Нашите орхидеи - тема 24

  • 49 699
  • 743
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 633
Не ги махате, когато новите издънки достигнат оптимален ръст при вашите условия би следвало да цъфнат. Можете умерено да започнете  подхранване с тор
от пролетта.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 158
Не ги махате, когато новите издънки достигнат оптимален ръст при вашите условия би следвало да цъфнат. Можете умерено да започнете  подхранване с тор
от пролетта.
Благодаря, значи да си продължавам както досега Simple Smile

# 167
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
не пипай нищо, нека си растат.
щом си с кашпа внимавай с поливките. водата се задържа по-дълго и ако прекалиш може да изгият.
Simple Smile Simple Smile не са цветоноси, а стъбла (или псевдо булби Simple Smile Simple Smile )

# 168
  • Мнения: 5 159
Скрит текст:

Искам да се похваля с цветоноси и цветове, но ето - пак търся съвети за спасяване на една от орхидеите ми. За кратко изпадаха листата и вижте на какво заприлича... Как да я спасявам?

# 169
  • София
  • Мнения: 723
Здравейте! И аз бих искала да помоля за съвет.

Гледам я от две години. При мен орхидея не е цъфтяла повторно, та общо взето отглеждам листа и корени Simple Smile Но пък защо започнаха да й пожълтяват листата според вас? Нищо не съм променяла. За няколко дни пожълтяват и падат.

# 170
  • Мнения: 5 159
На моята орхидея, която ви показах по-нагоре днес падна и последното листо... Да я извадя ли, нещо гъбично ли е, съхне ли... Искам да я спася, много скъп на сърцето ми подарък ми е...

# 171
  • Мнения: 19 351
Бюти, аз бих я извадила. Виждам здрав корен. Измий я, орежи изгнилите корени и потопи здравите във вода, без да топиш розетката. Да не са потопени целите, а около см само.
Може би е добре да се напръска с нещо против гъбички, не знам.

# 172
  • София
  • Мнения: 723
Моята я водих на лекар 😀. До нас има агроаптека и занесох падналите листа. Даде ми тор за подхранване и да пръскам за акари. Сега започвали.... Каза да пръскам всички цветя наред. Тази орхидея по принцип стои високо и е отделно от други цветя. Но ще пръскам де Simple Smile

# 173
  • Мнения: 5 159
Бюти, аз бих я извадила. Виждам здрав корен. Измий я, орежи изгнилите корени и потопи здравите във вода, без да топиш розетката. Да не са потопени целите, а около см само.
Може би е добре да се напръска с нещо против гъбички, не знам.

Благодаря, Дъждец Flowers Hibiscus
Заемам се. Стискайте палци на орхито ми Head Band

# 174
  • Мнения: 29
Дами, искам да се консултирам със спецовете хихи - пролетта имах проблем с гниещи корени и оттогава много внимавам с поливането, но като че ли леко се превърнаха в солети. Дали не ги поливам доста рядко?!
На снимките не се виждат много много


# 175
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
на мен ми изглеждат добре.
а листата как са?

# 176
  • Мнения: 29
Добре са, даже имам 2 цветоноса и 2 от пъпки:blush:

# 177
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
идеални са. нищо не променяй. Simple Smile и да покажеш като цъфнат!

# 178
  • Мнения: 29
Ооо непременно!!! Даже може да рискувам и да се пробвам да боядисам едната в синьо  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 179
  • Мнения: 1 662
Beauty Wolf , супер идея и аз на бялата имам 2 цветоноса. Дали да не се пробвам на единия.

Общи условия

Активация на акаунт