЧКИ ЛИ ПРАВИЛА В ТОЗИ ЖИВОТ СПАЗВАШ! аКО КАЖЕШ "ДА" , ПРОСТО ЩЕ ИЗЛЪЖЕШ.
Нещата в живота са свързани и нищо не на място не съм казала и нищо не съм смесила в темите - те са си свързани.
Смешно ми е майките - героини да ми дават акъл как да си разнасям детето по София с багаж, проходилка и количка на рамо.
Имат добро въображение и силно желание да ги похвалят - Браво!
НЕ ОДОБРЯВАМ СЕДЕНЕТО НА ДЕТЕ ОТПРЕД И ВОЗЕНЕТО В СКУТА НА ШОФЬОРА - САМАТА АЗ СЪМ ПРАВИЛА ЗАБЕЛЕЖКИ НА ТАТКОТО. НО ДА СИ ВОЗЯ ДЕТЕТО В МОЯ СКУТ - СИ Е ЛИЧНО МОЯ РАБОТА! АЗ НЕ КАРАМ. ЩОМ НЕ Е В ШОФЬОРА, ОПАСТНОСТ ЗА ОКОЛНИТЕ НЯМА, ТАКА ЛИ? НИКОЙ НИКОГА НЕ Е БЛЪСКАН ОТ САМ ШОФЬОР? БРЕЙ!
ОТВОРЕТЕ ОЧИТЕ МИ, НО НЕ С ИГЛИ!!!!

# 128
  • Мнения: 9 990
Не предлагам да си продават компютъра, предлагам и нашето столче, ще и дам да го ползват, моето дете е вече на повдигаща седалка....аз също съм взимала от приятели,,,назаем-никой не се цигани за такива неща.Столчето ни не е марково, нито е като самолетна седалка, както някой беше писал, но върши работа-здраво е, ще извози няколко бебета живот и здраве.... Crossing Arms
Алекса-аз отговарям за моите постинги-не за другите, но ти обиждаш мен.
Майка -героиня никой не ме нарече, докато се возехме в рейса...никой няма и да го направи-но както виждаш-ръце са ми останали,че да пиша.
Не спазвам всички правила, и това също съм го признала-далеш не съм безгрешна.Но спазвам / или поне полагам максимум усилия/ такива, от които зависи здравето и живота на семейството ми и в частност-на детето ми.Когато то е застрашено-не ме е срам да "клюкарствам"
И не на последно място-това, че ти е смешно за всичките тези неща е тъжно...

# 129
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
Има една мама, горда от това, че се е научила да върти кормилото и кара в квартала без да има шофьоска книжка. Попитах я как смее да кара без книжка, а тя ми отговори, че дори да я спрат полицаи има човек, които да и оправи акта. Вчера видях мъжа и да шофира с 11 месечния им син в скута. Каква е тази безотговорност! Шофъор съм от 3 години, но не бих си позволила да управлявам със сина си в скута (като него) или да форсирам в населено място (като нея). Пази боже от такива хора!
Аз да припомня за какво беше темата Peace
В закона стана ясно какво пише.

Мисля, че доста хора трябва да се научат на ред и отговорност. Когато има закон - той трябва да се спазва.

Ето ви нещо за четене:
10-годишно шофьорче се устреми към дядо си с 90 км/ч

Проблема не е само с България, но въпроса май опира до санкцията Thinking

# 130
  • Мнения: 9 990
Естествено-точно за това иде реч-че е нормално да" наклюкариш", когато видиш нещо подобно, а не да ме е срам....както и тлъстата глоба е нормална......а не Кат да те спират и да ти гледат грайфера на гумите , а не,че детето седи отпред например....И също-едно е детето да е с температура и със запалени фарове да го закараш до  болницата, друго е да му създаваш радост, като го сложиш на коленете си докато шофираш. Peace
Ментолка-на теб персонално ще отговоря.Драмата тръгна от там, че Алекса не беше споделила в началото някои подробности, и когато каза,че си возят така детето-отпред, даже сподели,че е за да доставят удоволствие на малкото човече.Естествено-тогава заваляха упреци, а тя вместо да уточни за какво иде реч се заяде.
Аз съм толерантен човек, но има неща, които смесени и с лични преживявания те карат да бъдеш малко по-борбен да го нарека в подобни ситуации.Това, да толерираш неспазване на правила си е тъпчене на място, а нали всички ние искаме тук да стане по-добро място-не за нас-майната ни на нас- за децата ни...така поне аз си мисля.Иначе съм толерантна за всичко градивно и перспективно, всичко, различно от моите виждания, стига това да не е в пряка зависимост със здравето и живота на децата-мои, ваши-Наши....

