СМРЪДЛЬОВЦИТЕ

  • 5 791
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
момичета, как се справяте със смръдловците (т.е. нечистоплътните) хора около себе си - приятели, в офиса и т.н.  Sick

пишете!   bouquet  имам "малък" подобен проблем в офиса и умуваме с колежките как да го решим. за капак човекът е и с много лош нрав  Thinking

предварително благодаря за всяка препоръка!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 759
Казвам им. Почвам отдалеч и накрая удрям право в целта. И не ми дреме от нищо, аз съм гад нахална и упорита като конска муха.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 628
Подарете му бръсначка, дезодорант може и сапун! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 295
Янтра, заповядай в нашия офис да му го кажеш - много ще сме ти благодарни Simple Smile
Дилянка, мислели сме го, но да не вземе да се засегне прекомерно...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ох! И ние си имахме подобна колежка. Изключително неприятна ситуация. Тя така и остана да си смърди, добре че напусна!

# 5
  • Мнения: 4 752
момичета, как се справяте със смръдловците (т.е. нечистоплътните) хора около себе си - приятели, в офиса и т.н.  Sick

пишете!   bouquet  имам "малък" подобен проблем в офиса и умуваме с колежките как да го решим. за капак човекът е и с много лош нрав  Thinking

предварително благодаря за всяка препоръка!
Тя темата е малко деликатна, но все пак за какво точно става въпрос...крачета,мишнички или....
В предишния офис имахме едно момиче около нея не се дишаше...всякакви миризми се носеха, повечето колеги деликатно я заобикаляхме, но на една по " цапната колежка " един ден и падна пердето и както си седеше до въпросната извади един ароматизатор и взе да пръска...адски сконфузна ситуация...ни да се смееш, ни нищо....момичето определено се усети, но от този ден нататък спря да ухае единствено на пот иначе другите миризми си останаха

# 6
  • Мнения: 1 052
Незнам мила, аз докато бях бременна страдах в пъти повече, поради това от такъв човек. Не помогна дори, когато шефа ни в прав текст каза, че трябва въпросната да се изкъпе....Според мен трябва да е директно, пък когато се обиди-ОК. Та те нямат ли си носови рецептори, със сигурност усещат че вонят....
Успех! Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 759
Янтра, заповядай в нашия офис да му го кажеш - много ще сме ти благодарни Simple Smile
Дилянка, мислели сме го, но да не вземе да се засегне прекомерно...
Ами лесна работа е решението - изнамирате някоя позната (ама непозната за смрадльото) и тя идва във вашия офис като клиент (или там както можете да я вкарате до смрадльото) и тя, безкрайно разгневена, че са и потъпкали клиентското достойнство му казва - "извинете господине, но вие миришете, откога не сте се къпали?"

# 8
  • София
  • Мнения: 3 800
За рождения й ден дружно й подарявате комплект сапуни и хубав парфюм, като заявявате, че я искате утре с подаръка Mr. Green

# 9
  • Мнения: 3 457
Янтра, заповядай в нашия офис да му го кажеш - много ще сме ти благодарни Simple Smile
Дилянка, мислели сме го, но да не вземе да се засегне прекомерно...
Ами лесна работа е решението - изнамирате някоя позната (ама непозната за смрадльото) и тя идва във вашия офис като клиент (или там както можете да я вкарате до смрадльото) и тя, безкрайно разгневена, че са и потъпкали клиентското достойнство му казва - "извинете господине, но вие миришете, откога не сте се къпали?"
пробваите така най -безобидно ще е Peace

# 10
  • Мнения: 4 621
Ох ужас Stop Аз също имам подобни колеги - 2 броя. Миришат, та не се трае....Особеното единият направо се носи облак от миризма около нея (да жена е).
Как се справям, ами като ми се наложи да отида при нея за нещо гледам да приключа възможно най-скоро и ако може да не дишам. Ако дойде при мен имам един ароматизатор в бюрото и като си тръгне пръскам ли пръскам из цялата стая Confused

# 11
  • Мнения: 1 107
Помолете шефа да издаде писмена заповед всички да идват на работа изкъпани, обръснати (мъжете), напарфюмирани, сресани и т.н.

