ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 14

  • 36 592
  • 755
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 319
Здравейте момичета, не съм писала отдавна във форума, но преди време бях много активна. Имам две деца след 5 опита инвитро.. проблемите са много при мен - запушени тръби, ендометриоза, ИЯР..изобщо като по чудо успяхме с второто дете. Та сега 5 години по-късно се оказах бременна по естествен път. За щастие бебчето е където трябва, но докторката видя 2 кисти -3см и 2см..В сряда съм при моята лекарка и ще я разпитам подробно за всичко, но ме притеснява, че тази докторка каза, че и приличат на ендометриозни кисти, а не на фоликулярни. Та, искам да ви питам според вас до колко те са проблем по време на бременност, ако всичко се развие нормално? Някой има ли опит с това?
Аз забременях с 3см ендометриозна киста. Имах проблеми през бременността, но никой не каза от какво са. За съжаление в момента отново съм с ендометриоза 1 година след раждането и ми предстои лапаро! Родих секцио в 39г.с

# 616
  • Мнения: 2 061
Здравейте,
преди няколко месеца ми откриха кисти на яйчниците, пих дуфастон няколко месеца, но няма промяна. Последно ходих при д-р. Германов (гр Варна), той веднага каза ендометриоза (каза да пусна някой изследвания из след това да обсъдим операция) искам да отида при още поне един доктор за мнение, препоръчаха ми д-р. Славчев но гледам, че графика му е доста натоварен и има свободен час чак след 20 дни. Някой ако има от Варна може ли да ми препоръча добър специалист в тази област?

# 617
  • Мнения: 4 005
Д-р Александров АГ Варна.Много добър диагностик и оператор е.

# 618
  • Варна
  • Мнения: 1 750
И аз писах за д-р Александров на предната страница. Чуйте и неговото мнение. Лятото ходих при д-р Германов и аз, сега съм в търсене на друг АГ за следващия ми профилактичен преглед.

# 619
  • Мнения: 1 998
Аз във Варна ходих при Симеонова. Не е лоша, но и не мога да кажа, че съм кой знае колко впечатлена. В крайна сметка, тя ми изписа Оргаметрил, който пих 3 месеца, викаше ме всеки месец на преглед, но по веднъж в месеца, защото съм от друг град. Накрая тя ми каза, че няма смисъл да се мъчим, не се влияят кистите и трябва операция и ми даде направление за хоспитализация, но така и не отидох след това отново при нея. Към момента не съжалявам, че съм направила операцията и съм на лечение със Золадекс. Симеонова е вторият лекар, който ми каза, че се налага операция. Преди това бях ходила при друг, но тогава се притесних като чух за операция и отидох за второ мнение при нея.

# 620
  • Мнения: 439
Здравейте момичета, не съм писала отдавна във форума, но преди време бях много активна. Имам две деца след 5 опита инвитро.. проблемите са много при мен - запушени тръби, ендометриоза, ИЯР..изобщо като по чудо успяхме с второто дете. Та сега 5 години по-късно се оказах бременна по естествен път. За щастие бебчето е където трябва, но докторката видя 2 кисти -3см и 2см..В сряда съм при моята лекарка и ще я разпитам подробно за всичко, но ме притеснява, че тази докторка каза, че и приличат на ендометриозни кисти, а не на фоликулярни. Та, искам да ви питам според вас до колко те са проблем по време на бременност, ако всичко се развие нормално? Някой има ли опит с това?

Колко много имах нужда да прочета такава хубава новина!
Аз пиша за пръв път в тази тема. Преди 2 седмици правих лапароскопия с цел да се види състоянието на тръбите. За щастие всичко е наред при тях, но съм имала ендометриоза около матката. Казаха ми, че са я изгорили. Много ще се обнадеждя, ако се включат още жени, забременели след операция за отстраняване на ендометриоза.

П.С. Пациента съм на проф. Тимева в Щерев, а лапарото ми прави д-р Магунска.

# 621
  • Мнения: 104
Здравейте,момичета. Аз съм на 23 години. Все с болезнен цикъл,но последните бяха нещо кошмарно,с припадъци от болката  и силна умора.От тях и желязото ми падна. Днес при преглед на гинеколог откри ендометриома по предна устна. Каза,че е ендометриоза , но не знае до каква степен. Имам и ранички на шийката на матката, от които задължително иска да вземе биопсия ( намериха ми ги преди половин година ) На 18 ми намериха надбъбречна хиперплазия с високи нива на андрогени. Нея я лекувам с кортикостероиди, преди и хормони, които спрях. Приемам доста добавки и витамини именно за хормоните. Сега пък са в другата крайност-много под нормата.  Бях на веган режим 5 години, но от скоро ям сурови жълтъци , заради ниските хормони и като цяло ползите от тях. Днес направо се шашнах след прегледа и не знам как да процедирам. Каза ако опитите ни за бебе с приятеля ми са неуспешни -тогава лапаро. Докато не оправя раничките никакви такива опити. Имам и микроаденом на хипофиза-хормононесекретиращ. А и леко високо тсх- 2.6. С голям интерес и надежда ще ви следя и успех на всички ♡

# 622
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте момичета, не съм писала отдавна във форума, но преди време бях много активна. Имам две деца след 5 опита инвитро.. проблемите са много при мен - запушени тръби, ендометриоза, ИЯР..изобщо като по чудо успяхме с второто дете. Та сега 5 години по-късно се оказах бременна по естествен път. За щастие бебчето е където трябва, но докторката видя 2 кисти -3см и 2см..В сряда съм при моята лекарка и ще я разпитам подробно за всичко, но ме притеснява, че тази докторка каза, че и приличат на ендометриозни кисти, а не на фоликулярни. Та, искам да ви питам според вас до колко те са проблем по време на бременност, ако всичко се развие нормално? Някой има ли опит с това?

