Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 304
  • 996
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
д-р Ив. Чавдаров, удоволствието е мое.

 - Ако дадете имейл, защото на Лични не мога да Ви пиша, бих могъл да Ви дам още информация по въпроса  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 1 333
Alex, Благодаря много за отговора!   bouquet

Ще си позволя да питам още нещо, защото вчера ме шашна една майка и аз пак си помислих че нещо не съм разбрала  Embarassed
В момента провеждаме кортикостероидно лечение на малката-остават още 4 инжекции за следващите 10 дни. Дадоха ни да пием 5 дни по 7капки хомеопатично лекарство, но....... тази майка сподели че първо трябвало да се пречисти организма с хомеопатично лек. против кортикостероидите, а после да давам другото. Така било при нея когато ползвала кортикостероиди за кожен проблем и ходела при хомеопат.
Объркана съм и незнам да давам ли хом. лек. или Не. А след 15дни трябваше да ходим на контролен преглед.
Какво е вашето мнение и опит при такива случаи с кортикостероидно лечение и прилагане на хомеопатия.
Като трябва да се знае, че това лечение с ACTH го прилагаме, за да овладеем единият вид епилептични пристъпи и според мен с него я насищахме, за да има по-продължителен ефект.
Наистина незнам вече какво да правя Sad

# 47
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ще ти отговоря подробно, защото преди години бях тъпкан с кортикостероиди, и то без лекуващия ми лекар да сметне за необходима да ме осведоми какви инжекции ми слага!...
 - Кортизона и той като другите алопатични л-ва, с една ръка наистина ти дава, но с читири ръце ти взема!
 - Това е може би Най-силно Потискащото алопатично лекарство! и според мен, наистина може внимателно да се дава при много силни Автоимунни реакции, при които организма атакува с голяма мощ..... самия себе си! И тогава едно контролирано и частично потискане на тази свръх-автоалергична атака е обосновано.
 - На втория до 3-тия ден "удря" в стомаха - мн.силна болка, Натоварва Сърцето, "подгонвайки го като с камшик" - да ускорява пулса, без оглед дали е ден или нощ!
- Потиска отделянето на собствен кортизон от надбъбречните жлези, правейки по този начин човек зависим от кортизона!
 - При продължително приемане -  Високо кръвно.
 - Вълчи глад.
 - Приемащия кортизон "Подпухва" в лице и в тяло. Като "напомпан" е.
- На Ментално ниво човек става раздразнителен, Агресивен и разрушителен!
 - НО, Хомеопатията има чудесен антидот на тези странични "въздействия" - по-точната дума е Вреди, и това е: Хомеопатичния Cortisone smile3554

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 09:20 от Alex 1

# 48
  • Мнения: 4 414
аз имам един по-скоро концептуален въпрос. задавала съм го и на други хомеопати, но не съм получила отговор. доколкото съм схванала, хомеопатичното лекарство стимулира имунната система, за да се справи с болестта. сравнението може да не е много точно, но ако "набримчиш" един компютърен процесор, той изгърмява. а какво се случва с имунната система, ако я насилиш повече от необходимото? има ли вероятност да се стигне до автоимунни заболявания, примерно?
може въпросът и да е безумен, но от известно време много ме човърка...
благодаря   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 1 333
Alex, искам да поясня, че при Мими всички ВРЕДИ са налице ...само кръвното не е измерено, но сестрата която идва да й поставя инжекциите ни обясни, че това нейно денонощно реване сигурно е от високото кръвно Sad На личната лекарка й е скъсан маншона на апарата за кръвно и така нямаме яснота по въпроса какво й е кръвното.
Милото ми дете вече 26 дни не е ходило само по голяма нужда  Cry умира от болки в стомаха и постоянно иска  да е свита на кълбо. Давам й Дуфалак, медец във вода, киви, правя клизмички и й слагам свещички - на 3 ден имаме успех, но след много мъки и рев от нейна страна. Подута е все едно е дете на 2години и поема храна в промишлени количества... това мн ме плаши, защото ще й се разшири коремчето и после незнам какво ще правим... защото е и неподвижна и тези килограми ще й пречат много .. на мен също ... нали все я нося.