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 10:54 от пенелопа

# 131
  • Мнения: 1 630
НО ДА СИ ВОЗЯ ДЕТЕТО В МОЯ СКУТ - СИ Е ЛИЧНО МОЯ РАБОТА! АЗ НЕ КАРАМ. [/color]

Ми не, не си е твоя работа - има закон.
На наши познати почина детето на 4 години при не много сериозна катастрофа на междуселски път.
Родителите и по-голямото им дете  били завързани с колани. След катастрофата им нямаше нищо. 
Малкото го оставили да си легне на седалката без колан защото му се спяло. 
Освен огромната загуба не искам и да се представям какво е да живеееш с мисълта, че си можел да направиш нещо елементарно за да спасиш детето си и че е починало заради твоя грешка. 

# 132
  • Мнения: 955
Alexa,а замисляла ли си се че това дете докато е в скута ти може да разсее таткото даже с едно движение.Аз съм го виждала - слава богу не с моето дете. тъкмо излизаха от паркинг и мъжа се оглежда -детето замахна с ръчичка  и изпищя -човека се стресна и не видя минаващата кола и се натресе в нея.Беше бавно и без сериозни последици.
По-добре си спазвай закона и правилата за да не съжаляваш.Те за това са създадени.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 15:08 от desi.a

# 133
  • Мнения: 3 091
Аууууууууу какъв купон сте заформили! Аз не съм шАфьор и нямам мнение! защо толкова сте се развихрили? всеки носи отговорност за своето си дете, нали не вози вашето в скута си?

Алекса - защо си изтри постингите? Нищо не разбрах

# 134
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Пенелопа, теб те разбирам, както и някой по-умерени потребителки и не те упреквам в нищо Peace. Яд ме е на злобните забележки. След като толкова настървено държите да се спазват законите, не е лошо първо да ги прочетете. А съвсем дръг въпрос е какво ще предпочетат родителите за безопасността на децата им. Аз лично още нямам деца, не знам как ще ги гледам някога, когато имам. Но когато искаш да влееш малко акъл в главата на някой, това НЕ се получава като тропаш с крак и му повтаряш колко е тъп и безотговорен. Всички понякога нарушаваме някое и друго правило. Предполагам, че тук има и други родители, които си возят децата на предна седалка в скута на майката, че дори и на бащата/шофиращия, само че първата която си призна и вие я разпънахте на кръст а другите от страх си замълчаха. Надявам се да четат и те, да се замислят и да си коригират поведението. И все пак понякога обстоятелствата налагат да се нарушат някой правила и ако това се прави с повишено внимание, не мисля че е болка за умиране. Всеки си поема рика. НЕ одобрявам возенето на малко дете при шофьора и още по-малко да му се дава да държи волана само. Който иска да му достави тази радост, да ходи в лунапарка на блъскащите колички.

А на Alexa, искренно пожелавам в скоро време да си имат собствена, 5 местна кола със специално столче, за да не й се налага да си вози детето отпред Peace

# 135
  • Мнения: 328
Съгласна съм,че има хора ,за които и левчето е пари.Но аз лично бих предпочела безопасността на детето си пред компютъра.А вие?
Какво предлагаш? Да си продадат компютъра, за да купят сточе ли? newsm78

Имаш ли желание,намираш начин!
Аз обаче спирам,защото съм безкрайно възмутена от такива хора като Алекса!
Пенелопа,
Не знам как съм прозвучала, но аз изцяло подкрепям думите ти. Peace От първия до последния ред. Възмущава ме именно липсата на отговорност в опонентите и изказванията ми бяха насочени в тази посока. bowuu
Приятен ден от мен и ПАЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ!!!!!!!!!

