Търсене на квартира с котка

  • 5 420
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 706


Ами и вие сте ме разбрали погрешно. Ако отдавам жилище под наем никога не бих казала "Без домашни любимци". Но бих казала "Не ме лъжете".

Ами, ако домашния любимец се вземе в последствие, ще изгоните наемателите си, като разберете, че са си взели куче или котка ли?

# 31
  • София
  • Мнения: 12 554


Ами и вие сте ме разбрали погрешно. Ако отдавам жилище под наем никога не бих казала "Без домашни любимци". Но бих казала "Не ме лъжете".

Ами, ако домашния любимец се вземе в последствие, ще изгоните наемателите си, като разберете, че са си взели куче или котка ли?

Ако в договора пише без домашни любимци, абсолютно ще ги изгоня.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 15 583
Те пък, 'щото са се залетели да си пазят квартирата на всяка цена. Laughing

Всеки един наемател е наясно, че в който и да е момент може да се наложи да напусне мястото, което обитава (по всевъзможни причини). Няма драма, имоти под наем – бол. Всъщност, нали именно това е идеята да живееш в наето жилище, а не собствено – че си мобилен?

# 33
  • Мнения: 10 706


Ами и вие сте ме разбрали погрешно. Ако отдавам жилище под наем никога не бих казала "Без домашни любимци". Но бих казала "Не ме лъжете".

Ами, ако домашния любимец се вземе в последствие, ще изгоните наемателите си, като разберете, че са си взели куче или котка ли?

Ако в договора пише без домашни любимци, абсолютно ще ги изгоня.

Добре де, а не взимате ли капаро или депозит, което да можете да ползвате като обезпечение в случай на нанесени щети? Пример - котката/кучето одрало дивана. Какво ви бърка как е одран дивана? Задържате си капарото.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Ти скоро цените на нов диван виждала ли си? И не говоря за трошките, продавани от Виденов. А и тук изобщо не говорим само за щети, нанесени върху жилището. Говорим за принципи. След като е казано без домашни любимци, това значи без такива. На когото не му изнася си търси нова квартира. Просто е.

# 35
  • Мнения: 10 706
Ти скоро цените на нов диван виждала ли си? И не говоря за трошките, продавани от Виденов. А и тук изобщо не говорим само за щети, нанесени върху жилището. Говорим за принципи. След като е казано без домашни любимци, това значи без такива. На когото не му изнася си търси нова квартира. Просто е.

Аз пък си мислех, че отдаваните под наем апартаменти само с трошки се отдават. Simple Smile Не знаех, че някой си прави труда да ги обзавежда луксозно и така да ги отдава. Благодаря, че ме светна. Grinning

# 36
  • Мнения: X
Няма драма, имоти под наем – бол.
Всъщност, имоти, които да си струват исканата цена, няма особено много. Особено в последните години, през които тече "великото преселение на провинцията". И те си струва да бъдат пазени.

Иначе по казуса, ако впоследствие наемателите решат да си вземат домашен любимец, коректно е да попитат. Всъщност, в моите договори има клауза за домашен любимец само с мое писмено разрешение. Ако намерим взаимно приемлив вариант, ще дам разрешение, разбира се. Но ако си позволят да не ме уведомят и просто вземат животното, са аут моментално.

Аминка, темата за обзавеждането е доста деликатна. От една страна, хубаво е апартаментът да е добре обзаведен, От друга, такива чудеса на природата има сред наемателите, които обитават жилището на принципа "след мен и потоп", че никой разумен човек не би рискувал.

# 37
  • Мнения: 8 978


Ами и вие сте ме разбрали погрешно. Ако отдавам жилище под наем никога не бих казала "Без домашни любимци". Но бих казала "Не ме лъжете".

Ами, ако домашния любимец се вземе в последствие, ще изгоните наемателите си, като разберете, че са си взели куче или котка ли?

Ако в договора пише без домашни любимци, абсолютно ще ги изгоня.

Добре де, а не взимате ли капаро или депозит, което да можете да ползвате като обезпечение в случай на нанесени щети? Пример - котката/кучето одрало дивана. Какво ви бърка как е одран дивана? Задържате си капарото.
На запад (както се казва) собствениците искат дори и по 2-3 пъти наемната цена като депозит(Капаро означава друго нещо). Ето в този случай има някакво обяснение, един депозит ще иде за неплатените сметки, а другия за мебелите.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 15 583
Няма драма, имоти под наем – бол.
Всъщност, имоти, които да си струват исканата цена, няма особено много. Особено в последните години, през които тече "великото преселение на провинцията". И те си струва да бъдат пазени.

С противоположни впечатления съм, защото наскоро търсих жилище, но не мога да пиша много в момента.
Селяндурите обичат да купуват, не да живеят под наем. Peace

# 39
  • Мнения: X
Хммм, не съм сигурна, че хората, които имат пари и ги влагат в имоти, биха могли да бъдат наречени "селяндури". С теб гледаме от различни страни на "барикадата", но мисля, че най-реалистично е да приемем, че селяндури, по-точно простафунгели има и сред наемателите, и сред наемодателите. А за търсенето в момента няма спор- до сега нямам апартамент, обявен за отдаване под наем, на който да не съм намерила наематели за по-малко от 24 часа.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 15 583
wish, имах предвид, че на хората от провинцията, като дойдат в София, една от първите им задачи е да се сдобият със собствен имот. Ясно е, че под "селяндури" не визирах наемодателите или наемателите, а говорех по принцип.
Иначе, аз лично никога не бих си заключила парите точно в имот в България (като инвестиция, не за лично ползване), защото това е страшно задължаващо. Е, вече, ако човек има пораснали деца, които биха се пренесли там, за да са самостоятелни, по- го разбирам.
Отклонихме се малко от темата. Peace

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 10:09 от Blаck Cat

# 41
  • Мнения: X
Да, наистина се отклонихме, но ако живееш под наем примерно 10 години, си набухал една сериозна сума, без да имаш нищо на финала. Т.е. пак си затворил едни пари. Всъщност, като изключим живеенето в тях, жилищата са отлична инвестиция, особено ако човек внимава кога купува и продава. С флипване се правят нелоши пари. Сори, съвсем оспамих.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 348
Имам наемател, давам обзаведен апартамент на подпазарна цена, защото човека е съвестен, относително чист и плаща навреме.
След година и половина наем си взе котка. Попита първо, единственото което аз пък попитах беше женскали е.
Имам две котки и куче, знам какво чистене пада, знам и как се пазят мебели с животни у вас.
Имам право да откажа на наемател да си вземе животно, ако преценя, че не съм готова за потенциален пълен ремонт след опикаване и умирисване.
Диваните са по 300-400 лв., повече не давам за апартамент под наем, сори.

ПП
Повече ме дразни наемател, който пуши в апартамента, ама не съм измислила начин да го забраня.

# 43
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 267
Моята наемателка пуши, но държи постоянно открехнат прозореца в кухнята и изобщо не мирише на цигари. По едно време я увещавах да си вземе котка, но навремето е хапана много злобно от нейната и не иска да чуе.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 352


Ами и вие сте ме разбрали погрешно. Ако отдавам жилище под наем никога не бих казала "Без домашни любимци". Но бих казала "Не ме лъжете".

Ами, ако домашния любимец се вземе в последствие, ще изгоните наемателите си, като разберете, че са си взели куче или котка ли?

На теб сериозно ли ти минава през акъла, че можеш просто да си вземеш животно, докато живееш в чужда собственост, без да питаш първо дали може??

Общи условия

Активация на акаунт