# 12
  • Мнения: 2 237
Мдааа, и ни е си имаме един такъв в офиса  Sick
Доста дълго го тъпрях и нищо не казвах.От благоприличие.Обаче като забременях го дръпнах настрана и казах : "Гледай сега,аз съм бременна жена и ми става лошо,от теб ми става лошо.Нещо в теб мирише,от якето ли,от цигарите ли,незнам,ама ми става МНОГО лошо"
Като се шашна ония ми ти човек,сакън да не затрие бременната булка...И да видиш на другия ден с изпрано яке,след пушене с дъвка в уста и прилежно напарфюмиран с евтин дезодорант.Евтин,но все пак дезодорант Peace
От както съм в майчинство не съм го виждала,но скоро се връщам на работа и какво ли ме чака... Thinking

# 13
  • Мнения: 3 251
И моята шефка често се носи  в облаците си от миризма на пот или други вонички. Един ден една колежка влиза ,бяхме на съвет  и вика:" А-а-а тук мирише на лайно, бее!"/извинявам се за израза, но го предавам точно!/,шефката изчезна и след секунди се появява с ароматизатор, напръска и колежката постоя мирна и тиха около 5 секунди и си каза тежката дума:"Да!, сега определено мирише на лайно в борова горичка!" Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 474
И моята шефка често се носи  в облаците си от миризма на пот или други вонички. Един ден една колежка влиза ,бяхме на съвет  и вика:" А-а-а тук мирише на лайно, бее!"/извинявам се за израза, но го предавам точно!/,шефката изчезна и след секунди се появява с ароматизатор, напръска и колежката постоя мирна и тиха около 5 секунди и си каза тежката дума:"Да!, сега определено мирише на лайно в борова горичка!" Mr. Green


 smile3532 smile3532

Има хора, които си миришат и това е болестно състояние и няма нищо общо с къпането за жалост, но се лекува при желание!

# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 1 320
И аз си казвам, гледам да съм тактична, за жалост не всички приемат истината..... Че смърдат и че не се живее около тях! Аз примерно не бих се обидила, ама сигурно ще се надуша преди друг да ме е усетил  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
И моята шефка често се носи  в облаците си от миризма на пот или други вонички. Един ден една колежка влиза ,бяхме на съвет  и вика:" А-а-а тук мирише на лайно, бее!"/извинявам се за израза, но го предавам точно!/,шефката изчезна и след секунди се появява с ароматизатор, напръска и колежката постоя мирна и тиха около 5 секунди и си каза тежката дума:"Да!, сега определено мирише на лайно в борова горичка!" Mr. Green

 Joy Joy Joy

Баща ми имаше колежка, която много редовно се къпеше, парфюмираше, гримираше - изглеждаше много добре. Обаче...зимно време като влезе в стая и после след нея се проветряваше. Жената не си переше пуловерите, защото...съсипвали се материите. Само ги проветряваше на терасата. Никой не можеше да я убеди в противното. Директно й го бяха казали, но тя си знае нейното. Такива са много "страшни" -  пресрамиш се да им кажеш, а те директно ти обясняват, че нищо няма да направят по въпроса - т.е. трябва да им търпиш миризмите.

# 18
  • Мнения: 4 752
Leo, направо ме срази с тази снимка...спомних си коя беше една от пречините да се откажа доживотно от претъпканите автобуси Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 797
Имаше подобна тема, пусната от Gvendolin - там имаше всякакви съвети.  Laughing

Ся ще пусна Търсачката да я изкопая от недрите на форума.  Mr. Green

Плийз: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39451.0  hahaha

# 20
  • Мнения: 4 629
От такива хора най-добре е да се стои колкото се може по-надалече  Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Оф, и аз имах такива в работата, а и един приятел от детството - направо отврат.
Един ден черпя колежка със сладки,  а до нея застанала една от въпросните, а колежката вика "абе нещо тия сладки имат много лоша миризма"  Sick

# 22
  • Мнения: 17
Съсипах се да се смея! И аз имам такава история с един колега, които беше прочут с това, че много му миришеха устата - всички гледахме като говорим с него, да спазваме поне метър дистанция.
Един ден моя колежка го среща в трамвая, при което се оказва че пътуват в една и съща посока. Той, един сладкодумен и бъбрив, веднага се настанява до нея -"Добре че се срещанахме, тамън ще имаме време да си поприказваме" - и започва от близко разстояние да си излива душата. Колежката се чуди как да го накара да млъкне и от немай-къде почва да се прави, че е уморена и задрямва. "Ти какво, ще спиш ли сега" - пита я той - "А одеало не искаш ли?" А тя, милата, докато се усети и казва "Не, по-добре вентилатор" /случката става в най-големите летни жеги/.
И той надува бузи и Фууууу.....  smile3510

# 23
# 24
  • Мнения: 5 468
И той надува бузи и Фууууу.....  smile3510
Joy Joy Joy
Развесели ме неистово.

# 25
  • Мнения: 213
Дълги години имах такава приятелка,трудно ми беше да понасям този аромат,но иначе се разбирахме чудесно.При нея обаче проблемът не беше,че не се къпе,напротив по 3 пъти на ден го правеше,но в момента,в който излезеше от банята и се разнасяше отново миризмата.Та има хора,които нямат вина за това.

