Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 310
  • 996
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 737
Какво означава "потенция от порядъка на 1Х, или 2Х"? Ниска ли е, или висока? Става дума за тинктура от алфалфа.

# 196
  • Мнения: 1 353
Искам да попитам Александър-имаме хрема,зачервено гърло и кашлица в следствие на хремата от седмица.Хомеопатката ни ми каза в четвъртък(този мойто мина)да дам medorrhinum 30GH,а другият четвъртък да дам calc.carb.и така от четвъртък на четвъртак да го редувам а през седмицата нищо да не давам освен коластра.Интересува ме дали ще е ефективен този метод на лечение защото подобрение в състоянието на малката почти няма.Предварително благодаря  bouquet

# 197
Благодаря за отговора. Има ли начин на лечение с хомеопатия на този стафилокок, за да спре хремата и какво предлагате.
Предварително благодаря!

# 198
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
първата консултация с хомеопата продължи около 30 мин...

 - Трийсет минути? - извинявай, но това не е Класическа хомеопатия.

Цитат
...разказах  всичко за детето от самото му раждане...

 - Класическия хомеопат започва от това - планирано дете ли е? очаквано ли е? желано ли е и от бащата? -какъв пол са очаквали? и най-важния период е - Бременноста!

Цитат
Нормална практика ли е лекуването на кашлица и хрема 6 дни с потенция 1M 3x3 на ден?

 - Нормална е за....... боаронци!?, и такова повтаряне на високата потенция 1М може да доведе до дълбоко Потискане!!! с всички произтичащи от това неблагоприятни последствия!!! - виж по-горе написаното от мен за потискането и доказването Peace

# 199
здравейте!
Днес не мога да се свържа с хомеопатичката на детето ми(2г.3м).През нощта към 2 часа вдигна темепратура и реших да му дам хомеопатичното лекарство-sil.LM1. по 1 капка през 2 часа първия ден.Има подобрение,спря да кашля,само спи и ту се покачва температурата ту спада.Да,но тъй като преди 10 дни беше болен и му давах пак капките ,въпросът ми е опасно ли е така да се дава през толкова кратък период от време.

# 200
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Какво означава "потенция от порядъка на 1Х, или 2Х"? Ниска ли е, или висока? Става дума за тинктура от алфалфа.

Потенции D (де) или  X(хикс) означават разреждане 1:10 - значи след всяко разреждане се прибавя по една нула, 2Х е разреждане 1:100 (или 10 на минус 2-ра)
 - Това са ниски разреждания - може да се каже че е 10% или 1% Тинктура Peace

Цитат
да попитам Александър-имаме хрема,зачервено гърло и кашлица в следствие на хремата от седмица.Хомеопатката ни ми каза в четвъртък(този мойто мина)да дам medorrhinum 30GH,а другият четвъртък да дам calc.carb.и така от четвъртък на четвъртак да го редувам а през седмицата нищо да не давам освен коластра.Интересува ме дали ще е ефективен този метод на лечение защото подобрение в състоянието на малката почти няма.

 - Редуване на medorrhinum 30 със Calc-c ?... това са боаронски измишльотини и могат да Потиснат Жизнената му сила! - виж по-горе Peace

rosi68
Цитат
Има ли начин на лечение с хомеопатия на този стафилокок, за да спре хремата

 - Без преглед е трудно да се каже, но като начало опитайте Staphylococ - 30C  - само веднъж (за един ден) - 2 гранулки разтворени в 1 чаена лъжичка предварително преварена и охладена вода - два приема през 2 часа и после ми се обадете - дори и ако вдигне температура (не е задължително) - ще черпите - това ще значи че Жизнената му Сила си е научила урока и тръгва на бой!:hug:

pepelita
Цитат
Има подобрение,спря да кашля,само спи и ту се покачва температурата ту спада.

 - ...ту се покачва температурата ту спада... - това не ми прилича на подобрение, а на объркана Имунна система, спрете л-вото, и трябва да се предпише друго, на базата на сегашните симптоми и поведение.

