ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 14

  • 36 663
  • 755
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 18
Комплексно, освен антиспермални тела имах завишени NK клетки и ендометриоза трета степен, както и една абсолютно запушена тртба, а другата изключително крива.  След първата бременност вероятно заради времето, в което не съм имала цикъл съм се изчистила. С втората успешна бременност нямах никакъв проблем. Не съм лежала нито ден в болница. С първата беше кошмар. От четвъртия месец всяка вечер системи, всеки месец по една седмица в болница заради контракции. Ужаса беше голям.
Но това ги отдавам на страх..... че ще загубя невъзможното. Исками се да повярвате, че това е част от пътя, а не присъда. Защото за мен беше такава. Сега е назад във времето и дори не го помня. Голямата му дъщеря е на 6г а малката на 3г. Пожелавам на всички успех и най-вече увереност и спокойствие.

# 511
  • Мнения: 5 059
Комплексно, освен антиспермални тела имах завишени NK клетки и ендометриоза трета степен, както и една абсолютно запушена тртба, а другата изключително крива.  След първата бременност вероятно заради времето, в което не съм имала цикъл съм се изчистила. С втората успешна бременност нямах никакъв проблем. Не съм лежала нито ден в болница. С първата беше кошмар. От четвъртия месец всяка вечер системи, всеки месец по една седмица в болница заради контракции. Ужаса беше голям.
Но това ги отдавам на страх..... че ще загубя невъзможното. Исками се да повярвате, че това е част от пътя, а не присъда. Защото за мен беше такава. Сега е назад във времето и дори не го помня. Голямата му дъщеря е на 6г а малката на 3г. Пожелавам на всички успех и най-вече увереност и спокойствие.

Много ми хареса как го написа-"част от пътя".
И аз вярвам силно в това.
Ето,при мен вече отиват 4 години, бебче не става,имам ЕМ,която откриха преди 2 години и все още не съм оперирала по разни причини.Както и да е,мисълта ми беше,че връщайки се назад,във времето,ако бях забременяла още в началото,животът ми в момента най-вероятно нямаше да е особено добър.
Половин година след като почнахме с опитите намерих мечтаната работа,а пък 2 години след това успяхме да вземем с мъжа ипотека и в момента се нанасяме в новото жилище.
Ако бях забременяла от раз,кой знае какво щях да правя сега с бебе,в апартамент с родата на мъжа-3 човека и куче ,върнала се на изключително тежката и омразна стара работа и тн и тн.
Всеки човек си има една пътечка,по която трябва да мине.Понякога е много трънлива, но много силно вярвам,че всичко е с някакъв смисъл.
Така е и с дечицата- ТВОЕТО дете ще се роди тогава,когато ТРЯБВА.Не по-рано,не по-късно.И понякога просто трябва да направим каквото се налага и да почакаме,животът си знае работата Simple Smile

Пожелавам ви много незабравими и запомнящи се мигове с малките принцеси,нека растът здрави и щастливи Simple Smile

# 512
  • Мнения: 32
Комплексно, освен антиспермални тела имах завишени NK клетки и ендометриоза трета степен, както и една абсолютно запушена тртба, а другата изключително крива.  След първата бременност вероятно заради времето, в което не съм имала цикъл съм се изчистила. С втората успешна бременност нямах никакъв проблем. Не съм лежала нито ден в болница. С първата беше кошмар. От четвъртия месец всяка вечер системи, всеки месец по една седмица в болница заради контракции. Ужаса беше голям.
Но това ги отдавам на страх..... че ще загубя невъзможното. Исками се да повярвате, че това е част от пътя, а не присъда. Защото за мен беше такава. Сега е назад във времето и дори не го помня. Голямата му дъщеря е на 6г а малката на 3г. Пожелавам на всички успех и най-вече увереност и спокойствие.
На лапароскопията какво ти правиха? За запушената тръба казаха ли ти нещо за премахване? Защото на мен ми предстои, но моята уж е с хидросалпингс....сигурно е различно....

# 513
  • Мнения: 2 647
След второто раждане започнах да имам кафеникаво зацапване по 10 дни след всеки цикъл. Чудя се дали се дължи на ендометриозата, или да го отдам на друг проблем?

# 514
  • Мнения: 3 902
Алмира, иди на УЗ да те видят, не мисля, че има как от ЕМ да кървиш толкова. Обилно да. Аз кървя защото имам ниша от секциото, в която се задържа кръв.

# 515
  • Мнения: 18
Нищо! На лапароскопията само установиха, че съм с ЕМ. До този момент нямах представа. Истината е, че тази новина дори ме зарадва, защото вече знаех поне, какво ми е и имах изходна точка да започна лечение. Не са ми предлагали да ми отстраняват тръбата. Идеята беше да ми спрат цикъла. Два пъти за по шест месеца и веднага да започнат стимулация за инвитро процедурата без цикъл.  Надявахме се  в последствие тръбите да се изчистят и да имам шанс за спонтанна бременост....след износването на първото бебе, кърмене и т.н Забременях от първи опит инвитро. Когато забременях вторият път и не стана пак се настроих положително, поне знаех, че вече мога да забременявам сама. На фона на всички фактори аз успях три пъти.....Наистина пожелавам успех на всички. И най-важно спокойствие и вяра за успех!