# 26
  • Мнения: 196
Аз имах подобен проблем.Въпросния като мине покрай нас 10 мин воня страхотна.Аз го питам:Ти какъв дезодорант ползваш?,а той:А аз не ползвам!Е именно де ,но за съжеление не се усети и до сега си смърди на зла гад. Sick

# 27
  • Мнения: 295
ех, момичета - явно всички страдаме от такива хора...
проблемът на нашия колега (мъж) е, че не се къпе. забелязахме го, защото като дойде в понеделник на работа не мирише, но в петък вече не се трае. явно само неделя му е ден за баня. по едно време беше почнал да използва някакъв отвратителен дезодорант/парфюм и поожението беше още по-трагично (чак ми се повдига като се сетя); на всичкото отгоре беше зимата и само дзиндзикахме в офиса за да не се удушим....
сетили сме се с колежките за повечето неща, които сте ми предложили - и за подаръка-талетни принадлежности, и за това някой непознат да му го каже. проблемът е, че никой не се престрашава....
ох... не знам... ще следя темата
ако на някой му хрумне някоя блестяща идея - ще съм/сме/ безкрайно благодарна/и/!  bouquet

# 28
  • Мнения: 7 474
 newsm78 Анонимно писмо до Миризливеца! Mr. Green Mr. Green Така не се налага някой да му прави забележка и ако е нормален ще вземе мерки! Praynig

# 29
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Точно така! Едно мило писъмце в което му обяснете на човека че трябва всеки ден да взима душ, че се употребява дезодорант/ролка или стик за подмишници и как това пречи и е неприятно на всички около него.
Иначе имах една служителка средна възраст ,продавачка. Е познайте как мирише на цигари и пот ooooh! Чудих се как да и кажа и накрая деликатно занесох дезодорант ароматизатор и допълнителен за контакта който да стои включен през цялата нощ. Намеквах няколко пъти че в магазина има лоша миризма и трябва да се ползват дезодоранти. След едно такова казване жената явно се чатна нещо и ми вика ама аз пръскам. Тази сутрин като дойдох не миришеше но по късно съм пръскала #Crazy Sick
Та мисълта ми е следната точно такива смръдльовци не усещат собственната си воня защото са си свикнали с нея от години.
Такъв вонящ гад без значение жена или мъж не трая и директно вадя ароматизатор и пръскам.

# 30
  • Мнения: 4 053
такааа............за целта се купува вентилатор,и момента, в който влезе чудото се пръска с дезодорант срещу духащото на венти......и хубаво да се ароматизира на всякъде,та белким се досети миризливкото/та,че понамирисва лошо  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 986
  Уффф newsm78 да,всеки има такъв познат,колега,приятел...няма да изреждам и аз-но в момента срещу мен стои 1 колега,който е лика-прилика с твоя Laughing- пробвахме да му намекнем с подарък за рожденния ден-комплект на Нивея/пълно оборудване/-не че искам да те обезкуражавам,но....моя колега ЯВНО не го ползва! Абе,мирише на нечистоплътност и това е-от нередовното къпане,от носене на едни и същи дрехи,вмирисани вече на пот...,от неизползването на козметични средства...Аз,понеже съм и бременна,и знаете,че обонянието тогава е като на расова хрътка,та го надушвам още преди да е влязъл в офиса, намекнах няколко пъти,че "нещо ми мирише на застояло в стаята-от какво ли ще е newsm78,да взема да проветря..; започвам да разказвам как много мразя хората,които не се поддържат и как говори за тях самите и т.н.
  Ако ми дойде на ум друга идея,ще пиша пак Wink

# 32
  • Мнения: 3 376
Момичета,направо се разсипах от смях!!! newsm62 То вярно-да се смееш ли да плачеш ли....
Преди няколко месеца,когато все още ходех на работа имаше обява за набиране на персонал.Та след подбора накрая остана едно момиче,което идваше вече няколко дни,за да се обучава и т.н.Една вечер,когато решихме,че е време да навлезе в същинската работа,тя си съблече якето и ... Sick Отначало си помислих,че си въобразявам нещо,но миризмата беше непоносима..После момичетата взеха да ме дърпат настрани една по една и да ми казват,че ще се задушат...Беше ужасно.Казах и да си отива,тя каза,че много набързо сме приключили,но и обясних,че имам много работа и няма да мога да и обръщам внимание.Така и не и се обадих повече Embarassed Но все пак,когато се работи с хора не могат да се правят компромиси.
Иначе...имах и една такава съученичка,не си миеше зъбите,не се переше, къпеше.. smile3514  Мисля,че универсално средство няма.Трябва да се подходи според дадения човек и ситуация...

