Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 309
  • 996
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 45
имам един въпрос към консултиращия хомеопат
Синът ми има проблем с ходенето по голяма нужда състоящ се в следното-ходи средно на3-4 дни ноосновния проблем е че умишлено се сдържа подтиска самия рефлекс за дефекация .В детската градина е тих много притеснителен и изпълнителен/на4години е /добре се справя със задачите но в къщие буен дори агресивен на моменти опитва се да командва всички.През януари го водих на хомеопат който му изписа Силика 30сн откойто в началото положението със запека се влоши доста последва 1-2 месеца подобрение и нещата пак тръгнаха по старому.Много моля за вашето компетентно мнение.

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 605
Благодаря на всички, които ми отговориха тук и на лични!
Детето има значително подобрение, но още не смея да си отдъхна.
 Hug

# 227
  • Мнения: 45
имам един въпрос към консултиращия хомеопат
Синът ми има проблем с ходенето по голяма нужда състоящ се в следното-ходи средно на3-4 дни ноосновния проблем е че умишлено се сдържа подтиска самия рефлекс за дефекация .В детската градина е тих много притеснителен и изпълнителен/на4години е /добре се справя със задачите но в къщие буен дори агресивен на моменти опитва се да командва всички.През януари го водих на хомеопат който му изписа Силика 30сн откойто в началото положението със запека се влоши доста последва 1-2 месеца подобрение и нещата пак тръгнаха по старому.Много моля за вашето компетентно мнение.

# 228
  • Мнения: 1 737
имам един въпрос към консултиращия хомеопат
Синът ми има проблем с ходенето по голяма нужда състоящ се в следното-ходи средно на3-4 дни ноосновния проблем е че умишлено се сдържа подтиска самия рефлекс за дефекация .В детската градина е тих много притеснителен и изпълнителен/на4години е /добре се справя със задачите но в къщие буен дори агресивен на моменти опитва се да командва всички.През януари го водих на хомеопат който му изписа Силика 30сн откойто в началото положението със запека се влоши доста последва 1-2 месеца подобрение и нещата пак тръгнаха по старому.Много моля за вашето компетентно мнение.

Момичета благодаря за въпросите, сега заминавам в чужбина и се надявам да се чуеме на 10 Октомври Hug

# 229
  • Мнения: 45
не видях никъде отговора Ви Александър.Моля ако не сте го публикували отговорете ми на имейл адреса

# 230
  • Мнения: 14 654
niki6899, поне прочети последния пост преди твоя

# 231
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Днес съм отново на линия  Hug
AQ  - Извинявай, но не смятам че този форум е място за Рекламиране на хомеопати, някои наистина качествени, - но други "доказали се" - в обратния смисъл Mr. Green
 - за това си има "Лични", нали? Peace

raika
Цитат
Седмица-две по-късно хванахме летния вирус с повръщане и диария, но не го изкарахме като всички останали не за 3, а за 10 дни.
- Явно потискане с "Анти", Алопатични лекарства, съдържащи Парацетамол, смекти и т.н., които Потискат Жезнената Сила и Хронифицират болеста! Виж ТУК: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.160

Цитат
Чисто информативно - Каква е разликата между Podo 200 и 9 С ?

 - Podo 9 е за предпочитане при характерната за това хомеопатично л-во симптоми - лошо миришешта диария, главно предиобед, подут корем с колики и т.н., тъй като се дава непосредствено след всяко изхождане с разстройство.
 - Докато 200С не трябва да се повтаря толкова често Peace

 

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 15:28 от Aleksander

# 232
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
niki6899
Цитат
имам един въпрос към консултиращия хомеопат
Синът ми има проблем с ходенето по голяма нужда състоящ се в следното-ходи средно на3-4 дни ноосновния проблем е че умишлено се сдържа подтиска самия рефлекс за дефекация .В детската градина е тих много притеснителен и изпълнителен/на4години е /добре се справя със задачите но в къщие буен дори агресивен на моменти опитва се да командва всички.През януари го водих на хомеопат който му изписа Силика 30сн откойто в началото положението със запека се влоши доста последва 1-2 месеца подобрение и нещата пак тръгнаха по старому.Много моля за вашето компетентно мнение.

 - Така описан, проблема при вашето дете много ми прилича на типичното за Calcarea "запичане", което не е приятно, но и не е толкова вредно.
 - Характерно е и че при разхлабване, такива деца цялостно се влошават Peace
 - Друго обяснение че детето ви (не уточнявате годините му) е в т.н. в психологията на Фройд  "анален" стадий, разбира се съдя само по коствена и частична информация Peace

 - Силика явно ви е предписан симптоматично, само върху този запек, без да се вземат в предвид психо-емоционалните, модалностите и другите оформяща Картината особености, без много да се замисля предписващия, което е типично за "боаронско" предписване само върху един единствен симптом  Thinking така че не е учудващ и печелния резултат от такова предписване...