# 136
  • Мнения: 1 172
Безотговорни са не само родителите, но и всички свидетели на тези изпълнения, които не реагират и си пасуват. Безотговорно е и действието, и бездействието!

И моите роднини си имат сериозни връзки в КАТ. И какво? Това  не ги прави безсмъртни. За последните 5 години сме погребали 2-ма: и в 2та случая самокатастрофирали, нетрезви; (спокойни, че дори и да стане нещо, ще се оправят с толкова връзки).
Преди доста години на пешеходна пътека ме удари кола с доказано впосредствие лошо техническо състояние. И шофьора й си имаше връзки в КАТ, но те не му спестиха стреса, че е блъснал дете и последствията.
Тъй че връзките в КАТ, полиция и т.н. са една измамна илюзия, че всичко ти е разрешено по улиците. С тези връзки може да спестиш 10 лв глоба за неработещ фар, но това далеч не е всичко, което може да стане на пътя! Едва ли тези връзки ще те съживят след като пиян се удариш в стълб или дърво, нали?



# 137
  • София
  • Мнения: 2 217
Имаш ли желание,намираш начин!
Аз обаче спирам,защото съм безкрайно възмутена от такива хора като Алекса!Много важно!
Хубавото е, че и от теб има възмутени!  bouquet

# 138
  • София
  • Мнения: 2 217

А на Alexa, искренно пожелавам в скоро време да си имат собствена, 5 местна кола със специално столче, за да не й се налага да си вози детето отпред Peace

Благодаря от сърце! И аз много бих искала това да стане!
Слава Богу, че не всички са такива злобари и независимо от това какво мислиш, си внимателна и тактична!

# 139
  • София
  • Мнения: 2 217
Аууууууууу какъв купон сте заформили! Аз не съм шАфьор и нямам мнение! защо толкова сте се развихрили? всеки носи отговорност за своето си дете, нали не вози вашето в скута си?

Алекса - защо си изтри постингите? Нищо не разбрах

Ми те ме оплюха отвсякъде и аз съм човек, стана ми мъчно. После обаче реших, че не е нужно да ги преживявам тези нападки Wink

# 140
  • София
  • Мнения: 2 217
Не предлагам да си продават компютъра, предлагам и нашето столче, ще и дам да го ползват, моето дете е вече на повдигаща седалка....аз също съм взимала от приятели,,,назаем-никой не се цигани за такива неща.Столчето ни не е марково, нито е като самолетна седалка, както някой беше писал, но върши работа-здраво е, ще извози няколко бебета живот и здраве.... Crossing Arms
Алекса-аз отговарям за моите постинги-не за другите, но ти обиждаш мен.
Майка -героиня никой не ме нарече, докато се возехме в рейса...никой няма и да го направи-но както виждаш-ръце са ми останали,че да пиша.
Не спазвам всички правила, и това също съм го признала-далеш не съм безгрешна.Но спазвам / или поне полагам максимум усилия/ такива, от които зависи здравето и живота на семейството ми и в частност-на детето ми.Когато то е застрашено-не ме е срам да "клюкарствам"
И не на последно място-това, че ти е смешно за всичките тези неща е тъжно...

Говориш досущ като политик! Лъжлив при това! Големи бомбастични заучени фрази!

