Нашите орхидеи - тема 24

  • 49 754
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 113
Благодаря. Тези ги следим и се чудех дали е от тях. Със здраве да си го ползваш.

# 91
  • Видин
  • Мнения: 288
Благодаря. Тези ги следим и се чудех дали е от тях. Със здраве да си го ползваш.
Благодаря ти! Това ми е втори цветарник от тях, доволна съм, много красиви изделия правят. Heart

Impala, и аз умирам за ковано желязо. Пролетта мисля и парапет за терасата. Blush

# 92
  • Мнения: 15 113
Наистина са страхотни. Редовно им се любувам. Ще кажа на сестра ми, тя все се чуди как да ги разположи, а аз я насърчавам, че хората си знаят работата и сами ще ѝ предложат нещо като си каже идеята.

# 93
  • Видин
  • Мнения: 288
Наистина са страхотни. Редовно им се любувам. Ще кажа на сестра ми, тя все се чуди как да ги разположи, а аз я насърчавам, че хората си знаят работата и сами ще ѝ предложат нещо като си каже идеята.
Дано се реши, наистина са много красиви! Ако искате още снимки на моя, мога да снимам.

# 94
  • Мнения: 15 113
Благодаря, мисля, че няма нужда, добре се вижда и е прекрасен.

# 95
  • Мнения: 78
Аз тръгнах да пресаждам едната ми орха, защото хич не вървеше. Всичко нормално и накрая се оказа че не ми стигат корите 😄😄 в 11 часа вечерта нямаше откъде да купя още и реших да я засадя с обикновена тор за цветя. Според вас ще я убия ли така? Някой ако има опит ако може да сподели Simple Smile

# 96
  • Мнения: 14 009
Да гледаш фаленопсис в обикновена пръст се изисква доста опит. Не бих го препоръчала като мярка на хора с по-малко от 4-5 години орхихоби

# 97
  • Сф
  • Мнения: 4 809
До колкото знам орхидеите обичат по- киселинна почва, корите май ги и обработват, за да са подходящи за орхидеите. Отделно, че с обикновена пръст може би ще задържа повече вода.
Принципно няма проблем да я оставиш за 1 ден и без никаква почва, да си седи с корените в празна саксия няма да увехне. Купи още кори и пресади пак.

# 98
  • Мнения: 14 009
Сред природата специално фаленопсиси те са без почва, закрепени за кората на клоните. Та в светлината на това цветето  може да стои завинаги без почва стига да му осигурявате необходимата влажност под формата на ежедневно поточно поливане на голите корени. В субстрат ги садим ние, за да не ги увлажняваме  всеки ден или да не се налага да им осигуряваме въздушна влажност. Именно затова трудно се гледат в почва - тя е степана и бавно просъхва което би довело до загниване на корените.

# 99
  • Полша, Варшава
  • Мнения: 125
Здравейте отново,
Исках да попитам, сега като имам малка пъпка, трябва ли я да и добавям тор от време на време (и колко често) или само с вода да я поливам? Благодаря ви за помоща Simple Smile

# 100
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
не променяй нищо Simple Smile
и се въоръжи с търпение - отначало сякаш не мърдат, а после за една нощ става половин метър цветонос.

# 101
  • Мнения: 78
Благодаря, момичета! Simple Smile
Днеска ще къпя кори и след 3 дневно мъчение ще я присадя. Дано да не я доуморя, защото много искам да и се радвам, не ми е давала цветове от 3 години Sad

# 102
  • Мнения: 14 171
На бебетата орхидеи, които купих лятото, са мухлясали корените. Има нещо бяло по тях, което ми прилича на мухъл. Вината си е моя, че доста време се мотах и не ги пресадих веднага, а вътре имаше гъба. Надявах се да "изсъхнат" в корите, но няма начин. В какво да ги потопя, та да разкарам бялото? В калиев перманганат става ли или той е за друго? Засега листата са свежи, но не ми харесват корените.

# 103
  • Мнения: 78
На бебетата орхидеи, които купих лятото, са мухлясали корените. Има нещо бяло по тях, което ми прилича на мухъл. Вината си е моя, че доста време се мотах и не ги пресадих веднага, а вътре имаше гъба. Надявах се да "изсъхнат" в корите, но няма начин. В какво да ги потопя, та да разкарам бялото? В калиев перманганат става ли или той е за друго? Засега листата са свежи, но не ми харесват корените.
Да не е памуклийка? Сега се боря с нея. Корените са като мухлясали, а по цветовете има градинки

# 104
  • София
  • Мнения: 3 973
Някой да знае какво е тази гадинка - около 2 мм. е с щипките? Намерих я на картофа, който сложих до орхата за проверка.

Общи условия

Активация на акаунт