# 33
  • Мнения: 5 622

 Слава Богу нямам такива в обкръжението си. Всички около мен миришат хубаво  Peace

# 34
  • Мнения: 179
Може би трябва да вземем пример от децата ,които наричат нещата с истинските им имена. Веднъж с моя син се качваме в маршрутка и сядаме.Точно над главата ми се беше изправил един ужасно вмирисан чичка,порядъчно потен,с "магданози" под мишницата и въобще...от него на талази се носеха "благовония".Изведнъж синът ми извиси глас:"Мамо,защо в тая маршрутка мирише на лайна?"Всички се обърнаха,а чичката си поприбра ръката(която беше над нас) и след малко слезе.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Помолете шефа да издаде писмена заповед всички да идват на работа изкъпани, обръснати (мъжете), напарфюмирани, сресани и т.н.

Тва между другото е хитро,сериозно  Laughing

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Но има и заболявания, от които човек мирише, дори след като се е изкъпал. Просто заболяване на кожата- гъбички,или друго.

# 37
  • Мнения: 1 418
Ооох и при мен има такива проблеми.Работата ми е такава,че всеки ден се ровя по главите на хората.Няма да ви казвам колко кирлив народ има.Без да искам ги виждам-то са мръсни коси,мръсни уши,мръсни вратове-ужас.Представям си другите части на тялото в  какво състояние са... Sick Sick Sick

# 38
  • Мнения: 2 534
Дълги години имах такава приятелка,трудно ми беше да понасям този аромат,но иначе се разбирахме чудесно.При нея обаче проблемът не беше,че не се къпе,напротив по 3 пъти на ден го правеше,но в момента,в който излезеше от банята и се разнасяше отново миризмата.Та има хора,които нямат вина за това.
много ми е болна тая тема
Сестра мимиреше така , милата , взима какви ли не мерки , но ...
Има проблем с колегите си , заради това , а аз се чуствам хем неудобно (те споделят с мен) , хем се ядосвам , защото вече няма какво да направя  newsm12
Много ми е мъчно за сестричката ми  Weary , защото тя иначе е безкрайно жизнерадостен и добронамерен човек

# 39
  • Мнения: 573
Имала съм и колега и колежка ,които бяха скарани с хигиената(особенно колежката),даже съм я питала нарочно какъв дезодорант ползва,а тя се обърна учудено и вика ''аааа,ми никакъв''.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 800
Дълги години имах такава приятелка,трудно ми беше да понасям този аромат,но иначе се разбирахме чудесно.При нея обаче проблемът не беше,че не се къпе,напротив по 3 пъти на ден го правеше,но в момента,в който излезеше от банята и се разнасяше отново миризмата.Та има хора,които нямат вина за това.
много ми е болна тая тема
Сестра мимиреше така , милата , взима какви ли не мерки , но ...
Има проблем с колегите си , заради това , а аз се чуствам хем неудобно (те споделят с мен) , хем се ядосвам , защото вече няма какво да направя  newsm12
Много ми е мъчно за сестричката ми  Weary , защото тя иначе е безкрайно жизнерадостен и добронамерен човек
Извинявай, ако въпросът ми е неудобен, но знаете ли на какво се дължи и не с ли лекува?Обикновено възрастните хора миришат малко по-лошо, но това се дължи предполагам освен на стомашни проблеми, но и на естествените процеси на стареене и на плътта.Така мисля де

# 41
  • Мнения: 52
Ооох и при мен има такива проблеми.Работата ми е такава,че всеки ден се ровя по главите на хората.Няма да ви казвам колко кирлив народ има.Без да искам ги виждам-то са мръсни коси,мръсни уши,мръсни вратове-ужас.Представям си другите части на тялото в  какво състояние са... Sick Sick Sick
Ужас голям.Направо ми става зле като ги видя подобни индивиди.
Често срещано явление е при нас.Хората явно обичат да ходят на фризьор преди баня Sick #Cussing out