# 141
  • sofia
  • Мнения: 8 945
Винаги са ми в акъла думите на инструкутра ми, че като си в колата си с единия крак в затвора, с другия в гроба....
Моя син "кара" колата с дръпната ръчна и с баща му или мен на другата седалка. Отпред не си е и помислял, че може да се вози...не че не е правил опити

# 142
  • Мнения: 9 990
След като толкова настървено държите да се спазват законите, не е лошо първо да ги прочетете. А съвсем дръг въпрос е какво ще предпочетат родителите за безопасността на децата им. Аз лично още нямам деца, не знам как ще ги гледам някога, когато имам. ........................................................................................................Всички понякога нарушаваме някое и друго правило. Предполагам, че тук има и други родители, които си возят децата на предна седалка в скута на майката, че дори и на бащата/шофиращия, само че първата която си призна и вие я разпънахте на кръст а другите от страх си замълчаха. Надявам се да четат и те, да се замислят и да си коригират поведението. И все пак понякога обстоятелствата налагат да се нарушат някой правила и ако това се прави с повишено внимание, не мисля че е болка за умиране. Всеки си поема рика. .....................
А на Alexa, искренно пожелавам в скоро време да си имат собствена, 5 местна кола със специално столче, за да не й се налага да си вози детето отпред Peace

Първо-тук става въпрос за елементарни неща, не е нужно в детайли да познаваш закона.Второ-много се надявам тези, които правят така и четат тук-да си помислят  хубаво......Трето-обстоятелствата-и аз това съм написала-едно е дете с температура да се наложи или при някакво друго обстоятелство-да си превозиш детето до някъде, друго е системно и за радост на детето-ето от там тръгна всичко.Не защото Алекса няма кола и пари за столче, а защото каза, че си возят така детето, защото му доставяли мъничко удоволствие и когато ние гракнахне-смея да твърдя-с право-тогава започна да обяснява за двуместната кола и т.н. и да намесва фактори от финансово естество-което и за мен не е оправдание.И четвърто-не на последно място обаче-на мен не ми е все тая как тя си вози детето-не си е нейна работа, когато в това е замесено и здравето на моето дете-няма как да не се обадя и да наливам акъл....пък който може-поуки да си вади.Времената много се промениха, условията също-виждате сами,че на улици и тротоар е една малка битка и пълен хаос-да добавим и деца в скута на шофьора, защото ни е малко ли?Кат и полиция и незнам си какво-са неадекватни в глоби, разум и морал.А ние, внесто да се опитаме да се пазим сами един друг-дреме ни на шапката Пена какво въпши.Ама Пена като забъше на Драгана детето-къде е вината-дали не е и в Драгана,че си е траяла,защото и е все тая...докато не дойде на нейната глава.
И честно казано-затова ми дреме Алекса как си вози детето, защото, мъжа и може да е перфектеш и да не употребява бира преди мача, ама малкото като замахне с ръчички-кел файда.....на всеки може да се случи.Истината е,че Алекса, вместо да се сконфузи, тя първа започна с нападките.Иначе-много ясно-за настъпения по мазола...А аз и пожелавам не 5 местна кола, 100 местна и пожелава-съвсем искрено!

# 143
  • Мнения: 1 001
Аз да припомня за какво беше темата Peace
В закона стана ясно какво пише.

Мисля, че доста хора трябва да се научат на ред и отговорност. Когато има закон - той трябва да се спазва.

Ето ви нещо за четене:
10-годишно шофьорче се устреми към дядо си с 90 км/ч

Проблема не е само с България, но въпроса май опира до санкцията Thinking

"Сега на родителите на малчуганите ще им се наложи да платят тлъста глоба за незаконното пътешествие на любимите си чеда. "
Това е то link-а ти. Проблема, че при нас още няма (или поне аз не знам) наказани родители. Май чак тогава ще започнем да мислим (нали егоизма е едно от най-силно развитите)

# 144
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
....Проблема, че при нас още няма (или поне аз не знам) наказани родители. Май чак тогава ще започнем да мислим (нали егоизма е едно от най-силно развитите)
Аз затова написах, че въпроса опира до санкцията. Напълно съгласна съм с написаното от теб Peace

# 145
  • Мнения: 46 562
... Освен това, никъде не видях в закона, че е задължително детето да се вози в специално столче ...

Законите се променят, преди почти година въведоха друго ...

