Нашите орхидеи - тема 24

  • 49 657
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 390
Две видови красоти, объркали се да цъфнат по това време:
Скрит текст:


# 76
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 796
Докато открия новата тема и хоп шест странички сте изпълнили:hugs:
Засега само запис. И благодаря за новата тема!
 Моите орхидеи спинкат все още и няма нищо ново за споделяне.

# 77
  • Мнения: 13 876
Да не ви изпусна, мерси за темата!

Хора, увехна Зигопеталума, и сега не знам кво да го правя...

Увехна кое само цветовете ли?

# 78
  • Мнения: 990
Вчера рових в интернет и открих,че трябва да помогне сапунена вода.Измих цветето обилно и го напръсках със сапунената вода,листата са пожълтяли,а буболечките вече не ги виждам,оставих го на слънце,дано се оправи.Да го снимам ли все пак,макар,че буболечките вече не се виждат?

# 79
  • Видин
  • Мнения: 288
Благодаря за новата тема!
И да се похваля с новия цветарник, вече съм спокойна, че няма да бутна някоя Simple Smile

Последна редакция: нд, 04 ное 2018, 21:56 от Къдрокоска

# 80
  • Мнения: 6 390
Ммм, страхотно местенце за почивка! Идвам на кафе Joy .

# 81
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
Ммм, страхотно местенце за почивка! Идвам на кафе Joy .

голям бързак си! пак ме изпревари Simple Smile Simple Smile Simple Smile

днес поливах орхидеите. все по-рядко им се случва да им обърна внимание на милите, но те не се оплакват.
забравих да си сваля очилата и открих три цветоноса - по един на два от фаленопсисите и един на дендробиум фаленопсиса, една цъфнала лудизия и почти цъфнала феичка.
открих и че трябва да ги поизплакна от праха, но за целта трябва да ги свала със саксиите и да ги плакна пакет Trollface корените така са се захванали за саксиите, че и Худини би се затруднил да ги измъкне. Trollface Trollface

бориславабгмама, нямам спомен да съм чела за лечение само със сапунена вода. сапунът е само прилепител на акарицид/инсектицид.
 

# 82
  • Мнения: 990
Благодаря,утре ще отнесат цветето до цветарския магазин и ще питам жената какво му е точно и как да го лекувам.Повечето цветя ми са от този магазин и жената много ми е помагала за тях,дано успее и сега.Напръсках всички цветя с тази сапунена вода,дано не им навреди,че коледничето ми почти цъфна,а на орхидеята и расте ново листо и на няколко места коренчета,дано да оцелеят.Но просто като прочетох паяк-кърлеж се стресирах да не плъзне на всякъде и да не навреди и на нас и гледах да направя нещо бързо.

# 83
  • Мнения: 2 642
От къде купувате саксии за орходеите?

# 84
  • Мнения: 633
Практикер, Бриколаж, Хоуммакс + специализирани магазини за орхидеи. На мен са ми давали и от цветарски магазин.

# 85
  • Видин
  • Мнения: 288
Grinning Заповядайте на кафе!
Благодаря ви, сега само хризантеми има, но лятото е още по-цветно Simple Smile

# 86
  • Мнения: 11 762
Тези дни си купих от Хоуммакс тези: https://www.home-max.bg/komplekt-2-broya-saksiya-za-orhideya/
2 за 5 лв. Още не съм преместила в тях, но имам две със счупени саксийки, та ще видим. Може би ще трябва да пробия още дупки, но ще преценя като пуснат парното, дали ще има нужда.

# 87
  • Мнения: 15 070
Къдрокоска, от къде е цветарника? Сестра ми има такъв прозорец и си търся цветарник, защото има много орхидеи.

# 88
  • Видин
  • Мнения: 288
Къдрокоска, от къде е цветарника? Сестра ми има такъв прозорец и си търся цветарник, защото има много орхидеи.

По поръчка е. Имат профил във Фейсбук -
 https://m.facebook.com/cvetarnici/?tsid=0.17262633482214795&source=result
При мен бяха по същия начин, наредени на перваза и на радиатора. Simple Smile В момента на цветарника са 16.

# 89
  • Мнения: 6 390
Обожавам ковано желязо Heart !

Общи условия

Активация на акаунт