# 42
  • София
  • Мнения: 3 800
Ооох и при мен има такива проблеми.Работата ми е такава,че всеки ден се ровя по главите на хората.Няма да ви казвам колко кирлив народ има.Без да искам ги виждам-то са мръсни коси,мръсни уши,мръсни вратове-ужас.Представям си другите части на тялото в  какво състояние са... Sick Sick Sick
Ужас голям.Направо ми става зле като ги видя подобни индивиди.
Често срещано явление е при нас.Хората явно обичат да ходят на фризьор преди баня Sick #Cussing out
А какво да кажат бедните гинеколози Sick

# 43
  • Мнения: 1 418
Ооох и при мен има такива проблеми.Работата ми е такава,че всеки ден се ровя по главите на хората.Няма да ви казвам колко кирлив народ има.Без да искам ги виждам-то са мръсни коси,мръсни уши,мръсни вратове-ужас.Представям си другите части на тялото в  какво състояние са... Sick Sick Sick
Ужас голям.Направо ми става зле като ги видя подобни индивиди.
Често срещано явление е при нас.Хората явно обичат да ходят на фризьор преди баня Sick #Cussing out
И като ги питаш що не са си мили косите ти казват:
-Ами аз като се подсрижа ще се изкъпя.
Като че ли,ако се измие и приди и след ще се протъркат.

# 44
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Ужасно е! Един тип #Sniper  typeuu идва да ми оправя компа от време на време, не искам да говоря какво се разнася от него, докато трае ремонта. Последният път щях да припадна като си вдигна ръката, каква смрад се разнесе.         smile3556 Как го търпят колегите му, ами жена му, ами децата му................след него си бърша целия комп със спирт, пръскам с освежител. Гадория!

# 45
  • Мнения: 1 462
Сутринта в автобуса срещу мен един пръскаше аромат...  Чудех се на момичето до него как намира сили да се усмихва.

# 46
  • Мнения: 4 668
Във входа на майка ми живее едно младо семейство , на по 30 г. Жената роди преди седмица  , но за мъжа ми е думата ...  Close такава смрад се носи от него , че се чудя тази жена как го търпи , как ляга с него , не го ли пере  newsm78
Ако го гледаш отдалеч , не изглежда някакъв олигофрен , ама ...
Много мразя такива хора !

# 47
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ох! И ние си имахме подобна колежка. Изключително неприятна ситуация. Тя така и остана да си смърди, добре че напусна!
newsm62 newsm62 newsm62

# 48
  • Мнения: 288
момичета, как се справяте със смръдловците (т.е. нечистоплътните) хора около себе си - приятели, в офиса и т.н.  Sick

пишете!   bouquet  имам "малък" подобен проблем в офиса и умуваме с колежките как да го решим. за капак човекът е и с много лош нрав  Thinking

предварително благодаря за всяка препоръка!

Преди, когато учех, имахме в класа една съученичка, която миришеше от разстояние... Тя стоеше на съседната редица чинове и пак се усещаше, а не дай Боже да си около нея... Не знам дали генетично е или от нечистоплътност, но много й правиха груби намеци като знак с ръка, че мирише... и така демонстративно се местеха...

А, един колега на приятеля ми беше дошъл в магазина, в който работех (те бяха два един до друг на 1 собственик и си сменяхме през ден магазините, заради оборота и процента)... Бяха влезли в мъжкия и аз реших да отида при колежката и шефка едновременно да видя за какво става в-с... тамън да вляза и една стена от миризма на пот ме лъхна... и буквално ме стопира... просто обърнах... смятайте колко е миришел... и то, това не е единичен случай, а постоянно... че май и приятелката му покрай него замирисала... Мр. "Миризливец" ...

Принципно на такива хора, ако реша да им направя забележка, понеже не мога повече, казвам "Пък, как мразя да ми миришат на пот... понякога и от разстояние се усещат, ама не се понасят" и тем подобни... повдигам темата, като не конкретизирам личността... дай Боже сама да се вгледа в себе си и да се досети...

# 49
  • Варна
  • Мнения: 10 797
Много смешна миризлива темичка....  Mr. Green

Има хора, които като се изпотят и не се трае. Някой колега  от склада като мине покрай мен и задържам дишането докато мине.  Sick  Ама работата им е да вдигат и разнасят кашони в тази жега - разбираемо е донякъде.

Обаче рано-рано сутрин, няма и 7 ч в градския транспорт да вониш на пот - ми, сори, ама не си се изкъпал снощи.  Close

Общи условия

Активация на акаунт