"20 лв. глоба за дете без стол в колата
20 лева глоба ще плаща всеки родител, който вози детето си без обезопасително столче в колата, съобщиха от КАТ вчера. Вече повече от 10 родители са наказани, защото децата им пътуват в скута на майка си на предната седалка. Точно по този начин преди дни загина и бебе, което не бе сложено в столче, докато пътува в колата с родителите си. Патрулите на КАТ ще започнат масови проверки за детски столчета от днес. Пътните полицаи ще проверяват дали хлапетата са обезопасени, докато пътуват в колите, и дали не се возят на предната седалка. От БЧК пък започват безплатно обучение на децата по първа помощ. Още днес в "Софияленд" хлапетата ще могат да се научат на изкуствено дишане, сърдечен масаж и превързване на рана.
Зорница Гаврилова"



http://www.standartnews.com/archive/2005/07/02/theday/s4483_5.htm

# 146
  • Мнения: 1 001
... Освен това, никъде не видях в закона, че е задължително детето да се вози в специално столче ...

Законите се променят, преди почти година въведоха друго ...

"20 лв. глоба за дете без стол в колата
20 лева глоба ще плаща всеки родител, който вози детето си без обезопасително столче в колата, съобщиха от КАТ вчера. Вече повече от 10 родители са наказани, защото децата им пътуват в скута на майка си на предната седалка. Точно по този начин преди дни загина и бебе, което не бе сложено в столче, докато пътува в колата с родителите си. Патрулите на КАТ ще започнат масови проверки за детски столчета от днес. Пътните полицаи ще проверяват дали хлапетата са обезопасени, докато пътуват в колите, и дали не се возят на предната седалка. От БЧК пък започват безплатно обучение на децата по първа помощ. Още днес в "Софияленд" хлапетата ще могат да се научат на изкуствено дишане, сърдечен масаж и превързване на рана.
Зорница Гаврилова"



http://www.standartnews.com/archive/2005/07/02/theday/s4483_5.htm

Да, пише го! Но не и в Закон за движение по пътищата или Правилник за движение по пътищата.
А до тогава е въпрос на лична култура.

"Вече повече от 10 родители са наказани, защото децата им пътуват в скута на майка си на предната седалка." Това и по закон е забранено (мисля, че link вече е даден)

Моето мнение съм го писал не веднъж => http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105939.60;topicseen

# 147
  • Мнения: 23 114
Интересно ми е,Аlexa,ако теб те удари/не дай Боже/кола с шофьор,возещ за кеф малкото си дете в скута и някой от твоето семейство/детето пострада,дали ще защитаваш така ревностно позицията си???И да,момичетата имат право да те нападат.Ти започна с постинга-сега изтрит,че си возите малкото бебе зад волана за кеф. ShockedНе виждам защо протестираш??!!Никой не те нападна,сама предизвика възмущение върху себе си  с писанията и мненията си.Сега,като голям човек си понеси последствията.Желая ти да нямаш в бъдеще подобни недоразумения ,но няма да е лошо да прочетеш назад откъде всъщност започна всичко. Peace

# 148
  • София
  • Мнения: 2 217
Интересно ми е,Аlexa,ако теб те удари/не дай Боже/кола с шофьор,возещ за кеф малкото си дете в скута и някой от твоето семейство/детето пострада,дали ще защитаваш така ревностно позицията си???И да,момичетата имат право да те нападат.Ти започна с постинга-сега изтрит,че си возите малкото бебе зад волана за кеф. ShockedНе виждам защо протестираш??!!Никой не те нападна,сама предизвика възмущение върху себе си  с писанията и мненията си.Сега,като голям човек си понеси последствията.Желая ти да нямаш в бъдеще подобни недоразумения ,но няма да е лошо да прочетеш назад откъде всъщност започна всичко. Peace

А къде, госпожо, защитавам мнението, ЧЕ ДЕТЕ Е РЕДНО И ПРАВИЛНО ДА СЕ ВОЗИ ОТПРЕД????????????????????????????????????
Защитавам себе се тук, нищо повече.