# 201
  • Мнения: 4 594
не съм много наясно с хомеопатията  затова питам
може ли да се приемат различни хомеопатични в един ден за различни неща
например беладона за температура , вечер хамомила за никнене на зъби, между тях алумина за запек

# 202
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
може ли да се приемат различни хомеопатични в един ден за различни неща
например беладона за температура , вечер хамомила за никнене на зъби, между тях алумина за запек

 - Абсолютно - НЕ!
 - Защото всяко следващо Хомеопатично лекарство отменя действието на предхождащото го, но давани често едно след друго объркват Имунната система, Потискат Жизнената Сила и вкарват проблема на по-дълбоко ниво и към органи и системи с по-жизненоважно значение.
 -Това Хомеопатично правило се е спазвало над 200 години, но напоследък, водени от желанието за по-висок оборот и печалби, някои фармацевтични фирми си "изобретиха" "нова" хомеопатия и предписват с шепи хомеопатични л-ва, водейки в заблуда незнаещите лекари, за които такова предписване на обикновени лекарства е рутина... Naughty

# 203
  • Мнения: 1 353

Цитат
да попитам Александър-имаме хрема,зачервено гърло и кашлица в следствие на хремата от седмица.Хомеопатката ни ми каза в четвъртък(този мойто мина)да дам medorrhinum 30GH,а другият четвъртък да дам calc.carb.и така от четвъртък на четвъртак да го редувам а през седмицата нищо да не давам освен коластра.Интересува ме дали ще е ефективен този метод на лечение защото подобрение в състоянието на малката почти няма.
- Редуване на medorrhinum 30 със Calc-c ?... това са боаронски измишльотини и могат да Потиснат Жизнената му сила! - виж по-горе Peace


[/quote] Съжелявам ама хич не съм в час Embarassed защото този четвъртък ни беше първата среща с хомеопатката Tired.Днес и се обаждах да и кажа,че даже се влошава малката а тя каза, че няма нищо лошо в това да се влоши и да дам днес calc.carb.а през седмицата нищо Tired.Интересуваме колко често мога да давам калкареата,че поне да се позакрепи малката и какво трябва да направя за да не се подтисне жизнената и сила smile3506?Не ги разбирам много тия неща Embarassed Rolling Eyes doh Предварително благодаря smile3525 smile3525 smile3525

# 204
  • Мнения: 1 737
В момента се излекувахме от диария и повръщане с Ипека 200 CH. Имаме записан час за ваксина след 4 дни, явно трябва да я отложа, с колко дни (отлагам я за втори път)?
Като мине ефекта от ваксината, трябва да дам Клкарея фосфорика 30 CH. Колко седмици след ваксината?
След фонтанелата ще лекуваме и злоядството с тинктура от алфалфа, доста време след това, като мине ефекта от калкареята. Колко време ще трябва да чакам, докато стигнем до злоядството, че вече се побъркваме и аз и мъжа ми с това неядене и отслабване на детето?

# 205
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
AQ
Цитат
Колко време ще трябва да чакам, докато стигнем до злоядството, че вече се побъркваме и аз и мъжа ми с това неядене и отслабване на детето?

 - Ще се опитам да отговоря само на последния ти въпрос - за предишните попитай лекуващия си хомеопат.

 - Доколкото се вижда от снимката - детенцето е слабичко и както казваш - злоядо и това много те тревожи.
 - Напразно!!! Peace
 - Предполагам че е много подвижно, не може да стои на едно място и цялата приета храна моментално се изгаря под формата на движение.
 - Ако е така, запаси се с търпение, защото то така си е "конструирано" и такова и ще си остане, без никакъв риск за здравето, напротив Hug

# 206
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ВЕСЕНЦЕ
Цитат
Съжелявам ама хич не съм в час Embarassed защото този четвъртък ни беше първата среща с хомеопатката

 - Важно за ползващи услугите на "Класически Хомеопати"
 - Искайте им Дипломата за успешното ДВЕ годишното обучение по Класическа Хомеопатия издадена от:
                                   THE LONDON INTERNATIONAL SCHOOL OF HOMEOPATHY

