Нашите орхидеи - тема 24

  • 49 676
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 137
Здравейте.  Ето я и моята мини орхидея. Изби й цветонос и после взеха да й падат, както цвета така и листата.



# 676
  • Мнения: 6 390
Каодата направи интересни шарки тази година:
Скрит текст:


PS. Предупреждавам, че поливах тези дни и направих много снимки. Дръжте се! Joy

# 677
  • Мнения: 78
Каодата направи интересни шарки тази година:
Скрит текст:


PS. Предупреждавам, че поливах тези дни и направих много снимки. Дръжте се! Joy


Прекрасна е!! 😍😍😍Пу-пу.
Аз очаквам 3 от моите да цъфнат тези дни

# 678
  • Видин
  • Мнения: 288
Impala, красива Коада. И аз я имам, ама само листа пуска.
Чакам другите. Heart Eyes

# 679
  • Мнения: 13 892
Здравейте.  Ето я и моята мини орхидея. Изби й цветонос и после взеха да й падат, както цвета така и листата.





Растението вероятно умира, извадете от саксията измийте корените и направете снимка, тогава ще мога да съм по-конкретна в съветите си.

# 680
  • Мнения: 137
Здравейте,  отново направих, каквото ми казахте, извадих я от пръстта и я измих.

# 681
  • Мнения: 13 892
За съжаление това е труп. Растението ви е пораснал от гъбично заболяване. Надявах се поне корените да са здрави но съдейки по вида им поразена е и долната част, не само горната.

# 682
  • Мнения: 17
Дами, от какво зависи дължината на цветоноса? Първия ми цъфнал в къщи е не повече от 20см с пет цветчета и една пъпка жива на края която не мръдва от месец и листата вече три години стоят три, а магазините по метър цветонос

# 683
  • София
  • Мнения: 13 586
Дължината зависи от това колко го подрязваш след цъфтеж (до спяща пъпка). Аз пък не харесвам дълги цветоноси. Стават по-крехки и чупливи и не успяват да удържат тежестта на цветовете. Режа ги по-ниско и те си пускат разклонения, които много ми харесват, когато се отрупат с цвят.

# 684
  • Мнения: 5 158
Вижте я тази моя орхидея с каква визия цъфна... Защо е така като отрязан цвета? Да не я мъчи някакво заболяване?

# 685
  • Мнения: 275
Може ли снимка на тая спяща пъпка ? Аз нали питах на скоро дали трябва да режа..та сега пак не ми стана ясно..трябва ли или не и ако трябва къде се намира тази въпросна пъпка, какво представлява?

# 686
  • София
  • Мнения: 13 586
Спящите пъпки са тези малки "люспички" по цветоноса. Напиши в Гугъл "спяща пъпка на орхидея" и излизат много снимки.

# 687
  • Мнения: 199
Здравейте имам едно такова питане една от орхидеите ми изби малка орхидеика как да я отделя и засадя без да повредя голямата и да не загубя малката

# 688
  • Мнения: 206
Здравейте имам едно такова питане една от орхидеите ми изби малка орхидеика как да я отделя и засадя без да повредя голямата и да не загубя малката
Има клипове в utube как точно се отделят бебетата и се слага на отрязаното място нещо(канела или друго🤔)много поучителни са и ми беше интересно и полезно

# 689
  • Видин
  • Мнения: 288
И на мен някак си не са ми по вкуса дългите цветоноси. Харесват ми като имат разклонения.

Не устоях и си купих една. Пък дано се засрамят другите и решат да цъфнат.




Тук е истинска пролет и вече се размечтах...
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 16:14 от Къдрокоска

Общи условия

Активация на акаунт