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 16:36 от Aleksander

# 233
  • Мнения: 234
Привет, Aleksander !
Чета си аз тук и чак свят ми се зави.Моята свекърва е доктор и хомеопат, но не класически и редовно ни тъпче с по няколко лекарства наведнъж от които аз не се подобрявам. НИе не сме първи приятелки и тя ме изкарва едва ли не мен виновна, което честно казано не ме тревожи особенно. Тревожи ме факта обаче, че си имам бебче на 3 месеца, на което тя даваше хомеопатични без мое разрешение, като ги редуваше през няколко часа (докато съм в тоалетна или банята ). Сега имаме проблем със никненето на зъби и колики ( за коликите не съм сигурна дали не са в последствие от зъбките). Тя ми е дала Халомила 15 СН да разтворя в 40мл вода и да давам през няколко часа и Колоцинтис 9СН за коликите, като тия двете да ги редувам през деня. Моля ви дайте ми мнението си относно този метод, защото вече ме е страх да давам на детето си каквото и да е хомеопатично, след като прочетох толкова много неща за Боарон.
Благодаря ви  bouquet!

# 234
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Чета си аз тук и чак свят ми се зави.Моята свекърва е доктор и хомеопат, но не класически и редовно ни тъпче с по няколко лекарства наведнъж от които аз не се подобрявам. НИе не сме първи приятелки и тя ме изкарва едва ли не мен виновна, което честно казано не ме тревожи особенно. Тревожи ме факта обаче, че си имам бебче на 3 месеца, на което тя даваше хомеопатични без мое разрешение, като ги редуваше през няколко часа (докато съм в тоалетна или банята )
!!!???...

 - То и на мен ми се зави свят!!!
 - Такава наглост! Да тъпче бебето ви зад гърба ви!!! - Нямам думи - а вие?

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 14:10 от Aleksander

# 235
  • Мнения: 1 234
Искам да попитам за хомеопатичното сиропче Киетюд, за деца. Мога ли да го давам повече от 10 дни. Сега го давам сутрин и вечер по 1 ч.л. на детето ми, което е на 3 години и половина.

# 236
  • София
  • Мнения: 113
Привет Aleksander  Simple Smile с поредния въпрос-може ли при малко бебе анасон да антидотира лечението? (и въобще капки против колики, чай от копър, има един чай на Хип който е комбинация от копър, лайка и анасон).
Ако е антидотирано лечението правилно ли е да се повтори последния прием отново?
Благодаря  bouquet

# 237
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
martin4e

Цитат
Искам да попитам за хомеопатичното сиропче Киетюд, за деца. Мога ли да го давам повече от 10 дни. Сега го давам сутрин и вечер по 1 ч.л. на детето ми, което е на 3 години и половина.

 В него са събрани 6 (шест) хомеопатични препарата, което е Недопустимо и некоректно от Хомеопатична гледна точка!  може да доведе до неблагоприятни последствия!
 - По-безопасно е да давате обикновен сироп, отколкото няколко хомеопатични лекарства заедно!

Цитат
може ли при малко бебе анасон да антидотира лечението? (и въобще капки против колики, чай от копър, има един чай на Хип който е комбинация от копър, лайка и анасон).

 - Не прекалявате с билките, каквито и да са те!
 - Дори многократното даване на чай от лайка не е безобидно, защото от даден момент човек (или детето) може да започне да го "Доказва" - т.е. вместо успокояващо - да започне да му действа крайно раздразнително...
 - Но по принцип Ментата и Камфора са най- силните антидотатори на хомеопатичните л-ва, другите могат само да намаляват ефекта им.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 4 818
По време на хомеопатично лечение, не е ли възможно, поне 1 доза кафе дневно да бъде употребена?  Embarassed Заспивам права, трябва ми!

# 239
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
По време на хомеопатично лечение, не е ли възможно, поне 1 доза кафе дневно да бъде употребена?  Embarassed Заспивам права, трябва ми!

 - Аз не съм краен по отношение на кафето  Laughing
 - Препоръчвам само от въздържане първите 3 дни след даване на хомеопатичното лекарство, а после по 1 кафе сутрин за пиещите кафе от години, чийто организъм се е пригодил към всекидневната кофиенова атака. Thinking

 - НО! Горещо им препоръчвам да минат на кафе "Арабика" - на зърна от специализираните магазини за кафе.
 - Верно че кафе "Арабика" е два пъти по-скъпо от кафе тип Индонезийска "Робуста", но пък съдържа 3-4 пъти по-малко кофеин и е много по-ароматно. Робуста е например тъй нареченото "нова бразилия" - "огън кафе!" Mr. Green
 - Дори в пакетираните Маркови кафета, производителя се е изкушил да го смеси с много по-евтиното и некачествено "Робуста" Naughty

Общи условия

Активация на акаунт