# 207
  • Мнения: 1 737
Проблемът с яденето на детето не е в малките количества, които изяжда, а в начина по който се храни. Оставям го да огладнее и предлагам ядене, без да го е опитал го бута, върти глава и стиска уста. Изчаквам и след час предлагам пак. Същата реакция, въпреки, че вече реве от глад. Така съм издържала до 12 часа, без да яде, като след 5-тия обикновено реве от глад. Накрая се предавам и го нахранвам насила, като му стискам бузите, или бутам яденето докато реве истерично и той го гълта, за да не се задави. След като го нахраня се успокоява и започва да си играе и да е весел. Тъй като и моите нерви си имат граница му намерих цаката - пускамх му бебешки филмчета на компютъра и той сам си отваряше устата и ядеше с голяма охота доста големи количества храна. Така го храних 6-7 месеца, като всеки месец опитвах да ги храня без тях, навън, да му пея, да се храни сам, да играе с играчки, да го гоня с лъжицата из къщи. Нито един от начините не ставаше, изобщо не можех да му дам и 1 лъжица. Само с филмчетата. Солети, бисквити, корички хляб харесва да държи и ближе сам, но отхапе ли дори и малко парченце го плюе, по този начин може да надроби с уста цял пакет солети в количката си, като съм го наблюдавала внимателно - нищо не гълта. Така, естествено не мога да го нахраня нито навън, нито някой друг да го нахрани, а аз да изляза (майка ми, свекърва ми, или мъжа ми). След кошмарно море, на което постоянно се дереше от глад, бутайки лъжицата и с крака и с ръце реших, че начинът му на хранене е много ненормален и отказах повече да го забавлявам докато яде. Започнах да го храня по 1 час на хранене, като цялото ядене общо е към 5-6 лъжици, само да не е насила. Започна да яде малко под половината храна, която изяжда обикновено с филмчетата, но пак с неохота и много нерви от моя страна. Отслабна много, броят му се ребрата, корема му е хлътнал, колената му станаха по-дебели от бедрата. За това потърсих помощ от хомеопата му. Първия път, когато я помолих за това беше преди 7-8 месеца и тя отказа  с мотива, че злоядството му е мой проблем, не негов, щом е жизнен и расте, просто да го оставям да огладнява и да не го насилвам. Но и тогава положението не беше толкова тежко.

- Доколкото се вижда от снимката - детенцето е слабичко и както казваш - злоядо и това много те тревожи.
Момченцето на снимката е супер напомпано, от периода, когато лаптопа стоеше неизменно пред столчето за хранене. Тогава тежеше 10, 200 кг. Сега е 9, 600 кг и ако го снимам гол ще кажеш, че е друг човек.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 14:33 от AQ

# 208
  • Мнения: 4 594
александер  здравей,
дано не е е тъп въпроса ама като незнам....
частната ни педиатърка при която водя детето при настинка явно е изкарала курс по хомеопатия , защото наред с другите лекарства предписва и хомеопатично
може и да се смесват  така при грип , плевмония или дори настинка- сиропи за кашлица , антибиотик или други лекарства с хомепатично лекарство по време на лечението newsm78

# 209
  • Мнения: 1 737
александер  здравей,
дано не е е тъп въпроса ама като незнам....
частната ни педиатърка при която водя детето при настинка явно е изкарала курс по хомеопатия , защото наред с другите лекарства предписва и хомеопатично
може и да се смесват  така при грип , плевмония или дори настинка- сиропи за кашлица , антибиотик или други лекарства с хомепатично лекарство по време на лечението newsm78

Не може! Обикновено педиатрите и другите практикуващи лекари минават Боаронския курс, който ги учи не на хомеопатия, а как да продават Боаронски лекарства, колкото се може повече! Ако си избрала да даваш антибиотици, по добре не давай и хомеопатични лекарства заедно с тях, безмислено е. Има начин да не даваш антибиотиците, ако заведеш детето си на обстовен преглед при класически хомеопат. На мен вече 2 пъти ми се е случвало вместо с антибиотик за седмица (изписан от педиатърката), минава за 2 дни с 2 капчици хомеопатично лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт