Търсене на квартира с котка

  • 5 413
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 891


Ами и вие сте ме разбрали погрешно. Ако отдавам жилище под наем никога не бих казала "Без домашни любимци". Но бих казала "Не ме лъжете".

Ами, ако домашния любимец се вземе в последствие, ще изгоните наемателите си, като разберете, че са си взели куче или котка ли?

На теб сериозно ли ти минава през акъла, че можеш просто да си вземеш животно, докато живееш в чужда собственост, без да питаш първо дали може??
аз мисля, че решаващо е какво пише в договора. Ако там няма забрана за домашни любимци, би следвало да позволено. Собственикът би следвало да е помислил какво позволява в жилището си предварително.

# 46
  • Мнения: X
Така е. Ако в договора няма клауза за домашни любимци, пропускът е на собственика и последиците са за него.

# 47
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Дип че обичам кучетата (не много, по-малко от хамстерите например Smile) иначе с договор, без договор напускат. Наемателката ми е много свестен човек и заради това си замълчах за кучето й. А и синът й си го взе обратно.
На втория оглед ми направи впечатление, че каза на мъжа си - виж, Котьо обича животни и посочи пластмасовите купички, в които бях наръсила канела и ванилия.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 190
Изчетох темата... част от коментарите ме хвърлят в потрес, въпреки че всеки си е прав за себе си, предполагам.
Авторката може би по-лесно ще си намери необзаведен апартамент.
Там котка няма какво да съсипе.
Колкото до миризмата -  всяко животно малко или повече има такава, кучетата миришат в пъти повече от котките, мъжките котки повече от женските, некастрираните повече от кастрираните и т.н.
Освежителен ремонт смятам така или иначе е  редно всеки наемодател да прави между наемателите си. Така  че, съвсем не виждам проблем с един необзадевен апаратамент.
В нашият апартамент преди нас котка е живяла, нанесохме се с бебе под годинка и изобщо не съм се притеснявала.
Колкото до дивани и легла, би ме било доста по-гнус, че са спали и лежали по тях други хора, отколкото животни... но...
Все пак е хубаво наемателите да са честни от началото, от друга страна с това отношение към животните от повечето хора, разбирам защо някои биха се изкушили да скрият.
Чудно ми е дали също така държите  да ви се поиска разрешение, ако  наемателят реши да има дете... така де, детето също може да съсипва мебели, стени и т.н.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 21:54 от Angel_Dust

# 49
  • Мнения: X
Angel Dust, не зная дали си чувала, че съществуват едни неща, наречени договори. В тях се описват точно условията, при които дадено жилище се отдава под наем. Тези условия са конкретни и засягат както наемателите, така и наемодателите. Всяка промяна в условията на който и да е договор на този свят подлежи на обсъждане. Ако аз, като наемодател, поискам да променя нещо в условията, дължа предупреждение и обсъждане. Същото важи и за наемателите. As simple as that. Надявам се, че отговорих на въпроса ти сравнително разбираемо.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 190
Т.е. ако забременеят пак трябва да се консултират с теб, защото в договора новородено не е вписано... ок Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Да, разбира се. Всяка промяна в договора се обсъжда. Аз имам пълното право да желая или да не желая в моята собственост наематели с деца. А кой ще забременява и дали ще забременява не ме интересува. Интересува ме дали се спазват условията, при които жилището е наето.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 190
Е, вероятно, който е подписал такъв нестандартен договор да му мисли...
Всъщност ясно е, че всичко е въпрос на договорки, просто не малко от отговорите в темата са ми... грозни някак,чисто човешки имам предвид.

# 53
  • Мнения: X
Нищо нестандартно няма в договора. Във всеки нормален договор се описват подробно нещата, които имат значение и за двете страни. Деца, пушене, домашни любимци и т.н. са важни и е много по-добре да се уточнят предварително, отколкото после някой следварително да се сети да недоволства. Моите договори са доста подробни (6-7 страници) и винаги препоръчвам на кандидатите да си ги прочетат на спокойствие, ако имат въпроси и предложения да ми пишат  или да се обадят да ги обсъдим, да ги обмислят и едва след като сме изяснили всичко и сме постигнали съгласие, да подписваме.

# 54
  • Мнения: 10 642
Въх! 6-7 страници?! Grinning Малко кандидати ще се наемат да останат при теб. За куриоз само - автобиографията ти колко страници е? Simple Smile

На теб сериозно ли ти минава през акъла, че можеш просто да си вземеш животно, докато живееш в чужда собственост, без да питаш първо дали може??

Да, сериозно. Ами 15 години сме живели под наем в Мадрид и на никой не му пука дали ще се сдобиваш с папагали, с куче, със семейство, със съквартиранти или с нова кола, защото не е негова работа. Негова работа е да си взима наема всеки месец, не да ти се бърка в живота. Наемателите са защитени от закона - трудно можеш да изгониш наемател, ако договорът не е изтекъл или е подновен. И затова ти искат и 2 депозита, освен капарото. Ама то и в София искат 2 депозита вече, ама претенциите на горд хазаин си остават. Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 16:46 от amy_nka

# 55
  • Мнения: X
Грешиш. Всяко жилище, което съм обявявала под наем е било заемано в рамките на 24-48 часа. 6-7-страници договор помага идеално да се пресеят неграмотните, които се затрудняват от четене.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 5 287
amy_nka, не знаех, че темата е за Мадрид...

# 57
  • Мнения: X
Негова работа е да си взима наема всеки месец, не да ти се бърка в живота.
Боя се, че изключително неграмотно бъркаш личния живот с чуждата собственост. Собственикът е единственият, който решава дали в неговата собственост може да се отглеждат кучета, котки или крокодили. Неговата работа е не само да си получава наема всеки месец, но и да опази жилището си във вида и състоянието, в които ги е дал под наем. Това няма нищо общо с личния ти живот. А договорите служат точно за защита и на двете страни. Стига разбира се, да не са неграмотни и да успеят да се справят с четенето и следващия го мисловен процес.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 190
Във вида и състоянието, в които ги е дал е доста пресилено, всечко в един дом се амортизира при ползване, независимо колко грижи полагаш... Така или иначе след всеки един наемател има нужда от освежаване, подмяна на разни мебели (особено когато се купуват  неща от типа - диван за 300-400 лв) и т.н. За мен е редно например за всеки нов собственик и матраците да се сменят, но единици са сигурно тези, които го правят това.

Всъщност аз доста съжалявам, че в бг това не е наистина правилно развит бизнес, където да има наистина цели сгради с апартаменти под наем, за мен е доста по-редно да се дават и необзаведени/само с кухненски шкафове и т.н....
Но каквото -такова.
Иначе и на запад е до договорки, там също има например места със забрана за домашни любимци... Иначе да, наемателя после е доста защитен, но докато бъде избран да му бъде отстъпен имота, всичко е в ръцете на собственика и не винаги е въпрос просто да поискаш да живееш и да си даваш парите за въпросното жилище.

Надявам се авторката да си е намерила вече апартамент.

# 59
  • София
  • Мнения: 8 348
Баш във вида.
Приятели си боядисаха квартирата с латекс и закърпваха дупки постените, след като си изнесоха мебелите от апартамент в Брюксел.
И си прибраха депозита, заложен за такива случай.
Тоест върнаха го точно във вида, в който го взеха.
Не съм сигурна,че в България ще се получи така.
 
Трудно се намират наематели, дето ще ти дадът 1500 лв депозит плюс два наема напред, преди да се нанесат.

Общи условия

Активация на акаунт