"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 40

  • 45 703
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 361
Привет отново, след вчерашното 18,18, днес бета чхг-то ми е 25. Как ви се струва това?

# 76
  • Мнения: 4
Да знам ,но незнам дали това е от цикъла или от нещо друго

# 77
  • Мнения: 5 468
Привет отново, след вчерашното 18,18, днес бета чхг-то ми е 25. Как ви се струва това?

Расте, т.е. не е биохимична бременност. По принцип се пуска през 48 или 72ч за да се види дали се е удвовило. Най-добре пусни още едно след 48ч, защото така не може да се прецени дали се увеличава нормално. Консултирай се с лекаря си как да процедирате, но според мен, правилно е на 8-10 дни закъснение веднага да отидеш на преглед за да се отхвърли извънматочна бременност, имайки предвид кървенето и ниското ЧХГ.

# 78
  • Мнения: 33
Прощавайте ако въпросът ми е неуместен за тази тема но днес си правих кръвен тест след два положителни уринарни единият от които с бледа втора черта и резултата е 0,8miu/ml. Направен е в болница селена- Пловдив
Не мога обаче да разбера техните референтни стойности са по гестационни седмици,иначе се вижда че е отрицателен но... Някой правил ли е там изследване моля да споделите!

# 79
  • Мнения: 361
Привет отново, след вчерашното 18,18, днес бета чхг-то ми е 25. Как ви се струва това?

Расте, т.е. не е биохимична бременност. По принцип се пуска през 48 или 72ч за да се види дали се е удвовило. Най-добре пусни още едно след 48ч, защото така не може да се прецени дали се увеличава нормално. Консултирай се с лекаря си как да процедирате, но според мен, правилно е на 8-10 дни закъснение веднага да отидеш на преглед за да се отхвърли извънматочна бременност, имайки предвид кървенето и ниското ЧХГ.

Благодаря много за отговора! В крайна сметка ме приеха за наблюдение и ще следим чхг-то следващите дни. Дано всичко е наред!

# 80
  • Мнения: 4
Искам помощ можели на лично

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте мами, много ми се иска да съм една от вас, все още не съм си правила тест.. Но симптомите са следните, на 27ми до 29ти ми прицапа, гърдите ми бяха станали огромни малко преди това.. Наистина огромни и ме боляха.. Понаболява ме кръста,често си сменям настроенията, но това ми е обичайно.. Таа не съм сигурна дали успяхме да се справим със задачата този път.. Какво мислите вие?

# 82
  • Мнения: X
Ами ако имаш закъснение си направи тест.

# 83
  • София
  • Мнения: 10 642
Да знам ,но незнам дали това е от цикъла или от нещо друго
Няма как да знаем със сигурност.
Според мен е първата ти менструация.

# 84
  • Мнения: 26
Габи,нямаш цикъл,а правиш секс?! Това е шега нали 🤔

# 85
  • Мнения: 333
Здравейте момичета, искам да попитам чертата на този тест е изпарителна нали.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 123
Sadhana, да, изпарителна е.

# 87
  • Мнения: 333
Sadhana, да, изпарителна е.
Благодаря ти.

# 88
  • Мнения: 69
Здравейте момичета. Аз също съм пред дилема, цикълът трябваше да ми дойде на 5.11, още не ми е дойдел, симптомите които ги имам са единствено болезнени гърди,и малко кръста от време на време, корема по някой път ме заболява ниско долу.Правих си тест за бременност ,но явно беше невалиден ,защото и контролната черта беше бледа тестат беше “Belive”.Ходех на доктор за прегледи и той реши че трябва да ми пусне Чхг но ми показа отрицателен ,но мисля че беше много ранно кръвният тест го правих на 29.10 тоест 8 дни след овулация.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 123
Петя, 8 дни след овулация ЧХГ няма как да покаже, за уринен тест е още по-рано. Изчакай закъснение. А ако вече имаш закъснение - направи уринен, би трябвало да е достоверен, но не belive - не се славят, че са добри тестове.

Общи условия

Активация на акаунт