# 149
  • Мнения: 9 990
Ами и аз си возя бебето в скута на предната седалка/до шофьора/, защото колата ни е с две места Mr. Green
Та, не винаги тази постъпка е безотговорност.
По тихите улички в квартала и мъжът ми е возил 11-месечното ни бебе в скута си, заедно с мен на съседната седалка, защото малкия е направо във възторг от това и искаме да му доставиме това удоволствие.
Малко ми се виждат пресиленки тези изказвания, но....всеки си знае.

О, хич не са пресилени даже Flutter,само да не сте ми в квартала-веднага се обаждам PeaceКолата ви е двуместна , казваш...по тази логика-две седалки-двама души се возят-третият е излишен-т.е. не е разрешено да се вози и трети...аз така си мисля...ама ще питам и на друго място дали е така.Обикновено возилата се водят с брой места-2,4,5 и т.н.Вашата е с две места...

Понеже живея в гарсониера, да вземем да се изнесем, че тя е за един човек, не за 4-ма, а?

Това е коренно различно-никъде не пише в една гарсониера колко души могат да живеят май,,,незнам, но няма връзка  с безопасността не само на вас, но и на околните

От тук започна всичко........

# 150
  • Мнения: 1 001
Ей, не се спирате. Защо не си отворите и темичка - права ли е или не Alexa?!? А то аз не разбрах да дам ли на Никола да кара докато е в мен или само да си го возя в скута докато карам?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

# 151
  • Мнения: 9 990
Ами всякакви ги има. И аз редовно наблюдавм такива родители горди от факта, че карат с детето в скута им. Close За мен това е абсолютна безотговорност. ooooh!

Абе ужас ти казвам! Как така не са им отнели родителските права на тези изроди!
А в някои страни точно това правят Mr. GreenА ние тук копнеем за джунгли и беззакония....смяях Whistling
И така продължи...сега виждам, че всъщност първите обиди си  нанесла сама на себе си ти самата.Никой не е квалифицирал тези хора-возещи децата в скута на шофьора-като изроди, а като безотговорни...освен теб...Защитавай се, разбира се, нападението е най-добрата форма на защите.Искрено ви желая успех и разум! Peace

# 152
  • Мнения: 9 990
Не предлагам да си продават компютъра, предлагам и нашето столче, ще и дам да го ползват, моето дете е вече на повдигаща седалка....аз също съм взимала от приятели,,,назаем-никой не се цигани за такива неща.Столчето ни не е марково, нито е като самолетна седалка, както някой беше писал, но върши работа-здраво е, ще извози няколко бебета живот и здраве.... Crossing Arms
Алекса-аз отговарям за моите постинги-не за другите, но ти обиждаш мен.
Майка -героиня никой не ме нарече, докато се возехме в рейса...никой няма и да го направи-но както виждаш-ръце са ми останали,че да пиша.
Не спазвам всички правила, и това също съм го признала-далеш не съм безгрешна.Но спазвам / или поне полагам максимум усилия/ такива, от които зависи здравето и живота на семейството ми и в частност-на детето ми.Когато то е застрашено-не ме е срам да "клюкарствам"
И не на последно място-това, че ти е смешно за всичките тези неща е тъжно...

Говориш досущ като политик! Лъжлив при това! Големи бомбастични заучени фрази!

Обвиняваш ме в лъжа ли?

# 153
  • Мнения: 9 990
Ей, не се спирате. Защо не си отворите и темичка - права ли е или не Alexa?!? А то аз не разбрах да дам ли на Никола да кара докато е в мен или само да си го возя в скута докато карам?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Защото Алекса публично ме обижда, без аз да съм правила това с нея.И защото двете неща са свързани-обидите с това дали е редно детето да се вози отпред.Така обижда само човек, който вместо да си вземе поука-обижда за защита.Това не е защита нейното-така да обижда.Алекса-ако искаш столчето-пиши ми на лични.Аз не съм политик-недоучила съм....простичка съм и далеч не безгрешна, нито героиня-3 път няма да предлагам Peace
Значи-Алекса може тук да ме обижда, защото съм и показала къде греши, а тя, вместо да ми благодари-ръси обиди, така може, а аз да се опитвам да помогна-неможе.....е бравос... Mr. Greenпротокола, да не излезна,че клюкаря само-който е следил темата отначало-знае-ако съм я обидила-лично ще се извиня-и това го пиша вече за Н-ти път, ама глас в пустиня...чакам Алекса да каже с какво точно я обидих, пък аз си казвам директно-нарича ме лъжкиня/ това е само последното, има напред още квалификации.../

