Априлски бебета 2018 - тема 3

  • 51 254
  • 718
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 661
Не е ли рано да стоят правички? На мен и лекарят, и физиотерапевтката ми казаха докато не започне сам да се изправя по кошари, мебели и тн. да не го държа прав. Или вашите вече се изправят сами?

Аз в момента давам към 8:30 мляко, 12:00 - пюре (въведох няколко зеленчука и сега въвеждам ябълка, защото имахме малко домашни), 15:00 - пюре, 18:00 - мляко и 20:30 - мляко. След пюретата предлагам мляко, но той често отказва. Друг път пък сам си иска. Яде около 150-170 мл. пюре. При кърменето не знам колко изяжда. От понеделник ще пробвам да дам безглутенова каша.

# 91
  • Мнения: X
И аз спях да предлагам АМ след твърдо хранене само вода и давам. Писна ми хем да я храня с лъжица хем да и правя АМ след това.  През деня заспива вече и без АМ преди сън , което е голям напредък.
при Савина заспиването със или без АМ е проблемно. Върви едра така че каквото яла като пюре/ каша това е.

Може ли да попитам колко тежи?Понеже и моето бебче е едро.

П.С.Ние сме на кърма и все още я приспивам на гърда ( най-лесно ми е, а и тя си търси ), което леко ме бърка с храненията, макар че сукането е кратко.
Тя не изяжда повече от 50-60 гр. зеленчуково пюре.Друго все още не съм й дала.
Мъжът ми не ме подкрепи за ЗВБ и ми се иска да се водя по нея колко да яде, да не я насилвам.Но е доста малко като количество.

# 92
  • Мнения: 7 776

Не успях да открия и видя тези снимки и описание, би ли споделила отново?
Писах ти на лично с инфо, включително снимки и видеа, за да не спамим тук 😉

Добре де аз едно не разбирам ... хммм , защо моето момче кате се хване за мен или му подам ръка се изправя и се мъчи да прави крачки , а сам в кошарата или по мебелите не иска ! ...
Не го дръж прав. Той сам ще се изправи, когато е готов и са му заякнали краката и ръцете. Първо стоят на колене, после ще се хваща за кошарата и ще се опитва да изправи едното краче, после и двете, в един момент ще го видиш изправен. Не го пришпорвай. Само ще си покаже човечето. Като започне да се изправя,ще почне и да те ползва за катерушка. По принцип е рано да се изправя,но всяко бебе е различно, моето например го прави. Но не й помагам по никакъв начин. Става, пада, удря се и пак наново. На пода е малко по-различно и страшно, понеже пода е твърд, кошарата е мека. Нормално е да е плахо бебето на пода и по мебелите. Едно да си удариш главата в мек матрак, друго е в пода. Остави го да си тренира сам в кашарката на тоя етап😉 За уокър и колани е рано. Сам ще ти покаже като е готов 😊

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 14:58 от LittleCactus

# 93
  • Мнения: 648
Благодаря за отговорите ! Пие имате ли електрически аспиратор за нос и доволни ли сте?

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Здравейте мами, дадоха ми домашно козе кисело мляко, без мая приготвено... В голяма чуденка съм дали да предложа първо от това, понеже не съм давала все още кисело млеко?!

# 95
  • Мнения: 62
Благодаря за отговорите ! Пие имате ли електрически аспиратор за нос и доволни ли сте?
И аз онзи ден си купих но не съм го ползвала, бих се радвала ако мами дадат мнение.

# 96
  • Мнения: X
За кисело мляко независимо дали козе или краве ще дам десети месец. Преди това ще въведа сирене, масло, извара, йогурт и след това кисело мляко ...
За аспиратор  ползвам бейби ВАК и за двете и инхалатор на омрон

# 97
  • Мнения: X
Дайте схема за въвеждането на млечни ,масло

# 98
  • Мнения: X
Дайте схема за въвеждането на млечни ,масло
С каката съм въвеждала козе сирене, краве сирене, краве масло, извара, йогурт, кисело мляко, прясно мляко

# 99
  • Мнения: 186
Дайте схема за въвеждането на млечни ,масло
С каката съм въвеждала козе сирене, краве сирене, краве масло, извара, йогурт, кисело мляко, прясно мляко
И аз с каката въведох първо козе сирене,мляко, но сега се препоръчва първо кравето да се въвежда. Питах и педиатъра скоро и той потвърди.

# 100
  • Мнения: 648
Дайте схема за въвеждането на млечни ,масло
С каката съм въвеждала козе сирене, краве сирене, краве масло, извара, йогурт, кисело мляко, прясно мляко
И аз с каката въведох първо козе сирене,мляко, но сега се препоръчва първо кравето да се въвежда. Питах и педиатъра скоро и той потвърди.
Аз съм дала йогурт , краве сирене, масло. Сега мисля да въведа и козе сирене

# 101
  • Мнения: 648
Благодаря за отговорите ! Пие имате ли електрически аспиратор за нос и доволни ли сте?
И аз онзи ден си купих но не съм го ползвала, бих се радвала ако мами дадат мнение.

Има инхалатор на Омрон с аспиратор комбиниран мисля него да взема

# 102
  • Мнения: 4 393
Аз слагам по малко масло в домашните зеленчукови пюрета от около седмица.
Мисля вече да почна да въвеждам месо, може би за утре ще купя. Не знам дали заготовка или направо готово. Ще разгледам какво има в ДМ.

# 103
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз слагам мазнини в зеленчуковото пюре от самото начало. В маслата алергените не преминават. Позлвам готовото на Holle. Като свърши, ще премина на чист студено пресован зехтин. Не започнах с него, защото има по - тежка миризма. Може и орехово масло да добавям.
Плодово засега не съм му давала чисто. Добавям само малко плодово пюре в кашата. Но в нея разтварям АМ и няма нужда от още мазнини.

# 104
  • Мнения: 166
Има ли други бебета които мразят плодове 😪 незнам какво да го правя вече вчера пробвах слива днеска круша не иска не иска. От ябълка получи алергична реакция, банан яде всеки ден в продължение на 3 седмици вече само като го види и почва да реве. Въвела съм пилешко и глутен вече почнах. Много харесва пилешкото 190г изяжда и търси още ама не може да яде само месо .😕

Общи условия

Активация на акаунт