Както и при вас лекаря не ни предупреди за нищо... трябваше аз да търся кой да ми преведе листовката от турски, защото това конкретно лекарство само от тази държава можехме да внесем.

И сега, трябва ли да изисквам такова антидотиращо хом. лекарство за кортикостероида или вече е късно ???

# 50
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Действието на Хомеопатичното лекарство е Информационно.
- Затова няма значение колко капки или гранулки ще се дадат - аз давам само една  Grinning
- Защото ако ви дам една книга, например "Под игото" няма смисъл да ви дам две или повече книги от "Под игото", тъй като информацията във всичките ще е една и съща .  smile3529

 - Хомеопатичното л-во дава нужната информация на Жизнената сила, като носителя не е Материален, а под формата на поле, какво точно поле, каква честота, бъдещето ще покаже, но понякога хомеопатичното л-во действа буквално след броени секунди!   

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 17:43 от Alex 1

# 51
  • Мнения: 4 414
Действието на Хомеопатичното лекарство е Информационно.
- Затова няма значение колко капки или гранулки ще се дадат - аз давам само една  Grinning
- Защото ако ви дам една книга, например "Под игото" няма смисъл да ви дам две или повече книги, тъй като информацията във всичките ще е една и съща .  smile3529
за количеството - ОК /не са ми нужни 2 книги Wink/
а как стои въпросът с потенциите?
и защо всъщност се повтаря лекарството, ако е дадена нужната информация? за да се напомня, предполагам. твърдите ли, че няма никаква опасност, дори и да се "напомня" излишно често и твърде натрапчиво?
благодаря пак  bouquet

# 52
  • Мнения: 816
На мен  до колкото ми е известно  този род "напомняне" може да вземе да доведе до доказване на картината на лекарството, което хич не ми се струва напълно  "безвредно" Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 14 654
- А  Ментата не винаги успява да антидотира, особено ако е дадено точното хомеопатично лекарство  Grinning

наистина ли консумацията на ментов чай , шоколад , кафе могат да попречат на действието на лекарството ? чела съм в една книжка , че човек ,лекуващ се с хомеопатия ,трябва да ги избягва . но пък хомеопатичката , която лекува цецо ми каза , че това не е точно така и че мога да давам на детето шоколад ако поиска .единствено да не хапва 20 мин преди и след приема на лекарството.

# 54
  • Мнения: 4 414
На мен  до колкото ми е известно  този род "напомняне" може да вземе да доведе до доказване на картината на лекарството, което хич не ми се струва напълно  "безвредно" Rolling Eyes
да, такива неща имам предвид...не съм съгласна с широкоширещото се мнение, че хомеопатията може единствено и само да помогне, но не и да навреди...та искам да си изясня рисковете...които, естествено са сведени до минимум, ако хомеопатът е на място

# 55
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
как стои въпросът с потенциите?
и защо всъщност се повтаря лекарството, ако е дадена нужната информация?

 - За да бъда докрай искрен с вас, ще потвърдя че, хомеопатичните лекарства неправилно вземани - по две, три и повече вида в течение на един ден, и  (или) вземани продължително време, когато не са Симилимума (най-близкото подобие) могат и да навредят,   особено честото повтаряне на тези с висока потенция от 200С и нагоре! и особено при хора с напреднала Патология - болно сърце, прекаралите инфаркти, ХОББ и други хронични белодробни заболявания, болни бъбреци, деца с ДЦП, порок на сърцето и т.н.
 - При често и продължително вземане на Хомеопатично л-во, пациента ще започне да го "Доказва" -т.е. ще изяви симптомите на даденото л-во, които никога не е имал преди, което не е страшно ако човек е здрав, защото така всъщност се откриват новите хомеопатични л-ва, но не е и много приятно, нали? Sad
 - Могат да навредят като Потиснат Жизнената Сила и "вкарат" болеста по-навътре към по-жизненоважни органи и системи. Както междувпрочем го правят непрекъснато А-лопатичните л-ва.

