"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 40

  • 45 588
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
Най-добре е да направиш тест - не е необходимо да чакаш да свърши течението.
Както момичетата са писали, ако наистина е толкова нетърпимо, защо не отидеш на лекар?
При мен, също като Dara, има промяна в протичането на МЦ след като започнахме опитите.
.

Преди месец след като ми спря М започнахме опитите .. Ще изчакам и ако утре болките продължат ще отида на лекар!

# 46
  • Мнения: 5 468
Красимира, болки + увеличаващо се течение изглежда като идваща менструация. Понякога се случва преди същинската менструация, да има кафяво или розово течение. Самата менструация се брои от деня на започване на същинското кървене(няма нужда да го описвам, мисля, че всички сме наясно как изглежда). При мен в продължение а около година, а може би и повече, преди същинската М, имаше кафяво или розово зацапване, което продължаваше 2-3 дни. Може да се дължи на хормони, изчистване на стара менструална кръв и др. Аз лично не съм търсила причината, но ако нещо те притеснява, може да се консултираш с лекар.

П.П. Не знам защо повечето си мислите, че като имате кървенисто течение и силни болки, това означава бременност. Това не са симптоми на бременност, а на менструация. А дори и да има бременност, тези състояния говорят за евентуален проблем.

# 47
  • Мнения: 5
Красимира, болки + увеличаващо се течение изглежда като идваща менструация. Понякога се случва преди същинската менструация, да има кафяво или розово течение. Самата менструация се брои от деня на започване на същинското кървене(няма нужда да го описвам, мисля, че всички сме наясно как изглежда). При мен в продължение а около година, а може би и повече, преди същинската М, имаше кафяво или розово зацапване, което продължаваше 2-3 дни. Може да се дължи на хормони, изчистване на стара менструална кръв и др. Аз лично не съм търсила причината, но ако нещо те притеснява, може да се консултираш с лекар.

П.П. Не знам защо повечето си мислите, че като имате кървенисто течение и силни болки, това означава бременност. Това не са симптоми на бременност, а на менструация. А дори и да има бременност, тези състояния говорят за евентуален проблем.

Благодаря много! Но каквото и да е няма да падаме духом и ще продължаваме с опитите. 😊😊😊

# 48
  • Мнения: X
1 месец опити е много малко време. За другия можеш да си вземеш тестове за Ову

# 49
  • Мнения: 5
1 месец опити е много малко време. За другия можеш да си вземеш тестове за Ову


Ще взема благодаря много на всички!

# 50
  • Мнения: 361
Здравейте, моля ви да ми помогнете с разчитането на резултатите от изслеванията! Не знам дали постът ми е за тук, моля да ме извините, ако не е, но се притеснявам много.

Progesteron   S        3.55       ng/ml         ECLIA
при бременност:
I триместър: 11.0 - 44.3 ng/ml
II триместър: 25.4 - 83.3 ng/ml
III триместър: 58.7 - 214.0 ng/ml


hCG + beta   S       18.18       mIU/ml     0,10 - 1     ECLIA
Бременност 3-та г.с. 5.8 - 71.2 mIU/ml
Бременност 4-та г.с. 9.5 - 750 mIU/ml
Бременност 5-та г.с. 217 - 7138 mIU/ml
Бременност 6-та г.с. 158 - 31795 mIU/ml

# 51
  • София
  • Мнения: 1 480
Колко дни сред овулация е правено изследването. Има ли прегнил? Прогестерона е много нисък, това да не е падащо чхг

# 52
  • Мнения: 361
Овулация не съм следила, днес е 35-ти ден от МЦ, правих два теста(вчера и днес) и се появи много бледа черта, но имам болки и прокървяване от няколко дни (всъщност от четвъртък). Днес бях на лекар и нищо не се видя на ехографа, док каза да чакаме до другата седмица и ще видим, но аз на своя глава реших да пусна изследвания.

# 53
  • Мнения: 220
Здравейте!
С мъжа ми от 10 месеца правим опити за бебе.Сега ми закъснява с 6 дни.Четри теста си направих и всичките са отрицателни Disappointed Relieved .По принцип не ми се е случвала толкова много да ми закъснява. Та въпроса ми е дали мога да си направя кръвен тест или още е рано?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 480
Bamzi,
няма какво да види лекаря при такова чхг,  но предвид зацапването и стойностна на прогестерона,  най - вероятно е биохимична бременност. Казвам ти го за да не таиш напразни надежди. Хубавото е че забременяваш и скоро ще е успешно!

Десинка,  при толкова закъснение и отрицателни тестове, няма смисъл от кръвен тест. Причините за закъснението може да са най-различни. По-добре отиди на лекар да се установи от какво е.

# 55
  • Мнения: 361
Привет, благодаря за отговорите! За съжаление, кървенето продължава, болките - също, снощи ми изписаха 3x2 и кринон(прогестеронов препарат). В общи линии ме подготвиха, че има голяма вероятност да не е успешна, но все пак ме пратиха да си почивам.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 480
Ако кървенето е силно няма смисъл да слагаш кринона. Най-вероятно ти идва М.

# 57
  • Мнения: 361
Не е силно (все още), по-скоро е зацапване, но се случва на няколкопъти на ден. Болката също е различна, като прорязване под пъпа (също не е постоянна).

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Прогестеронът наистина е ужасно нисък... Освен да пуснеш още едно ЧХГ, в случая да се види расте ли поне или намалява.

# 59
  • Мнения: 5 468
Да, и аз мисля, че трябва да пуснеш още едно ЧХГ. Ако пада, значи бременността е приключила. През това време си следвай терапията.

Общи условия

Активация на акаунт