Колко много имах нужда да прочета такава хубава новина!
Аз пиша за пръв път в тази тема. Преди 2 седмици правих лапароскопия с цел да се види състоянието на тръбите. За щастие всичко е наред при тях, но съм имала ендометриоза около матката. Казаха ми, че са я изгорили. Много ще се обнадеждя, ако се включат още жени, забременели след операция за отстраняване на ендометриоза.

П.С. Пациента съм на проф. Тимева в Щерев, а лапарото ми прави д-р Магунска.
Имам две деца след много тежка ендометриоза и огромна киста на ляв яйчник, срастнала с тръба, матка и дебело черво. Децата са заченати естествено. Simple Smile

# 623
  • Мнения: 104
Здравейте момичета, не съм писала отдавна във форума, но преди време бях много активна. Имам две деца след 5 опита инвитро.. проблемите са много при мен - запушени тръби, ендометриоза, ИЯР..изобщо като по чудо успяхме с второто дете. Та сега 5 години по-късно се оказах бременна по естествен път. За щастие бебчето е където трябва, но докторката видя 2 кисти -3см и 2см..В сряда съм при моята лекарка и ще я разпитам подробно за всичко, но ме притеснява, че тази докторка каза, че и приличат на ендометриозни кисти, а не на фоликулярни. Та, искам да ви питам според вас до колко те са проблем по време на бременност, ако всичко се развие нормално? Някой има ли опит с това?

Колко много имах нужда да прочета такава хубава новина!
Аз пиша за пръв път в тази тема. Преди 2 седмици правих лапароскопия с цел да се види състоянието на тръбите. За щастие всичко е наред при тях, но съм имала ендометриоза около матката. Казаха ми, че са я изгорили. Много ще се обнадеждя, ако се включат още жени, забременели след операция за отстраняване на ендометриоза.

П.С. Пациента съм на проф. Тимева в Щерев, а лапарото ми прави д-р Магунска.
Имам две деца след много тежка ендометриоза и огромна киста на ляв яйчник, срастнала с тръба, матка и дебело черво. Децата са заченати естествено. Simple Smile

Леле , прекрасна новина. Накара и мен да се усмихна Simple Smile))

# 624
  • Мнения: 620
И аз след ЕМ с много сраствания, вкл. към дебело черво, силно нагъната тръба и унищожен фимбриялен апарат, забременях естествено, даже от по-болния яйчник и слава Богу имам здраво момченце. Надежда винаги има. 😊

# 625
  • Мнения: 104
Момичета,малко съм объркана.  Писах преди 2 дни как ми откриха ЕМ. С колпоскопия покрай преглед за раничките ми. Последните цикли са ужасно болезнени до припадък, обилни, след тях болката е по-лека , но продължава-кръст,крака , болки при секс,понякога режещи от само себе си... Лекарката ми каза, че вижда ендометриома по предна устна и ми го показа даже, каза - ендометриоза, особено с тези симптоми. Но яйчниците ми са напълно чисти. На 14 ден имах само фолик.киста 2 см. Може ли яйчниците да са ми чисти,но да имам ЕМ?

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 15:32 от teditgt

# 626
  • София
  • Мнения: 8 131
Разбира се, че може. Кистите по яйчниците са сигнал за вече напреднала ендометриоза.

# 627
  • Мнения: 104
Разбира се, че може. Кистите по яйчниците са сигнал за вече напреднала ендометриоза.

Благодаря за бързия отговор:hugs:

# 628
  • Мнения: 1 118
Здравейте,
С 4см киста съм, един лекар ме насочи за лапароскопия, без правена снимка на тръби, без нищо. Страхувам се да правя лапаро веднага, да не стане така, че след една операция да последва втора и трета, и така до безкрай. Вчера бях за второ мнение при друг лекар, той посъветва да караме поетапно, пунах туморни маркери, наред са, вероятно ще ми назначи инжекции за спиране на цикъла. Дали е удачно? Борим се със стерилитет. Не съм раждала.

# 629
  • София
  • Мнения: 8 131
Инжекции без лапаро не бих слагала. За какво ще ги слагаш без ясна диагноза?
Лапарото може и да е само диагностично, ще проверят и тръбите. Особено при стерилитет е хубаво да се проверят нещата с лапаро. С какво ще ти помогнат тези инжекции така на сляпо?

Общи условия

Активация на акаунт