 - Затова моят съвет е: Не приемайте Полипрепарати, а само Монопрепарати, и ако има влошаване (Потискане) на Жизнената сила - не повтаряйте, дори и монопрепарата.
 - Но дали е влошаване, по принцип може да прецени лекуващия хомеопат.
 - Пример: Ако Астмата изчезне, а потече носа, това е добре, но ако хремата изчезне, но се появи Астма - това е Потискане
 - Или Астмата изчезне , а се появят пъпки - това е добре, но ако "ужасните" пъпки упорито се мажат с кортикостероидни кремове, и накрая се "излекуват" ,
но Астмата пак се появи - това е Класически случай на Потискане! smile3529

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 18:15 от Alex 1

# 56
  • Мнения: 423
- Хомеопатичните лекарства по никакъв начин не влизат във взаимодействие с конвенциалните, и точно предписани, понякога "отпушват" действието на конвенциалните.
 

Това не го разбрах. Под конвенциални лекарства, алопатични ли се има предвид? Защото ако е така, нали не трябва да се дават при хомеопатично лечение, тъй като антидотират хомеопатичните?
Как така не си взаимодействат? И даже хомеопатичните "отпушват" действието на конвенциалните? newsm78

# 57
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
тази майка сподели че първо трябвало да се пречисти организма с хомеопатично лек. против кортикостероидите, а после да давам другото.

 - Дали ще се даде Хомеопатичния антидот на Алопатичното лекарство или точния Симилимум, действието и на двете хомеопатични лекарства ще подпомогне информационно Жизнената сила в правилната посока - Отвътре - навън, от жизниноважни органи и системи - към по-маловажни такива, като крайната периферия е кожата - обриви и пъпки. Simple Smile

Цитат
Под конвенциални лекарства, алопатични ли се има предвид? Защото ако е така, нали не трябва да се дават при хомеопатично лечение, тъй като антидотират хомеопатичните?

 - Пак ще повторя - Алопатичните лекарства освен специфичното си благоприятно Био-химично действие, същевременно Потискат и Жизнената сила!
 - Действието на Хомеопатичните лекарства не е Био-химично, а Информационно и въздействието е чрез Поле! Какво поле, още не е На'учно доказано, но въздействието е  Обективно доказано за тези 220 години Хомеопатия.
  -  Пример: Имам пациентка с много силно главоболие, причината за което е всекидневно поддържаща - проблеми във взаимоотношенията със съпруга! Тъй като тя е много чувствителна, и препоръчах вместо честото вземане на хомеопатичното л-во, да си слага шишенцето под възглавницата - и ефекта беше отличен.  smile3529

# 58
  • Мнения: 4 414
малко  offtopic
Цитат
- Действието на Хомеопатичните лекарства не е Био-химично, а Информационно и въздействието е чрез Поле! Какво поле, още не е На'учно доказано, но въздействието е  Обективно доказано за тези 220 години Хомеопатия.
това не е много сигурно  Simple Smile...  имам приятел, завършил био-химия, който твърди, че въздействието на хомеопатичното лекарство може да е върху полето, но се предизвиква по химичен път... по принцип всяко нещо се състои от материя и дух/поле/енергия. те са взаимносвързани и основната грешка на западната медицина е, че ги е разделила и се грижи единствено за физиката....между другото, забелязвам, че напоследък и това се променя Wink

# 59
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
имам приятел, завършил био-химия, който твърди, че въздействието на хомеопатичното лекарство може да е върху полето, но се предизвиква по химичен път...

- Това твърдение, меко казано, изобщо не отговаря на действителноста, тъй като в Хомеопатичните лекарства изобщо няма Материален носител, след потенция С-12 - т.е. разреждане 1:1 000 000 000 000 000 000 000 000 (24 нули) - числото на Авогадро!
 - да не говориме пък за разреждания от порядъка на 10 на минус 200 000!
 - Предполагам че човека бърка хомеопатични л-ва с билки.

 - Правил съм тестове, двойно сляп опит, със сетра ми която е Ясновидка - в плик за писмо слагам различни хомеопатични лекарства, разбърквам пликовете, тя си слага ръцете на разстояние над плика и веднага ми казва дузина от най-силните симптоми на лекарството.
 - Аз не виждам тук био-химично действие. - А вие?

Общи условия

Активация на акаунт