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 13:45 от пенелопа

# 154
  • Мнения: 1 001
Тъй, ся и аз да го рекна по мажки, па ако не се вразумявате и ша викна. Не мой да ма карате да са ровя из history на постинга, щото неам нерви.
Alexa си е права за себе си, щото няма средства за по-арно (тя така и се е изказала). За това, че мажо й дондурка хлапето докат шафира, щот така муй гот на малкио - не е права,но май си го е осъзнала, но няма да сий признайе (то и аз не бих).
И вий сте прави, щот не е гот да та бутуряся некое возило карано от бебешор. Ама що тъй гракнахте а не се изокахте полако не ви разбирувам.
А за столчето дет го предлагаш (пенелопа ) на Alexa, мой ли да ми пишете и на мийто ЛС - за задоволяйване на питството ми (то уй не е само ваш (дамски де) патент)

Мир и спокойствие, моля. Че вие ако се срещнете на 17.06 (или пък наистина за смяна на собствеността над столчето) ще трябва да будете с "придружители" да се не изпотрошите една друга.

# 155
  • Петрич
  • Мнения: 321
Е,не издържах и реших да се включа.Защо нападате Алекса така грозно,много ми е интересно?Вие правете както намерите за добре,а тя да прави както тя реши.Детето си е нейно.Не сте загрижени за детето и,повече от нея.
А разсъждения от рода на"ако така,или иначе" са ми много смешни.
Ако аз се кача с детето в колата без да сме потеглили и преди да съм го сложила в столчето и някой идиот ни блъсне.......?
Айде мир да има.

П.С.Ползвам столче,защото така съм решила за себе си.Имам много познати,които смятат,че е излишно и не ползват,а пътуват много повече от мен.Децата им са живи и здрави,слава Богу.

# 156
  • Мнения: 6 315
Чудя се за какво се джафкате само! Ясно е, че не е добре да си возиш детето необезопасено в кола ама хора и хора. Лошото е, че в доста от случаите плащаме за грешките си чрез най-скъпото ни на тоя свят. И нещата, Алекса (ще ме прощаваш) изобщо не опират до пари. Не ми се сърди за това. Но аз нямам кола, не съм шофьор и се оправям сама. Англичаните имат много хубава поговорока "When there is a will, there is a way."

Хубав ден на всички и се яжте по-малко!   bouquet

# 157
  • Мнения: 9 990
Нападнахме се, защото не е все тая как се вози детето-наистина-като се недопрочели, но конкретизирайте.Нас ни удари кола-шофирана от 11 месечно, седящо в баща си.Затова не ми е все тая и не може да се каже,че не ме вълнува другите как си возят децата, защото очевидно, това е заплаха за Моето дете/да не кажа грубо, че тяхното не ме интересува в случая..../Та излиза, че тя/ или такива като тях, да излезнем вече от конкретния случай/ си правят  каквото си знаят, но патят околните и то не малко-и да не ме е еня и да не се бъркам ли ми казвате?При ме се случи точно това-детето ми беше в столчето и  ни блъсна идиот, с дете в скута....та много моля-имам си и аз чувства някакви, но съм наложила някаква граница на квалификациите и обидите.
Официално с Алекса сме се разбрали на лични и тук вече спирам-това чаках.

# 158
  • Мнения: 3 091
 gydi newsm50
ще си взема пуканки...

# 159
  • Мнения: 1 001

Официално с Алекса сме се разбрали на лични и тук вече спирам-това чаках.

Мдаааа, шоуто свърши. Кофти за пуканките.

Общи условия

Активация на акаунт