# 516
  • Мнения: 1 554
Момичета, идвам да кажа, че на 12.09 се сбъдна мечтата ни да станем родители. Преборихме ендометриозата. Наистина не беше лесно и не стана по естествен път, но благодарение на професионализма на лекарите в Бахчеджи, Турция и най-вече на др. Карлъкая, бебето стана от първия трансфер на средно качество ембрион 4BC. Тук ме пращаха на донорска яйцеклетка заради лошия резерв на едва 26 г. Съвършена е бебката ни! В момента ни спира тока, но се надявам скоро да влезем в крачка и да можем да се насладим на родителството. Успех на всички в борбата! ЕМ не е страшна, стига да се лекува правилно и навреме. Не го вярвах, но се оказа така.

# 517
  • Мнения: 1 131
Des, честито, момиче! Знам че е била трудна битка, но толкова се радвам! Бъдете здрави с малката госпожица  Heart дано всяка битка с ендометриозата бъде в полза на нас жените Flowers Hibiscus

# 518
  • Мнения: 1 998
Момичета, да са ви живи и здрави дечицата! Толкова се радвам като чета такива постове в тази тема! Дано да осъзнавате какъв кураж давате на всички нас, които сега сме започнали борбата и мечтаем за щастлива развръзка! Simple Smile Бъдете много здрави и щастливи заедно!

По темата - на мен преди лапарото ми казаха, че трябва да се подпиша дали искам да ми махнат тръбите, ако се окажат запушени, или не. Аз много мислих и толкова набързо и шокиращо ми дойде, че трябва да взема такова решение, че с риск да се наложи пак да ме оперират някой ден, отказах да ги махат, но слава богу се оказа, че всичко е наред с тях.

# 519
  • Мнения: 3 902
Дес, честито! Добре дошла в света на Майките! И няма да спре да ти спира тока, само ще се научиш да си набавяш от въздуха Wink жива и здрава да ви е дъщеричката и много щастлива и послушна!

На всички, които не са сбъднали мечтата си - скорошен успех!

# 520
  • Мнения: 2 647
Честито. Ето още един пример, че възрастовия фактор стои над фактора резерв. Е аз бях на същата възраст като се сдобих с дете от първи опит в Турция, с намален резерв и един не функциониращ яйчник вследствие операцията. Даже вече е на 4 г. Успех на всички в борбата. ЕМта не е най лошото нещо, което може да ни се случи.

# 521
  • Мнения: 1 554
Същата работа. В интерес на истината вече съм на 28. Отне известно лутане и чудене, после 8 месеца и 3 стимулации, от които замразихме 3 тридневни ембриона. От тях само рдин достигна 5 ден. И вече спи до мен Simple Smile. Наистина 1 яйцеклетка стига. Така че, без отчайване. Трябва просто да се намери вашата формула Simple Smile

# 522
  • Мнения: 407
Здравейте,
Търся помощ от всички вас, минали по този път, понеже не знаем повече от лекарите, но сме си патили много повече от тях и сме научили уроци по трудния начин.
4г стерилитет - неизяснен. На 31г съм.
Преди 1г трансвагинална лапароскопия - ендометриозя 1ва степен, киста 1см, срастнал яйчник с коремна кухина. Всичко "обгорено", не съм пила нищо, така реши док. Щяла съм да забременея. Но уви. Днес обаче отново почнах да мисля и да мисля.... с коремна болка съм години наред(12) в областта на пъпа, вдясно до апандисит най-силно, който беше изваден преди 9г, така и не разбраха защо ме боли не беше той причината...И ядох и Не ядох много неща.
Вие, които сте имали ендометриоза... била ли е и по червата. Случвало ли се е на някоя от вас да бъдат засегнати черва? С такива подобни болки.Вече нз какво да си мисля за тази болка. Свикнала съм да живея с нея, но на моменти ми се реве защото ... не знам дали е свързана с тоя стерилитет.
 Всеки разглежда тялото като отделни органи, но те все пак са в едно тяло. Ходих години наред на гастро, накрая се отказах. Както със стерилитета неизяснен. И с корема така. Нервен стомах бла бла. Ям добре. 4 5 пъти на ден. Ходя си до wc ... и това ги учудва. Нямало как след като това било наред..ама..има как 😔😔😔

# 523
  • Мнения: 620
Аз имах сраствания към дебело черво. Много време усещах болка ниско долу в дясно, както и при голяма нужда (също съм била общо взето ррдовна до WC), докато не разбрах, че имам ЕМ и се подложох на лапароскопия. Да не кажа, че чувствах и проблем с пикочния мехур, но това вече не знам, дали има връзка. След операцията и 6 месеца Золадекс болката отшумя. След това настъпи бременност, започнах да кърмя и нямам още менструация. До момента нямам болки или следа от ЕМ... след това вече не се знае.

# 524
  • Мнения: 407
При мен не са видели да отива ЕМ към дебело черво, но то трансвагинално не знам колко може да се огледа...
Мен ме боли предимно при пипане. И ако нося тесни дрехи. Нз има ли общо.
Но категорично ми казаха, че в такава малка степен ЕМ не се нуждая от хормонално лечение. Даже сега след като мина 1г питах дали няма шанс това да се върне скоро (защото предстои ин витро) лекаря ми отговори да не мисля за тая ендометриоза и че се е погрижил да махне всичко..
Но тая болка в корема... която не е спирала ме кара да мисля за ЕМ и по-нагоре. Ако се направи преглед от гастро? Доказва ли се? Или само лапаро?

Общи условия

Активация на акаунт